Προς το περιεχόμενο

Supergirl (DC TV Series)


GhostRiderLSOV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 291
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρκετα βιαστικο το τελευταιο επεισοδιο οσον αφορα J.Olsen και wynn και απο το τελος του ισως εχουμε και σε αυτη την σειρα μια απο τα ιδια με superman και lex luthor αν το πανε στα ιδια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τελος και το Supergirl με το τελευταιο επεισοδιο να ηταν σε καποια σημεια λιγο αποτομο ,αλλα εκλεισε μια σειρα η οποια εκανε τεραστια βηματα μπροστα.

 

 

 

Μου χτυπησε καπως ασχημα η ολη φαση με τον Superman να παραδεχεται οτι ειναι αρκετα πιο αδυναμος απο την Kara,και ο ασημενιος κρυπτονιτης. Δεν ξερω αν στα comic ειναι ετσι ακριβως τα πραγματα(και ειναι και σειρα της supergirl αυτη)αλλα μου  εδωσε μια ασχημη εντυπωση το ολο σκηνικο. Ενδιαφερον επιλογη και ερμηνεια απο τον Zodd/ψευδαισθηση.

 

Πιο αδυναμο σημειο της σειρας φυσικα αυτο της αδελφης της με την maggie και λιγο του Olsen στα μεσα περιπου της σειρας. Και με την Jeremiah πολυ βιαστικο το ολο σκηνικο που εμφανηστικε και εφυγε.

 

 

 

Ολα τα λεφτα παντως ο guest star

Kevin Sorbo

στο τελος :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μου χτυπησε καπως ασχημα η ολη φαση με τον Superman να παραδεχεται οτι ειναι αρκετα πιο αδυναμος απο την Kara

 

 

 

 

αυτο διαβασα πως ισχυει γιατι στα κομικς λεει πως η καρα μεταβολιζει καλυτερα την ενεργεια του ηλιου απο τον καλ ελ

 

οποτε με καλυτερο energy efficiency ειναι πιο δυνατη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα οχι οτι περιμενα να βγαλω ακρη(ή να λειτουργει κατι με βαση την λογικη)οταν μιλαμε για υπερ ηρωες και δυναμεις,αλλα λεμε τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλοι λενε πως ο σουπερμαν απλα κραταει τις δυναμεις του και δεν παιζει με το 100% των δυνατοτητων του.

 

αυτο μου φαινεται πιο λογικο παντως γιατι αν θυμασαι το γνωστο


https://youtu.be/FYjQkx7xCDk?t=648

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε να δεις οπως ειπα δεν το σκαλιζω παραπανω γιατι γενικα σε οτι αφορα υπερ ηρωες(τα βλεπουμε και στο flash αυτα)ειναι ενα μπαχαλο η κατασταση.

 

Απλα ο Superman οσο να ναι ειναι και πιο σοβαρος/ωριμος απο την supergirl γιαυτο πιο πολυ μου κακοφανηκε η ''3λαλουν και 2 χορευουν''supergirl να του ριχνει ξυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο justice league και συγκεκριμένα στο superman -batman -apocalypse όπου τότε φτάνει η Κάρα ζορ ελ στην γη και ο Μπάτμαν την συλλαμβάνει με κρυπτονίτη και της κάνει διάφορα τεστ, λέει στον Κλάρκ ότι η κάρα μεταβολίζει καλλίτερα τις ακτίνες του Ήλιου από αυτόν οπότε παίζει να έχει ,σημαντικά κιόλας πιο αυξημένες δυνάμεις από αυτόν.Επειδή το θυμόμουν δεν μου έκανε καμία εντύπωση,που τον πλάκωσε στο ξύλο  και στην σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αλλοι λενε πως ο σουπερμαν απλα κραταει τις δυναμεις του και δεν παιζει με το 100% των δυνατοτητων του.

 

αυτο μου φαινεται πιο λογικο παντως γιατι αν θυμασαι το γνωστο

https://youtu.be/FYjQkx7xCDk?t=648

 

Κι εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω.

 

Δηλαδή οκ, καλό *νάκι η Kara, αλλά full force (πού ακόμη και να το πει, δεν πιστεύω να το κάνει όταν είναι η Γη δίπλα) Supes που να ήταν "τα σπάω όλα", δεν τον έχει.

 

Aλλά όταν υποσυνείδητα suppresses powers + ότι είναι ξαδέρφη του, μπορεί η "δεν κρατιέμαι" Kara να τον δέρνει πιο εύκολα.

 

Edit: Τώρα διάβασα ότι στο επεισόδιο νόμιζε ότι αντιμετώπιζε τον Zod. Χμ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Edit: Τώρα διάβασα ότι στο επεισόδιο νόμιζε ότι αντιμετώπιζε τον Zod. Χμ...

Και πάλι ρε στο άνθρωπος ατσάλι σκότωσε τον ζοντ μόνο και μόνο γιατί θα σκότωνε τους ανθρωπους.

 

Δεν είναι τύπος που σκοτώνει δηλαδή να παίξει με το 100% των δυνάμεων του.

 

Μόνο άμα είσαι σε θέση να σκοτώσεις τα παίζεις όλα για όλα και ο Σούπερμαν δε το κάνε ποτέ αυτό

 

Με εξαίρεση αυτή την περίπτωση που φαίνεται ξεκάθαρα ότι βαρεσε φλατζα. Εδώ δεν κρατάει τίποτα πίσω

 

https://youtu.be/aKm5otkR2mc

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Με εξαίρεση αυτή την περίπτωση που φαίνεται ξεκάθαρα ότι βαρεσε φλατζα. Εδώ δεν κρατάει τίποτα πίσω

 

Oύτε εδώ. Γιατί όπως δείχνει μετά, ήταν απλά θέατρο. Και οκ, αυτοί δεν είχαν δυνάμεις Κρυπτονιανών, αλλά δείχνει πώς θα μπορούσε να είχε σκοτώσει powered ανθρώπους, αν ήθελε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oύτε εδώ. Γιατί όπως δείχνει μετά, ήταν απλά θέατρο. Και οκ, αυτοί δεν είχαν δυνάμεις Κρυπτονιανών, αλλά δείχνει πώς θα μπορούσε να είχε σκοτώσει powered ανθρώπους, αν ήθελε.

 

 

 

ουπς εχεις δικιο φιλε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Superman > Supergirl. ανεκαθεν ετσι. φανταζομαι στην σειρα το αντιστρεψανε, because girrl power και SJW κοινο.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...