Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

μολις πηρα στο χερια μου το archer c2 ac-750 tp-link ειδα ενα βιντεο για εγκατασταση στο Youtube αλλα αυτα ειναι κ λιγο οτι ναι καμια φορα....θελει να κανω κατι ιδιαιτερο με τις συχνοτητες???η απλα το συνδεω το ανοιγω βαζω κωδικο και δουλευει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχει καπου το 

02N4FoG.png

 

 

Ξεκινας βαζεις ωρες και ζωνες που θα σου ζητησει και μετα θα πρεπει να διαλεξεις τι νουμερο VLAN ID: θα του βαλεις...

 

41va9QC.png

 

Δεν ειναι δυσκολο...μπορει να σου τα εχει και ετοιμα να διαλεξεις παροχο και να τα περασει αυτοματα....Κωδικους κτλ κτλ και ξεκινας.

 

Στο ασυρματο επειτα ,αλλαζεις ονομα και βγαζεις το αυτοματο ,στο να διαλεγει καναλι μονο του και βαζεις καποιο που δεν εχει πολυ κινηση(αφου το ψαξεις με το (wifi analyzer).... η 2,4 η 5αρι αν εχει και παιζουν οι συσκευες σου σωστα...

 

μετα ψαχνεις ,χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ενα βημα πριν το σπασω αληθεια....συνδεεται κανονικα κ εχει θαυμαστικο κ δεν μου δινει ιντερνετ ο οτε με πουλησε τρελα κ λεει εφοσον δεν ειναι δικο μας δεν ξερω να σου πω....εχουν πονεσει τα ματια μου μπηκα στο ρουτερ αρχικα με wifi και μετα μου ελεγε να συνδεσω το σταθερο το εκανα κ εκει που λες να κανει το quick setup μου βγαζει ενα μηνυμα κ δεν κανει τιποτα βοηθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαλε το 1102 για VLAN ID και δοκιμασε.

Παω quick setup κ μου δινει διαφορες επιλογες auto detect k αλλα...οποιος κ να πατήσω...μετα ωραψει με μηνυμα "the is unplugged κ κατι αλλα κ δεν προχωράει

Κια βασικα που σε φρεναρει....??? γαμω τον ΟΤΕ ,Τεσπα μην πω αλλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε καλωδιο του Οτε εχεις ριξει πανω.??? σορρυ που σου το λεω,αλλα τσεκαρε μια καλα...


Ριξε μια ματια εδω και φτιαχτο.

 

https://translate.googleusercontent.com/translate_c?depth=1&hl=el&prev=search&rurl=translate.google.gr&sl=en&u=http://www.tp-link.com/en/faq-138.html&usg=ALkJrhguJhztQj_B7VdbuqSxxCQFjqQkkg

 

Κατι δε νεχεις βαλει καλα σαν εντολη η το καλωδιο ,ευχομαι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι ενα βημα πριν το σπασω αληθεια....συνδεεται κανονικα κ εχει θαυμαστικο κ δεν μου δινει ιντερνετ ο οτε με πουλησε τρελα κ λεει εφοσον δεν ειναι δικο μας δεν ξερω να σου πω....εχουν πονεσει τα ματια μου μπηκα στο ρουτερ αρχικα με wifi και μετα μου ελεγε να συνδεσω το σταθερο το εκανα κ εκει που λες να κανει το quick setup μου βγαζει ενα μηνυμα κ δεν κανει τιποτα βοηθεια

Καταρχήν ηρέμησε. Ο κάθε πάροχος δίνει πληροφορίες μόνο για τις συσκευές που παρέχει και για καμία άλλη.

Λες ότι έχεις το Archer C2. Αυτό είναι σκέτο ασύρματο router και όχι DSL router, άρα συγχρονισμός, VLAN ID κλπ, δεν παίζουν εδώ.

Θέλει να συνδεθεί με κάποια συσκευή που θα της δίνει πρόσβαση στο διαδίκτυο μέσω την θύρας WAN.

 

Ποιον οδηγό ακολούθησες για να δούμε τα βήματα, διότι από αυτά που γράφεις δεν βγάζω νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον δεν βγαινει ακρ μια ερωτηση εγω συνδέθηκα στο ρουτερ με wifi εχει να κανει αυτο οσον αφορα την πρωτη φορα που θα συνδεθω???θελει δηλαδη να βρω κανενα driver??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι πάροχοι έχουν σε VDSL τιμή 835 στο VLAN ID, εκτός της Forthnet που έχει 1102.

 

Καλό είναι όλες οι ρυθμίσεις να γίνουν ενσύρματα και το ασύρματο να χρησιμοποιηθεί στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο πρεπει να παρει απο το μοντεμ,αυτα που σου εβαλα ειναι για το μοντεμ σου ,οχι για το ρουτερ σου..Αν ειναι το μοντεμ κομπλε ,τοτε πρεπει να μπει καρφι μονο του..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκιες δεν βγαζω νοημα απο κανενε σας ειμαι σχετια άσχετος...ξερω τα βασικα...εγω εβγαλα του οτε εβαλα αυτο το εντοπισε το λαπτοπ με wifi εβαλα την ip router για να μπω στις ρυθμησεις του κ τωρα ειμαι εδω συνδεδεμενο; μεν στο ρουτερ αλλα χωρις συνδεση στο ίντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bαλε του οτε πανω,παρε καλωδιο δικτιου και ενωσε το ενα με το αλλο....τοτε θα εχεις και ιντερνετ....


Πες μου οτι δεν καταλαβες οτι πηρες σκετο ρουτερ.?? και θελει και παρεα μαζι του για να παιξει..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαγκιες δεν βγαζω νοημα απο κανενε σας ειμαι σχετια άσχετος...ξερω τα βασικα...εγω εβγαλα του οτε εβαλα αυτο το εντοπισε το λαπτοπ με wifi εβαλα την ip router για να μπω στις ρυθμησεις του κ τωρα ειμαι εδω συνδεδεμενο; μεν στο ρουτερ αλλα χωρις συνδεση στο ίντερνετ

Ωραία, έβγαλες του ΟΤΕ και έβαλες το TP-Link.

Με ποιον μαγικό τρόπο θα συνδεθείς στο Internet αφού το Archer C2 που έχεις δεν είναι modem και δεν το έχεις συνδέσει (λογικό αφού δεν έχει αντίστοιχη θύρα) με την τηλεφωνική γραμμή;

Το ότι συνδέθηκες με αυτό ασύρματα δεν λέει κάτι, πέραν του ότι δουλεύει σαν συσκευή.

 

Ξαναρωτώ, ποιον οδηγό χρησιμοποίησες για να το ρυθμίσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωπα ωπα μαγκιες γιατι μαλλον θα πεσει το γελιο της ακρουδας....εγω μοντε δεν ειχα ποτε ρουτερ του οτε συνδεση με το καλωδιο και τσαπ ιντερνετ....αυτο δηλαδη που πηρα ειναι σκετο ρουτερ και πρεπει να τα συνδεσω και τα  2 μεταξυ τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορει,τωρα παω να παρω το χαπι μου..Ναι βρε σκετο ειναι ,δεν το ηξερες.<// αφου γραφεις οτι η ταχυτητα σου ειναι καλη,αλλα τα ασυρματα σου πανε χαλια...Κατι στραβωσε νομιζω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...