Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 15/7/2021 στις 10:30 ΜΜ, Dr.Tesla είπε

Αν χρησιμοποιήσω ένα παλιό zte από τη Cyta, θα δουλέψει σε σύνδεση της WIND? 
Είναι και τα δύο ADSL2+ . Θέλω να αποφύγω το αρχαίο zyxel που μου έδωσαν γιατί κάνει αποσυνδέσεις. 
 

Προσπαθησε το,λογικα θα παιξει αρκει to username & to password na μην ειναι κενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

καλησπερα εχω vodafone αναβαθμισα την γραμμη μου σε 100αρα κι θα ηθελα να αλλαξω κι το ρουτερ για καλυτερα αποτελεσματα (συνδεω επανω αρκετες συσκευες οπως νας λαπτοπ ντεσκτοπ συναγερμοι κλπ), εχω το h300s πρεπει να παρω μοντεμ-ρουτερ που θα εχει voip για να παιξει κι το τηλεφωνο? επισης εχει μια υπηρεσια που συνδεετε κι το κινητο μεσω του ρουτερ για τις κλησεις λογω του οτι δεν εχω καλο σημα στην περιοχη, αυτο θα το χασω ή θα μπορει να γινει κ με αλλο? τι προτεινεται για αγορα νεου ρουτερ ... ευχαριστωhmmm.gif
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Silent_Spaces είπε
καλησπερα εχω vodafone αναβαθμισα την γραμμη μου σε 100αρα κι θα ηθελα να αλλαξω κι το ρουτερ για καλυτερα αποτελεσματα (συνδεω επανω αρκετες συσκευες οπως νας λαπτοπ ντεσκτοπ συναγερμοι κλπ), εχω το h300s πρεπει να παρω μοντεμ-ρουτερ που θα εχει voip για να παιξει κι το τηλεφωνο? επισης εχει μια υπηρεσια που συνδεετε κι το κινητο μεσω του ρουτερ για τις κλησεις λογω του οτι δεν εχω καλο σημα στην περιοχη, αυτο θα το χασω ή θα μπορει να γινει κ με αλλο? τι προτεινεται για αγορα νεου ρουτερ ... ευχαριστωhmmm.gif

Μια πολύ καλή επιλογή είναι το Fritzbox 7530. Τους κωδικούς για την VoIP τηλεφωνία μπορείς να τις βρεις μέσω του προγράμματος που βρίσκεται στο παρακάτω ποστ

Αν έννοιες το wifi calling, ισχύει για όπου υπάρχει σήμα wifi ανεξαρτήτως παρόχου/Modem

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/proionta/kiniti-themata-kinitis/rythmiseis-syskeuis/pos-mporo-na-energopoiiso-apenergopoiiso-to-wifi-calling/

Επεξ/σία από ilpapacha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, έχω 100αρα γραμμή στη vodafone αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με το ρούτερ που μου έχουν δώσει. Είναι με voip το συγκεκριμένο και θα ήθελα να ρωτήσω μιας και σταθερό τηλέφωνο δεν έχω καν πάνω στο ρούτερ και γενικότερα δε χρησιμοποιώ πρέπει να πάρω τους κωδικούς voip ή δεν υπάρχει λόγος? Ποιο ρούτερ μου προτείνετε να πάρω μέχρι 100 €? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 hours ago, Tigio13 said:

Καλησπέρα, έχω 100αρα γραμμή στη vodafone αλλά δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος με το ρούτερ που μου έχουν δώσει. Είναι με voip το συγκεκριμένο και θα ήθελα να ρωτήσω μιας και σταθερό τηλέφωνο δεν έχω καν πάνω στο ρούτερ και γενικότερα δε χρησιμοποιώ πρέπει να πάρω τους κωδικούς voip ή δεν υπάρχει λόγος? Ποιο ρούτερ μου προτείνετε να πάρω μέχρι 100 €? 

παρε αυτα να σωθεις. https://www.skroutz.gr/s/21960514/TP-LINK-Deco-M4-v2-Mesh-Access-Point-Wi-Fi-5-Dual-Band-2-4-5GHz-σε-Διπλό-Kit.html?from=best_sellers_tag

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kostakiss είπε

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω θέμα στο σπίτι μου με τις αποστάσεις και την εμβέλεια του wifi. Ένα ρούτερ ψάχνω που να μην έχει αποσυνδέσεις και να είναι σταθερό. Να πάρω παρόλα αυτά το συγκεκριμένο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Tigio13 said:

Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Δεν έχω θέμα στο σπίτι μου με τις αποστάσεις και την εμβέλεια του wifi. Ένα ρούτερ ψάχνω που να μην έχει αποσυνδέσεις και να είναι σταθερό. Να πάρω παρόλα αυτά το συγκεκριμένο? 

αυτο το εχω σπιτι μου , γιατι μου δινει ταχυτητες χωρις απωλεια που εχουν τα ρουτερ των isp.

αποσυνδεσεις δεν εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οκ θα το κοιτάξω αν είναι να πάρω ένα τέτοιο. Από τη στιγμή που το σπίτι μου είναι μικρό και δεν έχω θέματα εμβέλειας θα μπορούσα να πάρω το μονό, έτσι δεν είναι? 

Edit: Τώρα κατάλαβα τι είναι αυτό. Εγώ αυτό που θέλω είναι να καταργήσω τελείως το ρούτερ του παρόχου με κάποιο άλλο. 

Επεξ/σία από Tigio13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα είμαι στην αναζήτηση modem router να αντικαταστήσει το σάπιο zte zxhn h168n της nova.Εχω σύνδεση 100αρα όχι voip, δεν με απασχολεί το σήμα wifi γιατί μετά το zte έχω κουμπώσει το Tenda AC10U κ με καλύπτει. Ουσιαστικά θέλω σταθερότητα στο ίντερνετ γιατι το zte κάνει τελευταία κάτι βουτιές στην ταχύτητα κ στρώνει μόνο μετά απο επανεκκίνηση . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα θέλω να αγοράσω ένα αξιόλογο Modem-Router γύρο στα 80 Ευρώ μαξ, ψάχνοντας βρήκα αυτά τα 4 αλλά δεν μπορώ να καταλήξω κάπου. Γενικά υπάρχουν αρκετές συσκευές στο σπίτι οπότε με ενδιαφέρει να βάλω κανόνες στο Router

Ποιο να διαλέξω και γιατί κατά την γνώμη σας?

Η Σύνδεση μου είναι 50αρα στην Forthnet-NOVA.

https://www.skroutz.gr/s/12275487/Asus-DSL-AC55U-VDSL2-Ασύρματο-Modem-Router-Wi-Fi-5-με-4-Θύρες-Gigabit-Ethernet.html

https://www.skroutz.gr/s/26000850/TP-LINK-Archer-VR300-v1-VDSL2-Ασύρματο-Modem-Router-Wi-Fi-5-με-4-Θύρες-Ethernet.html

https://www.skroutz.gr/s/13939266/TP-LINK-Archer-VR400-v2-VDSL2-Ασύρματο-Modem-Router-Wi-Fi-5-με-4-Θύρες-Gigabit-Ethernet.html

https://www.skroutz.gr/s/25503534/TP-LINK-Archer-VR400-v3-VDSL2-Ασύρματο-Modem-Router-Wi-Fi-5-με-4-Θύρες-Gigabit-Ethernet.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/9/2021 στις 5:19 ΜΜ, karajim80 είπε

Κοιτά για το Fritz που λένε τα παιδιά πιο πάνω.

Καλησπέρα, τελικά πήρα το fritz 7530. Το σύνδεσα,πήρε μόνο του τους κωδικούς του παρόχου και έπαιξε κατευθείαν.Του έκανα και ένα update και όλα καλά.

Μέχρι στιγμής δουλεύει χωρίς αποσυνδέσεις και γενικά η διαφορά φαίνεται ακόμα και στο browsing.Ένα speed test που έκανα έβγαλε 100αρι.Από το μενού του ρούτερ δείχνει ταχύτητες 110 down και 11 up.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους
Διαβάζοντας τις απαντήσεις σας είδα ότι στην περιπτωση την δική μου (100mbps σε ftth της cosmote και με πολλά disconnect στο ασύρματο δίκτυο εξαιτείας του speedport) η λύση είναι το 7530.
Σε ποιο οικονομική λύση υπάρχει κάτι που θα μπορούσε να κάνει αντίστοιχη δουλειά με το 7530 ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες καλησπερα. θα ηθελα τις γνωσεις σας. εχω διοροφο σπιτι και το ρουτερ του οτε vdsl 100 mpbs στο ισογειο και θελω να έχω καλο σημα wifi στον πρωτο αλλα και μπορω να δινω internet μεσω ethernet. εχω αρχικα περασει ιντερνετ καλωδιο  στον πρωτο όροφο σε μπριζακι απευθειας απο το ρουτερ. θελω τωρα να προτεινεται ενα μοντεμ ρουτερ? οπου θα το συνδεσω απευθειαςμε ethernet απο το μπριζακι ώστε να εχω και καλο σημα wifi και απο τις άλλες θυρες να συνδεσω συσκευες στοβ πρωτο όροφο. Αν αυτο που σκεφτομαι γινεται θα ηθελα προτασεις για το τι ρουτερ-μοντεμ να αγορασω σχετικα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...