Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, jkoukos είπε

Είναι άλλα μοντέλα Speedport με ίδιες λειτουργίες.

Το 9980 παίζει (εκτός του VoIP) κανονικά στην γραμμή αν το βάλεις μόνο του;

Naι το 9980 παίζει κανονικα ίντερνετ αν το βάλω μόνο του, μόνο που δεν εχω τηλέφωνο. 

Υ. Σ. Μου είπαν αν θέλω να πάρω το speedport plus απτό οτε αλλά ακούω πολλά πρόβλημα με  battery drain απτο wifi Και χίλια δυο. 

Τα νεύρα μου δε ξέρω τι να κανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αποσυνδέσεις στο Ίντερνετ διάβασα, ότι χάνεται κάποιες φορές το wifi και γενικά γκουγκλάροντας το διαβάζω μόνο προβλήματα.

επειδη όμως δεν το έχω και λέω απλώς ότι διάβασα, εάν είσαι κάτοχος και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε παρακαλώ πέστο μου να πάω αύριο να το πάρω να ησυχάσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα πηρα το speedport plus.ολα καλα ως τωρα.συγχρονιζει και στα 46 ενω το entry 2 συγχρονιζε 43-44

επισης λεει εχει 3 θυρες LAN kai μια WAN. τι ειναι η wan? δε μπορω εκει να βαλω οτι θα εβαζα και στις LAN?

Επεξ/σία από Hamurabi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σύνδεση vdsl 50. Σπίτι έχω συνδέσει 5 κινητά-tablet, τηλεοράσεις laptop με WiFi και με ethernet τον gaming υπολογιστή. 

 

Εκεί που παίζω ξαφνικά τρώω κάτι packet loss και ανεβάζω στιγμιαία κάτι ping τρελά. 

Θα ήθελα μια πρόταση για ένα καλό modem router που να έχει καλό qos και να ξέρουμε ότι δουλεύει σωστά. Μέχρι 150 ευρώ πιστεύω είναι καλά. Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα!

Έχω μια σύνδεση ADSL 24 vodafone και θέλω να αντικαταστήσω το router τους. Η χρήση είναι γραφείου και περιλαμβάνει 2 κάμερες της xiaomi, έναν συναγερμό και ένα laptop το οποίο θα δουλεύει wifi. Κάτι σταθερό και οικονομικό θα ήθελα.

Επεξ/σία από kostasSTi
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά έχω το κλασικό ρουτερ της Vodafone με γραμμή 24 που αποδίδει 14.5 περίπου. Θέλω να αγοράσω το συγκεκριμένο ρουτερ Asus DSL-AC55U.πρόσεξα οτι δεν έχει θύρα για τηλέφωνο όπως έχει το ρουτερ της Vodafone....τι μπορώ να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, έχω το Asus  DSL ΑC56U στο πατρικό σπιτι, και μας έχουν παρει με προσφορα απο wind gia 100 γραμμη (εχουν 50αρα). Λογικα θα τους δώσουν το αντιστοιχο ρουτερ, και δεν ξερω κατα πόσο είναι καλυτερο απο το AC56U και αν το Asus είναι συμβατο με ftth (fttc ειναι τωρα στα 50).


Δεν ήξερα που να ρωτήσω, οπότε αν δεν είναι για εδώ, να μετακινηθει.

Επεξ/σία από jimakos234
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα σε όλους.

Παιδιά το ..παλιό FRITZ!Box 4040 αξίζει σαν Router παρ' όλες τις χαμηλές -σε σχέση με πιο καινούρια routers- ονομαστικές ταχύτητες του wireless;
Wireless AC (up to 866 Mbit/s gross, 5 GHz) and N (up to 400 Mbit/s gross, 2.4 GHz).
ΟΚ θεωρητικά όλα αυτά, δεν παίζουν τόσο μεγάλο ρόλο στην πραγματική χρήση, υποθέτω, σωστά;
Το σκέφτομαι και λόγω αξιοπιστίας των Fritz routers και των 5 χρόνων εγγύησης. 
Στο σπίτι έχω καλώδια Cat6 σε όλα τα δωμάτια, οπότε παίζω ενσύρματα. Ασύρματα συνδέονται μόνο κινητά κατά βάση.
Αυτά που δεν έχω βρει ακόμα είναι:
1) αν έχει καλή κάλυψη wi-fi, παρόλο που δεν έχει κεραίες
2) αν δίνει επιλογές στα settings για περιορισμό του bandwidth σε guest wireless δίκτυο ( (π.χ. στα FRITZ!Box 7360 και FRITZ!Box 7490 βλέπω στο site ότι γράφουν για τέτοιο option. Στην περίπτωση του 4040 δεν βλέπω κάτι)

Επεξ/σία από stark
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω το κλασσικό modem που δίνει η Nova/Forthnet. ΄Τώρα έχω VDSL 50αρι και θα το αναβαθμίσω σε 100αρι. Έχω συνδέσει TV, υπολογιστή και διάφορες συσκευές wifi (smart home) και θα βάλω και συναγερμό. Θέλω λοιπόν να βάλω ένα καλύτερο modem για να δουλεύουν όλα τέλεια.  Για πείτε προτάσεις.  

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα, κάποια πρόταση για ένα αξιόπιστο modem/router gigabit;

Αυτή την στιγμή είμαι με ένα TP LINK WR741ND πάνω σε ένα Speedport που έχει ξεμείνει από τον OTE (το οποίο έκανε συχνά αποσυνδέσεις). 

Τώρα το δίκτυο είναι WiND αν παίζει κάποιο ρόλο.. Θα ήθελα να καλύπτει και την τηλεφωνία, αλλά προτεραιότητα στο bandwidthhhhh :D

Επεξ/σία από Oakenfold_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...