Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

προσοχη με τα annex

Αν εννοείς ΑΝΝΕΧ Α και ΑΝΝΕΧ Β , το συγκεκριμένο asus κάνει και για τα 2. Και προσφορά crazy sundays από eshop στα 174.

http://www.e-shop.gr/asus-dsl-ac68u-dual-band-wireless-ac1900-gigabit-adsl-vdsl-pstn-isdn-modem-router-p-PER.617368

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή ταυτόχρονα είναι και επαγγελματικός χώρος δεν μπορώ να αλλάξω σε pstn ! Ο κύριος λόγος που θέλω να αλλάξω είναι οι απόσυνδεσεις !! Για isdn μπορείς να μου προτείνει κάποιο καλύτερο ?? Ευχαριστώ !!

σιγουρα το tp link ειναι καλυτερο απο το zte αλλα μπορει και οι αποσυνδεσεις να ειναι για αλλο λογο.μια χαρα αγορα ειναι παντως.τα technicolor ειναι πολυ σταθερα σε χαλια γραμμη αλλα δυσκολαθα βρεις Isdn συν οτι ειναι με Custom firmware οποτε πηγαινε στο tp link .

Φτου!!! Για 2 εβδομαδες διαφορα, το χρυσοπληρωσα!!

:cry: :P

με τις προσφορες ποτε δεν ξερεις  τι θα σκασει.

 

Αν εννοείς ΑΝΝΕΧ Α και ΑΝΝΕΧ Β , το συγκεκριμένο asus κάνει και για τα 2. Και προσφορά crazy sundays από eshop στα 174.

http://www.e-shop.gr/asus-dsl-ac68u-dual-band-wireless-ac1900-gigabit-adsl-vdsl-pstn-isdn-modem-router-p-PER.617368

γενικα το αναφερω οτι προσοχη οτι παρει καποιος ή οτι παρεις εσυ να ειναι για το σωστο annex.αν παιζει και στα 2 τοτε ναι δεν υπαρχει θεμα.το λεω γιατι πολυς κοσμος παιρνει απο εξωτερικο δεν κοιταει το annex και μετα αντε να το αλλαξεις.

 

Καλησπέρα, κανείς πρόταση για cable router?

σε αφηνει καταρχην ο παροχος να το αλλαξεις?εταιρεια??εξωτερικο εισαι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

13mbit με 25 attenuation.ουτε το καλυτερο ουτε το χειροτερο.θα μπορουσε να ηταν και 15-16.το καλωδιο παιζει να ειναι και ρευματος.

εκτος αν το βλεπω εγω ετσι.εκτος αν ειναι απλα συναγερμου.σε καθε περιπτωση καλο θα ηταν να ειναι utp

για να παρεις τα μεγιστα χωρις να σημαινει οτι χανεις απο αυτο.

επισης στο scothlok αυτο το πλαστικο πραγματακι που ενωνει τα καλωδια βλεπω 3 καλωδια.το ενα ειναι που παει στην πριζα που εχεις το ρουτερ το δευτερο ειναι που παει προς τον παροχο το τριτο που παει?ειναι αυτο που παει στο ιδιο το πριζακι ή παει καπου αλλου που δεν ξερουμε?ρωταω μην ειναι κανα spare ζευγαρι και χανεις απο αυτο λογω οτι μπορει να κατεβαινει μεχρι κατω τον κατανεμητη ή μπορει δεν ξερω που να πηγαινει.

το αλλο παει διπλα σε μια πριζα τηλεφωνου τριπολικη και απο κει με τη σειρα του σε αλλη μια παλι τριπολικη στο δωματιο.

αυτες οι πριζες δεν χρησιμοποιουνται.θα ηταν καλο δλδ να κοψω το καλωδιο προς αυτες?

επισης,αυτη η συνδεση με το scothlok ειναι καλη 'η να παρω καλυτερα rj11 θυληκο-αρσενικο?

 

για το καλωδιο που λες οτι παιζει να ειναι και ρευματος,εμενα μου ειπαν οτι ειναι τηλεφωνικο.παραπανω δεν ξερω.θα βαλω και καλυτερες φωτογραφιες...να αλλαχτει παντως το βλεπω δυσκολο γιατι το εχει βαλει με ''συρραπτικο'' και εγω δεν εχω τετοιο εργαλειο.

επισης στην πριζα που συνδεω το ρουτερ σκεφτομουν να βαλω adsl splitter.καλη ιδεα 'η δεν παιζει ρολο?

post-105831-0-01060600-1446544495_thumb.jpg

post-105831-0-61780800-1446545279_thumb.jpg

post-105831-0-58233500-1446545298_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το scotchlok ειναι μια χαρα.ναι κοψε το καλωδιο ναμην πηγαινει στις αλλες πριζες .δεν εχει νοημα.οταν το κοψεις κανε επιτηδες δοκιμη να δεις ποσο συγχρονιζεις εκει χωρις καμια πριζα.και μετα δες και με το καλωδιο που εχεις.αν εχει θεμα και το καλωδιο οκ το αλλαζεις.ροκες βρισκεις σε καταστηματα ευκολα.δεν μπορω να το δω καλα αν ειναι ρευματος.αν ειναι πολυκλωνο ναι μπορει να παιζει.συνηθως του ρευματος ομως εχει καφε μπλε μεσα για χρωματα οχι ασπρο κοκκινοσυν οτι αμα ηταν ρευματος δεν θα χωραγε στο scotchlok.εφοσον δεν εχεις τηλεφωνο το adsl splitter δεν εχει νοημα περα απο μια μικρη προστασια απο κανα κεραυνο.να την φαει το σπλιττερ και οχι το ρουτερ.αλλα αμα χανει το καλωδιο και το αλλαξεις(αν και ειναι λιγα μετρα οποτε δεν νομιζω να χανει τοτε απλα βγαζεις το παλιο και με ροκες και σφυρακι βαζεις αλλο).επισης αν εννοεις την ροκα συρραπτικο ισως να μπορει ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ να βγει το καλωδιο χωρις να βγαλεις τα κλιπς που το κρατανε στον τοιχο και να περασεις ενα Utp.αλλα αυτο αστο τελευταιο.μπορει να μην εχει καν θεμα και πιστευω οτι δεν θα εχει θεμα.απλα ξυλωσε τα παραλληλα.scotchlok βρισκεις ευκολα.


τωρα τα ειδα.δεν ειναι ροκες.ειναι σαν συρραπτικο.πως στο καλο πιανει αυτο στον τοιχο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια η hcn σουδινει την δυναοτητα να αλλαξεις Modem?ειναι Modem router ή ειναι σκετο Modem και αποπισω βαζεις εσυ ρουτερ?αν δεν σε αφηνει να αλλαξεις Modem γιατι παιζουν τηλεορασεις κτλ απο πισω τοτε μονο αν στο κανουν bridge και βαλεις εσυ δικο σου ρουτερ απο πισω.αρκει να παιζουν οι υπηρεσιες τους οταν εισαι bridge.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά δίνουν ξεχωριστό Cable modem και Router.

Αν θέλει κάποια άλλη συσκευή, ψάχνει για router. Για Cable modem δεν υπάρχει λόγος, άσε που δεν κυκλοφορούν στην χώρα μας και είναι αρκετά ακριβότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το scotchlok ειναι μια χαρα.ναι κοψε το καλωδιο ναμην πηγαινει στις αλλες πριζες .δεν εχει νοημα.οταν το κοψεις κανε επιτηδες δοκιμη να δεις ποσο συγχρονιζεις εκει χωρις καμια πριζα.και μετα δες και με το καλωδιο που εχεις.αν εχει θεμα και το καλωδιο οκ το αλλαζεις.ροκες βρισκεις σε καταστηματα ευκολα.δεν μπορω να το δω καλα αν ειναι ρευματος.αν ειναι πολυκλωνο ναι μπορει να παιζει.συνηθως του ρευματος ομως εχει καφε μπλε μεσα για χρωματα οχι ασπρο κοκκινοσυν οτι αμα ηταν ρευματος δεν θα χωραγε στο scotchlok.εφοσον δεν εχεις τηλεφωνο το adsl splitter δεν εχει νοημα περα απο μια μικρη προστασια απο κανα κεραυνο.να την φαει το σπλιττερ και οχι το ρουτερ.αλλα αμα χανει το καλωδιο και το αλλαξεις(αν και ειναι λιγα μετρα οποτε δεν νομιζω να χανει τοτε απλα βγαζεις το παλιο και με ροκες και σφυρακι βαζεις αλλο).επισης αν εννοεις την ροκα συρραπτικο ισως να μπορει ΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ να βγει το καλωδιο χωρις να βγαλεις τα κλιπς που το κρατανε στον τοιχο και να περασεις ενα Utp.αλλα αυτο αστο τελευταιο.μπορει να μην εχει καν θεμα και πιστευω οτι δεν θα εχει θεμα.απλα ξυλωσε τα παραλληλα.scotchlok βρισκεις ευκολα.

τωρα τα ειδα.δεν ειναι ροκες.ειναι σαν συρραπτικο.πως στο καλο πιανει αυτο στον τοιχο?

εγινε κι αυτο,τα εκοψα αυτα που πηγαιναν στις τριπολικες πριζες.

στατιστικα πριν το κοψιμο και μετα...

εχω την εντυπωση οτι με εχουν κλειδωσει να συγχρονιζω μαξιμουμ μεχρι 14.

πριν και μετα εχω πειραξει απο τελνετ κατι παραμετρους,με αποτελεσμα να ανεβει το snr..κατι ειναι κι αυτο :)

post-105831-0-84973200-1446563885_thumb.png

post-105831-0-10553200-1446563932_thumb.jpg

post-105831-0-59466100-1446563948_thumb.png

post-105831-0-42399500-1446563965_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,
έχω vdsl forthnet και θέλω να αγοράσω μόντεμ/ρουτερ, γιατί το TG589vn v3 δε μ'αρέσει! :P
Σκέφτομαι να πάρω το asus dsl-ac68u που το έχει και πρόσφορα το e-shop!
Αυτό που θέλω είναι να είναι ''σταθερό'' μην κάνει όλη την ώρα αποσυνδέσεις και να έχει καλό σήμα wifi!
Αξίζει τόσα λεφτά το asus?
Αν έχετε προτείνετε και κάποια πιο φθηνή λύση!

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα καταρχας. Εχω wind adsl και router το MBRN3000 http://www.skroutz.gr/s/309799/NetGear-MBRN3000-100PES.html. Απλα επειδη ειναι δανεικο πρεπει να το δωσω πισω και επειδη της wind ειναι τελειως μαπα λεω να αγορασω ενα καινουργιο. Το συγκεκριμενο το εχω κανα 8μηνο και ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Θελω να εχει καλη εμβελεια ωστε να πιανει σε ολο το σπιτι, για vdsl δεν ενδιαφερομαι προς το παρον. Ακουσα οτι τα Netgear γενικα ειναι καλα οπως και τα Asus. Ολες οι γνωμες καλοδεχουμενες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,

έχω vdsl forthnet και θέλω να αγοράσω μόντεμ/ρουτερ, γιατί το TG589vn v3 δε μ'αρέσει! :P

Σκέφτομαι να πάρω το asus dsl-ac68u που το έχει και πρόσφορα το e-shop!

Αυτό που θέλω είναι να είναι ''σταθερό'' μην κάνει όλη την ώρα αποσυνδέσεις και να έχει καλό σήμα wifi!

Αξίζει τόσα λεφτά το asus?

Αν έχετε προτείνετε και κάποια πιο φθηνή λύση!

 

Ευχαριστώ!

Κάποιος παιδιά, για να προλάβω την προσφορά!

Και κάτι ακόμα, θα είναι συμβατό το μόντεμ η θα έχω μπερδέματα και τσάμπα θα το πάρω?

Είναι δηλαδή συμβατά όλα τα μόντεμ η πρέπει να προσέξω κάτι πριν το πάρω?

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...