Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο CTurt καταφερε και βρηκε kernel exploit. Φυσικα η σελιδα εχει πεσει ηδη απο την κινηση καθως κατα χιλιαδες ολοι σπευδουν να διαβασουν τα νεα.

Λογικα τωρα εχουν ανοιξει οι ασκοι του...jailbreak. Εκτιμω οτι μεχρι την Ανοιξη του νεου ετους θα εχει "σπασει" και το PS4. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 530
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωραία, πείτε ότι σπάει, η Sony θα βγάζει 3 και 4 updates παραπανω που θα τους αναγκάζουν να κάνουν update και αυτοί. Αυτό δημιουργεί αναμονή και νεύρα τόσο για αυτούς που θα το έχουν σπασμένο όσο και για μας που δεν μας ενδιαφέρει το hacking στην κονσόλα μας. Καταλαβαίνετε τώρα τι θα γίνει. Γιατι αν στο ps3 γίνονταν 3 updates τον μήνα και λόγω των custom firmwares, τώρα που το ps4 θυμίζει PC πιο πολύ από ποτέ, θα κάνουν 5 και 6 και ίσως και παραπάνω υποχρεωτικά updates για τα new games.

 

Να ενημερώσω ότι η Sony όταν αρχίζει να παίρνει σβάρνα δεν υπολογίζει ούτε αυτόν που δεν έκανε τίποτα όπως και αυτόν που το έκανε. Παρ'τε παράδειγμα τα primary και κυρίως τα secondary accounts όπου για άλλο λόγο είχαν δημιουργηθεί από εποχές ps3 και κάποιοι το έκαναν μπιζνα. Τώρα η Sony τα ban -αρει όλα και χωρίς να υπολογίζει ότι ένα account θα μπορούσε να μπει σε άλλο ps4 χωρίς να έχει σκοπό να υποκλεψει κάτι.. Δηλαδή αν μου καεί το ps4, δεν έχω εγγύηση πλέον, παιρνω άλλο ps4 και με ban -αρει.. Νομίζετε δεν έχει γίνει κάτι ανάλογο σε κάποιους;

 

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όταν η Sony νιώθει πως απειλείται το μόνο προϊόν της που της αποφέρει πλέον πολύ κέρδος θα μας πετάξει κανένα drm ή μορφής drm και μετά Αντε γειά for everybody.

 

Λέω και εγώ ένα ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mπα με αυτη τη λογικη η ms ηθελε το x1 να λειτουργει μονο online και να σε ελεγχει συνεχεια , ακομα και νοικιασμενα η μεταχειρισμενα δισκακια σου απογορευε . Εγινε ο χαμος , ακομα και τα αμερικανα επαναστατησαν και το μαζεψαν. Θελω να πω ωραια να ημαστε με το νομο αλλα χρειαζεται αντιδραση στα τρελα drm. Με τα accounts το ειχαν κανει μπιζνα  χρονια πριν ερθει σε μας , καποιοι το φωναζαμε απο τοτε μην αγοραζεται accounts απο ebay .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξήγησέ το λίγο αυτό αν θες.

Πως γίνεται να δοθεί primary σε 2 κονσόλες;

Έχω την εντύπωση χωρίς να είμαι σίγουρος ότι αν κάνεις primary το βγάλεις και το ξανακάνεις το ιδιο acc σε άλλη κονσόλα ενδέχεται να φας μπαν(ghost account).Τοτε παίρνει σβάρνα και το secondary του ίδιου account. Πάντως είχα πάρει δύο παιχνίδια και ο πωλητής μου είπε να μην το κάνω primary ενώ υπήρχε η δυνατότητα και να παίζω μόνο από τον λογαριασμό που έδωσε .Εδώ και μήνες δε συνάντησα πρόβλημα. Βέβαια οι περισσότεροι δεν τηρούν τους κανόνες της σονυ με αποτέλεσμα να μπαναρεται(μου έτυχε και τέτοιο).
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την εντύπωση χωρίς να είμαι σίγουρος ότι αν κάνεις primary το βγάλεις και το ξανακάνεις το ιδιο acc σε άλλη κονσόλα ενδέχεται να φας μπαν(ghost account).Τοτε παίρνει σβάρνα και το secondary του ίδιου account. Πάντως είχα πάρει δύο παιχνίδια και ο πωλητής μου είπε να μην το κάνω primary ενώ υπήρχε η δυνατότητα και να παίζω μόνο από τον λογαριασμό που έδωσε .Εδώ και μήνες δε συνάντησα πρόβλημα. Βέβαια οι περισσότεροι δεν τηρούν τους κανόνες της σονυ με αποτέλεσμα να μπαναρεται(μου έτυχε και τέτοιο).

 

Κάτσε, δηλαδή αν έχω primary σε μια κονσόλα, μου χαλάσει, αγοράσω άλλη και κάνω primary στην καινούρια, τότε θα φάω ban;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι σπαει το Ps4. Ποιος ο λογος να το εχεις αφου δεν θα μπορεις να παιξεις online???Και φυσικα δεν θελω καν να σκεφτω ποσο θα κανει για να κατεβει ενα παιχνιδι και τι θεματα θα εχει. Κοινως 1000φορες για μας εδω η ενοικιασουλα απο το seven παρα οι παπαριες του hacking. Οκ αντε πες προς τα τελη της κονσολας(αλα ps3)παει στο καλο να αξιζει,τωρα ακομα και να γινει ουτε με σφαιρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστω οτι σπαει το Ps4. Ποιος ο λογος να το εχεις αφου δεν θα μπορεις να παιξεις online???Και φυσικα δεν θελω καν να σκεφτω ποσο θα κανει για να κατεβει ενα παιχνιδι και τι θεματα θα εχει. Κοινως 1000φορες για μας εδω η ενοικιασουλα απο το seven παρα οι παπαριες του hacking. Οκ αντε πες προς τα τελη της κονσολας(αλα ps3)παει στο καλο να αξιζει,τωρα ακομα και να γινει ουτε με σφαιρες.

 

 

Wut? Ποιος παιζει online? Το μονο σοβαρο online παιχνιδι στο PS4 ειναι το Rocket League, το οποιο ειναι και το μοναδικο που βαζει τα γυαλια σε ολα τα υπολοιπα για το πως πρεπει να ειναι ενα online game.

Το παιχνιδι θα κανει να κατεβει οσο κανει να κατεβει ενα παιχνιδι 30+gb στο Steam. Κανα 2ωρο δηλαδη στη χειροτερη περιπτωση εκτος και αν καποιοι εχουν συνδεση του 2000.

Εγω θελω να χακαριστει η κονσολα, ομως οχι για τα παιχνιδια. Αλλωστε 2-3 τιτλοι του PS4 με ενδιαφερουν. Οι υπολοιποι τιτλοι ειτε ειναι τραγικοι ειτε τους εχω στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wut? Ποιος παιζει online? Το μονο σοβαρο online παιχνιδι στο PS4 ειναι το Rocket League, το οποιο ειναι και το μοναδικο που βαζει τα γυαλια σε ολα τα υπολοιπα για το πως πρεπει να ειναι ενα online game.

Το παιχνιδι θα κανει να κατεβει οσο κανει να κατεβει ενα παιχνιδι 30+gb στο Steam. Κανα 2ωρο δηλαδη στη χειροτερη περιπτωση εκτος και αν καποιοι εχουν συνδεση του 2000.

Εγω θελω να χακαριστει η κονσολα, ομως οχι για τα παιχνιδια. Αλλωστε 2-3 τιτλοι του PS4 με ενδιαφερουν. Οι υπολοιποι τιτλοι ειτε ειναι τραγικοι ειτε τους εχω στο PC.

Σοβαρα τωρα το εγραψες αυτο???Η μηπως επειδη εσυ προτιμας να παιζεις online τα Multiplatform στο pc σημαινει οτι και αυτο ειναι το σωστο(αν ο αλλος εχει κονσολα δηλαδη δεν εχει παιχνιδια να παιξει στο ps4 because....reasons).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μάλλον εμείς που λιώνουμε στην beta του Uncharted 4 είμαστε ανύπαρκτοι, τι να πω... ό,τι να' ναι κυριολεκτικά.

 

Το Rocket League το αποθεώνει επειδή βγαίνει και σε PC και προκάλεσε ντόρο, αλλιώς ούτε καν θα το ήξερε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε μάλλον εμείς που λιώνουμε στην beta του Uncharted 4 είμαστε ανύπαρκτοι, τι να πω... ό,τι να' ναι κυριολεκτικά.

 

Το Rocket League το αποθεώνει επειδή βγαίνει και σε PC και προκάλεσε ντόρο, αλλιώς ούτε καν θα το ήξερε.

Battlefront περισσοτερος κοσμος online στο ps4,Call Of Duty υπερβολικα περισσοτεροι στο ps4,pro evolution και Fifa μια απο τα ιδια.Και η λιστα συνεχιζεται. Και εγω τα multiplatform στο pc τα παιζω αλλα μην τρελαθουμε κιολας οτι μονο το Rocket League αξιζει...Ακομα και το the last of us και Killzone εχουν καλο Multiplayer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα μισά παιχνίδια που εχω στο ps4 τα παίζω online ,τα fps (δεν ασχολούμαι με campaign) τα racing και τα αθλητικά(pes).

Κάτσε, δηλαδή αν έχω primary σε μια κονσόλα, μου χαλάσει, αγοράσω άλλη και κάνω primary στην καινούρια, τότε θα φάω ban;;;

Αν μετά το πέρας του 6μηνου ίσως και λιγότερο με το τελευταίο update δει η σονυ δύο primary και ένα secondary να εχουν γινει στον ιδιο λογαριασμο ενδέχεται να ρίξει μπαν ακόμη και αν συμβεί το παραπάνω που είπες γιατί τελευταία έγινε εμπόριο. Αυτό έχω καταλάβει.

Το share κανονικά από τη σονυ είναι ένα primary και ένα secondary σε ένα account σε δύο κονσόλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα τωρα το εγραψες αυτο???Η μηπως επειδη εσυ προτιμας να παιζεις online τα Multiplatform στο pc σημαινει οτι και αυτο ειναι το σωστο(αν ο αλλος εχει κονσολα δηλαδη δεν εχει παιχνιδια να παιξει στο ps4 because....reasons).

 

Δεν καταλαβες. Το οτι παιζουν καποιοι online δεν σημαινει οτι ειναι η πλειοψηφια ή οτι ειναι καλα τα παιχνιδια. Επισης online δεν παιζω στο pc παρα μονο Rocket League και αυτο γιατι επιβραβευει τα skills και μπορω να αποφυγω ανετα να παιζω με πορωμενα πιτσιρικια. Προσωπικη μου γνωμη ειναι το CoD, τα FIFA, PES, Destiny και Battlefield ειναι για τα πανηγυρια online. UC Beta δεν εχω παιξει, δεν μπορω να εκφερω αποψη. To LoU online ηταν καλο για καμια εβδομαδα... Το SW Battlefront καλυτερα να μην σχολιασω.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μετά το πέρας του 6μηνου ίσως και λιγότερο με το τελευταίο update δει η σονυ δύο primary και ένα secondary να εχουν γινει στον ιδιο λογαριασμο ενδέχεται να ρίξει μπαν ακόμη και αν συμβεί το παραπάνω που είπες γιατί τελευταία έγινε εμπόριο. Αυτό έχω καταλάβει.

Το share κανονικά από τη σονυ είναι ένα primary και ένα secondary σε ένα account σε δύο κονσόλες.

 

Μεγάλη μαλακία αυτό να καίγονται τα χλωρά μαζί με τα ξερά...

 

Φαντάσου κάποιος να έχει χρόνια ένα PSN account, να έχει PS+, 100άδες digital games και να φάει permaban έτσι άδικα.

 

Δεν είναι τόσο δύσκολο να ξεχωρίσουν το φρέσκο PSN account που μόλις δημιουργήθηκε για να πωληθεί στο ebay και η download/trophy list του είναι πρακτικά άδεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν όντως 'σπάσει' πάντως το ps4, ίσως εκτός από τα μέτρα ασφαλείας που θα πάρει η sony (με update κτλ), να ζοριστεί και να κάνει κινήσεις για γλυκάνει τον κόσμο να παραμείνει 'νόμιμος'..

π.χ. καλύτερα παιχνίδια με τo ps+, καλύτερες ή πιο συχνές εκπτώσεις, φθηνότερα games (digital, retail) κ.α...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...