Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια εχω ενα προβλημα εβαλα ιντερνετ και τηλεφωνο cyta στο σπιτι δουλευει μια χαρα το ιντερνετ και το τηλεφωνο που ειναι συνδεδεμενο με το ρουτερ στο σαλονι ομως οταν βαζω μια αλλα τηλεφωνικη συσκευη στο ενα δωματιο η και στο αλλο δωματιο δεν δουλευουν τα τηλεφωνα αυτα των δωματιω μονο αυτο που ειναι συνδεδεμενο με το ρουτερ αν παρω το ρουτερ κ το βαλω στο ενα δωματιο πχ κ συνδεσω πανω του το τηλφωνο δουλευει αλλα αν βαλω αλλη τηλεφ συσκευη στο σαλονι εκεινη την ωρα δεν δουλευει μονο δηλ το τηλεφωνο που συνδεευις στο ρουτερ

https://www.youtube.com/watch?v=IftV-SRbrmE&feature=youtu.be

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ενα ασπρο ειναι

 

 

Με βουλες.?? χαχαχαχα πλακα κανω,γραφει κατι πανω,να σε ξαναρωτησω ,οι αλλες συσκευες που βαζεις ειναι παλιες.??? και να τους εχεις βαλει analogue telephony adapter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που στεκεται ορθιο και απο κατω εχει μια βασουλα καπως στρογγυλη

Οχι ασυρματα τηλ απλη συσκευη στο αλλο σπιτι που ειχα χολ ειχα ενα σπλιτερ στο οποιο το line πηγαινε στη γραμμη του σπιτιου το adsl με το αντιστοιχο στο ρουτερ και το phone απο το σπλιτερ ενωμενο με το phone του ρουτερ και οπου κ να εβαζες συσκευη στο σπιτι δουλευαν ολα καλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα απο Voip δεν το εχω και πολυ,απλα δες μια το παρακατω,δες αν βαζεις το σωστο μοντεμ και περιμενε καποιο παιδι που ειναι πιο γατα σε αυτο πανω το κομματι να σου πει....απλα δες..δεν ξερω αν γινετε και αλλοιως,μην πας να αγορασεις κατι,μπορει να υπαρχει και αλλος τροπος...

 

vlvl6BI.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οτι μονο ενα τηλ ,μπορεις να παιξεις ,τουλαχιστον ετσι δειχνουν οτι σχεδια εχω δει  μεχρι τωρα...

 

Αν τωρα ,μεσω σπλιτερ,δινεις σε ολο το σπιτι και παιζει,δεν το ξερω....Μπορει η cyta να εχει αλλο σχεδιο,μπορει η hol αλλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To καθενα μοντεμ (διαβαζει) διαφορετικα την καθε γραμμη...Αν εχει και διαφορρετικο τσιπακι απο την καμπινα,τοτε συμβαινει ακομα πιο εντονο..

 

Το πιο μεγαλο του αδελφακι το 900 ,ειναι κλειδωμενο ,μπαινεις αλλα πολυ λιγα πραγματα και μαλιστα το μεγαλο εχει και Broadcom ,τι να πω..

 

 

Μπορεις να μπεις μεσω telnet (σε αφηνει???) να κατεβασεις το snr...

 

Aν ναι τοτε,κανενα προβλημα,μαλιστα μπορει να παει και πιο καλα..

 

 

Αν ειναι κλειδωμενο,τοτε δυστηχως θα πρεπει να ζησεις μαζι του.

 

Ψαξε καλα στο ιντερνετ και δες αν το vr αφηνει να πειραξεις μεσω telnet διαφορα κολπα μεσα του....Γιατι το 9980 ,ειναι κλειδωμενο..

 

Εκτος και αν δεν ψαχνεσαι τοσο....αυτο το κακο εχει το 9980...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Παραθέτω σκρινσοτ απο το telnet, με αφησε να κανω login, αλλά δοκιμάζοντας να αλλάξω το snr συμφωνα με Link.png Site: αυτό δεν γινόταν τίποτα. Πως μπορώ να ξέρω αν όντως δεν με αφήνει να αλλάξω το snr; (ασχετος με telnet). Επίσης πήρα στον ΟΤΕ τηλέφωνο και ζήτησα να μου το ρίξουν στο 6 απο 9 που το εχουν δηλωμενο, και μου ειπαν ο,τι θα δουν κατά πόσο είναι εφικτό και θα με ενημερώσουν. Σε περίπτωση που δεν πέσει στο 6, εκτός απο το να αλλάξω το ρούτερ, υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος για να επιστρέψω στην ταχύτητα που είχα; 

post-221710-0-50343200-1459796521_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα αλλάξει το Snr σου, δυστυχώς... Όπως είπα, μόνο κάτι χάκερ, χαχα εγώ τουλάχιστον δεν είμαι...

 

Τώρα ο οτε έχει το θέμα του... Δύσκολα, θα πατήσουν ότι δεν θα είναι σταθερή η γραμμή σου και τέτοια.... Κουράγιο η Asus...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, ήταν επιλεγμένο αυτόματα Annex A/Β/L/M και modulation Auto Sync up και γι αυτο είχε τοση μεγάλη απώλεια. Τα έβαλα σωστά και επανέρχεται σταδιακά στα προηγούμενα επίπεδα με ελπίδα να συγχρονίσει καλύτερα. Σε ευχαριστώ ξανά για την βοήθεια.

post-221710-0-14821900-1459806462_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...