Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω router να υποστηρίζει VPN για VDSL 100αρα της NOVA-Forthnet γραμμή, θέλω ένα καλό αλλά δεν γνωρίζω πολλά από router, βρήκα αυτό σαν πρώτη ματιά,( Asus DSL-AC55U - Wireless AC1200 Dual-Band VDSL/ADSL Annex Modem Router ) εάν υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι 100-120 ευρώ να μου προτείνει κάποιος  ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ideanet είπε

Καλησπέρα, ενδιαφέρομαι να αγοράσω router να υποστηρίζει VPN για VDSL 100αρα της NOVA-Forthnet γραμμή, θέλω ένα καλό αλλά δεν γνωρίζω πολλά από router, βρήκα αυτό σαν πρώτη ματιά,( Asus DSL-AC55U - Wireless AC1200 Dual-Band VDSL/ADSL Annex Modem Router ) εάν υπάρχει κάτι καλύτερο μέχρι 100-120 ευρώ να μου προτείνει κάποιος  ευχαριστώ

Modem/router η σκέτο router ;

Για modem/router καλό είναι και αυτό που έγραψες (εξωτερικό το έχουν φτηνότερα , Amazon).

Επεξ/σία από timos81
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, timos81 είπε

Modem/router η σκέτο router ;

Για modem/router καλό είναι και αυτό που έγραψες (εξωτερικό το έχουν φτηνότερα , Amazon).

 

Modem/router θέλω, οχι σκέτο..  Θα με διευκολύνατε πάρα πολύ να μου προτείνετε κάποιο

Επεξ/σία από ideanet
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ideanet είπε

 

Modem/router θέλω, οχι σκέτο..  Θα με διευκολύνατε πάρα πολύ να μου προτείνετε κάποιο

Σε αυτά τα λεφτά που έγραψες καλό είναι το Asus που διάλεξες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TP-LINK ARCHER VR600 AC1600 WIRELESS GIGABIT VDSL/ADSL PSTN MODEM ROUTER

 

βρήκα και αυτό, εάν μπορείς να μου πεις πιο από τα δύο και δεν θα ενοχλήσω άλλο.. θα το παραγγείλω αμέσως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ideanet είπε

TP-LINK ARCHER VR600 AC1600 WIRELESS GIGABIT VDSL/ADSL PSTN MODEM ROUTER

 

βρήκα και αυτό, εάν μπορείς να μου πεις πιο από τα δύο και δεν θα ενοχλήσω άλλο.. θα το παραγγείλω αμέσως

Όσο θέλεις μπορείς να ρωτάς δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα . Δεν σου πρότεινα κάποιο άλλο μοντέλο γιατί στα λεφτά που ψάχνεις σε τεχνικά και λειτουργικά το Asus που επέλεξες είναι το καλύτερο.
Αν θέλεις να γράψω τεχνικά Asus σε σύγκριση με κάποιο άλλο modem/router πες μου, μπορώ να γράψω.

Γενικά τα modem/ router έχει λίγες επιλογές σε σύγκριση με σκέτα router που έχει πολύ περισσότερες επιλογές. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα και πάλι, μήπως αυτό θα ήταν πολύ καλύτερο με λίγα παραπάνω λεφτά απο το προηγούμενο ASUS.?

ASUS DSL-AC68U DUAL-BAND WIRELESS AC1900 GIGABIT ADSL/VDSL PSTN/ISDN MODEM ROUTER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ideanet είπε

Καλημέρα και πάλι, μήπως αυτό θα ήταν πολύ καλύτερο με λίγα παραπάνω λεφτά απο το προηγούμενο ASUS.?

ASUS DSL-AC68U DUAL-BAND WIRELESS AC1900 GIGABIT ADSL/VDSL PSTN/ISDN MODEM ROUTER

Καλημέρα, ναι σίγουρα θα είναι καλύτερο το ASUS DSL-AC68U αλλά το κόστος ανεβαίνει πολύ πλέον (σχεδόν 80€ πάνω). Για να μην μπερδεύεσαι, γράψε τα τμ που θα είναι το modem/router, αν σε ενδιαφέρεις WiFi6, τελική τιμή (Ελλάδα/εξωτερικό), προτιμήσεις (VPN,Voip).
Επίσης αν δεν βιάζεσαι τόσο η Asus παρουσίασε το DSL-AX82U όποτε αναμένεται να κυκλοφορίσει σε μερικούς μήνες EU.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειράζει το κόστος, το παράγγειλα έφυγε, μόνο ιντερνετ δουλεύω χωρίς να έχω τηλ επάνω στη γραμμή, δίνω ίντερνετ σε άλλο σημείο, γέφυρα το άλλο ρουτερ, εμένα αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχει vpn να μπορώ να το περάσω στο ρουτερ μέσα, να έχω ήσυχο το κεφάλι μου. εάν δεν κάνει δουλειά, όταν θα έρθει ελλάδα το ΑΧ82U θα πάρω εκείνο. Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις και την βοήθεια να είσαι καλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

Πριν 2 μήνες άλλαξα το modem/router της nova με ένα πιο καινούργιο μοντέλο που είχαν (ΖΤΕ - με 20 ευρώ απο το κατάστημα τους).

Με την απόδοση του δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος. Ειδικά στο wifi είναι πολύ μέτριο και έχει πιο πολλές αποσυνδέσεις απο το πρηγούμενο (VDSL γραμμή -50αρα)

Πιο modem/router θα προτείνατε με λογικό κόστος για καλύτερο wifi στο σπίτι? (90τμ αλλά έχει πολλά δύκτια σε όλο το κτίριο)

 

Το TP-LINK Archer VR400 v3 ή το Asus DSL-AC55U είναι καλές επιλογές??

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, yiannis2002s είπε

Καλημέρα,

Πριν 2 μήνες άλλαξα το modem/router της nova με ένα πιο καινούργιο μοντέλο που είχαν (ΖΤΕ - με 20 ευρώ απο το κατάστημα τους).

Με την απόδοση του δεν είμαι καθόλου ικανοποιημένος. Ειδικά στο wifi είναι πολύ μέτριο και έχει πιο πολλές αποσυνδέσεις απο το πρηγούμενο (VDSL γραμμή -50αρα)

Πιο modem/router θα προτείνατε με λογικό κόστος για καλύτερο wifi στο σπίτι? (90τμ αλλά έχει πολλά δύκτια σε όλο το κτίριο)

 

Το TP-LINK Archer VR400 v3 ή το Asus DSL-AC55U είναι καλές επιλογές??

 

Ευχαριστώ!

Καλημέρα, δεύτερη επιλογή είναι καλύτερη (Asus).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Mankon7 είπε

Και εγώ στο ίδιο δίλημμα βρίσκομαι.

Να πάρω το Asus DSL-AC55U ή να βάλω λίγα χρήματα παραπάνω για το fritzbox 7530;

Αν είναι να πας σε fritzbox 7530 τότε υπάρχει επιλογή AX που έχει και WiFi 6 +30€. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι αναμεσα σε αυτο και αυτο το ρουτερ οι αξιολογησεις παρα πολλες στο σκουρτζ ειμαι με 24 adsl γιατι ακομα κεντρο Αθηνας και δεν εχουν προκοψει να βαλουν vdsl ακομα το λαπ τοπ δεν υποστηριζει 5g wifi αλλα ισως παρω εξωτερικο usb αν ειναι καλυτερο το σημα σε 5g ειμαι με wind και πιανει γυρω στα 9,5 με fast path και 11 με κανονικη γραμμη παρακαλω τα φωτα σας θα δω διαφορα με ενα απο αυτα τα ρουτερ?Εχω σαν μοντεμ το zyxel amg 1302 που μου ειχαν δωσει απο την wind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...