Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

<p>Έτσι και αλλιώς η περιοχή δεν υποστηρίζει ακόμα σε εμένα, αν βάλουν ποτέ θα το σκεφτώ, λέω να πάρω αυτό http://www.insomnia.gr/review/_/hardware/various/zyxel-vmg1312-b10a-vdsl2-wireless-n-modem-review-r487στο review λεει ότι τα πάει καλά με γραμμές ΟΤΕ αν και λίγο ακριβό.</p>

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τρίτη-τετάρτη περιμένω το tp link 8970 V3.

το V1 δεν μπορούσα να το βρω αλλα δεν θα σκάσουμε.

 

Τι κινήσεις πρέπει να κάνω οταν το πάρω; firmware update; με ethernet καλώδιο φαντάζομαι

Και μετά να ξεκινήσω το σετάρισμα κλπ.

Περα απο hardwarική διαφορά,έχουν και αλλού διαφορές τα V1/V3; (δεν αναφέρομαι στις 2 usb,3κεραίες)αλλα σε software μεριά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Έτσι και αλλιώς η περιοχή δεν υποστηρίζει ακόμα σε εμένα, αν βάλουν ποτέ θα το σκεφτώ, λέω να πάρω αυτό http://www.insomnia.gr/review/_/hardware/various/zyxel-vmg1312-b10a-vdsl2-wireless-n-modem-review-r487στο review λεει ότι τα πάει καλά με γραμμές ΟΤΕ αν και λίγο ακριβό.</p>

Αφου δε θα βαλεις vdsl γιατι δε πας στο 8970 που ειναι καλο και δοκιμασμενο. Το zyxel εξαιρετικο βεβαια και αυτο δοκιμασμενο αλλα ακριβο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας μετά από αρκετά χρονια με το ρουτερ που μου ειχε δωσει η εταιρεια λεω να αλλάξω,γιατί με 7 συσκευες συνδεδεμενες δεν τα βγαζει περα..Δεν ξέρω ομως ποιο να επιλέξω,ποιες ειναι οι διαφορές τους,βλεπω ενα που κανει 20ευρώ και το άλλο 50+...Έχετε να μου προτεινετε κάποιο διαθέτω περίπου 30ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>

Ο χρήστης ADHD είπε:<br />

Έτσι και αλλιώς η περιοχή δεν υποστηρίζει ακόμα σε εμένα, αν βάλουν ποτέ θα το σκεφτώ, λέω να πάρω αυτό http://www.insomnia.gr/review/_/hardware/various/zyxel-vmg1312-b10a-vdsl2-wireless-n-modem-review-r487στο review λεει ότι τα πάει καλά με γραμμές ΟΤΕ αν και λίγο ακριβό.<br />

Αφου δε θα βαλεις vdsl γιατι δε πας στο 8970 που ειναι καλο και δοκιμασμενο. Το zyxel εξαιρετικο βεβαια και αυτο δοκιμασμενο αλλα ακριβο.<br />

 

<br />

Πήρα το zyxel τελικά μήπως και βάλω ποτέ vdsl αν όντως τα ping ειναι ίδια. Τώρα ζητάω fast path και SNR 6 και είμαι κομπλέ σωστά?</p>

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p><br />

Πήρα το zyxel τελικά μήπως και βάλω ποτέ vdsl αν όντως τα ping ειναι ίδια. Τώρα ζητάω fast path και SNR 6 και είμαι κομπλέ σωστά?</p>

ναι σωστά!

ποιο zyxel πήρες; αυτό που παραθέτεις στο λίνκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό στο link πηρα, δεν αγοράζω συχνά router όποτε είπα να πάρω ένα καλό σχετικά, αν ειναι έγκυρο το review θα με καλύψει για σύνδεση ΟΤΕ και όχι και την καλύτερη απόσταση από το dslam που βρίσκομαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλε ενας φιλος vdsl με τη wind και του έδωσαν το ZTE ZXHN H168N. Ευχαριστημενος με τις ταχύτητες αλλα το wireless δε φτανει ως τον κατω οροφο. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορεί να κανει για μεγαλύτερη εμβέλεια; Δε θέλει repeater - ποιο router θα του προτεινατε σ αυτή την περίπτωση;

Καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω σύνδεση forthnet και με το thomson router δυσκολεύομαι να πιάσω ίντερνετ με το κινητο. Το ρουτερ βρίσκεται στο κοντινότερο υπνοδωματιο απο το σπίτι που μενω απο πισω .Απεχει 10-15 μέτρα και έχει εμπόδιο παράθυρο και μετά τον τοίχο για να φτάσει στον χώρο μου. Μπορείτε να μου προτείνετε τι να κάνω για να έχω καλό σήμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν,παρέλαβα σήμερα απο public το tp link 8970.

στο site τους έχει το V3,πάω στο κατάστημα μου δίνει το κουτί και βλέπω 3 κεραίες=V1.

Δεν μιλησα καθόλου,το πήρα(και το πλήρωσα στην τιμή ιντερνετ) και έφυγα απλά.

 

 

εντυπώσεις.

Τρομερά καλύτερο Interface με πολλες επιλογές.

ΤΡΟΜΕΡΟ wifi,4 δωμάτια μακριά και έχω 5 γραμμές στο λαπτοπ με 130Mbit/s ταχύτητα.

 

Αρνητικό

συγχρόνισα περίπου 2 Mbit πιο κάτω απ οτι με το μουφο airties 5440 που είχα τα τελευταια 4 χρόνια

απο 16,9 ειμαι 15,6 παρ ολα αυτά παλι με 1,6ΜΒ/s κατεβάζω όπως και πριν.

Υπάρχει περίπτωση να έδειχνε λάθος το airties; μήπως φταίει το chipset του V1;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ειμαι φοιτητης στην επαρχία και τυχαίνει να μένω πολυ κοντα με δυο κολλητούς μου. Συγκεκριμένα αυτοι μένουν στην ιδια πολυκατοικία και εγω στην παραδίπλα απο αυτούς. Σκεφτόμαστε λοιπον για εξοικονόμηση χρημάτων να βάλουμε μια φοιτητική vdsl 50 και οι τρεις μαζι και να πάρουμε και ενα καλο ρουτερ. Πιστεύετε θα φτανει το σήμα και στους τρεις και θα μπορούμε να ειμαστε κανονικα στο νετ χωρίς προβλήματα και με καλές ταχύτητες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερο router για gaming χωρις wifi και vdsl?? Δεν θελω να βαλω vdsl γιατι εχω ακουσει για μεγαλα ping, το μονο που με ενδιαφερει ειναι να εχω χαμηλα ping αδιαφορη μου ειναι η ταχυτητα και το wireless αλλα ok δεν με πειραζει και να εχουν. 100-150 δινω max.

Με το TP-Link W9980 έχω 9-12ms Ping

 

Έχει γύρω στα 85-90 ευρώ ,είναι adsl/vdsl και αν θες κλείνεις το wifi με κουμπί από πίσω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...