Προς το περιεχόμενο

PlayStation 4 Hacking [PS4]


mtzs
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 530
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστευεις κι εσυ οτι το ps4 με firmware 3.70 και πριν εχει σπασει και μπορει να παιζει αντιραφα εε?

 

Λυπαμαι που θα στο πω αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αληθεια κατι τετοιο.

 

Αν ηταν αληθεια πιστεψε με θα ειχε βουίξει ο κοσμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευεις κι εσυ οτι το ps4 με firmware 3.70 και πριν εχει σπασει και μπορει να παιζει αντιραφα εε?

 

Λυπαμαι που θα στο πω αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αληθεια κατι τετοιο.

 

Αν ηταν αληθεια πιστεψε με θα ειχε βουίξει ο κοσμος.

Το 3.70 Όχι.Γιά το 4.05 κάτι ακούγεται.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευεις κι εσυ οτι το ps4 με firmware 3.70 και πριν εχει σπασει και μπορει να παιζει αντιραφα εε?

 

Λυπαμαι που θα στο πω αλλα δεν νομιζω οτι ειναι αληθεια κατι τετοιο.

 

Αν ηταν αληθεια πιστεψε με θα ειχε βουίξει ο κοσμος.

 

Ανεξαρτήτως του τι πιστεύει κανείς, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις το μικρότερο δυνατόν fw. To pro βγήκε στην αγορά με 3.70 και τώρα πλέον βγαίνει στο 4.07, στο οποίο έχει patch-αριστεί το kexploit του failoverflow.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξαρτήτως του τι πιστεύει κανείς, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις το μικρότερο δυνατόν fw. To pro βγήκε στην αγορά με 3.70 και τώρα πλέον βγαίνει στο 4.07, στο οποίο έχει patch-αριστεί το kexploit του failoverflow.

Μαζί σου κι εγώ,έχω σταματήσει σε 4.01 και περιμένω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανεξαρτήτως του τι πιστεύει κανείς, το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να έχεις το μικρότερο δυνατόν fw. To pro βγήκε στην αγορά με 3.70 και τώρα πλέον βγαίνει στο 4.07, στο οποίο έχει patch-αριστεί το kexploit του failoverflow.

Επειδη το εχω το pro ειναι στο firmware 5.01

 

Και γενικοτερα παιδια αν ειχε βγει κατι που πραγματικα να δουλευει θα ειχε βουίξει ο κοσμος και θα το διαφημηζανε πολλα "μαγαζια" εχετε δει τιποτα τετοιο? Εγω οχι που σημαινει κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη το εχω το pro ειναι στο firmware 5.01

 

Και γενικοτερα παιδια αν ειχε βγει κατι που πραγματικα να δουλευει θα ειχε βουίξει ο κοσμος και θα το διαφημηζανε πολλα "μαγαζια" εχετε δει τιποτα τετοιο? Εγω οχι που σημαινει κατι.

 

Το pro σου είναι στο 5.01 γιατί του έχεις περάσει τις ενημερώσεις... Εγώ ρώτησα κατά πόσον ξέρει κάποιος προμηθευτές που να πωλούν ps4 pro "του κουτιού" από την πρώτη σειρά που βγήκε πέρσι, και είχε το 3.70.

 

Πριν μερικές μέρες βγήκε μια περιγραφή του 4.05 kexploit. Χρειάζεται κάποιος 1) να γράψει το kexploit από το μηδέν (ο failoverflow δεν νομίζω πώς θα δώσει δημόσια κώδικα) και 2) να ξεκινήσουν άλλοι να γράφουν homebrew εφαρμογές...

 

Είναι πολύ νωρίς για να δεις κάτι αντίστοιχο σε φάση "3.55 kmeaw cfw" όπως στο ps3...Και όταν αυτό γίνει, μπορεί να είναι πολύ αργά για αυτούς που θέλουν να αγοράσουν καινούριο ps4, γιατί πολύ απλά το firmware των καινουριών σειρών θα είναι μεγαλύτερο του 4.05, ή του 4.55 ή του 5.00 (όλα fw στα οποία έχει ειπωθεί πώς υπάρχουν kernel exploits).

 

Οπότε, η καλύτερη τακτική για αυτούς που ενδιαφέρονται για homebrew στο ps4 είναι να πάρεις μια κονσόλα όσο είναι μέσα σε αυτά τα fw, και αυτή τη στιγμή η καλύτερη περίπτωση είναι οι κονσόλες με firmware μικρότερο του 4.05.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Παιδιά μια ερώτηση αγόρασα ένα παιχνίδι από ένα παιδί στο insomnia όχι σε δισκάκι αλλά μου έστειλε το Username και το Password και μου είπε να προσθέσω αυτόν τον λογαριασμό στο Ps4 το δικό μου και μετά να πάω στα αγορασμένα και να το κατεβάσω όπως και έκανα μόνο αυτό το παιχνίδι έιχε και μετά μου είπε να βγω από αυτόν τον λογαριασμό χωρίς να τον σβήσω και να μπω στον δικό μου και να παίζω το παιχνίδι όπως και έκανα και το έπαιξα κάνα δεκάλεπτο αλλά μετά μου έρθει φλασια και το έβγαλα και διέγραψα τον λογαριασμό του άλλου γιατί φοβήθηκα μήπως φάω κάνα Ban από την Sony παίζει κάτι τέτοιο η τσάμπα φοβήθηκα ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ban δεν πρόκειται να φας γιατί είναι νόμιμο να έχεις άλλα accounts στο ps4 και να παίζεις τα παιχνίδια που έχουν στο δικό σου account.

Εφόσον διέγραψες το άλλο account όμως χάνεις την πρόσβαση στα παιχνίδια του άλλου account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ban δεν πρόκειται να φας γιατί είναι νόμιμο να έχεις άλλα accounts στο ps4 και να παίζεις τα παιχνίδια που έχουν στο δικό σου account.

Εφόσον διέγραψες το άλλο account όμως χάνεις την πρόσβαση στα παιχνίδια του άλλου account

Οπότε ξανά βάζω το Account και κάνω πάλι εγκατάσταση το παιχνίδι και μετά συνδέομαι στο δικό μου χωρίς να διαγράψω το άλλο Account και είμαι εντάξει χωρίς να έχω το φόβο για Ban σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε ξανά βάζω το Account και κάνω πάλι εγκατάσταση το παιχνίδι και μετά συνδέομαι στο δικό μου χωρίς να διαγράψω το άλλο Account και είμαι εντάξει χωρίς να έχω το φόβο για Ban σωστά;

ναι σωστα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ban δεν πρόκειται να φας γιατί είναι νόμιμο να έχεις άλλα accounts στο ps4 και να παίζεις τα παιχνίδια που έχουν στο δικό σου account.

Εφόσον διέγραψες το άλλο account όμως χάνεις την πρόσβαση στα παιχνίδια του άλλου account

 

 

Εάν το account που του πούλησαν έχει παιχνίδια που έχουν αποκτηθεί με παράνομο τρόπο (κλεμμένη πιστωτική κτλ) τότε η κονσόλα τρώει ban εάν βάλει το συγκεκριμένο account ως primary.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν το account που του πούλησαν έχει παιχνίδια που έχουν αποκτηθεί με παράνομο τρόπο (κλεμμένη πιστωτική κτλ) τότε η κονσόλα τρώει ban εάν βάλει το συγκεκριμένο account ως primary.

Κλειδώνει ο λογαριασμός  που του πούλησαν δεν τρώει ban η κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδώνει ο λογαριασμός  που του πούλησαν δεν τρώει ban η κονσολα

 

 

Και όμως! Εάν θες ψάξε το παραπάνω υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις που έγινε αυτό...για αυτό και κατά καιρούς βλέπεις να πουλάνε μπαναρισμένες κονσόλες (όχι λογαριασμούς). Τώρα εάν είναι ghost primary (όποιος κατάλαβε κατάλαβε) ή secondary account την γλιτώνει μόνο με μπανάρισμα του λογαριασμού συνήθως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το accounts μας είναι linked με την κονσόλα μας η οποία είναι δηλωμένη στην Sony με product number κτλ κτλ. Μιλάμε πάντα στην περίπτωση που έχουμε το main account στο primary ps4 μας.

 

Αν banαριστει λοιπόν ένα account από την Sony (όπου τις πιο πολλές φορες είναι permanently) και αν είναι σοβαρή περίπτωση(σοβαρη περίπτωση για την Sony είναι πχ το refund ή το canceled pre-order, ειδικά όταν πρόκειται για μεγάλο ποσό), τότε πάει άκλαυτη και η κονσόλα σε ότι αφορά τα online features της.

 

Οπότε καταλαβαίνουμε θέλω να πιστεύω την σοβαρότητα της κατάστασης ενος απερχόμενου ban.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...