Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ενδιαφερει να αγορασω ενα αξιοπιστο vdsl Modem-router σε αντικατασταση του zte, που να εχει gigabit θυρες, usb 3.0 για σκληρο, καποιο download manager, ftp server. Το ασυρματο που λιγο με ενδιαφερει, δεν ειναι προτεραιοτητα μου, φανταζομαι τα περισσοτερα εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα,

 

Έχω vdsl σύνδεση με τον ΟΤΕ, και παίζω online call of duty και δεν είμαι ευχαριστημένος με την σύνδεση (με καλώδιο) νιώθω πως έχει lag, άνοιξα τα ports αλλά δεν είδα προκοπή. Εξετάζω να αλλάξω modem μήπως διορθωθεί η κατάσταση. Κοίταξα και τα draytek και τα tp-link όπως προτείνετε κάποιοι στο forum και έχω μπερδευτεί, ακόμη και draytek με draytek έχουν διαφορά μέχρι και 100 ευρό. Οι διαφορές στις τιμές τους είναι μεγάλες και αναρωτιέμαι αν και η διαφορά στην απόδοση είναι αντίστοιχη για απλή μεν χρίση αλλά και απαιτητική. Αν ναι ποιο modem προτείνεται για μικρότερο δυνατό lag στην καλύτερη τιμή, το budget είναι ευέλικτο.

 

Ευχαριστώ

 

Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Έχω γραμμή PSTN και ΟΤΕ TV με ρουτερ Thomson,μπορώ να βάλω κάποιο καλύτερο ρουτερ συμβατό με ΟΤΕ TV?

Ευχαριστώ.

μπορεις να βαλεις tp link αλλα θα πρεπει να το σεταρεις manually δυστυχως.το εχουν κανει πολλα ατομα.πρεπε ινα σου ειχα απαντησει σε αλλο θεμα αλλα αν δεν ησουν εσυ τοτε κοιτα αυτα.

https://www.google.gr/?gws_rd=ssl#q=%CE%BF%CF%84%CE%B5+tv+tp+link+insomnia

ειτε δεις θεμα για hol ειτε για οτε ειναι τα ιδια απλα αλλαζει το vpi vci.τα υπολοιπα οσο ξερω ειναι τα ιδια

 

Καλησπέρα,

 

Έχω vdsl σύνδεση με τον ΟΤΕ, και παίζω online call of duty και δεν είμαι ευχαριστημένος με την σύνδεση (με καλώδιο) νιώθω πως έχει lag, άνοιξα τα ports αλλά δεν είδα προκοπή. Εξετάζω να αλλάξω modem μήπως διορθωθεί η κατάσταση. Κοίταξα και τα draytek και τα tp-link όπως προτείνετε κάποιοι στο forum και έχω μπερδευτεί, ακόμη και draytek με draytek έχουν διαφορά μέχρι και 100 ευρό. Οι διαφορές στις τιμές τους είναι μεγάλες και αναρωτιέμαι αν και η διαφορά στην απόδοση είναι αντίστοιχη για απλή μεν χρίση αλλά και απαιτητική. Αν ναι ποιο modem προτείνεται για μικρότερο δυνατό lag στην καλύτερη τιμή, το budget είναι ευέλικτο.

 

Ευχαριστώ

 

ναι η διαφορα στην τιμη ειναι αναλογως τι δινει το καθε ρουτερ.για αρχη ζητα απο τον παροχο fast path για να παρεις μεγαλη διαφορα.

μετα αν θες αλλο ρουτερ ναι υπαρχει tp link 9980,draytek 2760n.η διαφορα δεν ειναι οτ ιθα δεις διαφορα στο Ping αλλα οτι θα παρει κατι με πιο πολλα χαρακτηριστικα πιο σταθερο κτλ.

Ψάχνω wifi κεραία για pc ώστε να παίρνω ασύρματα από το speedport router του οτε. Η απόσταση είναι 5-10 μέτρα με οπτική επαφή και η γραμμή είναι vdsl.

Ψάχνω κάτι φθηνό αλλά να κάνει την δουλειά του. Έχετε κάποια πρόταση;

θες κατι που να ειναι 802.11n αν και αμα σε παιρνει οικονομικα παρε κατι να ειναι ac ωστε να εισαι και μελλοντικα καλλυμενος.σιγουρα βεβαια το καλωδιο θα παιξει καλυτερα.καρτα μπορεις να παρεις σε usb που εχει το καλο οτι μπορεις να βαλεις και επεκταση για να μην ειναι κολλημενη πισω στο pc και χανεις σημα ή μπορεις να πας σε pci express /pci που ομως θα ειναι θαμμενη πισω απο το pc και αν το pc ειναι μεσα σε κανα γραφειο τοτε αστα να πανε.μαρκες.tp link,netgear.dlink.zyxel.

 

Εβαλε ενας φιλος vdsl με τη wind και του έδωσαν το ZTE ZXHN H168N. Ευχαριστημενος με τις ταχύτητες αλλα το wireless δε φτανει ως τον κατω οροφο. Υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορεί να κανει για μεγαλύτερη εμβέλεια; Δε θέλει repeater - ποιο router θα του προτεινατε σ αυτή την περίπτωση;

 

ρυθμιση οχι.και αλλο ρουτερ να παρει παλι δεν σημαινει οτι θα παιξει.οποτε ή παει σε repeater ή παει σε powerline με wifi ή ριχνει ethernet ή μετακινει το ρουτερ καπου καλυτερα

Καλυτερο router για gaming χωρις wifi και vdsl?? Δεν θελω να βαλω vdsl γιατι εχω ακουσει για μεγαλα ping, το μονο που με ενδιαφερει ειναι να εχω χαμηλα ping αδιαφορη μου ειναι η ταχυτητα και το wireless αλλα ok δεν με πειραζει και να εχουν. 100-150 δινω max.

 

δεν αλλαζει κατι στο ping.απλα ζητας fast path σε ολες τις περιπτωσεις και παντα με ethernet.απο εκει και περα σε αυτα τα λεφτα απο tp link 9980 μεχρι draytek 2760.υπαρχουν και asus αλλα δεν μπορω να πω γνωμη για αυτα.

<p>Έτσι και αλλιώς η περιοχή δεν υποστηρίζει ακόμα σε εμένα, αν βάλουν ποτέ θα το σκεφτώ, λέω να πάρω αυτό http://www.insomnia.gr/review/_/hardware/various/zyxel-vmg1312-b10a-vdsl2-wireless-n-modem-review-r487στο review λεει ότι τα πάει καλά με γραμμές ΟΤΕ αν και λίγο ακριβό.</p>

 

αυτο ειναι vdsl ετσι και αλλιως.αυτο με τις γραμμες ειναι παντα σχετικο.μπορει σε μια γραμμη κοντα στα αστικο κεντρο να τα πηγαινει καλα αλλα να μην τα πηγαινει καλα σε μια γραμμη που ειναι αρκετα μακρυα.μπορει να τα πηγαινει καλα πχ με dslam intracom και σε καποιον αλλον σε dslam siemens πχ να μην τα πηγαινει.και αυτα ειναι πραγματα που αλλαζουν οχι μονο απο παροχο σε παροχο αλλα και στον ιδιο παροχο.δηλαδη πχ η forthnet τωρα εχει alcatel και siemens και να λενε το zyxel παιζει μια χαρα και σε ενα χρονο να βαλει καποια αλλη εταιρεια dslam και να πεσεις εκει και να λες δεν παιζει σωστα.δυσκολο να υπαρξει ασυμβατοτητα αλλα ναι μπορει να υπαρξει.

απο τρίτη-τετάρτη περιμένω το tp link 8970 V3.

το V1 δεν μπορούσα να το βρω αλλα δεν θα σκάσουμε.

 

Τι κινήσεις πρέπει να κάνω οταν το πάρω; firmware update; με ethernet καλώδιο φαντάζομαι

Και μετά να ξεκινήσω το σετάρισμα κλπ.

Περα απο hardwarική διαφορά,έχουν και αλλού διαφορές τα V1/V3; (δεν αναφέρομαι στις 2 usb,3κεραίες)αλλα σε software μεριά.

για μενα παντα firmware update.λιγο διαφορα στο hardware αλλα σε software οχι δεν θα δεις καμια σοβαρη διαφορα.ολα πανω κατω τα ιδια.

 

Γειά σας μετά από αρκετά χρονια με το ρουτερ που μου ειχε δωσει η εταιρεια λεω να αλλάξω,γιατί με 7 συσκευες συνδεδεμενες δεν τα βγαζει περα..Δεν ξέρω ομως ποιο να επιλέξω,ποιες ειναι οι διαφορές τους,βλεπω ενα που κανει 20ευρώ και το άλλο 50+...Έχετε να μου προτεινετε κάποιο διαθέτω περίπου 30ευρώ.

στα 30 ευρω μονο tp link 8968 μπορεις να παρεις αν κα ιθα προτεινα λιγα λεφτα παραπανω για το 8970 αν σε παιρνει.διαφορες υπαρχουν αναμεσα στα μοντελα ως προς το wireless.πχ το ενα να εχει n300 το αλλο n150.σε θυρες ethernet.το ενα να εχει gigabit το αλλο 100αρες.αν ειναι dual band ή οχι και αλλα τοσα .χωρις να σημαινει οτι σε ενδιαφερουν ολα αυτα υποχρεωτικα.σιγουρα ακομα και το tp link θα ειναι καλυτερο απο το δωρεαν του παροχου συνηθως zte

 

Ναι αυτό στο link πηρα, δεν αγοράζω συχνά router όποτε είπα να πάρω ένα καλό σχετικά, αν ειναι έγκυρο το review θα με καλύψει για σύνδεση ΟΤΕ και όχι και την καλύτερη απόσταση από το dslam που βρίσκομαι..

απλα αν καποιος παρει adsl router και αργοτερα παει σε vdsl βγαινει καποιες φορες πιο ακριβα απο οτι να ειχες παρει απο την αρχη vdsl.βεβαια μετα θα εχουν βγει καλυτερα οπως και ο παροχος θα σου δωσει καποιο δωρεαν εστω και αν ειναι της πλακας.ελπιζω να μην εισαι τερμα μακρυα και εχεις τιποτα dc's.για χαλια γραμμες υπαρχουν και αλλα πιο σταθερα ρουτερ.

 

Καλησπέρα. Έχω σύνδεση forthnet και με το thomson router δυσκολεύομαι να πιάσω ίντερνετ με το κινητο. Το ρουτερ βρίσκεται στο κοντινότερο υπνοδωματιο απο το σπίτι που μενω απο πισω .Απεχει 10-15 μέτρα και έχει εμπόδιο παράθυρο και μετά τον τοίχο για να φτάσει στον χώρο μου. Μπορείτε να μου προτείνετε τι να κάνω για να έχω καλό σήμα?

μονο αν μπει καπου ενδιαμεσα αλλιως ειτε πας σε repeater ειτε πας σε powerline με wifi ειτε powerline και access point.και αλλο ρουτερ να παρεις που μπορει να εχει καλυτερη εμβελεια απο ττο thomson δεν σημαινει οτι θα φτασεις εκει που θες.και δεν ειναι μονο το θεμα να λαβεις σημα αλλα και να στειλεις πισω.τα κινητα δεν εχουν την καλυτερη κεραια δυστυχως

 

λοιπόν,παρέλαβα σήμερα απο public το tp link 8970.

στο site τους έχει το V3,πάω στο κατάστημα μου δίνει το κουτί και βλέπω 3 κεραίες=V1.

Δεν μιλησα καθόλου,το πήρα(και το πλήρωσα στην τιμή ιντερνετ) και έφυγα απλά.

 

 

εντυπώσεις.

Τρομερά καλύτερο Interface με πολλες επιλογές.

ΤΡΟΜΕΡΟ wifi,4 δωμάτια μακριά και έχω 5 γραμμές στο λαπτοπ με 130Mbit/s ταχύτητα.

 

Αρνητικό

συγχρόνισα περίπου 2 Mbit πιο κάτω απ οτι με το μουφο airties 5440 που είχα τα τελευταια 4 χρόνια

απο 16,9 ειμαι 15,6 παρ ολα αυτά παλι με 1,6ΜΒ/s κατεβάζω όπως και πριν.

Υπάρχει περίπτωση να έδειχνε λάθος το airties; μήπως φταίει το chipset του V1;

 

λαθος να δειχνει ενα ρουτερ στο συγχρονισμο δεν το εχω δει ποτε.να δινει λαθος attenuation ναι.λαθος margin επισης δεν εχω δει.αλλα οκ το ελυσες με το v3 που πηρες.στα site μπορει η εικονα να ειναι απο αλλο version>μπορουσες παντα να μην το παρεις.το εχω κανει με καρτα γραφικων που ειχε αλλο fan απο αυτο που ηθελα και η εικονα εδειχνε αλλο.

Καλησπέρα, ειμαι φοιτητης στην επαρχία και τυχαίνει να μένω πολυ κοντα με δυο κολλητούς μου. Συγκεκριμένα αυτοι μένουν στην ιδια πολυκατοικία και εγω στην παραδίπλα απο αυτούς. Σκεφτόμαστε λοιπον για εξοικονόμηση χρημάτων να βάλουμε μια φοιτητική vdsl 50 και οι τρεις μαζι και να πάρουμε και ενα καλο ρουτερ. Πιστεύετε θα φτανει το σήμα και στους τρεις και θα μπορούμε να ειμαστε κανονικα στο νετ χωρίς προβλήματα και με καλές ταχύτητες;

 

το παραδιπλα με ανησυχει.επειδη δεν ειμαστε εκει να δουμε το πως ειναι ο χωρος δεν μπορει κανεις να σου πει.αν πχ το ρουτερ ειναι στο παραθυρο και το βλεπεις οπτικα ναι μπορει να πιανει.αν ειναι 3-4 τοιχοι ενδιαμεσα το ξεχνας.μετα εκει θελει εξωτερικες κεραιες ο ενας δηλαδη να δινει στον αλλον με link οποτε πας σε πιο ακριβες καταστασεις.ναι θα μπορει να παιξει σωστα απλα θελει καλη υλοποιηση εφοσον μπορει να γινει.

Παιδιά ποια ειναι γνώμη σας για ρο TP-Link 8970 ;

value for money.Πολυ καλυτερο απο τα δωρεαν και θα σου κανει μια χαρα δουλεια. αν θες πας 9980 που ειναι και vdsl (για μελλοντικη χρηση)και dual band

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει sticky topic για αγορα ρουτερ.μεταφερεται εκει το θεμα.


Με ενδιαφερει να αγορασω ενα αξιοπιστο vdsl Modem-router σε αντικατασταση του zte, που να εχει gigabit θυρες, usb 3.0 για σκληρο, καποιο download manager, ftp server. Το ασυρματο που λιγο με ενδιαφερει, δεν ειναι προτεραιοτητα μου, φανταζομαι τα περισσοτερα εχουν.

κατι τετοιο θες να υποθεσω

https://www.asus.com/Networking/DSLAC68U/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Ψάχνει φίλος ρούτερ. Το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να είναι σταθερό, αξιόπιστο (όσο γίνεται) και με όσο το δυνατόν καλύτερο σήμα μπας και πιάνει ο πατέρας του στον αποπάνω όροφο (με αυτό που έχει τώρα της φορθνετ -Τομσον- δουλειά δεν γίνεται)

 

Σύνδεση: Φορθνετ (αν αυτό έχει σημασία)

Μάξ: 60ευρώ

 

Ευχαριστώ!

 

(όποιο καλός άνθρωπος μου απαντήσει, ας μου κάνει και ένα λαικ να το πάρω χαμπάρι :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά.

Ψάχνει φίλος ρούτερ. Το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι να είναι σταθερό, αξιόπιστο (όσο γίνεται) και με όσο το δυνατόν καλύτερο σήμα μπας και πιάνει ο πατέρας του στον αποπάνω όροφο (με αυτό που έχει τώρα της φορθνετ -Τομσον- δουλειά δεν γίνεται)

 

Σύνδεση: Φορθνετ (αν αυτό έχει σημασία)

Μάξ: 60ευρώ

 

Ευχαριστώ!

 

(όποιο καλός άνθρωπος μου απαντήσει, ας μου κάνει και ένα λαικ να το πάρω χαμπάρι :P )

tp link 8970 εκτος αν θελει παρπαανω για 8980 και 9980 που ειναι και vdsl για μελλοντικη χρηση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tp link 8970 εκτος αν θελει παρπαανω για 8980 και 9980 που ειναι και vdsl για μελλοντικη χρηση.

Του είπα και παρήγγειλε ήδη αυτό με τις 3 κεραίες και τα 2 usb.

Αναμένει παραλαβή.

 

Vdsl δεν παίζει να βάλει για τα επόμενα 3-4 χρόνια οπότε πήγε στην καλύτερη δυνατή λύση στα 50 φεύγα ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του είπα και παρήγγειλε ήδη αυτό με τις 3 κεραίες και τα 2 usb.

Αναμένει παραλαβή.

 

Vdsl δεν παίζει να βάλει για τα επόμενα 3-4 χρόνια οπότε πήγε στην καλύτερη δυνατή λύση στα 50 φεύγα ευρώ.

μια χαρα.απλα ελεγα μηπως δεν το πειραζε να δωσει αλλα35 ευρω αν σκοπευε και μπορουσε να βαλει vdsl συντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του είπα και παρήγγειλε ήδη αυτό με τις 3 κεραίες και τα 2 usb.

Αναμένει παραλαβή.

 

Vdsl δεν παίζει να βάλει για τα επόμενα 3-4 χρόνια οπότε πήγε στην καλύτερη δυνατή λύση στα 50 φεύγα ευρώ.

απο που βρήκατε το V1;

ετυχε και το βρηκα απο Public αλλα νόμιζα οτι είχε θέμα το wifi του(ενω τελικά έφταιγε το λαπτοπ)και το πήγα πίσω και μου δώσανε το V3.

σε οσα καταστήματα είχα ρωτήσει μόνο το V3 φέρνουν.

Μιλάω πάντα για το 8970.

προσοχη οχι το 8970Β που ειναι για Isdn αυτό βγαίνει στάνταρ με 3 κεραιες.

το V3 8970 έχει περίπου 20% μικρότερη εμβελεια(και ταχύτητες στην αποσταση αυτή)σε σχεση με το V1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο που βρήκατε το V1;

ετυχε και το βρηκα απο Public αλλα νόμιζα οτι είχε θέμα το wifi του(ενω τελικά έφταιγε το λαπτοπ)και το πήγα πίσω και μου δώσανε το V3.

σε οσα καταστήματα είχα ρωτήσει μόνο το V3 φέρνουν.

Μιλάω πάντα για το 8970.

προσοχη οχι το 8970Β που ειναι για Isdn αυτό βγαίνει στάνταρ με 3 κεραιες.

το V3 8970 έχει περίπου 20% μικρότερη εμβελεια(και ταχύτητες στην αποσταση αυτή)σε σχεση με το V1.

ειναι οτι εχει ξεμεινει σε καθε καταστημα μεχρι να τελιωσουν.ναι μεν μπορει να εχει καλυτερο wifi αλλα το v3 ειναι πιο new Οποτε μπορει να φοραει καλυτερο adsl chipset να το πω ετσι.και εσυ δεν ειπες αν θυμαμαι καλα οτι συγχρονισες καλυτερα με το v3 αντιθετα με το V1.??>?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι οτι εχει ξεμεινει σε καθε καταστημα μεχρι να τελιωσουν.ναι μεν μπορει να εχει καλυτερο wifi αλλα το v3 ειναι πιο new Οποτε μπορει να φοραει καλυτερο adsl chipset να το πω ετσι.και εσυ δεν ειπες αν θυμαμαι καλα οτι συγχρονισες καλυτερα με το v3 αντιθετα με το V1.??>?

με το V1 το σήμα έφτανε πιο μακρία και με καλύτερη ταχύτητα σε σχέση με το V3.

ναι συγχρονίζω με το V3 καλύτερα λόγω broadcom.

Μικρή διαφορά βέβαια

15100 - 15500το V1

16100 - 16200 το V3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν συγχρονισμο εννοω οχι σαν wireless.1 Mbit Κερδισες με το v3.μην ανησυχεις για την εμβελεια.αυτη φτιαχνεται και με κανα Powerline ή κανα repeater/access point.το βασικο ειναι οτι κερδισες στο συγχρονισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν συγχρονισμο εννοω οχι σαν wireless.1 Mbit Κερδισες με το v3.μην ανησυχεις για την εμβελεια.αυτη φτιαχνεται και με κανα Powerline ή κανα repeater/access point.το βασικο ειναι οτι κερδισες στο συγχρονισμο.

τώρα εαν σου πω οτι γενικότερα χαμένος βγήκα απο συγχρονισμό ADSL σε σχεση με το airties που ειχα θα γελάσεις.

με fasthpath το airties Κλειδωνει 16,6-16,9 :-D :mad:

 

Σαν συγχρονισμό wireless είχα θέμα με το λάπτοπ(προβληματικό wifi board-Intel 1030-έχει βουίξει το ιντερνετ)και δεν συνεργάζεται καλά με wireless -N δίκτυα,αλλα με το V1 επιανε περισσότερα Mbit στην ιδια απόσταση και είχε πιο σταθερή ταχύτητα μετάδοσης σε σχέση με το V3 που έχω τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ενα μεγαμπιτ πανω κατω δε λεει και τπτ μιας και ενα που κλειδωνει ενα μεγαμπιτ λιγοτερο στην ουσια μπορει να σου κατεβαζει πιο πολυ απο ενα αλλο που κλειδωνει ενα μεγαμπιτ πιο πανω. Ετσι ειναι τα zyxel, σου δειχνουν οτι κλειδωνουν πιο χαμηλα αλλα κατεβαζουν τον απακο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα εαν σου πω οτι γενικότερα χαμένος βγήκα απο συγχρονισμό ADSL σε σχεση με το airties που ειχα θα γελάσεις.

με fasthpath το airties Κλειδωνει 16,6-16,9 :-D :mad:

 

Σαν συγχρονισμό wireless είχα θέμα με το λάπτοπ(προβληματικό wifi board-Intel 1030-έχει βουίξει το ιντερνετ)και δεν συνεργάζεται καλά με wireless -N δίκτυα,αλλα με το V1 επιανε περισσότερα Mbit στην ιδια απόσταση και είχε πιο σταθερή ταχύτητα μετάδοσης σε σχέση με το V3 που έχω τώρα.

τι να πω .για το airties νομιζω ειχε βγει και Firmware update αλλα ηταν απλα χαλια ρουτερ.απο τουρκια αν θυμαμαι καλα.ευτυχως εξαφανιστηκαν.τωρα πως συγχρονιζε τοσο πολυ δενξερω.εκτος αν δεν ηταν σταθερο ή ειχε πολλα errors.για την καρτα δεν ξερω αν εχουν βγει Drivers που κανουν την καρτα να παιξει καλυτερα ή αμα την εβαζες σε g αν θα επαιζε καλυτερα.βεβαια επειδη ειναι λαπτοπ μπορουσες με 10 ευρω να παρεις μια αλλη και τερμα.αλλωστε αλλαζει ευκολα αφου ενα καπακι βγαζεις συνηθως.απλα θες ιδια που να εχει 2 καλωδια για κεραια.

το ενα μεγαμπιτ πανω κατω δε λεει και τπτ μιας και ενα που κλειδωνει ενα μεγαμπιτ λιγοτερο στην ουσια μπορει να σου κατεβαζει πιο πολυ απο ενα αλλο που κλειδωνει ενα μεγαμπιτ πιο πανω. Ετσι ειναι τα zyxel, σου δειχνουν οτι κλειδωνουν πιο χαμηλα αλλα κατεβαζουν τον απακο.

Ναι μπορει να σου πεταει πολλα errors οποτε στην πραξη να μην μπορεις να πιασεις το max ασχετα που συγχρονισε παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...