Προς το περιεχόμενο

Tι αγοράζετε περισσότερο απο το ιντερνετ;


μητσοςδ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως για ρούχα/παπούτσια μπορεί να βρω κάτι που μου αρέσει σε ηλεκτρονικό κατάστημα, να πάω στην αγορά να δω ποιο μέγεθος/νούμερο μου ταιριάζει και τελικά να το αγοράσω από το internet (εφόσον συμφέρει οικονομικά).

Αντίστοιχα και σε κινητό/tablet το έχω κάνει (για να δω πως κάθεται στο χέρι, το μέγεθός του κτλ).

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγοράζω τα πάντα πλην όμως ρούχα και παπούτσια! Μόνη εξαίρεση είναι όταν από το μαγαζί έχω δοκιμάσει το νούμερο και το μοντέλο και το έχει κάπου προσφορά μέσω Internet!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αγοράζω σχεδόν τα πάντα μέσω internet (μεταχειρισμένα σε αγγελίες) ebay κυρίως μικροπράγματα και κινεζιές ,ηλεκτρονικά ,ηλεκτρικές συσκευές και γενικά οτιδήποτε μόνο παπούτσια και παντελόνια (jean ) ,δεν αγοράζω ,επίσης ακόμα δεν έχω αγοράσει προιόντα σμ online.

 

Γενικά με το skroutz και τον φίλο μου τον Γούγλη δεν υπάρχει λόγος να κάνω επιτόπια έρευνα και μέσα σε λίγα κλικ καθάρισα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχω αγοράσει σχεδόν ό,τι μπορεί να αγοραστεί online: ρούχα, παπούτσια, βιβλία, DVD/CD, μουσική, παραφαρμακευτικά, τροφές, ηλεκτρικές συσκευές hardware, software, εισιτήρια για οτιδήποτε (εκδηλώσεις - μέσα μαζικής μεταφοράς).

 

Στα περισσότερα να'ναι καλά το skroutz.gr και το amazon (και πολλά άλλα παρόμοια). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως για ρούχα/παπούτσια μπορεί να βρω κάτι που μου αρέσει σε ηλεκτρονικό κατάστημα, να πάω στην αγορά να δω ποιο μέγεθος/νούμερο μου ταιριάζει και τελικά να το αγοράσω από το internet (εφόσον συμφέρει οικονομικά).

 

Αντίστοιχα και σε κινητό/tablet το έχω κάνει (για να δω πως κάθεται στο χέρι, το μέγεθός του κτλ).

 

 

 

μην παραπονιεσαι ομως οταν ερθει η ωρα που δεν θα εχουν στοκ ουτε καν για να δοκιμασεις και δεν θα υπαρχουν αντιπροσωπιες και θα περιμενεις ανταλλακτικα απο εξω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην παραπονιεσαι ομως οταν ερθει η ωρα που δεν θα εχουν στοκ ουτε καν για να δοκιμασεις και δεν θα υπαρχουν αντιπροσωπιες και θα περιμενεις ανταλλακτικα απο εξω...

 

Ακριβώς αυτό.

Το "αγοράζω "ηλεκτρονικά" δεν σημαίνει ότι απλά κάνω την παραγγελία μέσω ιντερνετ και πληρώνω με paypal, αλλά πριν έχω βγει στην Ερμού και έχω δοκιμάσει νουμεράκια.

Σημαίνει ότι όλη μου η προσέγγιση είναι με κατεύθυνση τη μη χρήση φυσικού καταστήματος.

Διαφορετικά είμαι "ποδηλάτης" με...ηλεκτρικό ποδήλατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ισχύει σε όλες τις περιπτώσεις το ίδιο τώρα μη λέμε ότι να ναι. όταν σε μας στα νησιά υπάρχει ο χαμηλός φπα για να εξισορροπούνται οι τιμές λόγω μεταφορικών και εσύ πας να μου το παίξεις έξυπνος μαγαζάτορας και να μου καπελώσεις ένα 10άρι το λιγότερο στη τιμή (το λιγότερο έτσι) πας στη φάση αισχροκέρδειας και πλέον με το ίντερνετ μπορείς να τσεκάρεις τιμές για τα πάντα σε όλα τα μέρη της ελλάδας. μείνε με την εξυπνάδα σου λοιπόν .εγώ θα ψωνίσω από αλλού , γιατί κι εγώ δεν τα γεννάω ούτε στο κουδούνι μου γράφει λάτση για να τα ξοδεύω αλόγιστα. Αντίθετα στις εδώ επιχειρήσεις που έχει λογικές τιμές (να έχουν και κέρδος αλλά όχι να σε γδύνουν ) θα ψωνίσω.  Αλλά αυτή η καραμέλα "να μωρέ είναι τα μεταφορικά και γι αυτό τα έχω πιο ακριβά" δεν υπάρχει. έχω δουλέψει σε μεταφορική και είδα τιμές που έχουν οι καθημερινοί πελάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι το 08-09 υπηρχε εντονη αισχροκερδεια, μεχρι που οι μοναδικοι πελατες εμειναν οι 40+ που δεν εχουν γνωστους να τους αγγαρεψουν

 

αν ομως δεν σκοπευεις να ψωνισεις απο καπου, τοτε μην πας εκει για να δοκιμασεις ή για να του την πεις επειδη δεν εχει ετοιμοπαραδοτα ανταλλακτικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι πας σε ενα καταστημα και δοκιμαζεις πχ παπουτσια δεν σημαινει αναγκαστικα οτι θα πας να παρεις τα ιδια απο το ιντερνετ. Μπορει να θες να δεις το νουμερο ωστε να παρεις ενα ζευγαρι που δεν υπαρχει Ελλαδα. Πχ Nike και Adidas πρεσφερουν custom made προϊόντα μεσω ιντερνετ. Πως θα τα κανω εδω αυτα αν θελω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω επειδή δεν τα γεννάω τα λεφτά όπως είπε και ένας φίλος πιο πάνω και οταν δουλεύω δουλεύω για 15€ την μέρα ψωνίζω ρούχα και παππούτσια απο το sportsdirect.com και το μέγεθος το διαλέγω ανάλογα με τα σχόλια που έχουν τα προιόντα του τύπου (i'm 1.85 and 68kg and M fits very good). Και πάντα ψωνίζω τα εκτός εποχής ρούχα (π.χ. τον χειμώνα αγόρασα t-shirts με τιμές απο 2-5€ πολύ καλής ποιότητας) και τώρα το καλοκαίρι αν δουλεύω και έχω κάποια χρήματα θα πάρω φούτερ κλπ για τον χειμώνα που μας έρχεται :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι πας σε ενα καταστημα και δοκιμαζεις πχ παπουτσια δεν σημαινει αναγκαστικα οτι θα πας να παρεις τα ιδια απο το ιντερνετ. Μπορει να θες να δεις το νουμερο ωστε να παρεις ενα ζευγαρι που δεν υπαρχει Ελλαδα. Πχ Nike και Adidas πρεσφερουν custom made προϊόντα μεσω ιντερνετ. Πως θα τα κανω εδω αυτα αν θελω;

 

το σωστο δεν θα ηταν να τα παραγγειλεις απο το μαγαζι; Αν ο μαγαζατορας βαριεται και δεν θελει να ασχοληθει τοτε ναι, καλα να παθει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ με τον MT60RS, μου φαίνεται κάπως να μπω για να δοκιμάσω και να πάρω από το internet μετά....

 

Valerie_, κάτσε να ανέβει και ο ΦΠΑ να δούμε που θα πάνε οι τιμές...:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πάλι από το νετ θα με συμφέρει να ψωνίζω όπως το πάνε.

Ε καλά από το νετ συμφέρει έτσι κι αλλιώς, αλλά καμιά φορά πρέπει και να "αλληλοστηριζόμαστε" γιατί θα μείνουμε εμείς και οι Κινέζοι στο τέλος! :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...