Προς το περιεχόμενο

Αγορα gaming mouse


hliastsek

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια

Διαθετω μεχρι 50 ευρω για την αγορα ενος gaming mouse, εχω δει τα παρακατω

http://www.skroutz.gr/s/4747813/CoolerMaster-Mizar.html

http://www.skroutz.gr/s/6400769/EVGA-Torq-X5.html

 

Πως σας φαινονται οι επιλογες μου? Εχετε να μου προτεινετε κατι και εσεις?! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ είχα πάρει αυτό πρόσφατα.

http://www.e-shop.gr/natec-nmg-0446-genesis-gx69-professional-optical-4000dpi-gaming-mouse-p-PER.572203

 

Προς το παρόν δουλεύει μια χαρά και μπορώ να πω ότι είμαι το ίδιο χάλια στο σημάδι στο CS, όσο ήμουν και πριν οπότε.. αν θέλεις ποντίκι που να κάνει θαύματα, πάνε αλλού :P

Κατά τα άλλα, μια χαρά. Το ωραίο είναι ότι μπορείς να ρυθμίσεις ΚΑΙ το βάρος ΚΑΙ το μήκος του (έχει ένα μπλιμπλίκι από πίσω που ξεβιδώνει και το προσαρμόζεις όπως σου αρέσει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχη μας λες με ποιο grip χειριζεσαι το ποντικι σου γιατι ολα διαφερουν ως προς το τροπο που τα πιανεις με το καθενα βελτιστοποιημενο για ενα απο αυτα τα grip:


Link.png Site: τυποι πιασιματος


επίσης 


-θες επιπλεον κουμπιά;


-ποιά games παιζεις;


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας!! 

 

 

ΜSBB δεν περιμένω να γίνω καλύτερος στα παιχνίδια ! αχαχ :P ωραίο το ποντικάκι που πρότεινες και έχει καλά σχόλια!

 

 

ihaveapc νομίζω ότι με βολεύει καλύτερα το τελευταίο, δηλαδή το fingertip grip, παίζω συνήθως fps!

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας!! 

 

 

ΜSBB δεν περιμένω να γίνω καλύτερος στα παιχνίδια ! αχαχ :P ωραίο το ποντικάκι που πρότεινες και έχει καλά σχόλια!

 

 

ihaveapc νομίζω ότι με βολεύει καλύτερα το τελευταίο, δηλαδή το fingertip grip, παίζω συνήθως fps!

 

Οταν μπορεις να πας σε επωνυμα οπως Logitech και Steelseries τοτε δεν κοιτας σε Natec ποντικια. Για χαμηλοτερα χρηματα ειναι οκ δεν λεω αλλα σε πιο πανω χρηματα κοιτας αλλου. Το Rival ειναι καλο και γνωστο ποντικι παντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν μπορεις να πας σε επωνυμα οπως Logitech και Steelseries τοτε δεν κοιτας σε Natec ποντικια. Για χαμηλοτερα χρηματα ειναι οκ δεν λεω αλλα σε πιο πανω χρηματα κοιτας αλλου. Το Rival ειναι καλο και γνωστο ποντικι παντως.

Εφοσον το budget το επιτρεπει, σιγουρα θα κοιταξω την καλυτερη επιλογη! Το rival και εμενα μου αρεσει πολυ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται θα πάρεις το Steelseries Rival. Το έχω ένα χρόνο και είναι άψογο, κομψό και πανέμορφο! Απλά είναι μόνο για δεξιόχειρες έχε το υπόψιν σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.public.gr/product/gaming/accessories/pc-controllers/mouses/roccat-savu-gaming-mouse-mayro/prod2970020pp/

 

εδω,αν δεν θες να χαλάσεις πολλά.

Το έχω νομίζω κανένα 3μηνο.

Το καλύτερο ποντίκι που έχω αγοράσει ποτέ για τα πάντα.

Μικρό αρνητικό τα κλίκ του είναι λίγο θορυβώδη(προσωπική άποψη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.public.gr/product/gaming/accessories/pc-controllers/mouses/roccat-savu-gaming-mouse-mayro/prod2970020pp/

 

εδω,αν δεν θες να χαλάσεις πολλά.

Το έχω νομίζω κανένα 3μηνο.

Το καλύτερο ποντίκι που έχω αγοράσει ποτέ για τα πάντα.

Μικρό αρνητικό τα κλίκ του είναι λίγο θορυβώδη(προσωπική άποψη)

Ενδιαφέρονται και εγω γιαυτό το ποντίκι απλα δεν παίζω παιγνίδια .

Να το χτύπησω η είναι υπερβολή για απλή χρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπόν, επειδή κάθε ποντίκι είναι βελτιστοποιημένο για διαφορετικά grip θα πρέπει να πάρεις και το αντίστοιχο που ταιριάζει.

 

Εγώ παίζω με palm grip και έχω το Rival. Αυτό το ποντίκι είναι αρκετά μακρύ, και για αυτούς που ακουμπάνε όλη τη παλάμη πάνω στο ποντίκι όπως γίνεται στο palm grip ΑΛΛΑ το μάκρος του και το βάρος δεν προορίζονται για το fingertip σου - ΜΗ πάρεις κατά τη γνώμη μου το Rival γιατί δεν θα σε βολέψει και μπορεί να είναι δύσκολο στο χειρισμό.

 

Εσύ χρειάζεσαι κάτι που να είναι εργονομικά συμβατό με το fingertip σου και να μην είναι πολύ βαρύ, ώστε να μη κουράζει τα δάχτυλά σου και να μπορούν να το σηκώσουν εύκολα αλλά και εγκαίρως στα fps

 

Προτιμάς εργονομικά ποντίκια (deathadder/g402/g502/rival) ή αμφιδέξια; (sensei πχ)

 

Ανάλογα με την προτίμηση μπορείς να επιλέξεις:

Εργονομικά:

Link.png Site: Logitech G402

Link.png Site: cm storm alcor

το Roccat Savu είναι μια άριστη επιλογή επίσης

ή αν μπορείς να ανέβεις

Link.png Site: Deathadder

 

οι αισθητήρες τους είναι: SAVU<alcor<Deathadder<g402

Αμφιδέξια:

Link.png Site: Kana V2

 

 

Από αυτά εγώ θα πρότεινα το g402 γιατί έχει το μεγαλύτερο ποσοστό ικανοποίησης για παίκτες που έχω συνομιλήσει και παίζουν με fingertip και έχει τα περισσότερα all-around θετικά χαρακτηριστικά

Επεξ/σία από ihaveapc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...