Προς το περιεχόμενο

Πλυντήριο Στεγνωτήριο


NikosKallithea

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κοιτά...αγορασαμε εμείς πρόσφατα

..το στεγνωτηριο θέλει 4 ώρες, και όλη η ατμόσφαιρα γίνεται φούρνος.. Έχω ακούσει οτι καταστρέφει τα ρούχα... Μόνο αν έχεις μικρά παιδιά που τα αλλσζεις συχνά συμφέρει, ειδικά το χειμώνα με τη βροχή που κάνουν 2 μέρες να στεγνώσουν... Αλλιώς ενα απλό πλυντήριο είναι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνθήκες στο σπίτι αυτό δεν επιτρέπουν το άπλωμα οπότε υποχρεωτικά θα παω σε πλυντήριο στεγνωτηριο, αλλά δεν είχα ποτέ επαφή με μια τέτοια συσκευή για αυτό ρωταω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά...αγορασαμε εμείς πρόσφατα

..το στεγνωτηριο θέλει 4 ώρες, και όλη η ατμόσφαιρα γίνεται φούρνος.. Έχω ακούσει οτι καταστρέφει τα ρούχα... Μόνο αν έχεις μικρά παιδιά που τα αλλσζεις συχνά συμφέρει, ειδικά το χειμώνα με τη βροχή που κάνουν 2 μέρες να στεγνώσουν... Αλλιώς ενα απλό πλυντήριο είναι οκ

 

εγω σε 1-1.5 ωρα τα έχω στεγνώσει... Τα βγάζω ελαφρώς νωπά, οσο πρέπει για να σιδερωθουν. Αγνοώ τα προγράμματα της εταιρίας. Επίπτωση στην ατμόσφαιρα ουσιαστική, δεν υπάρχει. Επίσης δεν τα στεγνωνω ποτε πλήρως και γιατι θα είναι αρκετά τσαλακωμένα και δυσκολα στο σιδερωμα.

 

Γενικά είναι καλή φάση να υπάρχει αυτή η δυνατότητα και ας μην την χρησιμοποιει κανείς πάντα. Σίγουρα τα ρούχα πάντως φθείρονται παραπάνω αφου τρίβονται παραπάνω οσο γυρίζει ο κάδος και σίγουρα υπάρχει αυξημένη πιθανότητα βλάβης αφού ειναι ενα μηχάνημα ακόμα με αντιστάσεις κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπου 1 ωρα στεγνωμα αλλα τα ρουχα μισα μισα (σε σχεση με οσα πλυθηκαν συνολικα δλδ)

 

Εχω αυτο https://www.skroutz.gr/s/2806506/Electrolux-EWW1686HDW.html?keyphrase=electrolux+EWW+1686Κλαση Α, κανενα παραπονο, το πληντυριο αθορυβο, (το στεγνωτηριο ακουγεται - οχι κατι τρομερο), αντοχη θα δειξει, το εχω 1 χρονο και ειναι οκ ως τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σε 1-1.5 ωρα τα έχω στεγνώσει... Τα βγάζω ελαφρώς νωπά, οσο πρέπει για να σιδερωθουν. Αγνοώ τα προγράμματα της εταιρίας. Επίπτωση στην ατμόσφαιρα ουσιαστική, δεν υπάρχει. Επίσης δεν τα στεγνωνω ποτε πλήρως και γιατι θα είναι αρκετά τσαλακωμένα και δυσκολα στο σιδερωμα.

 

Γενικά είναι καλή φάση να υπάρχει αυτή η δυνατότητα και ας μην την χρησιμοποιει κανείς πάντα. Σίγουρα τα ρούχα πάντως φθείρονται παραπάνω αφου τρίβονται παραπάνω οσο γυρίζει ο κάδος και σίγουρα υπάρχει αυξημένη πιθανότητα βλάβης αφού ειναι ενα μηχάνημα ακόμα με αντιστάσεις κλπ...

Σαν ατμόσφαιρα εννοώ το χώρο που εχεις το πλυντήριο στο σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιπου 1 ωρα στεγνωμα αλλα τα ρουχα μισα μισα (σε σχεση με οσα πλυθηκαν συνολικα δλδ)

 

Εχω αυτο https://www.skroutz.gr/s/2806506/Electrolux-EWW1686HDW.html?keyphrase=electrolux+EWW+1686Κλαση Α, κανενα παραπονο, το πληντυριο αθορυβο, (το στεγνωτηριο ακουγεται - οχι κατι τρομερο), αντοχη θα δειξει, το εχω 1 χρονο και ειναι οκ ως τωρα.

 

Δηλαδη πλένεις 5 κιλα ρουχα και μετα στεγνώνεις 2,5 και 2,5?

 

Τι μαρκα εχεις?

 

 

 

Εδιτ

Χώρο δεν εχω για δυο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω κατι LG τι λεει σαν μαρκα

Ένας τεχνικός μας είχε πει τον χειμώνα που μας χάλασε το παλιό το πλυντήριο ρούχων( 20 ετών ήταν :P )  Να κοιτάξουμε σε lg και σε samsung. Εμείς πήραμε από μια προσφορά του media mark ένα samsung με 7kg και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από την αγορά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη πλένεις 5 κιλα ρουχα και μετα στεγνώνεις 2,5 και 2,5?

 

Τι μαρκα εχεις?

 

 

 

Εδιτ

Χώρο δεν εχω για δυο

Αυτο που ειναι στο λινκ. Ειναι μαζι πληντ+στεγν.

 

Αμα το τιγκαρεις εννοω με 8 κιλα που παιρνει το πληντ τοτε ναι μισα μισα στο στεγγν. Αλλιως για 4-5 κιλα θα ειναι οκ. (Απλα αν το τιγκαρεις το στεγν με 7 κιλα τοτε λογικα δεν θα στεγνωσουν ολα με την 1η.)

 

Βεβαια δεν ξερω κ ποσα διαθετεις οποτε αν πας στο χιλιαρικο πχ θα βρεις λογικα κατι καλυτερο / μεγαλυτερες χωρητικοτητες κλπ. Για πιο φθηνα απο 600 προσεχε γτ θυμαμαι τοτε που εψαχνα οτι λεγαν οτι μυριζαν ασχημα τα ρουχα μετα το στεγνωτηριο.

Σε καθε περιπτωση διαβασε πρωτα τα reviews (κ απο ξενα σαιτ με γοογλε τρανσλατε).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εχεις χωρο, καλυτερα 2 ξεχωριστες συσκευες

Αυτο ^ ακριβως. Οταν εψαχνε η μαναμ πλυντηριο και στεγνωτηριο της ειπαν παρε καλυτερα ξεχωριστα.

ΚΑι χωρο να μην εχεις, βαζεις το στεγνωτηριο πανω απο το πλυντηριο. Ειναι ελαφρυ και 2 γυναικες ανετα το σηκωσαμε. Μονο ρευμα θελει.

Μη προτιμας miele. ΚΑι κοιτα να ναι Α++ , και ας εχει 800+€. Καιει πολυ ρευμα γενικα το στεγνωτηριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...