Προς το περιεχόμενο

Γνώμες για εφαρμογή droid vpn


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γνωρίζετε την εφαρμογή droid vpn; Είναι ασφαλής (δεν λέω να κάνω τραπεζικές συναλλαγές αλλά για να μπαίνω κανα fb, youtube, insmonia κλπ).

 

Η εφαρμογή αυτή αν κατάλαβα καλά σου προσφέρει internet 100mb την ημέρα συνδέοντας σε κάποιους server στο εξωτερικό χωρίς να χρειάζεται να έχεις mb στο κινητό.

 

 

Την χρησιμοποίησα εχθές χωρίς κάποιο πρόβλημα.

 

Επίσης δεν ξέρω αν έκανα βλακεία αλλά για να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή πρέπει να δώσεις το email σου και σου στέλνουν κωδικό (κάτι σαν log in δλδ), πειράζει? Δεν έχω κάτι περίεργο στο email email μου πάντως.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ακριβώς... Δε σου δίνει 100MB την ημέρα ακόμη και αν δεν έχεις MB στο κινητό σου. Αυτό που κάνει η εφαρμογή είναι να σου "ξεμπλοκαρει" κλειδωμενα sites η να αποφεύγει firewalls που σου μπλοκάρουν σελίδες. Τα MB που χρησιμοποιείς από το κινητό σου είναι τα ίδια, δεν αλλάζει κάτι. Το 100MB που γράφει είναι πόσα MB κίνηση μπορείς να κάνεις με τη δωρεάν έκδοση της εφαρμογής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπέρδεψες τα MB στον αριθμό σου με τα MB traffic που δίνει δωρεάν η εφαρμογή.

 

Ας υποθέσουμε ότι έχεις 1GB στο πακέτο σύνδεσης (ή κάρτας) που έχεις. Ξεκινάς να χρησιμοποιείς την εφαρμογή και σερφάρεις (άρα καταναλώνεις και δεδομένα). Μόλις θα έχεις καταναλώσει 100MB είτε βλέποντας video είτε Facebook κλπ, τότε θα έχεις υπόλοιπο 900ΜΒ στο πακέτο σου αλλά η εφαρμογή θα σταματήσει να λειτουργεί γιατί σου δίνει δωρεάν τα πρώτα 100ΜΒ traffic. Για να έχεις παραπάνω θα πρέπει να πληρώσεις.

 

Εννοείται πως αν δεν έχεις MB και μονάδες στο κινητό, δεν θα μπορείς να μπεις καθόλου, είτε με την εφαρμογή είτε χωρίς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατανοητό αυτό που λέτε αλλά έχω 0 € και 0mb και φυσικά δεν έμπαινε στο internet. Μόλις άνοιξα την εφαρμογή και μπήκε σε κάποιον server έμπαινα κανονικά στο internet (μέχρι που έφθασα στο όριο των 100mb). Αύριο θα ανεβάσω και screenshot για να το δείτε και εσείς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι φωτογραφίες που υποσχέθηκα. Η πρώτη τραβήχτηκε με το wifi ανοιχτό για να ενημερωθεί το wats up της cosmote και η δεύτερη με την εφαρμογή ανοιχτή και το wifi κλειστό. Επίσης πρέπει τα δεδομένα να είναι ανοιχτά. Εγώ την πρώτη φορά (Τετάρτη) που το δοκίμασα είχα 10mb και είχα ανοιχτά τα δεδομένα αλλά κλειστή την περιαγωγή δεδομένων και συνδεδεμένος σε κάποιον server της εφαρμογής.

 

Μπήκα να ακούσω ένα τραγούδι στο youtube και μου έφαγε τα 10 mb και από την Πέμπτη και μετά παρόλο που δεν έχω λεφτά και mb μπαίνω κανονικά στο internet.

post-219161-0-56410900-1431786946_thumb.png

post-219161-0-95951400-1431786963_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αυτο του ινσομνια μπορει να χει κρατησει τιποτα στη μνημη cache!

 

και επισης μπορει να σε εχει χρεωσει το 1€ για ημερισια χρηση ιντερνετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο του ινσομνια μπορει να χει κρατησει τιποτα στη μνημη cache!

 

και επισης μπορει να σε εχει χρεωσει το 1€ για ημερισια χρηση ιντερνετ

Μπαίνω και σε άλλα site πέρα του insomnia.

 

Μα δεν έχει λεφτά να με χρεώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά το droid VPN σου δίνει 100 mb κάθε μέρα για Ίντερνετ (και μπορείς να μπεις σε όποιο site θες)

φυσικά και δεν είναι mb που σου προσφέρει(η cosmote, Vodafone, wind) στην ουσία είναι απάτη, σου πρόσφερε ίντερνετ χωρίς να πληρώνεις

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές vpn άλλα προσωπικά εμενα μόνο αυτή μου δουλεύει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...

Αυτό με τα δωρεάν mb, πρέπει να γίνει γνωστό!

Σήμερα τσακωνόμουν με έναν φίλο μου που δεν ξέρει από υπολογιστές, και εγώ ο ξερόλας του εξηγούσα ότι έχει άδικο κτλ...

 

Τελικά... δουλεύει το σύστημα! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Παιδιά το droid VPN σου δίνει 100 mb κάθε μέρα για Ίντερνετ (και μπορείς να μπεις σε όποιο site θες)

φυσικά και δεν είναι mb που σου προσφέρει(η cosmote, Vodafone, wind) στην ουσία είναι απάτη, σου πρόσφερε ίντερνετ χωρίς να πληρώνεις

Υπάρχουν πολλές εφαρμογές vpn άλλα προσωπικά εμενα μόνο αυτή μου δουλεύει

ξερεις οτι τα 100μβ/μερα που λεει εννοει οτι μβ για χρηση VPN και οχι φρι ιντερνετ. Χρειαζεσαι συνεδση στο ιντερνετ για να κανεις χρηση των 100 μβ. Με λιγα λογια αλλο 100μβ ιντερνετ και αλλο 100μβ vpn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια κι εγω χρησιμοποιω αυτο το προγραμμα στο κινητο εδω και μηνες και εχω αλλαξει κ συσκευες. Λειτουργει χωρις χρεωσεις κ ακίνδυνα. Αναρωτιεμαι πως γινεται να το χρησιμοποιησω κ στον υπολογιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...

ρε παιδια αυτο με το 0mb πακετο και 0euro μου το ειπε ενα παιδι σε ενα live προχτες και δεν το πυστευα, του λεω ρε συ vpn ειναι, και μουλεγε οχι μου εδεινε internet, δεν ειχα λεφτα ουτε πακετο

 

wtf? ακομα και αυτα τα 100 mb πως τα αφηνουν να περασουν ετσι; και τωρα βρηκα πως με 10 ευρω εχεις για παντα internet απο το venom.gr (τωρα για ποσο παντα δεν ξερω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια αυτο με το 0mb πακετο και 0euro μου το ειπε ενα παιδι σε ενα live προχτες και δεν το πυστευα, του λεω ρε συ vpn ειναι, και μουλεγε οχι μου εδεινε internet, δεν ειχα λεφτα ουτε πακετο

 

wtf? ακομα και αυτα τα 100 mb πως τα αφηνουν να περασουν ετσι; και τωρα βρηκα πως με 10 ευρω εχεις για παντα internet απο το venom.gr (τωρα για ποσο παντα δεν ξερω)

Test drive έχει το venom, να δούμε τι ταχύτητες πιάνει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...