Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΑΓΟΡΑ ADSL/VDSL ROUTER post here(γράψτε εδώ)


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά αξίζει να πάρω αυτό το Asus για VDSL OTE που πιάνει ταβάνι στα 45 mbps με το Speedport? Θα με βοηθήσει πιστεύετε να πιάσω τα 50 αν χαμηλώσω το SNR;

 

http://www.mgmanager.gr/modem-routers-wireless/56010-asus-dual-band-wireless-ac1900-gigabit-adslvdsl-modem-router-dsl-ac68u.html

Αυτο πηρα ,για πλακα θα πιάσεις 50 ,εγω σε 30αρα γραμμή πιάνω 29997 :) ,παρτο και θα σου πω για το snr ,ειναι πανεύκολο ,λίγες καρτέλες πισω γράφει φίλος πως να το πειράξεις ,ενα κλικ
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Χαχα έτσι... Τα Asus...

Aλλα αυτο πολυ ακριβο...εγω πηρα με 60 ευρω και κανει σχεδον τα ιδια.....δεν νομιζω οτι τοσα χρηματα χρειαζονται για εμας τους κοινους..χαχαχχαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αρκετα overkill, υπαρχουν και πιο φτηνα vdsl router (πως το ac52u το πουλανε πιο ακριβα απο το ac56u αυτοι ξερουν, Βλεπουν οτι εχει παραπανω κεραιες και κρινουν ετσι?)

http://www.mgmanager.gr/modem-routers-wireless/56036-asus-dual-band-80211ac-wi-fi-adslvdsl-modem-router-dsl-ac52u.html

http://www.mgmanager.gr/modem-routers-wireless/56026-asus-dsl-ac56u-80211ac-dual-band-vdsladsl-modem-router-dsl-ac56u.html

 

Εχουν εξαντληθεί αυτά, δεν τα βρίσκω πουθενα. Μόνο το 68U υπάρχει που είναι ακριβό αλλά μάλλον αξίζει τα λεφτά του γιατί έχει μεγάλο AC bandwidth και αυτό με ενδιαφέρει γιατί εχω 4K τηλεόραση και σκοπεύω να την συνδέσω με wireless USB AC adaptor για να στρημάρω ασύρματα. Ξέρω ότι έχει απώλειες το σήμα, αλλα ακόμα και τα μισά από τα 1300mbps να βγάλει νομίζω ότι είναι αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξτε μια ματια στη γραμμη μου να μου πειτε αμα αξιζει να παρω κανενα asus . Τωρα εχω του οτε το Speedport W724V και πιανω 26mbs.

 

Date/time
2016-10-16 23:23:48
DSL downstream
29993  kBit/s,
DSL upstream
2490  kBit/s,
System uptime
5 days, 8 hours, 56 minutes, 38 seconds
Transmission mode
VDSL2
CRC errors (Down/Up)
1 / 0
FEC errors (Down/Up)
22077 / 0
SNR (Down/Up)
22.4 / 29.9  dB
Downstream attenuation
65KHz~859KHz: 13.7dB

1.216MHz~1.961MHz: 30.2dB

2.793MHz~3.959MHz: 46.7dB
Upstream attenuation
28KHz~60KHz: 6.0dB

871KHz~1.205MHz: 24.4dB

1.972MHz~2.782MHz: 37.0dB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξτε μια ματια στη γραμμη μου να μου πειτε αμα αξιζει να παρω κανενα asus . Τωρα εχω του οτε το Speedport W724V και πιανω 26mbs.

 

29993 κλειδώνεις,μην κοιτάς τι γράφει το speedtest.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ριξτε μια ματια στη γραμμη μου να μου πειτε αμα αξιζει να παρω κανενα asus . Τωρα εχω του οτε το Speedport W724V και πιανω 26mbs.

 

Date/time

2016-10-16 23:23:48

DSL downstream

29993  kBit/s,

 

Μια χαρά είσαι, στα όρια, αλλά και πάλι δεν είναι κακή ιδέα να πάρεις ένα καλό ρούτερ που γενικά θα ανεβάσει την απόδοση του οικιακού σου δικτύου. Επίσης θα σου είναι χρήσιμο αν στο μέλλον αναβαθμίσεις σε 50αρα. Και εμένα έπιανε τα 30 πρίν, αλλά όταν πήγα σε 50αρα χτυπάει ταβάνι στα 44-45 το Speedport και εχω το ίδιο attenuation kai snr με εσένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν εξαντληθεί αυτά, δεν τα βρίσκω πουθενα. Μόνο το 68U υπάρχει που είναι ακριβό αλλά μάλλον αξίζει τα λεφτά του γιατί έχει μεγάλο AC bandwidth και αυτό με ενδιαφέρει γιατί εχω 4K τηλεόραση και σκοπεύω να την συνδέσω με wireless USB AC adaptor για να στρημάρω ασύρματα. Ξέρω ότι έχει απώλειες το σήμα, αλλα ακόμα και τα μισά από τα 1300mbps να βγάλει νομίζω ότι είναι αρκετά.

To Dsl-ac56u μια χαρα σήμα εχει και διαθεσιμο ειναι στο eshop, ενα παλικαρι σου εδωσε και την προσφορα που παιζει τωρα στα 100 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν εξαντληθεί αυτά, δεν τα βρίσκω πουθενα. Μόνο το 68U υπάρχει που είναι ακριβό αλλά μάλλον αξίζει τα λεφτά του γιατί έχει μεγάλο AC bandwidth και αυτό με ενδιαφέρει γιατί εχω 4K τηλεόραση και σκοπεύω να την συνδέσω με wireless USB AC adaptor για να στρημάρω ασύρματα. Ξέρω ότι έχει απώλειες το σήμα, αλλα ακόμα και τα μισά από τα 1300mbps να βγάλει νομίζω ότι είναι αρκετά.

εγω για το ac το πηρα (κινητο -ipad το υποστηριζουν) ,επισης  υποστηριζει να κανεις εναν Nas server (εγω δεν ασχοληθηκα γιατι εχω),η τηλεωραση αμφιβαλλω αν υποστηριζει ac αλλα οκ για μελλοντικη χρηση στο κατω κατω μοντεμ δεν αλαζουμε καθε χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Για ριξτε μια ματια στη γραμμη μου να μου πειτε αμα αξιζει να παρω κανενα asus . Τωρα εχω του οτε το Speedport W724V και πιανω 26mbs.

 

Date/time

2016-10-16 23:23:48

DSL downstream

29993  kBit/s,

DSL upstream

2490  kBit/s,

System uptime

5 days, 8 hours, 56 minutes, 38 seconds

Transmission mode

VDSL2

CRC errors (Down/Up)

1 / 0

FEC errors (Down/Up)

22077 / 0

SNR (Down/Up)

22.4 / 29.9  dB

Downstream attenuation

65KHz~859KHz: 13.7dB

 

1.216MHz~1.961MHz: 30.2dB

 

2.793MHz~3.959MHz: 46.7dB

Upstream attenuation

28KHz~60KHz: 6.0dB

 

871KHz~1.205MHz: 24.4dB

 

1.972MHz~2.782MHz: 37.0dB

 

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

Μια χαρά είσαι, στα όρια, αλλά και πάλι δεν είναι κακή ιδέα να πάρεις ένα καλό ρούτερ που γενικά θα ανεβάσει την απόδοση του οικιακού σου δικτύου. Επίσης θα σου είναι χρήσιμο αν στο μέλλον αναβαθμίσεις σε 50αρα. Και εμένα έπιανε τα 30 πρίν, αλλά όταν πήγα σε 50αρα χτυπάει ταβάνι στα 44-45 το Speedport και εχω το ίδιο attenuation kai snr με εσένα.

 

καλο ειναι και η καλωδιωση να ειναι σωστη .

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

εγω για το ac το πηρα (κινητο -ipad το υποστηριζουν) ,επισης  υποστηριζει να κανεις εναν Nas server (εγω δεν ασχοληθηκα γιατι εχω),η τηλεωραση αμφιβαλλω αν υποστηριζει ac αλλα οκ για μελλοντικη χρηση στο κατω κατω μοντεμ δεν αλαζουμε καθε χρονο

καλα ναι δυσκολο να βρεις tv Με ac.σιγα σιγα θα το δουμε και αυτο και σε πιο φτηνες .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι σε αναζήτηση DSL modem/router.

Είμαι στη forthnet και συγχρονίζω στα 21.550kbps.

Είχα το TP-Link W8901 που πήγε αρκετά καλά για όσο ζούσε. Είχε όμως θέμα με την υπερθέρμανση και πριν από λίγους μήνες άρχισε να κάνει αποσυνδέσεις μέχρι που έφτασε στο σημείο να πέφτει η γραμμή κάθε μισή ώρα. Ξέθαψα από την αποθήκη ένα NetFaster (αυτά που έδινε η HOL), το ρύθμισα και από τότε παίζει μια χαρά. Συγχρονίζω στην ταχύτητα που προανέφερα, απλά κατά περιόδους χρειάζεται καμιά επανεκκίνηση.

Βέβαια το NetFaster είναι προσωρινή λύση, αν και έχει ήδη πάει αρκετούς μήνες, και νομίζω ήρθε η ώρα να πάρω ένα καινούριο. Βλέπω ότι έχει σε προσφορά το eshop το W8970. 

Μου αρέσει που έχει Gigabit Ethernet, καθώς το χρειάζομαι για διαμοιρασμό αρχείων. Προς το παρόν η ανάγκη αυτή καλύφθηκε από ένα switch, αλλά λέω να το συμμαζέψω το καλωδιομάνι...

Από την άλλη μου αρέσει και το Archer D2 Gigabit, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τη διαφορά στα χρήματα.

Αυτό που με νοιάζει είναι να μην χάσω ταχύτητα. Από όσα έχω δει είναι λίγο κορώνα-γράμματα το τι θα κάτσει. Με το ρουτεράκι που δίνει η forthnet, το οποίο έβαλα μόνο και μόνο από περιέργεια, συγχρόνιζα με 17.000kbps, ενώ με το πανάρχαιο NetFaster 21.550... Σαφώς και είναι της πλάκας αυτά που δίνει ο πάροχος, αλλά θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον συμβατό.

Είναι κάποιος που έχει δοκιμάσει με τα συγκεκριμένα Tp-Link σε Forthnet να μου πει αν αξίζουν; Ή αν υπάρχει κάποιο άλλο σε αυτά τα χρήματα που θα ταιριάξει καλύτερα;

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ

Ένα άλλο που κοιτάω είναι το Asus N17U, αλλά ξεφεύγει κάπως σε τιμή. Αν, όμως, όντως αξίζει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το ρουτεράκι που δίνει η forthnet, το οποίο έβαλα μόνο και μόνο από περιέργεια, συγχρόνιζα με 17.000kbps, ενώ με το πανάρχαιο NetFaster 21.550... Σαφώς και είναι της πλάκας αυτά που δίνει ο πάροχος, αλλά θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον συμβατό.

 

Αυτο συμβαίνει γιατι το netfaster έχει συμβατό chipset με το DSLAM ενώ της forthnet είναι διαφορετικό.Γι αυτό και βλέπεις τόσες διαφορές.

Τα asus γενικότερα είναι καλά μηχανάκια με πάρα πολλές ρυθμίσεις και εύκολο πείραγμα της γραμμής ΑΛΛΑ επειδή έχουν mediatek chipset συγχρονίζουν χαμηλότερα με broadcom DSLAMS.

Απ οτι βλέπω το TP-LINK που είχες https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TD-W8901G_v3.x φοράει trendchip chipset και δεν ξέρω σε τι κατηγορία κατατάσσεται(εκτός κ αν δεν ειναι αυτό του λινκ)

 

 

Βλέπω ότι έχει σε προσφορά το eshop το W8970. 

Αν σε ενδιαφέρει το streaming/downloading με wifi(torrents/stream etc)μακριά απ το συγκεκριμένο. Εχω αλλάξει 3 συσκευές και οι 3 μπούκωναν στο ασύρματο με πάνω απο 900ΚΒ/s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο συμβαίνει γιατι το netfaster έχει συμβατό chipset με το DSLAM ενώ της forthnet είναι διαφορετικό.Γι αυτό και βλέπεις τόσες διαφορές.

Τα asus γενικότερα είναι καλά μηχανάκια με πάρα πολλές ρυθμίσεις και εύκολο πείραγμα της γραμμής ΑΛΛΑ επειδή έχουν mediatek chipset συγχρονίζουν χαμηλότερα με broadcom DSLAMS.

 

Και εγώ αυτό λέω. Τραγικοί στη Forthnet. 

 

Απ οτι βλέπω το TP-LINK που είχες https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TD-W8901G_v3.x φοράει trendchip chipset και δεν ξέρω σε τι κατηγορία κατατάσσεται(εκτός κ αν δεν ειναι αυτό του λινκ)

 

Αυτό ήταν. Με αυτό έπαιζα στα 20.500 - 21.000kbps.

 

Αν σε ενδιαφέρει το streaming/downloading με wifi(torrents/stream etc)μακριά απ το συγκεκριμένο. Εχω αλλάξει 3 συσκευές και οι 3 μπούκωναν στο ασύρματο με πάνω απο 900ΚΒ/s

 

Με καλώδιο είμαι, οπότε δε με πειράζει καθόλου αυτό. Πώς μπορώ να μάθω τι τσιπάκι έχει το DSLAM που κουμπώνει η γραμμή μου; Αν το ζητήσω από τη Forthnet θα μου το πουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτο συμβαίνει γιατι το netfaster έχει συμβατό chipset με το DSLAM ενώ της forthnet είναι διαφορετικό.Γι αυτό και βλέπεις τόσες διαφορές.

Τα asus γενικότερα είναι καλά μηχανάκια με πάρα πολλές ρυθμίσεις και εύκολο πείραγμα της γραμμής ΑΛΛΑ επειδή έχουν mediatek chipset συγχρονίζουν χαμηλότερα με broadcom DSLAMS.

 

Και εγώ αυτό λέω. Τραγικοί στη Forthnet. 

 

Απ οτι βλέπω το TP-LINK που είχες https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TD-W8901G_v3.x φοράει trendchip chipset και δεν ξέρω σε τι κατηγορία κατατάσσεται(εκτός κ αν δεν ειναι αυτό του λινκ)

 

Αυτό ήταν. Με αυτό έπαιζα στα 20.500 - 21.000kbps.

 

Αν σε ενδιαφέρει το streaming/downloading με wifi(torrents/stream etc)μακριά απ το συγκεκριμένο. Εχω αλλάξει 3 συσκευές και οι 3 μπούκωναν στο ασύρματο με πάνω απο 900ΚΒ/s

 

Με καλώδιο είμαι, οπότε δε με πειράζει καθόλου αυτό. Πώς μπορώ να μάθω τι τσιπάκι έχει το DSLAM που κουμπώνει η γραμμή μου; Αν το ζητήσω από τη Forthnet θα μου το πουν;

 

και γω παντως προσφατα εβαλα το 5136V2 που δίνει η forthnet μιας και το airties5440(broadcom chipset) που έχω (ΣΚΥΛΙ ΛΕΜΕ)άρχιζε να παραδίδει πνεύμα και δεν ήθελα να χαλάσει τελείως.Με αυτό συγχρόνιζα 16.8-17.3 ενώ με το 5136 πάνω απο 16.8 δεν πάει και αυτό για 1-2 μέρες.Tο DSLAM μου έχει broadcom chip και αυτό οπότε έπαιρνα τα μέγιστα της γραμμής(1700 μέτρα απο αστικό κέντρο σκέψου)

Πάρε τηλ την forthnet και μάλλον θα σου πουν.Όταν ειχα ρωτήσει εγώ για να βεβαιωθώ(μιας και εβλεπα το chip του dslam μέσω εντολών στο telnet) ο υπαλληλος μου απαντησε ενα ξερό siemens χωρίς παραπάνω λεπτομέριες,ελπίζω να σταθείς σε καλύτερη εξυπηρέτηση.

 

'οπως σου ειπα με τα trendchip δεν ξέρω τι παίζει,Ralink είναι σίγουρα απλά δεν ξέρω με ποια ειναι συμβατά(infineon,broadcom και αλλη μια υπάρχει που μου διαφεύγει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω παντως προσφατα εβαλα το 5136V2 που δίνει η forthnet μιας και το airties5440(broadcom chipset) που έχω (ΣΚΥΛΙ ΛΕΜΕ)άρχιζε να παραδίδει πνεύμα και δεν ήθελα να χαλάσει τελείως.Με αυτό συγχρόνιζα 16.8-17.3 ενώ με το 5136 πάνω απο 16.8 δεν πάει και αυτό για 1-2 μέρες.Tο DSLAM μου έχει broadcom chip και αυτό οπότε έπαιρνα τα μέγιστα της γραμμής(1700 μέτρα απο αστικό κέντρο σκέψου)

Πάρε τηλ την forthnet και μάλλον θα σου πουν.Όταν ειχα ρωτήσει εγώ για να βεβαιωθώ(μιας και εβλεπα το chip του dslam μέσω εντολών στο telnet) ο υπαλληλος μου απαντησε ενα ξερό siemens χωρίς παραπάνω λεπτομέριες,ελπίζω να σταθείς σε καλύτερη εξυπηρέτηση.

 

'οπως σου ειπα με τα trendchip δεν ξέρω τι παίζει,Ralink είναι σίγουρα απλά δεν ξέρω με ποια ειναι συμβατά(infineon,broadcom και αλλη μια υπάρχει που μου διαφεύγει)

Ωραίος! Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα κάνω μια απόπειρα επικοινωνίας αύριο και βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και από εμένα. Είμαι σε αναζήτηση DSL modem/router.

Είμαι στη forthnet και συγχρονίζω στα 21.550kbps.

Είχα το TP-Link W8901 που πήγε αρκετά καλά για όσο ζούσε. Είχε όμως θέμα με την υπερθέρμανση και πριν από λίγους μήνες άρχισε να κάνει αποσυνδέσεις μέχρι που έφτασε στο σημείο να πέφτει η γραμμή κάθε μισή ώρα. Ξέθαψα από την αποθήκη ένα NetFaster (αυτά που έδινε η HOL), το ρύθμισα και από τότε παίζει μια χαρά. Συγχρονίζω στην ταχύτητα που προανέφερα, απλά κατά περιόδους χρειάζεται καμιά επανεκκίνηση.

Βέβαια το NetFaster είναι προσωρινή λύση, αν και έχει ήδη πάει αρκετούς μήνες, και νομίζω ήρθε η ώρα να πάρω ένα καινούριο. Βλέπω ότι έχει σε προσφορά το eshop το W8970. 

Μου αρέσει που έχει Gigabit Ethernet, καθώς το χρειάζομαι για διαμοιρασμό αρχείων. Προς το παρόν η ανάγκη αυτή καλύφθηκε από ένα switch, αλλά λέω να το συμμαζέψω το καλωδιομάνι...

Από την άλλη μου αρέσει και το Archer D2 Gigabit, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τη διαφορά στα χρήματα.

Αυτό που με νοιάζει είναι να μην χάσω ταχύτητα. Από όσα έχω δει είναι λίγο κορώνα-γράμματα το τι θα κάτσει. Με το ρουτεράκι που δίνει η forthnet, το οποίο έβαλα μόνο και μόνο από περιέργεια, συγχρόνιζα με 17.000kbps, ενώ με το πανάρχαιο NetFaster 21.550... Σαφώς και είναι της πλάκας αυτά που δίνει ο πάροχος, αλλά θα έπρεπε να είναι τουλάχιστον συμβατό.

Είναι κάποιος που έχει δοκιμάσει με τα συγκεκριμένα Tp-Link σε Forthnet να μου πει αν αξίζουν; Ή αν υπάρχει κάποιο άλλο σε αυτά τα χρήματα που θα ταιριάξει καλύτερα;

 

Ευχαριστώ.

 

ΥΓ

Ένα άλλο που κοιτάω είναι το Asus N17U, αλλά ξεφεύγει κάπως σε τιμή. Αν, όμως, όντως αξίζει;

Καλο θα ηταν να πας σε κατι που ειναι και vdsl για μελλοντικη χρηση.σε tp link ειναι το 9980 αλλα υπαρχουν και archer Που ειναι vdsl.το ιδιο και σε asus εχει και vdsl.

 

 

Αυτο συμβαίνει γιατι το netfaster έχει συμβατό chipset με το DSLAM ενώ της forthnet είναι διαφορετικό.Γι αυτό και βλέπεις τόσες διαφορές.

Τα asus γενικότερα είναι καλά μηχανάκια με πάρα πολλές ρυθμίσεις και εύκολο πείραγμα της γραμμής ΑΛΛΑ επειδή έχουν mediatek chipset συγχρονίζουν χαμηλότερα με broadcom DSLAMS.

 

Και εγώ αυτό λέω. Τραγικοί στη Forthnet. 

 

Απ οτι βλέπω το TP-LINK που είχες https://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TD-W8901G_v3.x φοράει trendchip chipset και δεν ξέρω σε τι κατηγορία κατατάσσεται(εκτός κ αν δεν ειναι αυτό του λινκ)

 

Αυτό ήταν. Με αυτό έπαιζα στα 20.500 - 21.000kbps.

 

Αν σε ενδιαφέρει το streaming/downloading με wifi(torrents/stream etc)μακριά απ το συγκεκριμένο. Εχω αλλάξει 3 συσκευές και οι 3 μπούκωναν στο ασύρματο με πάνω απο 900ΚΒ/s

 

Με καλώδιο είμαι, οπότε δε με πειράζει καθόλου αυτό. Πώς μπορώ να μάθω τι τσιπάκι έχει το DSLAM που κουμπώνει η γραμμή μου; Αν το ζητήσω από τη Forthnet θα μου το πουν;

 

παιρνεις τον παροχο και ρωτας.πιο κατω εγραψα ποιο ειναι ποιο.πολλες φορες δεν ειναι μονο θεμα Chipset αλλα και εξοπλισμου.αν μου πεις οτι εβαλες πχ πανω κανα zte ναι μην περιμενεις να παιξει σωστα σε κανεναν παροχο αρα δεν ειναι θεμα chipset dslam.

 

και γω παντως προσφατα εβαλα το 5136V2 που δίνει η forthnet μιας και το airties5440(broadcom chipset) που έχω (ΣΚΥΛΙ ΛΕΜΕ)άρχιζε να παραδίδει πνεύμα και δεν ήθελα να χαλάσει τελείως.Με αυτό συγχρόνιζα 16.8-17.3 ενώ με το 5136 πάνω απο 16.8 δεν πάει και αυτό για 1-2 μέρες.Tο DSLAM μου έχει broadcom chip και αυτό οπότε έπαιρνα τα μέγιστα της γραμμής(1700 μέτρα απο αστικό κέντρο σκέψου)

Πάρε τηλ την forthnet και μάλλον θα σου πουν.Όταν ειχα ρωτήσει εγώ για να βεβαιωθώ(μιας και εβλεπα το chip του dslam μέσω εντολών στο telnet) ο υπαλληλος μου απαντησε ενα ξερό siemens χωρίς παραπάνω λεπτομέριες,ελπίζω να σταθείς σε καλύτερη εξυπηρέτηση.

 

'οπως σου ειπα με τα trendchip δεν ξέρω τι παίζει,Ralink είναι σίγουρα απλά δεν ξέρω με ποια ειναι συμβατά(infineon,broadcom και αλλη μια υπάρχει που μου διαφεύγει)

η Forthnet Παιζει ειτε με siemens dslam(infineon chipset) ειτε με alcatel(broadcom chipset).δεν ξερω τι αλλο μπορει να θες να σου πουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...