Προς το περιεχόμενο

Κάνετε κάποιου είδους συλλογή; Δείξτε την!


redhotstef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ξεκινησα απο το 13 να μαζευω καποια παλια κινητα. Καποιες φορες τα εδινα, αλλες τα ξαναβρισκα. Πλεον μου εχουν μεινει εικοσι, ολα λειτουργικα και ακομα περιμενω να αποκτησω καμια δεκαρια που μου αρεσουν ακομα, με τα οποια θα κλεισει η συλλογη μου, και να προχωρησω σε κατι αλλο.

 

 

 

 

Ακομα εχω κρατησει ολα τα παλια τευχη της Ντεακοστινη που ειχαν πληροφοριες σχετικα με τους δεινοσαυρους. Δυστυχως ο φωσφοριζε σκελετος δεινοσαυρου που εδιναν μαζι κομματι κομματι σε καθε τευχος χαθηκε, μαζι και ο εξωσκελετος του.

 

 

 

 

:)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έκανα συλλογή από περιοδικά των εκδόσεων Περισκόπιο μέχρι που έκλεισε(έχω όλα τα τεύχη από όλα τα περιοδικά τους εκτός από το Περισκόπιο της Επιστήμης που ήταν υπό έκδοση συνεχώς από πριν γεννηθώ μέχρι σήμερα..).Μετά υπό νέα διεύθυνση άνοιξε ξανά,αλλά ήμουν ήδη εξωτερικό και δεν συνέχισα την συλλογή.

Επίσης μάζευα τα N.Geographic και S.American,Ελληνικές εκδόσεις.

Τώρα προσπαθώ να βρω στο "σπίτι του θείου" κάθε έκδοση του Osprey,δύσκολο,αλλά φτάνουμε στον στόχο.

 

 

 

 

Edit:DeAgostini είχα και εγώ τους Δεινόσαυρους και τα τεύχη με τα πολεμικά συστήματα(ή κάπως έτσι).

Οι Δεινόσαυροι ήταν μεγάλη κάουλα στο Δημοτικό,οι μισοί και παραπάνω συμμαθητές μου είχαν τουλάχιστον τα μισά τεύχη.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κονσόλες, παιχνίδια και σιγά σιγά διάφορα gaming related αντικείμενα.

Καλή φώτο έχω αυτή:

 

547447_321222737992188_1784715681_n.jpg?

 

Ακόμα έχω και εγώ τους Δεινοσαυρους, το Πως λειτουργεί το σώμα μας και τους Θυσαυρους της γης εκτός από τα 5 τελευταία τεύχη.

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιά με τον πατέρα μου είχαμε μαζέψει όλα τα τεύχη της ντεακοστίνη απο μια φόρμουλα 1 φερράρι που έδινε αλλά στο τέλος ανακαλύψαμε οτι δεν είχαμε πάρει ένα τεύχος επειδή ήταν καλοκαίρι και δεν το φέρνανε στο χωριό. Μας έμεινε έτσι. :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω συλλογή με Ελληνικά

χαρτονομίσματα

Κράτα τα σε λίγο καιρό μπορεί να σου ξανά χρειαστούν :)
  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πλεον οχι. Στο παρελθον εκανα συλλογη με τα Xmen comics της Μαμουθ (πρεπει να εχω και ολη τη σειρα καπου), καρτες Xmen και κανα δυο παραλλαγες τους (τυπου Women of Marvel) συμπληρωμενες και φιγουρες miniclix της Marvel (φυσικα). 

Επισης οι Δεινοσαυροι της DeAgostini ηταν κορυφαιο περιοδικο, ακομα εχω τον σκελετο καπου (τα περιοδικα τα σουταρα).

 

Πλεον δεν ασχολουμαι με συλλογες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Warhammer miniatures. 

 

4000 points space marines (Bloody Greeks custom chapter)

3500 points of Dark Angels

1250 points of Dark Eldar

 

επίσης έχω μοντέλα από άλλα παιχνίδια όπως infinity κτλπ. H  κοινότητα των tabletop games εδώ είναι τεράστια!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συλλογές δεν κάνω.

 

Αλλά στο παρελθόν έκανα συλλογή από τηλεκάρτες του ΟΤΕ τις οποίες τις έχω σε ένα ειδικό ντοσιέ για κάρτες, καθώς και ορισμένων παλαιών ελληνικών νομισμάτων καθώς ειχαμε μπόλικα εδώ στο σπίτι από παππούδες γιαγιάδες και προπαππούδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορουσα να το ονομασω και συλλογη αφου προτιμω να βρω ενα βιβλιο της Αγκαθα Κριστι σε μικρο κιτρινο βιβλιαρακι απο το Λυχναρι παρα να μου χαρισουν το αντιστοιχο βιβλιο  :P .Και μαλιστα να μην χρειαστει να το παραγγειλω αλλα να το βρω σκονισμενο σε καποια γωνια ενος παλιου βιβλιοπωλειου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...