Προς το περιεχόμενο

Doom: Το θρυλικό franchise που ετοιμάζεται να ξαναγεννηθεί απ’ τις στάχτες του


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωωω ρε αναμνησεις! Ετος 2004, αρχες τριτης λυκειου εγω και ως διαβαστερο παιδι τοτε δεν δουλευα.. Μετα κοπων και βασανων εχω πεισει τους γονεις μου να μου κανουν δωρο μια vga. Αφου συμφωνουν παραγγελνω ετσι για το γαμωτο μια 6800gt της nvidia και μολις ανακοινωνεται η τιμη στους γονεις τους φευγουν ολες οι τριχες απ το κεφαλι!! Με το που ερχεται, μπαινει το doom 3. Ακολουθουν απειρα βραδυα μεσα στο μαυρο σκοταδι, με την αδερφη μου και τα ξαδερφια μου απο διπλα να κοιτανε σαν αποχαυνωμενα και το 5.1 noname ηχισυστημα να ειναι ετοιμο να σπασει!! Ωραιες μερες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

DooM3: το game που με εκανε το 2004 να μπω στα βαθια νερα του pc και του pc gaming. Το game που με εστειλε πακετο. Δε νομιζω να εχω τεριασει με κατι τοσο πολυ στη ζωη μου. Χιλιες φορες ξανα κατι τετοιο παρα μια γκομενα να μου σπαει τη ζωη. Δεν παντρευητηκα για χαρη του. Παρατησα γκομενες σκεφτομενος οτι εχω το doom και οτι σε λιγο οτι βγαινει το rage. Τι με νοιαζουν ολα τα αλλα, Στη πυρα ολα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ααααρρρρρρρρρρρρργκ Αν ειναι καλο και το νεο doom τοτε τελος. Δε θα παντρευτω ποτε μου. Θα μεινω εγω και το doom.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DooM3: το game που με εκανε το 2004 να μπω στα βαθια νερα του pc και του pc gaming. Το game που με εστειλε πακετο. Δε νομιζω να εχω τεριασει με κατι τοσο πολυ στη ζωη μου. Χιλιες φορες ξανα κατι τετοιο παρα μια γκομενα να μου σπαει τη ζωη. Δεν παντρευητηκα για χαρη του. Παρατησα γκομενες σκεφτομενος οτι εχω το doom και οτι σε λιγο οτι βγαινει το rage. Τι με νοιαζουν ολα τα αλλα, Στη πυρα ολα ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε ααααρρρρρρρρρρρρργκ Αν ειναι καλο και το νεο doom τοτε τελος. Δε θα παντρευτω ποτε μου. Θα μεινω εγω και το doom.

You are doomed :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντουμ παιζαμε με diamond stealth,trident,s3 virge και κατι τετοια σαπακια,αυτο ηταν διαστημικη τεχνολογια,εκτως και αν μιλας για το doom 3.

Δεν σήκωνε το doom3 το ιερό τέρας η περιβόητη 8800 GTX τα κατάφερνε ίσα ίσα στα high settings :P Ηταν κάτι σαν Crysis τότε που σπαμάρανε "but can it play crysis?"  στην εποχη του doom3 η ερώτηση ήταν αν μπορεί να παίξει κάποιο pc το doom 3 σε ultra :P

 

Αλλά ναι δεν έχει άμεση σχέση με το doom απλά κάποιος ανέφερε την εταιρία και θυμήθηκα την κάρτα :'P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σήκωνε το doom3 το ιερό τέρας η περιβόητη 8800 GTX τα κατάφερνε ίσα ίσα στα high settings :P Ηταν κάτι σαν Crysis τότε που σπαμάρανε "but can it play crysis?"  στην εποχη του doom3 η ερώτηση ήταν αν μπορεί να παίξει κάποιο pc το doom 3 σε ultra :P

 

Αλλά ναι δεν έχει άμεση σχέση με το doom απλά κάποιος ανέφερε την εταιρία και θυμήθηκα την κάρτα :'P

Δεν ειχε βγει τοτε η 8800. Ειμασταν σε φαση fx series. Εγω το doom3 το ειχα παιξει με τη πρωτη μου καρτα γραφικων την ολοκαινουρια τοτε msi fx5700 ultra. Στα medium μπορουσα να το παιξω. Δεν υπηρχε καρτα γραφικων οταν βγηκε με 512 μνημη. Λιγο αργοτερα ειχε βγει η geforce6800 και ultra edition και μπορουσαν να κανουν κατι καλυτερα αλλα και παλι στερουσαν δυναμεων να το τρεξουν σε ολη του τη δοξα.

Η φαση ειναι οτι για να το τρεξεις στα ultra ηθελε 512 μνημης και βαλε, και το game αν πας να το τρεξεις σημερα θελει κοντα 1 γιγα μνημης γραφικων με 16x antialising!!!

Δηλαδη το νεο doom να θελει καμια 64 giga μνημης vga lol.. Αν και δεν νομιζω γιατι απ οτι ειδαμε η Idtech 5 δεν ειναι τοσο απαιτητικη σε vga μνημες αλλα δεν ηθελε και sli.

Μακαρι να μην εχει τα προβληματα του rage μακαρι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φαση ειναι οτι για να το τρεξεις στα ultra ηθελε 512 μνημης και βαλε, και το game αν πας να το τρεξεις σημερα θελει κοντα 1 γιγα μνημης γραφικων με 16x antialising!!!

Μιλάς για το κλασσικό Doom 3 ή το Doom 3 BFG Edition; Στο BFG Edition παρατήρησα ότι όντως είναι πιο απαιτητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπος το πρωτοσέλιδο :P

 

Ειδικά το "Γραφείο: Πρακτικός οδηγός για απόδοση, χαρά και σεξ" είναι το κάτι άλλο!

 

Πέρα απο αυτό, η BFG Collection του παιχνιδιου ήταν το κάτι άλλο, όντως διαμαντάκι για τους λατρεις της σειρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σήκωνε το doom3 το ιερό τέρας η περιβόητη 8800 GTX τα κατάφερνε ίσα ίσα στα high settings :P Ηταν κάτι σαν Crysis τότε που σπαμάρανε "but can it play crysis?"  στην εποχη του doom3 η ερώτηση ήταν αν μπορεί να παίξει κάποιο pc το doom 3 σε ultra :P

 

Αλλά ναι δεν έχει άμεση σχέση με το doom απλά κάποιος ανέφερε την εταιρία και θυμήθηκα την κάρτα :'P

 

H 8800GTX ήταν στην εποχή του Crysis, όχι στου Doom 3 το οποίο έτρεχε άνετα και σε Ultra. Την εποχή του Doom 3 είχα μια GeForce FX 5900 128ΜΒ η οποία κουτσοπάλευε να τα βγάλει πέρα σε High settings, το Ultra ήθελε 512MB VRAM που μόνο μια ειδική έκδοση της GeForce 6800 Ultra είχε αν θυμάμαι καλά. Ωραίες εποχές όμως, τότε που ναι μεν έδινες 6-7 κατοστάρικα για GPU αλλά οι κονσολάδες σε έβλεπαν με κιάλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για το κλασσικό Doom 3 ή το Doom 3 BFG Edition; Στο BFG Edition παρατήρησα ότι όντως είναι πιο απαιτητικό.

Μιλαω για το κλασικο καραoriginal doom3 φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H 8800GTX ήταν στην εποχή του Crysis, όχι στου Doom 3 το οποίο έτρεχε άνετα και σε Ultra. Την εποχή του Doom 3 είχα μια GeForce FX 5900 128ΜΒ η οποία κουτσοπάλευε να τα βγάλει πέρα σε High settings, το Ultra ήθελε 512MB VRAM που μόνο μια ειδική έκδοση της GeForce 6800 Ultra είχε αν θυμάμαι καλά. Ωραίες εποχές όμως, τότε που ναι μεν έδινες 6-7 κατοστάρικα για GPU αλλά οι κονσολάδες σε έβλεπαν με κιάλια.

Ω ρε φιλε τι χρονια βγαλαμε μιλαμε. Εγω ειχα βαλει 8800gx sli και πηγαινα ο δυσμοιρος για αβερτα benches στο ριμαδοcrysis και φυσικα ετρωγα διαφορα ακυρα αφου το game ακομα και με τρεις σημερινες titan μπορει να τρως ακομα και drops στα 40 frames...

Ποτε δε θα ξεχασω ομως τι καβλα εβγαλα οταν επαιξε το doom3 με τις 8800. Trully unforgetable experience my man.....

Εσυ για τη 5900 πρεπει να ειχες δωσει τρελα λευτα τοτε :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...