Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κοσμοτε 50αρα και κλειδώνει 54250 attn 3.0 / 11.5db με το speed port plus.

Συχνά πυκνά έχω θέματα με τις συνδέσεις είτε από το Mac είτε απ τα κινητά και χάνει τη σύνδεση (με το wifi?). Είναι σαν νεκρό. Όταν προσπαθώ να μπω στο ρουτερ απλά είναι κολλημένο και δεν μπαίνει εκτός και αν το βγάλω απ τη μπριζα και το ξαναβαλω οπού όλα είναι πάλι καλά.

Σκέφτομαι να πάρω ένα άλλο αλλά το θέμα είναι πως θα δουλέψει το σταθερό τηλέφωνο και επίσης αν θα λύσω το πρόβλημα με το wifi. Το σπίτι είναι 75m2 διαμέρισμα. Με του ΟΤΕ αν κλείσω την πόρτα στη κρεβατοκάμαρα απλά δεν πιάνει (Φούλ ισχύ).

Τα φώτα σας οποίος μπορεί..μήπως το mesh  wifi θα ελυνε το προβλημα? 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Επεξ/σία από acruxni
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, acruxni είπε

Έχω κοσμοτε 50αρα και κλειδώνει 54250 attn 3.0 / 11.5db με το speed port plus.

Συχνά πυκνά έχω θέματα με τις συνδέσεις είτε από το Mac είτε απ τα κινητά και χάνει τη σύνδεση (με το wifi?). Είναι σαν νεκρό. Όταν προσπαθώ να μπω στο ρουτερ απλά είναι κολλημένο και δεν μπαίνει εκτός και αν το βγάλω απ τη μπριζα και το ξαναβαλω οπού όλα είναι πάλι καλά.

Σκέφτομαι να πάρω ένα άλλο αλλά το θέμα είναι πως θα δουλέψει το σταθερό τηλέφωνο και επίσης αν θα λύσω το πρόβλημα με το wifi. Το σπίτι είναι 75m2 διαμέρισμα. Με του ΟΤΕ αν κλείσω την πόρτα στη κρεβατοκάμαρα απλά δεν πιάνει (Φούλ ισχύ).

Τα φώτα σας οποίος μπορεί..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Αν χρειάζεσαι βοήθεια για το συγκεκριμένο router που έχεις από τον πάροχο μπορείς να ανοίξεις ξεχωριστά θέμα. Αν θέλεις να μπεις σε αγορά καινούργιου router θα μπορούσες να γράψεις αν έχεις περισσότερες ανάγκες από σκέτο καλό σήμα WiFi ; Αν δεν έχεις τότε και εσυ για Huawei AX3 Pro κοντά στα 52-55€ (CN version δλδ κινεζικη) από εξωτερικό. Αν χρειάζεσαι περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το Huawei γράφω μερικές σελίδες πίσω. 

Επεξ/σία από timos81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα έχω γραμμή Nova VDSL 50αρα και θα ήθελα να άλλαξω το μαμα Modem Technicolor TG589vn v3 σε κάποιο άλλο γιατί δεν με αφήνει να μπω σε αρκετά online games(ακόμα και με port forwarding) και στο Switch μου δίνει Nat Type D(ακόμα και με port forwarding).Υπάρχει κάποια καλή λύση μέχρι περίπου 70 ευρώ που να με καλύπτει στα παραπάνω χωρίς να έχω απώλειες στην ταχύτητα ή χειρότερη εμβέλεια στο WiFi?

Υ.Γ Ιδανικά θα ήθελα και να μπορώ να ρυθμίζω το πόση ταχύτητα θα παίρνει η κάθε συσκευή μέσω wifi πχ κινητά ή laptop γονιών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, kataramenoc είπε

Καλησπέρα έχω γραμμή Nova VDSL 50αρα και θα ήθελα να άλλαξω το μαμα Modem Technicolor TG589vn v3 σε κάποιο άλλο γιατί δεν με αφήνει να μπω σε αρκετά online games(ακόμα και με port forwarding) και στο Switch μου δίνει Nat Type D(ακόμα και με port forwarding).Υπάρχει κάποια καλή λύση μέχρι περίπου 70 ευρώ που να με καλύπτει στα παραπάνω χωρίς να έχω απώλειες στην ταχύτητα ή χειρότερη εμβέλεια στο WiFi?

Υ.Γ Ιδανικά θα ήθελα και να μπορώ να ρυθμίζω το πόση ταχύτητα θα παίρνει η κάθε συσκευή μέσω wifi πχ κινητά ή laptop γονιών

Σκέτο router Huawei AX3 Pro (CN Version) μέχρι 55€ από εξωτερικό, έχει QoS. Αν δεν είναι πολύ μεγάλος ο χώρος θα κάνει για χρήση που θέλεις, για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το προϊόν μπορείς να διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω η και στο Internet. Αν χρειάζεσαι modem router θα πας σε πιο απλή συσκευή. 

Επεξ/σία από timos81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, timos81 είπε

Σκέτο router Huawei AX3 Pro (CN Version) μέχρι 55€ από εξωτερικό, έχει QoS. Αν δεν είναι πολύ μεγάλος ο χώρος θα κάνει για χρήση που θέλεις, για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το προϊόν μπορείς να διαβάσεις μερικές σελίδες πίσω η και στο Internet. Αν χρειάζεσαι modem router θα πας σε πιο απλή συσκευή. 

Χρειάζομαι modem-router και καταπροτίμησει από Ελλάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας , για ένα χρόνο είχα το modem - router που δίνει η nova το ΖΤΕ 267Ν . Δυστιχώς έχω  προβλήματα με το wifi του και αναγκάστικα και αγοράσα το asus rt-ax82u . Όμως έχω ένα πρόβλημα . Δείχνει να μην έχει συνδεθεί το καλώδιο από το modem της nova στο asus . Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ; Η βοήθεια σας θα μου ήταν πολύτιμη .Σας ευχαριστώ

 

Untitled.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω γραμμή vdsl 50 από cosmote με το modem που δίνει η εταιρία . Το τηλέφωνο παίρνει γραμμή από το ρούτερ (όπως φαντάζομαι όλη η cosmote). Γενικά ο συγχρονισμός είναι πολύ καλός - λίγο πάνω από 50. Ωστόσο η εμβέλεια του wifi είναι ένα θέμα όπως και ότι ώρες ώρες το ρούτερ τρώει στιγμιαία ή μεγαλύτερα κολλήματα. Μπορώ να το αντικαταστήσω με άλλο δικό μου; Πρέπει να έχει κάποιες προδιαγραφές; Θα έχω κανονικά τηλέφωνο μέσω του νέου ρούτερ; Θα χρειαστώ κάποιους κωδικούς από την. Cosmote για την σύνδεση? Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 minutes ago, chrismas said:

Καλημέρα σας , για ένα χρόνο είχα το modem - router που δίνει η nova το ΖΤΕ 267Ν . Δυστιχώς έχω  προβλήματα με το wifi του και αναγκάστικα και αγοράσα το asus rt-ax82u . Όμως έχω ένα πρόβλημα . Δείχνει να μην έχει συνδεθεί το καλώδιο από το modem της nova στο asus . Πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ; Η βοήθεια σας θα μου ήταν πολύτιμη .Σας ευχαριστώ

 

Untitled.jpg

Της vodafone το modem το έχεις βάλει σε bridge mode;

Το ethernet στο assu το έχεις στην wan, σωστά;

Κάνε και μια δοκιμή με άλλο καλώδιο

 

Αν και είναι εκτός θέματος η ερώτηση σου. Και καλύτερα να ξεκινήσεις ένα νέο θέμα με το πρόβλημα που έχεις

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...