Προς το περιεχόμενο

Iphone 6 plus η Samsung galaxy s6


darktraitor

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Περιμένω να ακούσω που διαφωνείς

Σε ολα.

 

 

 

 

Να μην μιλησουμε για δυναμη...το Plus αστειο...λογικο φυσικα...

 

Γι'αυτο υπαρχουν τα Reviews...

Εαν ειδες ΕΝΑ απο τα μειονακτηματα εναντι του i6 πες μου...το συζηταμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε άμα διαφωνείς σε όλα ή δεν έχεις σχέση με το αντικείμενο ή είσαι fanboy της Samsung.

 

Κανείς που έχει τη στοιχειώδη αντίληψη δε λέει πως το s6 έχει καλύτερη μπαταρία, είναι πιο smooth ή έχει καλύτερη ποιότητα κατασκευής.

 

Υ.γ. τα unboxing του s6 δε σε βοηθούν να στηρίξεις τα επιχειρήματα (?) σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε άμα διαφωνείς σε όλα δεν έχεις σχέση με το αντικείμενο.

Πως ακριβως το στοιχειωθετεις;

Δεν απαντας...

 

Πες ΕΝΑ που το εχει το i6 και δεν το εχει το s6.Hardware,Λογισμικο και λειτουργιες οτι θελεις...

Το αντιθετο μπορω να σου πω και αρκετα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον σε δυσκολεύω χωρίς να το θέλω. Πάμε πάλι.

 

Smoothness, μπαταρία, ποιότητα κατασκευής, ios.

 

4 πλεονεκτήματα έναντι του s6.

 

Εσύ έχεις κάνα επιχείρημα ή τσάμπα σου απαντάω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά παρακαλώ να υπάρχει ηρεμία και να μην επιτίθεται ο ένας στον άλλον αγαπάω και τα δύο λογισμικά και το 6 plus με βολεύει στη χρήση δεν υπάρχει κανένα θέμα με το μέγεθος γιαυτό σας ρώτησα

Οπότε επειδή μπερδεύτηκα εγώ και θέλω να αξιοποιήσω τα λεφτά που θα δώσω σε ποιο από τα δύο να πάω;

Δεν με ενδιαφέρει αν είναι μεγάλο το 6 πλας ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον σε δυσκολεύω χωρίς να το θέλω. Πάμε πάλι.

 

Smoothness, μπαταρία, ποιότητα κατασκευής, ios.

 

4 πλεονεκτήματα έναντι του s6.

 

Εσύ έχεις κάνα επιχείρημα ή τσάμπα σου απαντάω?

Μάλλον σε δυσκολεύω χωρίς να το θέλω. Πάμε πάλι.

 

Smoothness, μπαταρία, ποιότητα κατασκευής, lolipop.

 

4 πλεονεκτήματα έναντι του i6.

 

Εσύ έχεις κάνα επιχείρημα ή τσάμπα σου απαντάω?

Eγω προσθετω υπερ...αναλυση οθονης,καμερα,επεξεργαστης,sar(το αγαπημενο μου),ευκολια μεταφορας δεδομενων,πληρης σχεδον παραμετροποιησιμο λειτουργικο,μεταλο γυαλι,ανθεκτικοτητα,extra buttons...

Ψάξε μόνος σου τις απόψεις τις άκουσες. Προσπάθησε μόνο να μην επηρεαστείς απο fanboys και άτομα που νομίζουν οτι ξέρουν.

Παραξενο...ολοι τα ιδια λενε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα ρε γκουρού της τεχνολογίας εσύ έχεις δει καμιά από τις δύο συσκευές για πάνω από δύο λεπτά ή λες ότι σου κατεβαίνει;

Δεν υπάρχει σημείο που υπερτερεί το σ6 έναντι του plus.

 

Συγγνώμη αλλά δεν διαλέγει λειτουργικό με την έννοια Android vs ios αλλά touchwiz vs ios. Δεν υπάρχει άνθρωπος να προτιμήσει το πρώτο.

Είπαμε ασυζητητο και συ το συνεχίζεις... Ωραία ας ξεκινήσουμε λοιπόν, Πόσο πίσω είναι το ios από το Android σαν λογισμικό, το ξέρουμε όλοι,όσοι έχουν iPhone δεν ξέρουν τι είναι το multitasking, Bluetooth, file managerκλ κλπ,Όσον αφορα την κάμερα το iPhone είναι σκουπιδι χωρίς υπερβολή μπροστα στο s6,οθόνη.... Δεν το συζητώ, Ταχύτητα... αν και τα προηγούμενα χρόνια τα iPhone υπερτερουσαν έναντι τον κορυφαιων Android το s6 φέτος είναι ότι πιο γρήγορο με διάφορα, γραφικα... ασυζητητο, σχεδιασμός;... μάλλον η Apple δεν έχει τμήμα σχεδιασμού (για να πουλάει κινητα με τετοια bezels)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι δεν υποκλείνεστε στην τεχνολογική αυθεντία του Chris είστε samsung fan boys....και εγώ που νόμιζα πως ήμουν G3,και Moto G fan boy...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yπαρχουν αρκετα σημεια που υπερτερει το s6.

 

Καλυτερη οθονη

Λιγο καλυτερη καμερα

Πιο γρηγορο

Μικρα bezel

Μπορεις να το χειριστεις με το ενα χερι. Εχει λιιιγο μικροτερη οθονη, αλλα πολυ μικροτερες διστασεις.

Ασυρματη φορτιση και γενικοτερα ταχυτατη φορτιση

Τιμη : ~100€ φθηνοτερο, παρολο την διπλασια χωρητικοτητα. (που γενικοτερα να παρει καποιος high end κινητο εν ετει 2015 με 16gb ειναι λιγο ακυρο, οποτε παει ψιλουποχρεωτικα στα 64gb που ειναι 250€ ακριβοτερο απο το 32gb s6 που αρκουν τα 32gb του)

 

Το iphone 6 plus εχει ως βασικο πλεονεκτημα την αυτονομια. Βεβαια δεν εχει ασυρματη και ταχυτατη φορτιση που βοηθαει πολυ στο να μην μενεις απο μπαταρια.

 

To ios εχει φθασει σχεδον το android, οποτε οι οποιες διαφορες ειναι θεμα προσωπικων προτιμησεων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όσοι δεν υποκλείνεστε στην τεχνολογική αυθεντία του Chris είστε samsung fan boys....και εγώ που νόμιζα πως ήμουν G3,και Moto G fan boy...

Κοιταξε...προσωπικα δεν τον παρεξηγω τον φιλο.Θεωρει καποια πραγματα συμφωνα με την επιλογη του καλυτερα.Δεν ειναι κακο.Ο καθενας με αυτο που εχει ειναι ευχαριστημενος.Αλλα απολυτα να λεμε το s6 δεν ειναι πιο smooth,δεν εχει μπαταρια,δεν εχει ποιοτητα κατασκευης κλπ ειναι λιαν επιεικως αστειο...και γινεται fanboy απο τους λιγοτερο fanboys...

Το s6 εχει εχει οτι το i6 αλλα λογω λειτουργικου ακομη περισσοτερα καθως και σε hardware.

Και τα 2 κινητα θα κανουν την δουλεια καποιου αναλογως των αναγκων ΑΠΛΑ στην Apple το πληρωνεις χρυσαφι.

Ερχεται π.χ και λεει καλυτερη μπαταρια...ΠΩΣ;ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ mah...Ομως εχει καλυτερη cpu το s6 καλυτερες επιδοσεις ΑΡΑ τρωει λιγο πιο γρηγορα την μπαταρια.Ποσο;Μιση ωρα λιγοτερο;1 ωρα;Ε,και;δεν θα το ξαναφορτισεις;Αφου ειναι High End κινητο.

Λεει πιο smooth...πως;του δειχνω βιντεος διπλα διπλα...το κανει γαργαρα...βλεπεις πουθενα κολληματα;αντιθετως παει σφαιρα.

Εμεινε κατι δεκαετιες πισω...μην τον παρεξηγεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε...προσωπικα δεν τον παρεξηγω τον φιλο.Θεωρει καποια πραγματα συμφωνα με την επιλογη του καλυτερα.Δεν ειναι κακο.Ο καθενας με αυτο που εχει ειναι ευχαριστημενος.Αλλα απολυτα να λεμε το s6 δεν ειναι πιο smooth,δεν εχει μπαταρια,δεν εχει ποιοτητα κατασκευης κλπ ειναι λιαν επιεικως αστειο...και γινεται fanboy απο τους λιγοτερο fanboys...

Το s6 εχει εχει οτι το i6 αλλα λογω λειτουργικου ακομη περισσοτερα καθως και σε hardware.

Και τα 2 κινητα θα κανουν την δουλεια καποιου αναλογως των αναγκων ΑΠΛΑ στην Apple το πληρωνεις χρυσαφι.

Ερχεται π.χ και λεει καλυτερη μπαταρια...ΠΩΣ;ΑΦΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ mah...Ομως εχει καλυτερη cpu το s6 καλυτερες επιδοσεις ΑΡΑ τρωει λιγο πιο γρηγορα την μπαταρια.Ποσο;Μιση ωρα λιγοτερο;1 ωρα;Ε,και;δεν θα το ξαναφορτισεις;Αφου ειναι High End κινητο.

Λεει πιο smooth...πως;του δειχνω βιντεος διπλα διπλα...το κανει γαργαρα...βλεπεις πουθενα κολληματα;αντιθετως παει σφαιρα.

Εμεινε κατι δεκαετιες πισω...μην τον παρεξηγεις...

Μα αυτό είπα, 2 εξαιρετικές συσκευές, διάλεξε ότι σε βολεύει, και ας προτιμώ εγώ το android. Αυτό που με εκνευρίζει είναι το ύφος 1000 καρδιναλίων, εσείς δεν ξέρετε εγώ τα ξέρω όλα και αυτό χωρίς να προσκομίζει κάτι για να στηρίξει την άποψη του. Αν κάποιος θεωρεί την μια καλύτερη από την άλλη οκ, σεβαστό αλλά ε όχι να ναι και τόσο απόλυτος ενώ είναι 1000 βέβαιο πως άντε να έχει την μια από τις 2 στην καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερο το S6.H samsung με το s6 άκουσε τον κόσμο και άλλαξε κάποια πράγματα.

Αυτό πρέπει να της το αναγνωρίσουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...