Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για το μοντελο αυτο δεν ξερω να σου πω φιλε μου...Ξερω για το αδελφακι του σε vdsl γραμμη....

 

Πρεπει λιγο να το ψαξεις αν μεσα απο το μενου του,μπορεις να πειραξεις το snr σου,οπως κανει το αλλο....Μην σε παρω και στο λαιμο μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Καλημέρα, είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 vdsl modem/routers:

 

https://www.skroutz.gr/s/7827007/TP-LINK-Archer-VR200.html

 

https://www.skroutz.gr/s/5176675/TP-LINK-TD-W9980.html

 

Η χρήση για την οποία το θέλω είναι gaming, κυρίως downloading και stream σε τηλεόραση. Θέλω να αλλάξω το zte της HOL γιατί to wireless του είναι απογοητευτικό και όλα όσα συνδέω είναι σε wireless. Η σύνδεση όπως είπα είναι hol vdsl και παίρνω από καμπίνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Έχω σύνδεση στον ΟΤΕ 24mbps ADSL και έχω ένα ZTE modem από τον ΟΤΕ,με το οποίο τώρα τελευταιά έχω συχνές αποσυνδέσεις και σκέφτομαι να αγοράσω ένα νέο modem.

 

Χρειάζομαι ένα καλό modem για να ανταποκρίνεται άνετα σε 7-8 συσκευές(2 υπολογιστές με καλώδιο,ipad wifi,laptop wifi,και 4-5 κινητά).

 

Μπορώ να διαθέσω έως 80 ευρώ.

 

 

Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλησπερα ειμαι με οτε vdsl και εχω το κλασσικό σκουπιδιαριο το zte zxhn που δινει οτε....θελω να αλλαξω γιατ εχω αποσυνδεσεις με πολλες συσκευες...μην φανταστείτε ενα λαπτοπ σιγουρα με το οποιο παιζω on line games και μετα ειναι 2 συσκευες κινητών και ενα ενα ταβλετ τα 3 τελευταια ποτε ολα μαζι 1-2 την φορα....η ερωτηση για μεγαλυτερο σημα και για να μπορω να παιζω χωρις να κολλαει το λαπτοπ και να αποσυνδέεται οταν συνδέεται ο πατερας μου ποιο ρουτερ ειναι καλυτερο/?/ειδα αυτο που μου το προτειναν καποια παιδια http://www.e-shop.gr/tp-link-td-w8970-300mbps-wireless-n-gigabit-adsl2-pstn-modem-router-p-PER.612494 και σημερα εντοπισα και αυτο http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-c2-ac750-wireless-dual-band-gigabit-router-p-PER.612726 που ειναι σε προσφορα....το δευτερο ειναι με 2 μπαντες λεει δεν ξερω τι εννοει μπορω δηλαδη να βαλω τα κινητα στην μια και γω με το λαπτοπ να ειμαι σε αλλη???μια βοηθεια στην επιλογη θα την εκτιμουσα ευχαριστω εκ των προταιρων ειμαι ασχετος με τον εν λογο θεμα!!!επομενος θελω καλυτερο σημα και να μην αποσυνδεει καμια συσκευη Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ειναι πολυ καλη 24αρα αλλα πιανω στο κατεβασμα 19-20mbps

Επεξ/σία από jk_bartender
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 2 vdsl modem/routers:

 

https://www.skroutz.gr/s/7827007/TP-LINK-Archer-VR200.html

 

https://www.skroutz.gr/s/5176675/TP-LINK-TD-W9980.html

 

Η χρήση για την οποία το θέλω είναι gaming, κυρίως downloading και stream σε τηλεόραση. Θέλω να αλλάξω το zte της HOL γιατί to wireless του είναι απογοητευτικό και όλα όσα συνδέω είναι σε wireless. Η σύνδεση όπως είπα είναι hol vdsl και παίρνω από καμπίνα.

 

 

Εγω θα επερνα αυτο...

 

TP-LINK TD-W9980

καλησπερα ειμαι με οτε vdsl και εχω το κλασσικό σκουπιδιαριο το zte zxhn που δινει οτε....θελω να αλλαξω γιατ εχω αποσυνδεσεις με πολλες συσκευες...μην φανταστείτε ενα λαπτοπ σιγουρα με το οποιο παιζω on line games και μετα ειναι 2 συσκευες κινητών και ενα ενα ταβλετ τα 3 τελευταια ποτε ολα μαζι 1-2 την φορα....η ερωτηση για μεγαλυτερο σημα και για να μπορω να παιζω χωρις να κολλαει το λαπτοπ και να αποσυνδέεται οταν συνδέεται ο πατερας μου ποιο ρουτερ ειναι καλυτερο/?/ειδα αυτο που μου το προτειναν καποια παιδια http://www.e-shop.gr/tp-link-td-w8970-300mbps-wireless-n-gigabit-adsl2-pstn-modem-router-p-PER.612494 και σημερα εντοπισα και αυτο http://www.e-shop.gr/tp-link-archer-c2-ac750-wireless-dual-band-gigabit-router-p-PER.612726 που ειναι σε προσφορα....το δευτερο ειναι με 2 μπαντες λεει δεν ξερω τι εννοει μπορω δηλαδη να βαλω τα κινητα στην μια και γω με το λαπτοπ να ειμαι σε αλλη???μια βοηθεια στην επιλογη θα την εκτιμουσα ευχαριστω εκ των προταιρων ειμαι ασχετος με τον εν λογο θεμα!!!επομενος θελω καλυτερο σημα και να μην αποσυνδεει καμια συσκευη Η ΓΡΑΜΜΗ ΜΟΥ ειναι πολυ καλη 24αρα αλλα πιανω στο κατεβασμα 19-20mbps

 

 

Αφου ψαχνεις για καλο ασυρματο και με πολλα κολπα πανω σε αυτο,παρε το Archer C2 της TP-LINK ...τα αλλα θα τα βρεις μεσα εδω ,αν ψαξεις λιγο για την παντα των 5....

Καλησπέρα,

 

Έχω σύνδεση στον ΟΤΕ 24mbps ADSL και έχω ένα ZTE modem από τον ΟΤΕ,με το οποίο τώρα τελευταιά έχω συχνές αποσυνδέσεις και σκέφτομαι να αγοράσω ένα νέο modem.

 

Χρειάζομαι ένα καλό modem για να ανταποκρίνεται άνετα σε 7-8 συσκευές(2 υπολογιστές με καλώδιο,ipad wifi,laptop wifi,και 4-5 κινητά).

 

Μπορώ να διαθέσω έως 80 ευρώ.

 

 

Έχετε να προτείνετε κάτι;

 

Ευχαριστώ.

 

 

TP-LINK TD-W9980  Πολυ καλο...Και αργοτερα περνει και Vdsl και ειναι μεσα στα χρηματα που θες..+4 ευρω αν δεν κανω λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

 

 

Αφου ψαχνεις για καλο ασυρματο και με πολλα κολπα πανω σε αυτο,παρε το Archer C2 της TP-LINK ...τα αλλα θα τα βρεις μεσα εδω ,αν ψαξεις λιγο για την παντα των 5....

 

 

 

οκ θα το παρω θελει αλλες 2 μερες η προσφορα κατι τελευταιο αυτο που λεει για τα 2.4ghz και τα 5ghz τι ακριβως ειναι???που βλεοω τι εχω???ΑΣΧΕΤΟΣ ΕΝΤΕΛΩΣ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα τελικα συγνωμη αν γινομαι κουραστικος και σε ζαλιζω και σε υπερευχαριστω...απο τι καταλαβα δηλαδη εχω την δυνατοτητα να συνδεσω το λαπτοπ που ειναι ουσιαστικα το κυριο στο σπιτι στα 5ghz και τα κινητα μας και το ταβλετ που δεν κανει τιποτα ο πατερας μου στα 2,4 ωστε να μην εχω αποσυνδεσεις ουτε εγω ουτε αυτοι σωστα???!!σε αυτη την περιπτωση ομως η ταχύτητα αναλογα με οποιον ειναι συνδεμενος δεν πεφτει???δηλαδη στα 5 αν ειμαι εγω και κανενας αλλος θα περνω και τα 19-20 που πιανω κανονικα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασε λιγο αυτο,εχει μεσα κατι κομματια που σε ενδιαφερουν ( http://www.insomnia.gr/topic/604660-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CE%BC%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BC/)

 

 Και για να κανεις διαμοιρασμο ταχυτητας,θα σου ειναι λιγο δυσκολο....Πιο καλα να το αφησεις να κανει αυτοματα οσο θελει και μην μπλεξεις με ρυθμισεις που δεν θα βγαλεις ακρη...

 

 

Παιζε την 5αρα οταν εισαι μονος και την 2,4 ,οταν ειναι και αλλοι μαζι στο σπιτι...Απο οτι διαβασες η 5αρα εχει καποια θεματα....στην μοιρασια της η με παρεα με την 2,4

 

Το μοντεμ παντως που περνεις,δεν νομιζω οτι θα σε αφησει χωρις σημα η θα σε κρεμασει...ΤΕΣΤΑΡΕ πως θα σε παει η 2,4 και πιστευω οτι θα εισαι κομπλε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας

Πριν απο λιγο ηρθε email media market με προσφορα (οχι τιποτα τρελο) σε ρουτερ tp link td-w8970 και σκεφτομαι για την αγορα του.

Θα αντικατασταση ενα thomson  tg585 v8 με συνδεση Forthnet.

Αξιζει παιδια η αγορα του για λιγο καλυτερες ταχυτητες και σταθερες συνδεσης απο το υπάρχων?

Επισης σκεφτομαι με την θυρα usb  ειτε να κουμπώσω ενα σκληρο δισκο επανω (δεν ξερω αν πεφτει η ταχυτητα μεταδοσης με wifi) η να βαλω τον εκτυπωτη ωστε και η τρεις υπολογιστες που εχω σπιτι να εχουν προσβαση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας

Πριν απο λιγο ηρθε email media market με προσφορα (οχι τιποτα τρελο) σε ρουτερ tp link td-w8970 και σκεφτομαι για την αγορα του.

Θα αντικατασταση ενα thomson  tg585 v8 με συνδεση Forthnet.

Αξιζει παιδια η αγορα του για λιγο καλυτερες ταχυτητες και σταθερες συνδεσης απο το υπάρχων?

Επισης σκεφτομαι με την θυρα usb  ειτε να κουμπώσω ενα σκληρο δισκο επανω (δεν ξερω αν πεφτει η ταχυτητα μεταδοσης με wifi) η να βαλω τον εκτυπωτη ωστε και η τρεις υπολογιστες που εχω σπιτι να εχουν προσβαση

 

 

Απο αυτο που εχεις ειναι ΜΑΚΡΑΝ πιο καλο....και η τιμη του πολυ καλη θα ελεγα....θα σου κανει ολα τα γουστα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο αλλα επειδη ειμαι σε πολλα φορουμ και ξερω πως λειτουργουν ''dbconan'' εισαι πραγματικα χρυσαφι εδω....διαβασα ολο το νημα κ εχεις πραγματικα ξεπερασει τους παντες στην βοηθεια μας!!ενα μεγαλο respect απο μενα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο αυτο που εχεις ειναι ΜΑΚΡΑΝ πιο καλο....και η τιμη του πολυ καλη θα ελεγα....θα σου κανει ολα τα γουστα..

μεταξύ του tp-link και του asus  dsl-n14u, που δίνει σε ίδια τιμή(περίπου) η wind, ποιο προτείνεις και γιατί?

off topic:συμφωνώ με τον προλαλήσαντα ότι είσαι εξαιρετική βοήθεια για όλους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, πώς μπορώ να δώ τί μάρκα dslam και τί chipset έχει;

Στη σελίδα της Vodafone μου γράφει οτι παίρνω απο την Ιδομενέως 29 στο Ίλιον αν ξέρει κανένας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεταξύ του tp-link και του asus  dsl-n14u, που δίνει σε ίδια τιμή(περίπου) η wind, ποιο προτείνεις και γιατί?

off topic:συμφωνώ με τον προλαλήσαντα ότι είσαι εξαιρετική βοήθεια για όλους!

 

 

Κοιτα τα πραγματα ειναι λιγο περιεργα εδω..Εγω προσωπικα ειμαι λατρης των asus ,αλλα δυστηχως εχω tp-link,γιατι τα οικονομικα μου δεν εβγαιναν να παρω αυτο που ηθελα..Με 3 παιδια και με μισθο που παει σε σουπερ μαρκετ ,ειναι δυσκολο το να παρω ενα,για την vdsl μου συνδεση..

 

tp-link...Tρομερο σημα ,σταθερο πολυ...Σχεδον οτι ζητας απο ενα μοντεμ...

Κακο στο δικο μου και μαλλον και στο δικο σου,(δεν το ξερω με σιγουρια για το δικο σου),ειναι κλειδωμενα στο τσιπακι του και δεν σε αφηνει μεσω telnet να κανεις (πειραγματα) σε snr και αλλα τετοια κολπα που θα ηθελα...Ουτε δειχνει λαθη γραμμης αναλυτικα,μονο λαθη πακετων αν χανονται...

 

Αsus ,Καλο σημα και σταθερο πολυ..

Ρυθμιζεις και βλεπεις μεχρι και σε τι βαθμους θα πλυνεις τις καλτσες σου...Κανει παπαδες..Μεχρι και καφε..Θελει ψαξιμο πολυ,δοκιμες να παιζεις μαζι του και λιγο δυσκολο,λιγο ομως να το φερεις στα μετρα σου την πρωτη φορα...

 

 

Προσωπικα ψαχνω να δωσω το δικο και να παρω asus,αλλα ολα ειναι θεμα πελατη και τι θελει να κανει με το μοντεμ του...Τωρα κλειδωνω στα 47.000 και αν ειχα asus θα ημουν καρφωμενος στα 50.000..

 

Δεν θελω να παρω στο λαιμο μου κανεναν,και ουτε εχω τρελες γνωσεις στο αθλημα..Καλο θα ηταν μια καλη και βαθια αναζητηση στο web ,να δειτε κριτικες και λογια και να βγαλετε ενα δικο σας συμπερασμα πανω στην αγορα του μοντεμ σας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...