Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλησπέρα παιδιά και Καλή Χρονιά. Ψάχνω για modem για σύνδεση Nova 100/10 mbps  (vectoring fftc) pstn/pots είμαι μεταξύ fritzbox 7490 και 7530 ποιο θα μου προτείνατε και γιατί;  Πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι καλύτερο; ΥΓ. Θα ήθελα να έχει και voIP για το μέλλον . Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, gamsgr είπε

Καλησπέρα παιδιά και Καλή Χρονιά. Ψάχνω για modem για σύνδεση Nova 100/10 mbps  (vectoring fftc) pstn/pots είμαι μεταξύ fritzbox 7490 και 7530 ποιο θα μου προτείνατε και γιατί;  Πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι καλύτερο; ΥΓ. Θα ήθελα να έχει και voIP για το μέλλον . Ευχαριστώ πολύ.

Καλημέρα,

Αυτά που αναφέρεις είναι για το Nova fiber?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα  θελω να  αγορασω ενα  νεο  ρουτερ..  αυτην την στιγμη  ο οτε μου εχει δωσει ενα     ρουτερ  για το  fiber  στα  100 Mbps μπορειτε να μου προτεινετε καπιο καλυτερο??

 

απλα στο  νεο  roυτερ  θελω να συνδεθει και το  ιντερνετ αλλα και το τηλεφωνο  το οποιο το εχω στο  σαλονι..

Ti επιλογες εχω?

Επεξ/σία από Kakarot2020
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 13/1/2020 στις 8:18 ΜΜ, Kakarot2020 είπε

καλησπερα  θελω να  αγορασω ενα  νεο  ρουτερ..  αυτην την στιγμη  ο οτε μου εχει δωσει ενα     ρουτερ  για το  fiber  στα  100 Mbps μπορειτε να μου προτεινετε καπιο καλυτερο??

απλα στο  νεο  roυτερ  θελω να συνδεθει και το  ιντερνετ αλλα και το τηλεφωνο  το οποιο το εχω στο  σαλονι..

Ti επιλογες εχω?

Καλημέρα.Εγώ πάντως πήρα ένα fritzbox 7490 international από ebay 55€+10€ μεταφορικά με 2 χρόνια υπόλοιπο εγγύησης . Έχει και γερμανικά ποιο φτηνά αλλά συνήθως είναι από παρόχους και δεν έχουν επίσημη εγγύηση καθώς λείπει η απόδειξη και δεν έχουν Αγγλικό μενού.(Αν και μπορείς με λίγο κόπο να αλλάξεις το firmware μέσω telnet).

Για 100αρα :

7490 κ 7590

Μείνε μακριά από Asus δεν είναι τόσο καλά όσο αυτά και θα προσπαθήσουν να στο βγάλουν εκτός εγγύησης εαν τη χρειαστείς.

Επεξ/σία από gamsgr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, gamsgr είπε

Καλημέρα.Εγώ πάντως πήρα ένα fritzbox 7490 international από ebay 55€+10€ μεταφορικά με 2 χρόνια υπόλοιπο εγγύησης . Έχει και γερμανικά ποιο φτηνά αλλά συνήθως είναι από παρόχους και δεν έχουν επίσημη εγγύηση καθώς λείπει η απόδειξη και δεν έχουν Αγγλικό μενού.(Αν και μπορείς με λίγο κόπο να αλλάξεις το firmware μέσω telnet).

Για 100αρα :

7490 κ 7590

Μείνε μακριά από Asus δεν είναι τόσο καλά όσο αυτά και θα προσπαθήσουν να στο βγάλουν εκτός εγγύησης εαν τη χρειαστείς.

αν  αγορασω αυτο  ..https://www.skroutz.gr/s/4159012/AVM-FRITZ-Box-7490.html  ειναι  international  ?  θα  κανει  για ιντερνετ και  τηλεφωνο??  θελώ να πω χρειαζομαι  το configuration του voip??  του  οτε?/ 

Επεξ/σία από Kakarot2020
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω εχω  αυτο ...Το είχα πάρει σε προσφορά ,κοντα στα 60euro απο το συγκεκριμενο μαγαζι.Πολυ ευχαριστημενος ...το 7560 που είχα ,κάθε λίγο αποσυνδέσεις!!!

Επεξ/σία από iliasleon
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2020 στις 4:18 ΠΜ, gamsgr είπε

Καλημέρα.Εγώ πάντως πήρα ένα fritzbox 7490 international από ebay 55€+10€ μεταφορικά με 2 χρόνια υπόλοιπο εγγύησης . Έχει και γερμανικά ποιο φτηνά αλλά συνήθως είναι από παρόχους και δεν έχουν επίσημη εγγύηση καθώς λείπει η απόδειξη και δεν έχουν Αγγλικό μενού.(Αν και μπορείς με λίγο κόπο να αλλάξεις το firmware μέσω telnet).

Για 100αρα :

7490 κ 7590

Μείνε μακριά από Asus δεν είναι τόσο καλά όσο αυτά και θα προσπαθήσουν να στο βγάλουν εκτός εγγύησης εαν τη χρειαστείς.

αν  αγορασω αυτο  ..https://www.skroutz.gr/s/4159012/AVM-FRITZ-Box-7490.html  ειναι  international  ?  θα  κανει  για ιντερνετ και  τηλεφωνο??  θελώ να πω χρειαζομαι  το configuration του voip??  του  οτε?/ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εννοειται οτι το χρειαζεσαι και εννοειται οτι μπορει να μη στο δωσει, Λενε οτι το ξαναδινει παλι απο πριν που το ειχε κοψει. Εμενα πριν 10 ημερες μου εδωσαν πορτα παντως και δε μου το δινανε. Μας εμεινε το ρουτερ καβατζα.

Επεξ/σία από physvlog
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kakarot2020 είπε

αν  αγορασω αυτο  ..https://www.skroutz.gr/s/4159012/AVM-FRITZ-Box-7490.html  ειναι  international  ?  θα  κανει  για ιντερνετ και  τηλεφωνο??  θελώ να πω χρειαζομαι  το configuration του voip??  του  οτε?/ 

Υπάρχει προφίλ "OTE" στην εγκατάσταση... Τους παίρνεις τηλέφωνο να σου στείλουν κωδικούς για την τηλεφωνία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα παιδιά!!!  Και Εγώ θέλω να αλλάξω ρουτερ! Έχω ΕΝΑ της cosmote speedport entry i2 και συνεχώς στο wifi σέρνεται..

Τι προτείνετε μέχρι 100 ευρω; Η σύνδεση είναι πιάνει και 35 mps 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μας ενημερώσει κάποιος αν αυτοί οι κύλινδροι που κυκλοφορούν τελευταία είναι καλύτεροι από τα κλασικά routers με τις κεραίες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

VDSL Wind 50 αρα - με το σαπιο ZTE που δινουν.

Σκεφτομαι για αγορα ρουτερ με πολλα καλουδια επανω να το κρατησω χρονια, προτασεις?

NetGear R6400 / D-Link EXO 2660 η κατι αλλο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/1/2020 στις 6:18 ΠΜ, gamsgr είπε

Καλημέρα.Εγώ πάντως πήρα ένα fritzbox 7490 international από ebay 55€+10€ μεταφορικά με 2 χρόνια υπόλοιπο εγγύησης . Έχει και γερμανικά ποιο φτηνά αλλά συνήθως είναι από παρόχους και δεν έχουν επίσημη εγγύηση καθώς λείπει η απόδειξη και δεν έχουν Αγγλικό μενού.(Αν και μπορείς με λίγο κόπο να αλλάξεις το firmware μέσω telnet).

Για 100αρα :

7490 κ 7590

Μείνε μακριά από Asus δεν είναι τόσο καλά όσο αυτά και θα προσπαθήσουν να στο βγάλουν εκτός εγγύησης εαν τη χρειαστείς.

Μα δεν πλήρωσες φόρο εδώ Αλλά τόσα στο τελωνείο; από ποιο σάιτ το πήρες να το παραγγειλω; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...