Προς το περιεχόμενο

Η Sharp ανακοίνωσε το Aquos Xx με σχεδιασμό "EDGEST"


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκτός από το Aquos Crystal 2, η Ιαπωνική Sharp ανακοίνωσε και το κορυφαίο Aquos Xx, που κάνει χρήση του βελτιωμένου σχεδιασμού "EDGEST", με αποτέλεσμα τα περιθώρια, τουλάχιστον στις τρεις από τις τέσσερις περιπτώσεις, να είναι εξωπραγματικά μικρά.Η συσκευή επίσης κάνει χρήση αλουμινένιου πλαισίου για επιπλέον αίσθηση πολυτέλειας και μεγαλύτερη ανθεκτικότητα. Το Aquos Xx εξοπλίζεται με οθόνη S-PureLED, η οποία προσφέρει σύμφωνα με την εταιρεία υψηλότερη φωτεινότητα, καλύτερη αντίθεση αλλά με σημαντικά χαμηλότερη κατανάλωση σε σχέση με άλλες τεχνολογίες LCD. Έχει διαγώνιο 5,7 ιντσών και υποστηρίζει ανάλυση 1080 x 1920 pixels.

 

Το Sharp Aquos Xx βασίζεται στο SoC της Qualcomm, Snapdragon 810 (quad-core 1,5GHz, quad-core 2,0GHz) και διαθέτει 3GB RAM και 32GB αποθηκευτικού χώρου, που μπορεί να επεκταθεί με την χρήση κάρτας μνήμης microSD έως και κατά 128GB.

 

Προσφέρει WiFi 802.11a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.1, GPS (Glonass), NFC, Fullseg TV ενώ υποστηρίζει δίκτυα 4G LTE και VoLTE. Επίσης είναι splash-proof και αντέχει σε μικροατυχήματα με νερό ή στην βροχή.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

Link.png Site: Sharp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άριστο σχεδιαστικά απο μια εταιρία που έχει παράδοση στις οθόνες.Δεν γνωρίζουμε περί αυτονομίας και κάποιες λεπτομέρειες στο λειτουργικό καθώς και το κόστος,για να σχηματίσουμε ολοκληρωμένη άποψη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ δωσε παραπανω σε μια εταιρεια που δεν ξερεις αν του χρονου θα εχει κινητα.Η lenovo οταν ηδη ηταν γνωστη το vibe το εβγαζε στα 400,τωρα αρχισε να τσιμπαει τις τιμες, η αποτυχημενη και αγνωστη sharp με ποια λογικη θα μου πουλησει κατι ακριβοτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ δωσε παραπανω σε μια εταιρεια που δεν ξερεις αν του χρονου θα εχει κινητα.Η lenovo οταν ηδη ηταν γνωστη το vibe το εβγαζε στα 400,τωρα αρχισε να τσιμπαει τις τιμες, η αποτυχημενη και αγνωστη sharp με ποια λογικη θα μου πουλησει κατι ακριβοτερα?

Διαβασες τα spec? Δεν μπορει να στο πουλησουν στην Ελλαδα κατω απο 400 κ στην κινα κατω απο 300

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ δωσε παραπανω σε μια εταιρεια που δεν ξερεις αν του χρονου θα εχει κινητα.Η lenovo οταν ηδη ηταν γνωστη το vibe το εβγαζε στα 400,τωρα αρχισε να τσιμπαει τις τιμες, η αποτυχημενη και αγνωστη sharp με ποια λογικη θα μου πουλησει κατι ακριβοτερα?

Τι ειπες ρε μαστορα τωρα? Με τη λογικη σου, οι τιμες στα Motorola πρεπει να ξεκινανε απο 50€, γιατι η εταιρια εχει "κλεισει" εδω και 3-4-5-6 χρονια. Lenovο ειναι τα κινητα που κυκλοφορουν και πιο πριν ηταν Google.

Το οτι δεν εβγαζε 10-15 συσκευες το χρονο δε σημαινει οτι ειναι "αποτυχημενη και αγνωστη". Ιδιως σημερα, που το μονο που χρειαζεται καποιος για να βγαλει ενα κινητο ειναι μια οθονη και ενα UI. Ολα τα αλλα τα παιρνει απο αλλους κατασκευαστες.

 

ps. Καμια συσκευη με mediatek επεξεργαστη δεν εχει πανω απο 400€, γιατι με mediatek δεν γ@μ#$ε κανεις. Μολις εβαλε snapdragon ανεβασε τις τιμες...

ps2. οι διαστασεις του Xx ειναι στα 146 x 79 x 8.7mm

ps3. IGZO?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πιστεύω ότι η ιαπωνική sharp έχει την τεχνογνωσία να παράξει κινητά αξιώσεων,απλά δεν έδωσε έμφαση στο κοματι αυτό.Μην ξεχνάτε ότι πολλές εταιρίες προμηθεύονται οθόνες από την sharp που είναι και από τα δυσκολότερα κατασκευαστικά μέρη των κινητών.Σίγουρα όμως εκ'του αποτελέσματος κρίνονται όλα.Ίδωμεν.Με την ευκαρια αυτή ήθελα να καταθέσω την άποψη μου σχετικά με το ποια συσκευή παραμένει η καλύτερη μέχρι τώρα στο γενικό σύνολο αξιολόγησης,και γενικότερα σαν εταιρία.Είναι η HTC και ιδιαίτερα το one m8.Εγώ έχω το meizu m4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει κανενας λογος να το παρει καποιος αν στα ιδια λεφτα περνει g3,g4,nexus 6 πολυ πιθανον και το νεο nexus και πολλα αλλα κινητα,αρα πρεπει να χτυπησει τιμη αν δεν ...απατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσυ δωσε παραπανω σε μια εταιρεια που δεν ξερεις αν του χρονου θα εχει κινητα.Η lenovo οταν ηδη ηταν γνωστη το vibe το εβγαζε στα 400,τωρα αρχισε να τσιμπαει τις τιμες, η αποτυχημενη και αγνωστη sharp με ποια λογικη θα μου πουλησει κατι ακριβοτερα?

 

 

Η Sharp παραμένει μια απο τις 3 μεγαλύτερες Ιαπωνικές εταιρίες στον κόσμο, με απιστευτα αποθεματικά και πατέντες. Οι οθόνες της εαν γνωρίζεις ειναι μέλος των Japan Display. Εξαιρετικά ποιοτική και σοβαρή εταιρία. Τα τελευταία 10 χρόνια μετα τα GX δραστηριοποιείται κυρίως εκτός Ευρώπης. Ιαπωνία σε συνεργασία με τη DOCOMO έχουν βγάλει συσκευές θαυματα. 

 

Μακάρι να επιστρέψει στο παιχνίδι γενικότερα η Ιαπωνία που δυστυχώς εχει χαθεί. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...