Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με κάρτα γραφικών?


original911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσωπικά είχα και directx error σε πολλά παιχνίδια σε τυχαίες στιγμές.

Xristaras12 αν δεν σου κανει κοπο μερικα threds παρακατω περιγραφω ενα προβλημα που επαθα διαβασε το και απαντησε στο thred τη γνωνη σου.

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μετά από περίπου 5 μέρες το έκανε ξανά όχι όμως στον ίδιο βαθμό με πρίν, σύνολο 4-5 φορές.Μήπως φταίει το τροφοδοτικό τελικά όπως είπε ο Sheogorath?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από περίπου 5 μέρες το έκανε ξανά όχι όμως στον ίδιο βαθμό με πρίν, σύνολο 4-5 φορές.Μήπως φταίει το τροφοδοτικό τελικά όπως είπε ο Sheogorath?

" Το τροφοδοτικό είναι no name αν θυμάμαι το αρχικό που είχε το κουτί, 400watt."

 

Και επιμένω ότι το τροφοδοτικό θέλει αλλαγή έτσι και αλλιώς γιατί ακόμα και καινούριο πάνω απο 250 βαττ δεν θα έβγαζε, πόσο μάλλον τώρα ;)

 

Πήγαινε σε κάποιο 80+ με κανα 40άρι και τελείωσε ;) Εγω προσωπικά προτείνω το Vs450 αλλά και το BeQuiet 400w είναι καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Λοιπόν αφού αγόρασα και εγκατέστησα το καινούργιο τροφοδοτικό(evga 430 80+) άνοιξα to pc και στα καπάκια πάλι το ίδιο.Το πρόβλημα συνεχίζει και με Win10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρω έχω καταντήσει κουραστικός αλλά ή θα μάθω τι έχει και θα το φτιάξω ή θα το σπάσω για να μην μου σπάει τα νεύρα(κρατώντας τον σκληρό φυσικά) :PΜετά απο freeze επανεκκίνηση και μπλέ οθόνη με "whea uncorrectable error".Τρέχω win10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και εγώ τον πόνο μου.. Μετά από ψάξιμο αρκετό πήγα και πήρα την R9 380 G1 gaming της gigabyte. Ο υπολογιστής είναι καινούριος, απλά δεν του είχα βάλει κάρτα γραφικών τόσο καιρό..

Στο θέμα μας.. από εχθές που έβαλα την κάρτα ο υπολογιστής δεν τερματίζει, παρά κάνει επανεκκίνηση.

Έχω I5 4590 επεξεργαστή, H97 pro μητρική με 16gb ram και τροφοδοτικό Coolermaster G550m 550W 80+.

Μου φαίνεται κουλό να υπάρχει θέμα hardware.. Επειδή όμως έχω κάνει update στα Windows 10, αρχίζω να πιστεύω πως έχουν γίνει μπάχαλο τα drivers και την πατάω από εκεί.

Είμαι έτοιμος να κάνω format στα 7αρια πάλι.. έχετε εσείς καμιά άλλη ιδέα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειχα παρομιο προβλημα κατα 99% ειναι η καρτα γραφικων σου, αν εχεις εγγυση να πας να την αλλαξεις, αν γινεται δοκιμασε και τις μνημες σου (βγαλε την 1 ασε την αλλη ανοιξε το pc σου να δεις πως λειτουργει με την 1 και το αντιθετο).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...