Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προτασεις για εναν μοντεμ ρουτερ μεχρι 70 ευρο απο ελλαδα αγορα για να αντικαταστησει ενα παναρχαιο μοντεμ ΖΤΕ που εχω απο το 2012 και τωρα τελευταια μου μπλοκαρει συνεχως.φυσικα η ΝΟva δεν δεινει εξοπλισμο..και ας ειμαστε χρονια συνδρομητες.εχω απλη 24αρα ιδιοκτητο δικτυο και θελω ενα μοντεμ για συνδεση 3 ασυρματων συσκευων laptop - tablet - smart tv

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

πας  σε κατάστημα νοβα κ αγοραζεις το zte h288a με 20 ε λέγοντας οτι εισαι συνδρομητής (θα σε ρωτήσουν αριθμο σταθερού) κ σε στειλανε για αντικατασταση σε κατάστημα μετα απο τηλέφωνο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, sndev είπε

πας  σε κατάστημα νοβα κ αγοραζεις το zte h288a με 20 ε λέγοντας οτι εισαι συνδρομητής (θα σε ρωτήσουν αριθμο σταθερού) κ σε στειλανε για αντικατασταση σε κατάστημα μετα απο τηλέφωνο

και θα το "χαψει" ο πωλητης??? εδω στην επαρχια γνωριζομασετε..αλλα θα παω..και ευχομαι να πανε ολα καλα.μια χαρα ρουτερ θα παρω με 20ρικο.φανταζομαι θα ναι που καλυτερο απο αυτο το αρχαιο που εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tελικα εγω αγορασα το xiaomi ax3600 (CN) απο aliexpess και ηρθε απο Πολωνία μεσα σε 5 μερες. Το πρωτο που ειδα ηταν οτι ειναι τεραστια συσκευη, αλλα ωραια.

Το setup ηταν πανευκολο. Πρωτες εντυπωσεις απο το σημα ειναι αριστες. Καλυπτει το διαμερισμα χωρις προβλημα. Ταχυτητες με wifi σε speedtest, οσο και με καλωδιο. Τερματιζει τη συνδεση της ιναλαν, ενω με το μαμα επιανε μεχρι 50 περιπου και ενα αλλο που ειχα μεχρι 90. Απο κει και περα μου αρεσει το app που μπορω να το διαχειριζομαι απο κινητο χωρις να μπαινω απο υπολογιστη. Επισης ειδα οτι το xbox ενω ηταν και πριν με καλωδιο, αλλα και τωρα, τωρα κατα το download παιχνιδιων κατεβαζει με x3 ταχυτητα απο πριν. Δεν ξερω που οφείλεται, αλλα ισως μπουκωνε το ρουτερ. 

Οποτε απο τις 2-3 πρωτες μερες ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
25 λεπτά πριν, ktikti είπε

και θα το "χαψει" ο πωλητης??? εδω στην επαρχια γνωριζομασετε..αλλα θα παω..και ευχομαι να πανε ολα καλα.μια χαρα ρουτερ θα παρω με 20ρικο.φανταζομαι θα ναι που καλυτερο απο αυτο το αρχαιο που εχω.

τι να σου πω αθηνα δεν ασχολούνται καν υποτίθεται δινεις το παλιο πισω κ παιρνεις το νεο με 20 ε αλλα ουτε αυτο δε κανουν.  ψεματα δε λες δε δουλευει οπως πρεπει, θελω αλλο απο σας κ το πληρώνω, 20 ε κανει κ ειναι μια χαρα για τη δουλεια σου κ ειναι  της forthnet. αν κολας παρε πρωτα την forthnet πες στο τεχνικο τμημα εχω θεμα κολαει κανω restart για να παιξει μπορω να παω να αγορασω αλλο απο κατάστημα σας; 3 ατομα αλλάξαμε ετσι ρουτερ κ στο κατάστημα δεν ακουγανε καν τι λέγαμε απλα λευτα δωσε παρε ρουτερ ηταν

οσο για το Ρούτερ υπάρχει ολοκληρο νημα να διαβάσεις στο φορουμ θεωρώ θα κανεις αψογα τη δουλεια σού. να ξερεις ομως πρεπει να το ρυθμισεις μονος σου δεν έχετε προσεταρισμενο με τους κωδικους της συνδεσης σου οποτε καλο ειναι να τα εχεις ολα αυτά πριν απο οτιδήποτε 

Επεξ/σία από sndev
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Tελικα εγω αγορασα το xiaomi ax3600 (CN) απο aliexpess και ηρθε απο Πολωνία μεσα σε 5 μερες. Το πρωτο που ειδα ηταν οτι ειναι τεραστια συσκευη, αλλα ωραια.

Το setup ηταν πανευκολο. Πρωτες εντυπωσεις απο το σημα ειναι αριστες. Καλυπτει το διαμερισμα χωρις προβλημα. Ταχυτητες με wifi σε speedtest, οσο και με καλωδιο. Τερματιζει τη συνδεση της ιναλαν, ενω με το μαμα επιανε μεχρι 50 περιπου και ενα αλλο που ειχα μεχρι 90. Απο κει και περα μου αρεσει το app που μπορω να το διαχειριζομαι απο κινητο χωρις να μπαινω απο υπολογιστη. Επισης ειδα οτι το xbox ενω ηταν και πριν με καλωδιο, αλλα και τωρα, τωρα κατα το download παιχνιδιων κατεβαζει με x3 ταχυτητα απο πριν. Δεν ξερω που οφείλεται, αλλα ισως μπουκωνε το ρουτερ. 

Οποτε απο τις 2-3 πρωτες μερες ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Θετικά όσα αναφέρεις!

Έχεις link από τον πωλητή που αγόρασες (αν μπορείς ανέφερε και μέθοδο αποστολής)

 

Το μενού σε τι γλώσσα είναι? (Όχι στο app)

Επεξ/σία από CoderX99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, CoderX99 είπε

Θετικά όσα αναφέρεις!

Έχεις link από τον πωλητή που αγόρασες (αν μπορείς ανέφερε και μέθοδο αποστολής)

 

Το μενού σε τι γλώσσα είναι? (Όχι στο app)

Aπο εδω το πηρα απο την αποθηκη στην Πολωνια

https://www.aliexpress.com/item/4001033923816.html

Το μενου ηταν στα κινεζικα (δεξι κλικ και translate), αλλα δεν εκατσα να ψαξω για αλλαγη γλωσσας να σου πω την αληθεια. Αν το θυμηθω θα κοιταξω το βραδυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα! πηγα στο καταστημα forthnet της Ηγουμενιτσας και ειπα οτι μιλησα με την τεχνικη υπηρεσια και οτι θελω να γινει αλλαγη εξοπλισμου με το αναλογο κοστος..και ο υπαλληλος μου ειπε οτι για να γινει αυτο θα πρεπει να αναβαθμιστω σε VDSL και οτι σε ADSL2 που ειμαι τωρα δεν εχω τετοιο προνομιο.επισης το modem/router που εχω δεν δουλευει σωστα σε ADSL2 . 

αρα η αναζητηση για modem router συνεχιζεται και περιμενω προτασεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απιστευτο , δλδ ρε συ αμα σου καει απο πτώση τάσης ξερω γω τι δε θα σου δώσουν αλλο  η να πληρώσεις αντικατάσταση? κ απο τη στιγμη που το υπαρχουν σου λεει οτι δε δουλευει σωστα γτ δε σου δινει ενα να δουλεύει σωστά αφου ειναι δικη τους υπηρεσια κ εξοπλισμος? 🤔

να σου πω .. απο τη στιγμη που θες απλα 3ς συσκευές απλα γτ δε δοκιμαζεις να βαλεις κατι τετοιο  https://www.skroutz.gr/s/21207089/Xiaomi-Mi-Router-4A.html  ? θα κρατήσεις το υπάρχων modem κ δυκτιακα διπλά του θα βαλεις αυτο θα κλεισεις το υπαρχων wifi κ ολες τις συσκευές που θες θα τις συνδέεις σε αυτό το routeraki.

πρακτικά ολη τη δυκτιακη δουλειά θα στη κανει το router k τη κλήση το modem που έχεις

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sndev είπε

Απιστευτο , δλδ ρε συ αμα σου καει απο πτώση τάσης ξερω γω τι δε θα σου δώσουν αλλο  η να πληρώσεις αντικατάσταση? κ απο τη στιγμη που το υπαρχουν σου λεει οτι δε δουλευει σωστα γτ δε σου δινει ενα να δουλεύει σωστά αφου ειναι δικη τους υπηρεσια κ εξοπλισμος? 🤔

να σου πω .. απο τη στιγμη που θες απλα 3ς συσκευές απλα γτ δε δοκιμαζεις να βαλεις κατι τετοιο  https://www.skroutz.gr/s/21207089/Xiaomi-Mi-Router-4A.html  ? θα κρατήσεις το υπάρχων modem κ δυκτιακα διπλά του θα βαλεις αυτο θα κλεισεις το υπαρχων wifi κ ολες τις συσκευές που θες θα τις συνδέεις σε αυτό το routeraki.

πρακτικά ολη τη δυκτιακη δουλειά θα στη κανει το router k τη κλήση το modem που έχεις

 

το παργγελνω! καλα λες..καλυτερη λυση το ρουτερ .το παραγγελνω ;)

 

****με πηρανε απο την nova τελίκα και μου πανε να περασω να παρω ενα modem/router και μου δωσανε το ZTE ZXHN H108N παλι με 20 ευρο.για το αλλο ουτε λογος..το πηρα γιατι ηθελα αμεσα να κανω την δουλεια μου..και εχωντας παραγγειλει και το ρουτερ

Επεξ/σία από ktikti
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, SagoniasSlutRos είπε

Aπο εδω το πηρα απο την αποθηκη στην Πολωνια

https://www.aliexpress.com/item/4001033923816.html

Το μενου ηταν στα κινεζικα (δεξι κλικ και translate), αλλα δεν εκατσα να ψαξω για αλλαγη γλωσσας να σου πω την αληθεια. Αν το θυμηθω θα κοιταξω το βραδυ.

Έχει global και Chinese έκδοση, τί πήρες; Και γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/3/2021 στις 6:29 ΜΜ, stefanidisg είπε

Έχει global και Chinese έκδοση, τί πήρες; Και γιατί;

Το κινεζικο πηρα γιατι λενε ειναι πιο δυνατο στο σημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αξίζει το 20ευρω παραπάνω για το xiaomi ax6000 σε σχέση με το προγενέστερο ax3600;  σε σπίτι 100τρ με 15 συσκευές wifi περίπου θα υπάρχει ουσιαστικη διαφορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολους,

ψαχνω για router οικονομικο μεχρι 30€ για συνδεση 24αρα vodafone να εχει οποσδηποτε guest mode το οποιο να μπορω να ρυθμισω το bandwith οπως θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...