Προς το περιεχόμενο

KGI: Τα iPhone 6s και iPhone 6s Plus θα διαθέτουν Α9 chip, 2GB RAM και κάμερα 12MP


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όχι ρε γαμώτο θα χάσει η apple την πιο κερδοφόρα αγορά της Ευρώπης με τέτοιες τιμές πιστεύεις;

 

Να πάρουμε τηλέφωνο τον Cook μήπως μας κάνει καλύτερη τιμή;

 

Οχι ρε γαμωτο, απλα τα 649$ σε Ευρω ειναι 576! Kαι στην Ελλαδα δεν εχει αρχικη τιμη 649$, αλλα 860E ---> 967$

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το αρμεγμα συνεχίζετε μπράβο στην Apple που πουλάει 3 χρόνων specs σε τετοιες τιμές. 

 

Ενώ κάποιοι άλλοι που βάζουν στην πίσω όψη γυαλί, βγάζουν υποδοχές επέκτασης και προσθέτουν +300 στην τιμή δεν αρμέγουν καθόλου. Μούγκα όμως μερικοί περί αρμέγματος σε εκείνα τα θέματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haters gonna hate!

 

Σήμερα για άλλη μια φορά έκανα ενα μικρό benchmark το iPhone 6 64 GB μου ( ελεύθερη μνήμη μόλις 6gb) με ενα ολοκαίνουργιο Galaxy s5. Τα τελευταία παιχνίδια της gameloft όπως πχ to rival Knights, modern combat 5, asphalt 8, six guns, nova 3,

Πλην του nova 3, σε ολα τα αλλά το iPhone 6 είχε καλύτερα loading times, καλύτερα textures, ομαλότερη κίνηση, και μια αίσθηση ότι τα games ειναι κλειδωμένα στα 60fps, σε αντίθεση με το s5 που φαινόταν ότι σε πολλά απο αυτά αγκομαχούσε, όσο δε για το modern combat 5 και asphalt 8 τα οποία υποστηρίζουν και την metal πλατφόρμα αντί του open CL, εκτός των άλλον στο iPhone είχε και καλύτερα γραφικά με περισσότερες λεπτομέρειες, στο nova3 μπορώ να πω ότι δεν βρήκα καμία διαφορά μεταξύ των 2 handheld devices,

Να θυμίσω ότι το Galaxy s5 ειναι 4 πύρινο cpu με 4πυρινο gpu και με 3 gb ram αν δε κάνω λάθος ενώ το iPhone 6 ειναι 2 πύρινο CPU με 3πυρινη GPU και με 1 GB ram,

Ειναι πολύ εύκολο να διαβάζει κανεις τα specs και με τις βασικές γνώσεις δημοτικού να κρίνει αν ενα τεχνολογικό προϊόν ειναι τεχνολογίας 2 ετιας ή 3 ετιας, ομως τα specs απο μόνα τους δεν λένε τίποτε,

Και για τους φίλους της μουσικής να δώσω ενα παράδειγμα για να το καταλάβουν καλύτερα, έχω σπίτι ενα σετ 5,1 της Logitech z5450 300w rms, κοπλαρα πάνω τους μια ηλεκτρική κιθάρα με έξοδο απο Η/Υ μέσω guitar rig3, ε λοιπόν η απόδοση τους δεν πιάνει μια με το να συνδέσεις την κιθάρα απευθείας σε έναν Marshall 30W rms λαμπάτο ενισχυτή... Και ο νοών νοητω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Το 6s, οπως ολα τα s αλλωστε θα ειναι μικρες αλλαγες. Ουτε 2 gb, ουτε 255 mp ουτε αλλες βλακειες των αναλυτων. Ηδη τα 6 ητανε η μεγαλυτερη αλλαγη στα αιφονια και πουλανε ακομη παρα πολυ, δεν λογο η αππλε να τα αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ κάποιοι άλλοι που βάζουν στην πίσω όψη γυαλί, βγάζουν υποδοχές επέκτασης και προσθέτουν +300 στην τιμή δεν αρμέγουν καθόλου. Μούγκα όμως μερικοί περί αρμέγματος σε εκείνα τα θέματα...

 

Ειπε κανεις οτι η Samsung εκανε καλα που τα εκανε ολα αυτά?Αν δεν εχει micro sd το note 5 εννοειτε οτι θα παω σε αλλη εταιρια.

 

Τουλαχιστον η Samsung ξεκινησε με 32gb χωρητικοτητα το βασικο μοντελο και δεν κοροιδευει τους πελατες της εχοντας το βασικο με 16gb στα 600 και το 64gb 100 ευρω+.Να σου θυμισω ποσο κανει μια 32αρα?Την ιδια αυξηση εχει και το s6 32-64 αλλα στο 90% τον πελατων τα 32 φτανουν ενω τα 16 οχι.Η τιμη ανεβαινει σε ολες τις εταιριες ειναι γενικο το κακο και παλι το προκαλεσε η apple γιατι αυτη ανεβαζει καθε χρονο τις τιμες και τρεχουν ολοι οι αλλοι να τις ανεβασουν και αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να αναβαθμίσουν και το app της κάμερας που είναι χειρότερο των απλών Lumia...

Θα καταρρεύσω..

Ενώ κάποιοι άλλοι που βάζουν στην πίσω όψη γυαλί, βγάζουν υποδοχές επέκτασης και προσθέτουν +300 στην τιμή δεν αρμέγουν καθόλου. Μούγκα όμως μερικοί περί αρμέγματος σε εκείνα τα θέματα...

Οχι σου φτιάχνει καλή κατασκευή, microSD, πέφτει 15€ κάθε μέρα σταθερά και θες τι; -300€???

 

*Αν και τα κορεάτικα δεν τα γούσταρα ποτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν ειχα και ουτε λογικα θα εχω Iphone μεχρι η Apple να σοβαρευτει σε ορισμενες δικες μου απαιτησεις.

1.Να χαμηλωσει το SAR της απο το 1,2 στο 0,4(καλα θα ηταν)διοτι αγοραζω κινητο και οχι ψηστιερα.Με θεματα υγειας δεν παιζουμε.

2.Να παψει αυτο το "δουλεμα"(κατα την αποψη μου παντα)3,3s,4,4s,5,5s,6,6s...κλπ...δινει ο κοσμακης μια περιουσια και σε 6 μηνες ενα χρονο βγαζουν δηθεν βελτιωμενη εκδοση.Με το σταγονομετρο...και μην διαβασω πουθενα οτι επειδη δουλευει με 1 Ram γιατι να βαλει 2;διοτι με την ιδια λογικη αφου δουλευει τωρα γιατι να βαλει 2 στο 6s;ας βαλει παλι 1 ή και 512 Mb.Ας πηγαινε απο το 6 στο 7.Πιο τιμιο.

Μπορουσε απο την αρχη να βαλει 2 ram στο 6αρι και να το εχει με ανεση καποιος(εστω και ψυχολογικα κακα τα ψεματα...)για χρονια.

Απλα αυτο ειναι το παιχνιδι της ωστε να τρεχει τους "fan" της απο πισω...καλα κανει απο την πλευρα της αφου ειναι εταιρεια και ψαχνει το κερδος.

3.Να γινει πιο προσιτο λειτουργικο(παραμετροποιησιμο) και οχι σφιχτο σαν πετρα.Καποιοι θα το θεωρησουν πλεονεκτημα...εγω μειονεκτημα.Δεν ειμαστε στα κινητα τυπου Nokia 3210...ενα smartphone θα πρεπει να μπορεις να το στηνεις στα μετρα σου οπως γινεται στο android.Να απεγκαταστεις οτι θελεις ή να απενεργοποιεις οτι δεν θελεις.

4.Λιγο κατι παραπανω με την μπαταρια.

5.Εξωτερικη μπαταρια και SD.Βλεπω οτι η και η Samsung παει να τα καταργησει γι'αυτο και πηρα το note 4,ελπιζω να το εκανε πειραματικα διοτι παρα πολλα παιδια γι'αυτο και την επιλεγανε.Θα χασει κοσμο νομιζω με την λογικη της Apple.Τουλαχιστον οπως ειπε κι αλλος χρηστης ξεκινα το βασικο μοντελο της με 32 gb και οχι με 16 στα ιδια χρηματα.

Νομιζω αυτα φτανουν.

 

Κατα τα αλλα...για καποιον που το θελει για βασικες λειτουργιες,απλο λειτουργικο και σαφως σταθερο(που δεν θελει να το ξεσκαλιζει και δεν ξερει),κατι με την εμφανιση κλπ...ειναι μια χαρα αναλογως παντα με τα γουστα του καθενος.

Ειτε android ειτε ios σημερα ολα αξιοπιστα.Πολλοι μαθαινουν σιγα σιγα απο τα λαθη τους και οι διαφορες μηδενιστηκανε.Δεν ειναι κακο καποιος να προτιμα μια εταιρεια.Αρκει αυτη να ακουει τους πελατες της και φυσικα να μην τους κοροιδευει.Σιγουρα ολα δεν γινονται...αλλα καποια αυτονοητα θα επρεπε.

 

Εγω προσωπικα παντα προτιμω Samsung λογω 0,3 SAR(νομος για τις απαιτησεις μου)τον σχεδιασμο της,τα χαρακτηριστικα της,την αντοχη της συσκευης.Παντα Samsung ειχα και αλλαζω κινητο καθε 4-5 χρονια.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Haters gonna hate!

 

Σήμερα για άλλη μια φορά έκανα ενα μικρό benchmark το iPhone 6 64 GB μου ( ελεύθερη μνήμη μόλις 6gb) με ενα ολοκαίνουργιο Galaxy s5. Τα τελευταία παιχνίδια της gameloft όπως πχ to rival Knights, modern combat 5, asphalt 8, six guns, nova 3,

Πλην του nova 3, σε ολα τα αλλά το iPhone 6 είχε καλύτερα loading times, καλύτερα textures, ομαλότερη κίνηση, και μια αίσθηση ότι τα games ειναι κλειδωμένα στα 60fps, σε αντίθεση με το s5 που φαινόταν ότι σε πολλά απο αυτά αγκομαχούσε, όσο δε για το modern combat 5 και asphalt 8 τα οποία υποστηρίζουν και την metal πλατφόρμα αντί του open CL, εκτός των άλλον στο iPhone είχε και καλύτερα γραφικά με περισσότερες λεπτομέρειες, στο nova3 μπορώ να πω ότι δεν βρήκα καμία διαφορά μεταξύ των 2 handheld devices,

Να θυμίσω ότι το Galaxy s5 ειναι 4 πύρινο cpu με 4πυρινο gpu και με 3 gb ram αν δε κάνω λάθος ενώ το iPhone 6 ειναι 2 πύρινο CPU με 3πυρινη GPU και με 1 GB ram,

Ειναι πολύ εύκολο να διαβάζει κανεις τα specs και με τις βασικές γνώσεις δημοτικού να κρίνει αν ενα τεχνολογικό προϊόν ειναι τεχνολογίας 2 ετιας ή 3 ετιας, ομως τα specs απο μόνα τους δεν λένε τίποτε,

Και για τους φίλους της μουσικής να δώσω ενα παράδειγμα για να το καταλάβουν καλύτερα, έχω σπίτι ενα σετ 5,1 της Logitech z5450 300w rms, κοπλαρα πάνω τους μια ηλεκτρική κιθάρα με έξοδο απο Η/Υ μέσω guitar rig3, ε λοιπόν η απόδοση τους δεν πιάνει μια με το να συνδέσεις την κιθάρα απευθείας σε έναν Marshall 30W rms λαμπάτο ενισχυτή... Και ο νοών νοητω.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Αν θες μπορείς να συγκρίνεις και το Note με την τεράστια ανάλυση με το iPhone. :)

 

Θα ήθελα όμως να επαναλάβεις το test με το S6, να μου πεις τα αποτελέσματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε δεν ειχα και ουτε λογικα θα εχω Iphone μεχρι η Apple να σοβαρευτει σε ορισμενες δικες μου απαιτησεις.

1.Να χαμηλωσει το SAR της απο το 1,2 στο 0,4(καλα θα ηταν)διοτι αγοραζω κινητο και οχι ψηστιερα.Με θεματα υγειας δεν παιζουμε.

2.Να παψει αυτο το "δουλεμα"(κατα την αποψη μου παντα)3,3s,4,4s,5,5s,6,6s...κλπ...δινει ο κοσμακης μια περιουσια και σε 6 μηνες ενα χρονο βγαζουν δηθεν βελτιωμενη εκδοση.Με το σταγονομετρο...και μην διαβασω πουθενα οτι επειδη δουλευει με 1 Ram γιατι να βαλει 2;διοτι με την ιδια λογικη αφου δουλευει τωρα γιατι να βαλει 2 στο 6s;ας βαλει παλι 1 ή και 512 Mb.Ας πηγαινε απο το 6 στο 7.Πιο τιμιο.

Μπορουσε απο την αρχη να βαλει 2 ram στο 6αρι και να το εχει με ανεση καποιος(εστω και ψυχολογικα κακα τα ψεματα...)για χρονια.

Απλα αυτο ειναι το παιχνιδι της ωστε να τρεχει τους "fan" της απο πισω...καλα κανει απο την πλευρα της αφου ειναι εταιρεια και ψαχνει το κερδος.

3.Να γινει πιο προσιτο λειτουργικο(παραμετροποιησιμο) και οχι σφιχτο σαν πετρα.Καποιοι θα το θεωρησουν πλεονεκτημα...εγω μειονεκτημα.Δεν ειμαστε στα κινητα τυπου Nokia 3210...ενα smartphone θα πρεπει να μπορεις να το στηνεις στα μετρα σου οπως γινεται στο android.Να απεγκαταστεις οτι θελεις ή να απενεργοποιεις οτι δεν θελεις.

4.Λιγο κατι παραπανω με την μπαταρια.

5.Εξωτερικη μπαταρια και SD.Βλεπω οτι η και η Samsung παει να τα καταργησει γι'αυτο και πηρα το note 4,ελπιζω να το εκανε πειραματικα διοτι παρα πολλα παιδια γι'αυτο και την επιλεγανε.Θα χασει κοσμο νομιζω με την λογικη της Apple.Τουλαχιστον οπως ειπε κι αλλος χρηστης ξεκινα το βασικο μοντελο της με 32 gb και οχι με 16 στα ιδια χρηματα.

Νομιζω αυτα φτανουν.

 

Κατα τα αλλα...για καποιον που το θελει για βασικες λειτουργιες,απλο λειτουργικο και σαφως σταθερο(που δεν θελει να το ξεσκαλιζει και δεν ξερει),κατι με την εμφανιση κλπ...ειναι μια χαρα αναλογως παντα με τα γουστα του καθενος.

Ειτε android ειτε ios σημερα ολα αξιοπιστα.Πολλοι μαθαινουν σιγα σιγα απο τα λαθη τους και οι διαφορες μηδενιστηκανε.Δεν ειναι κακο καποιος να προτιμα μια εταιρεια.Αρκει αυτη να ακουει τους πελατες της και φυσικα να μην τους κοροιδευει.Σιγουρα ολα δεν γινονται...αλλα καποια αυτονοητα θα επρεπε.

 

Εγω προσωπικα παντα προτιμω Samsung λογω 0,3 SAR(νομος για τις απαιτησεις μου)τον σχεδιασμο της,τα χαρακτηριστικα της,την αντοχη της συσκευης.Παντα Samsung ειχα και αλλαζω κινητο καθε 4-5 χρονια.

 

Τα είπες όλα έτσι ακριβώς είναι τα πράγματα χρόνια τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι όντως... Οι haters gonna hate. Δηλαδή δεν το πιστεύω παραπάνω ότι διάβασα νοήμων άνθρωπο εν έτει 2015 να λέει "βάλε 2 gb Ram για ψυχολογικούς λόγους". Ξαναλέω λοιπόν, αφου μου κάνει τη δουλειά μου, ας έχει 256kb (ναι, kilobyte σωστά το έγραψα) μνήμη ram και μονοπύρηνο επεξεργαστή 15ετίας. Δεν με απασχολεί. Αυτό που με απασχολεί είναι ότι 3-4 χρόνια τώρα δεν έχω ασχοληθεί με mobile antivirus, δεν έχω ψάξει να λύσω κανένα bug μετά απο κάποια αναβάθμιση, διαλέγω εγώ ποια εφαρμογή θα έχει πρόσβαση σε τι και άλλα πολλά.

 

 

P.s. Για το s6 δεν θα πω κάτι, είναι ακόμη νέο. Το τελευταίο όμως αξιόλογο samsung, το S5 ... "Δεν περιγράφω άλλο"...!!! Έλεος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ευκολα κιολας...με iphone 5 ειμαι κ ριχνω πολλα ανδροειδη....

καλά σύγκρινέ το με lumia 930 (που είναι και μισή τιμή) και μετά έλα πες μου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ κάποιοι άλλοι που βάζουν στην πίσω όψη γυαλί, βγάζουν υποδοχές επέκτασης και προσθέτουν +300 στην τιμή δεν αρμέγουν καθόλου. Μούγκα όμως μερικοί περί αρμέγματος σε εκείνα τα θέματα...

μιλας για το καλυτερο κινητο που υπαρχει αυτή την στιγμη οποτε ακυρο

επισης το ότι δεν εχει πια sd card μπορει για καποιους να είναι κακο αλλα αυξησε την ταχυτητα της μνημης 4 φορεσ νομιζω

τωρα για τα +300 που τα ειδες?ποσο εχει το s6? οσο το s5 όταν βγηκε περιπου..εσυ μιλας για το edge προφανος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το αρμεγμα συνεχίζετε μπράβο στην Apple που πουλάει 3 χρόνων specs σε τετοιες τιμές. Τουλάχιστον στη χώρα μας έχει πέσει πάρα πολύ το ποσοστό των iPhone και μόνο ως καλό μπορώ να δω κάτι τέτοιο.

 

Οι Αμερικανοί που το περνουν στα 99 δολάρια με ένα καλό πακέτο τηλεφωνίας είναι γιατί τόσο αξίζει και τους συμφερει. Αυτοί που σκάνε τα 900αρια είναι ελάχιστο ποσοστό όσο περνάει ο καιρός μιας και οσοι πάνε σε καλό Android δεν υπάρχει επιστροφή.

και ζήσανε αυτή καλά και εμείς καλύτερα 

 

Μπααααα, δεν θα παρω.....

 

Θα περιμενω το 7 που ειναι και το lucky number μου. :-D

 

Μεχρι τοτε το plus και το Νοτελι4 κανουν την δουλεια τους.

δεν νομίζω να σε ικανοποιήσει δεν γεμίζει την ram με τίποτα

 

Τα περισσότερα σχόλια εδώ μέσα είναι του τύπου "υπερτιμημένη η bmw, το kia ceed μου κάνει τα ίδια με λιγότερα λεφτά".

εδώ συγκρίνουν τα λεφτά που κάνει ένα roadster με το τι μεγαλύτερο σε μέγεθος θα αγόραζαν 

 

Ποτε δεν ειχα και ουτε λογικα θα εχω Iphone μεχρι η Apple να σοβαρευτει σε ορισμενες δικες μου απαιτησεις.

1.Να χαμηλωσει το SAR της απο το 1,2 στο 0,4(καλα θα ηταν)διοτι αγοραζω κινητο και οχι ψηστιερα.Με θεματα υγειας δεν παιζουμε.

2.Να παψει αυτο το "δουλεμα"(κατα την αποψη μου παντα)3,3s,4,4s,5,5s,6,6s...κλπ...δινει ο κοσμακης μια περιουσια και σε 6 μηνες ενα χρονο βγαζουν δηθεν βελτιωμενη εκδοση.Με το σταγονομετρο...και μην διαβασω πουθενα οτι επειδη δουλευει με 1 Ram γιατι να βαλει 2;διοτι με την ιδια λογικη αφου δουλευει τωρα γιατι να βαλει 2 στο 6s;ας βαλει παλι 1 ή και 512 Mb.Ας πηγαινε απο το 6 στο 7.Πιο τιμιο.

Μπορουσε απο την αρχη να βαλει 2 ram στο 6αρι και να το εχει με ανεση καποιος(εστω και ψυχολογικα κακα τα ψεματα...)για χρονια.

Απλα αυτο ειναι το παιχνιδι της ωστε να τρεχει τους "fan" της απο πισω...καλα κανει απο την πλευρα της αφου ειναι εταιρεια και ψαχνει το κερδος.

3.Να γινει πιο προσιτο λειτουργικο(παραμετροποιησιμο) και οχι σφιχτο σαν πετρα.Καποιοι θα το θεωρησουν πλεονεκτημα...εγω μειονεκτημα.Δεν ειμαστε στα κινητα τυπου Nokia 3210...ενα smartphone θα πρεπει να μπορεις να το στηνεις στα μετρα σου οπως γινεται στο android.Να απεγκαταστεις οτι θελεις ή να απενεργοποιεις οτι δεν θελεις.

4.Λιγο κατι παραπανω με την μπαταρια.

5.Εξωτερικη μπαταρια και SD.Βλεπω οτι η και η Samsung παει να τα καταργησει γι'αυτο και πηρα το note 4,ελπιζω να το εκανε πειραματικα διοτι παρα πολλα παιδια γι'αυτο και την επιλεγανε.Θα χασει κοσμο νομιζω με την λογικη της Apple.Τουλαχιστον οπως ειπε κι αλλος χρηστης ξεκινα το βασικο μοντελο της με 32 gb και οχι με 16 στα ιδια χρηματα.

Νομιζω αυτα φτανουν.

 

Κατα τα αλλα...για καποιον που το θελει για βασικες λειτουργιες,απλο λειτουργικο και σαφως σταθερο(που δεν θελει να το ξεσκαλιζει και δεν ξερει),κατι με την εμφανιση κλπ...ειναι μια χαρα αναλογως παντα με τα γουστα του καθενος.

Ειτε android ειτε ios σημερα ολα αξιοπιστα.Πολλοι μαθαινουν σιγα σιγα απο τα λαθη τους και οι διαφορες μηδενιστηκανε.Δεν ειναι κακο καποιος να προτιμα μια εταιρεια.Αρκει αυτη να ακουει τους πελατες της και φυσικα να μην τους κοροιδευει.Σιγουρα ολα δεν γινονται...αλλα καποια αυτονοητα θα επρεπε.

 

Εγω προσωπικα παντα προτιμω Samsung λογω 0,3 SAR(νομος για τις απαιτησεις μου)τον σχεδιασμο της,τα χαρακτηριστικα της,την αντοχη της συσκευης.Παντα Samsung ειχα και αλλαζω κινητο καθε 4-5 χρονια.

πάντως για συσκευή που την έχεις χεσμένη ολόκληρο μυθιστόρημα έγραψες φαντάζομαι εάν σου άρεσε πόσες σελίδες θα έγραφες 

ευτυχώς που η samsung έχει απαιτητικούς πελάτες και για αυτό βγάζει 100 παραλλαγές galaxy 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...