Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν αναβάθμιση στα Windows 10 για τους Windows Insiders


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ανάπτυξη των Windows 10 αναμένεται να ολοκληρωθεί το προσεχές καλοκαίρι, με τη Microsoft να συνεχίζει τις εξαντλητικές δοκιμές όχι μόνη της αλλά με τη βοήθεια 4 εκατομμυρίων Windows Insiders οι οποίοι όπως μαθαίνουμε σήμερα θα λάβουν δωρεάν την τελική έκδοση του λειτουργικού συστήματος.Η είδηση έρχεται μετά από την απάντηση του Gabriel Aul, στελέχους της ομάδας ανάπτυξης των Windows, σε ερώτηση μέσω Twitter για το αν όσοι συμμετέχουν στο πρόγραμμα Windows Insider, θα μπορέσουν να αναβαθμιστούν δωρεάν στην τελική έκδοση των Windows 10.

 

Για όσους δε γνωρίζουν, το πρόγραμμα Windows Insider δίνει την ευκαιρία σε κάθε ενδιαφερόμενο να κατεβάσει και να εγκαταστήσει δωρεάν την τελευταία δοκιμαστική έκδοση των Windows 10, έχοντας παράλληλα την ευκαιρία να στείλει στην ομάδα ανάπτυξης των Windows τις παρατηρήσεις και πληροφορίες για τυχόν προβλήματα που συνάντησε.

 

Όπως έχει ήδη ανακοινωθεί, όσοι διαθέτουν νόμιμη άδεια των Windows 7 και Windows 8.1, θα μπορέσουν να αναβαθμιστούν δωρεάν στο νέο λειτουργικό μέσα στο πρώτο έτος κυκλοφορίας του. Όσοι δε προλάβουν το χρονικό διάστημα αυτό, θα χρειαστεί να προμηθευτούν το λειτουργικό με κάποια χρέωση η οποία δεν έχει ακόμη ανακοινωθεί. Η συγκεκριμένη προσφορά δεν περιλαμβάνει τους χρήστες Windows XP και Windows Vista οι οποίοι μπορούν να συμμετέχουν όμως στο πρόγραμμα Windows Insider και να αναβαθμιστούν άμεσα σε κάποια δοκιμαστική έκδοση των Windows 10, έχοντας το δικαίωμα να κατεβάσουν την τελική έκδοση μόλις αυτή γίνει διαθέσιμη, με νόμιμη άδεια.

 

Τον περασμένο Μάρτιο η Microsoft σε δήλωση της άφηνε να εννοηθεί ότι δικαίωμα στην δωρεάν αναβάθμιση ίσχυε και για τους πειρατές, κάτι που εν τέλει διαψεύστηκε.

 

Link.png Site: Windows Insider

Link.png Site: Windows Central

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η συγκεκριμένη προσφορά δεν περιλαμβάνει τους χρήστες Windows XP και Windows XP

 

Μήπως εννοείς Windows XP και Windows Vista;

 

Πολύ καλό αυτό. Αν έχω εγκαταστήσει τα Windows 10 σε περισσότερους από έναν υπολογιστές, τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση; Επίσης αν το έχω εγκαταστήσει σε VirtualBox ή Vmware;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 θα χρειαστεί να προμηθευτούν το λειτουργικό με κάποια χρέωση η οποία δεν έχει ακόμη ανακοινωθεί.

 

Αυτό περιμένω για να βάλω triple boot στο pc, μακάρι να έχουν μια λογική τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε να γίνουμε όλοι insiders τώρα.

 

Εγώ είμαι εδώ και καιρό, έχω και εγκατεστημένα από την 98χχ έκδοση τα 10 σε VirtualBox. Έχω φάει και το τρελό downvote στο subreddit των Windows10 γιατί διαφωνώ με μερικές αλλαγές που έχει κάνει η μαμά εταιρεία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 8.1 και θα μεινω σε αυτα. Win 10 εβαλα σε εναν υπολογιστη μου απ την 9800 και καθε νεο built μου φανεται και χειρότερο λειτουργικα και αισθητικα. Καλα δεμ εχουν καποιον εκει μεσα με κοινη λογικη? Δεν ειναι επιστημη το τι θελει αλλαγη για να στρωσει το interface που ειναι και το μεγαλο θεμα ολων με τα win8.x και 10...

Sent from my RM-1040_1021

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, συγνώμη για το off topic, αλλά εγώ που έχω γνήσια 7 32 bit, στην αναβάθμιση θα πάρω 64αρια?

 

Βασικά, θα υπάρχουν 10 32bit?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω 8.1 και θα μεινω σε αυτα. Win 10 εβαλα σε εναν υπολογιστη μου απ την 9800 και καθε νεο built μου φανεται και χειρότερο λειτουργικα και αισθητικα. Καλα δεμ εχουν καποιον εκει μεσα με κοινη λογικη? Δεν ειναι επιστημη το τι θελει αλλαγη για να στρωσει το interface που ειναι και το μεγαλο θεμα ολων με τα win8.x και 10...

Sent from my RM-1040_1021

Είσαι ειλικρινά ο μοναδικός που ακούω να έχει παράπονα ακόμα και σε θέματα Interface με τα Windows 10! :P Όσους έχω ακούσει/μιλήσει είναι πολύ ευχαριστημένοι και τα περιμένουν πως και πως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή αν έχεις π.χ. Windows 8.1 πρέπει να είσαι insider για να πάρεις δωρεάν την αναβάθμιση??

 

Αποστολή από το LT26i με τη χρήση Insomnia App

Αν έχεις 7άρια ή 8άρια θα πάρεις τα 10άρια όπως και να έχει. Αν είσαι insider θα τα πάρεις ακόμη και αν δεν έχεις 7αρια ή 8άρια, έτσι κατάλαβα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...