Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν αναβάθμιση στα Windows 10 για τους Windows Insiders


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν διαφωνώ, το θέμα είναι ότι έχουν μόνο μερικούς μήνες. Θα προλάβουν; Εγώ πάλι δεν το βλέπω να ενδιαφέρονται ιδιαίτερα, ίσα ίσα μου δείχνουν ότι θέλουν να κάνουν τα metro apps το standard και να καταργήσουν τα κλασσικά.

Το πολύ πολύ να πρέπει να μάθουμε σε άλλο στυλ εικονιδίων. :) Μπορεί αυτή να είναι η εξέλιξη. Who knows! We'll see! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να ισχύσει για να φτιάξω και κανένα φίλο μου που δεν έχει αγορασμένα Windows 7/8 :)

Πρέπει να έχει γραφτεί εκ των προτέρων στο Insider. Αν το αφήσεις για τελευταία στιγμή μπορεί να κλείσει το πρόγραμμα και να μην δεχτεί άλλα άτομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να ισχύσει για να φτιάξω και κανένα φίλο μου που δεν έχει αγορασμένα Windows 7/8 :)

 

Πρέπει να έχει γραφτεί εκ των προτέρων στο Insider. Αν το αφήσεις για τελευταία στιγμή μπορεί να κλείσει το πρόγραμμα και να μην δεχτεί άλλα άτομα.

 

Δεν ισχύει η είδηση, ισχύει ότι ξέρουμε ήδη. Για να πάρεις δωρεάν 10 πρέπει να έχεις αυθεντικά 7/8.1. Ακόμα και ο Bill Gates να είσαι δωρεάν δεν τα παίρνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι ειλικρινά ο μοναδικός που ακούω να έχει παράπονα ακόμα και σε θέματα Interface με τα Windows 10! :P Όσους έχω ακούσει/μιλήσει είναι πολύ ευχαριστημένοι και τα περιμένουν πως και πως.

Ε μάλλον δεν έχεις διαβάσει τα άλλα νήματα για τα Win10 και δεν έχεις διαβάσει τα δικά μου ποστ και άλλων. Εμάς λοιπόν ΔΕΝ μας αρέσει το interface των 10, διότι μας επιβάλλει το σιχαμερό metro (modern apps), το οποίο η MS δεν λέει να καταλάβει ότι ΔΕΝ κολλάει σε γνήσιο desktop. Εγώ θέλω interface όπως των 7, desktop και μόνο desktop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν ισχύει η είδηση, ισχύει ότι ξέρουμε ήδη. Για να πάρεις δωρεάν 10 πρέπει να έχεις αυθεντικά 7/8.1. Ακόμα και ο Bill Gates να είσαι δωρεάν δεν τα παίρνεις.

αν πάει φοιτητής όμως ο Bill Gates, τα παίρνει μέσω dreamspark? :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μάλλον δεν έχεις διαβάσει τα άλλα νήματα για τα Win10 και δεν έχεις διαβάσει τα δικά μου ποστ και άλλων. Εμάς λοιπόν ΔΕΝ μας αρέσει το interface των 10, διότι μας επιβάλλει το σιχαμερό metro (modern apps), το οποίο η MS δεν λέει να καταλάβει ότι ΔΕΝ κολλάει σε γνήσιο desktop. Εγώ θέλω interface όπως των 7, desktop και μόνο desktop.

Η MS ακούει τους υπόλοιπους όμως, που μας αρέσει το modern UI, και καλά κάνει. Δεν σας αναγκάζει κανείς να πάτε στα 10. Μείνετε με τα 7 για να είστε και εσείς και εμείς, ευχαριστημένοι!

Και τι πάει να πει "γνήσιο" desktop; Επειδή τόσα χρόνια δεν υπήρχε modern UI ήταν "σκληροπυρηνικό" desktop, για "άντρες" με κάκαλα, και τώρα γίνεται desktop για τοιούτους, τζιτζιφιόγκους και άλλους ανάλαφρους χαρακτηρισμούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η MS ακούει τους υπόλοιπους όμως, που μας αρέσει το modern UI, και καλά κάνει. Δεν σας αναγκάζει κανείς να πάτε στα 10. Μείνετε με τα 7 για να είστε και εσείς και εμείς, ευχαριστημένοι!

Και τι πάει να πει "γνήσιο" desktop; Επειδή τόσα χρόνια δεν υπήρχε modern UI ήταν "σκληροπυρηνικό" desktop, για "άντρες" με κάκαλα, και τώρα γίνεται desktop για τοιούτους, τζιτζιφιόγκους και άλλους ανάλαφρους χαρακτηρισμούς;

Σου λέει "γνήσιο" και εσένα στο μυαλό σου έρχεται αυτό; 

 

Όσο για την ερώτηση, τι πάει να πει "γνήσιο" desktop, σίγουρα δεν σημαίνει "της αντρικής σχολής" αλλά mouse and keyboard oriented εφαρμογές. Εν ολίγοις όχι swype κλπ σε αυτούς που είναι στο PC όπως ήταν τα Win 8.

 

Ps. Μην έχετε την ψευδαίσθηση ότι σας ακούει η Microsoft. Ήταν σχεδιασμένο πολύ καιρό πριν ότι θα ρθει το Metro. Πως θα προωθήσει τα Windows Phone? Εν ολίγοις, και ζημιές να είχε η Microsoft εφόσον μπήκε στο τρυπάκι με το Metro δεν είχε γυρισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απαντηση κανεις ?

Αν κάνεις φορμάτ και καθαρή εγκατάσταση μπορείς με το ίδιο κλειδί (που λογικά θα στο στείλουν κάπως) να εγκαταστήσεις ότι έκδοση θέλεις, είτε την 32bit είτε την 64bit. Αν κάνεις upgrade χωρίς φορμάτ, πρέπει να είναι ίδια έκδοση bit με αυτή που είναι εγκατεστημένη στον υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...