Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η βάση μάλλον δεν κάνει τίποτα άλλο πέρα από TV out. Μπορεί να είναι φτηνό έτσι

 

http://m.ign.com/articles/2016/10/20/nintendo-confirms-amiibo-support-for-nintendo-switch-clarifies-additional-features

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λέτε να υπάρχουν bundles με απλό dock και bundles με dock με έξτρα processing power?

Την Nintendo ρωτα αν ισχυει το παραπανω....

 

Βασικα αυτο το πραγμα ρε γαμωτο των τελευταιων ετων δεν το καταλαβα ποτε μου(ανεξαρτητως εταιριας).Ειναι δυνατον να μου βγαλεις νεα κονσολα σε προπαραγγελια χωρις να μην εχεις παρουσιασει επαρκης πληροφοριες για αυτην ρε γμτ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χλωμο, αν ηταν θα το εβαζε απο την αρχη

Έτσι ομως θα υπηρχε μονο ενα ακριβο πακετο. Μπορει να βγαλουν, λεω εγω, πακετο με απλο dock στα 250€ και με καλυτερο dock στα 350€. Οποτε αν καποιος το θελει περισσοτερο για handheld παιρνει το απλο ενω για πιο home console παιρνει το ενισχυμενο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ομως θα υπηρχε μονο ενα ακριβο πακετο. Μπορει να βγαλουν, λεω εγω, πακετο με απλο dock στα 250€ και με καλυτερο dock στα 350€. Οποτε αν καποιος το θελει περισσοτερο για handheld παιρνει το απλο ενω για πιο home console παιρνει το ενισχυμενο.

γνωμη μου, θα ηταν λαθος κατι τετοιο. δες τι κραξιμο εχει πεσει με τις "αναβαθμισμενες" εκδοσεις που βγαζουν οι αλλοι δυο. θα ηταν σα να κυκλοφορουσε η σονυ ταυτοχρονα το "απλο" και το "προ"

 

η εμπειρια θα πρεπει να ειναι η ιδια απο την αρχη εως το τελος, οχι να αλλαζει το βασικο σπεκ του μηχανηματος. να υπαρχουν επιλογες οσον αφορα περιφερειακα, εξτρα αποθηκευτικο χωρο κλπ, αλλα μεχρι εκει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άντε τις πληροφορίες για τα specs ας τις αφήσουμε στην άκρη... αλλά ούτε για τους τίτλους που θα βγουν δεν θα μας πουν φέτος? Τρελάθηκαν?

Ένα διαφημιστικό spot δηλαδή και αυτό ήταν, τα λέμε του χρόνου λίγο πριν κυκλοφορήσει.

 

Πάλι μαλακίες κάνουν στο θέμα της προώθησης και θα το χαντακώσουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fake 99.99%

 

Καταρχάς χρησιμοποιεί ότι να 'ναι μονάδες μέτρησης. Οι μετρικές στον πραγματικό κόσμο γίνονται ανά δευτερόλεπτο όχι ανά κύκλο. Μια μονάδα μέτρησης πρέπει να είναι σταθερά όχι μεταβλητή.

 

Δεύτερον η ίδια η φωτογραφία αυτοαναιρείται. Αν είχε το hardware που αναφέρει δεν θα μπορούσε να παίξει τα σύγχρονα παιχνίδια (όπως το Skyrim remaster που έδειξαν) στις αναλύσεις και τα frame rates που αναφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Skyrim, NBA2k17 και το Mario είναι νέοι τίτλοι που ευελπιστώ να είναι και launch τίτλοι.

Skyrim remastered κυκλοφορει σε 1 εβδομαδα αρα θα εκανε τεραστια εντυπωση αν δεν ειναι launch τιτλος,αφου θα μιλαμε για σχεδον μισο χρονο μετα απο τις αλλες κονσολες.

 

Nba 2k17 ειναι παιχνιδι ενος μηνα αρα παλι θα προκαλουσε εντυπωση αν δεν ηταν launch τιτλος.

 

Γενικα μαλλον και η ιδια η N φοβηθηκε μην εχει launch αντιστοιχο με του Wii U γιαυτο και καθυστερησε το Zelda τοσο πολυ για να βγει μαζι και στο Switch.

 

Επισης αυτο που λεγανε πιο πισω καποιοι περι specs. Το ps4 και XboxOne μεχρι τον Μαρτιο που θα βγει η κονσολα,θα εχουν περασει 3.5χρονια απο οταν κυκλοφορησαν.Και φυσικα ακομα και day one τα specs των κονσολων ηδη θεωρουνταν ξεπερασμενα.Γιαυτο και τα βρισκαν σκουρα σε αρκετους τιτλους απο νωρις,γιαυτο θελησαν να βγαλουν αναβαθμισμενες εκδοσεις κονσολων κλπ

Αρα το να μιλαμε για specs/επιδοσεις τουλαχιστον ιδες με των παραπανω κονσολων δεν μας κανει σπεκολαγνους που λενε και μερικοι,αλλα ειναι κατι που επρεπε να θεωρειται αυτονοητο και σαν καταναλωτες να το απαιτουμε κιολας.

 

Ισα ισα που της εκατσε και καλα η ολη φαση με τις αναβαθμισμενες κονσολες της Nintendo,γιατι μπορει να παιξει μπαλα στα multiplatform παιχνιδια με τα πιο αδυναμα ps4 και X1,που εχουν τεραστιο κοσμο.

 

Βεβαια πολυ φοβαμαι οτι παλι αυτα που παει να δοκιμασει ισως να βρουν αντιθετους αρκετους απο τους παραπανω και να την παρατησουν και αυτη την κονσολα οπως εκαναν αλλωστε και παλια.

 

 

Μερικά σημεία που περιμένω να διαλευκανθούν τις προσεχείς ημέρες:

 

1) Region lock. Υπήρχε η φήμη ότι θα το κάνουν ditch, μένει να το επιβεβαιώσουν.

 

2) Οverhaul του online κομματιού. Οποιουσδήποτε digital τίτλους έχω στις VC's των WiiU/3DS απαιτώ να μεταφερθούν χωρίς κόστος στην VC του Switch. Περιμένω να ανακοινώσουν και subscription plan τύπου PSN+. Επίσης, για να συμφώνησε η ΕΑ να υποστηρίξει το NS, δεν αποκλείεται να δούμε 3rd-party υπηρεσίες τύπου EA Access.

 

4) Η μπαταρία με αγχώνει λίγο, ελπίζω να έχει 5-6 ώρες αυτονομία, όσο και το N3DS δηλαδή. Τα bezels του tablet είναι μεγάλα, υποθέτω ότι αυτό σημαίνει μεγάλη μπαταρία.

 

Αρα και εγω εκτως των αλλων στα παραπανω (μαζι με τους τιτλους)περιμενω να δω νεα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fake 99.99%

 

Καταρχάς χρησιμοποιεί ότι να 'ναι μονάδες μέτρησης. Οι μετρικές στον πραγματικό κόσμο γίνονται ανά δευτερόλεπτο όχι ανά κύκλο. Μια μονάδα μέτρησης πρέπει να είναι σταθερά όχι μεταβλητή.

 

Δεύτερον η ίδια η φωτογραφία αυτοαναιρείται. Αν είχε το hardware που αναφέρει δεν θα μπορούσε να παίξει τα σύγχρονα παιχνίδια (όπως το Skyrim remaster που έδειξαν) στις αναλύσεις και τα frame rates που αναφέρει.

Το είχαν βγάλει fake στο neogaf ήδη μια ώρα αργότερα από τη στιγμή που κυκλοφόρησε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης αυτο που λεγανε πιο πισω καποιοι περι specs. Το ps4 και XboxOne μεχρι τον Μαρτιο που θα βγει η κονσολα,θα εχουν περασει 3.5χρονια απο οταν κυκλοφορησαν.Και φυσικα ακομα και day one τα specs των κονσολων ηδη θεωρουνταν ξεπερασμενα.Γιαυτο και τα βρισκαν σκουρα σε αρκετους τιτλους απο νωρις,γιαυτο θελησαν να βγαλουν αναβαθμισμενες εκδοσεις κονσολων κλπ

Αρα το να μιλαμε για specs/επιδοσεις τουλαχιστον ιδες με των παραπανω κονσολων δεν μας κανει σπεκολαγνους που λενε και μερικοι,αλλα ειναι κατι που επρεπε να θεωρειται αυτονοητο και σαν καταναλωτες να το απαιτουμε κιολας.

 

Συμφωνώ γενικά με αυτά που λες περί specs αλλά το πρόβλημα εδώ είναι ότι το Switch είναι στην ουσία μια φορητή κονσόλα με TV out.

Φορητή κονσόλα (χωρίς καν σύστημα ψύξης), και με δύναμη PS4/One θα θεωρούνταν από μόνο του ένα απίστευτο τεχνολογικό επίτευγμα σήμερα. Άσε και για την τιμή και την αυτονομία....

 

Η Nintendo δεν διάλεξε να βγάλει ένα οικιακό σύστημα. Νομίζω ότι το Switch τεχνικά μπορεί να συγκριθεί μόνο με οτιδήποτε φορητό υπάρχει αυτή τη στιγμή στην αγορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επισης αυτο που λεγανε πιο πισω καποιοι περι specs. Το ps4 και XboxOne μεχρι τον Μαρτιο που θα βγει η κονσολα,θα εχουν περασει 3.5χρονια απο οταν κυκλοφορησαν.Και φυσικα ακομα και day one τα specs των κονσολων ηδη θεωρουνταν ξεπερασμενα.Γιαυτο και τα βρισκαν σκουρα σε αρκετους τιτλους απο νωρις,γιαυτο θελησαν να βγαλουν αναβαθμισμενες εκδοσεις κονσολων κλπ

Αρα το να μιλαμε για specs/επιδοσεις τουλαχιστον ιδες με των παραπανω κονσολων δεν μας κανει σπεκολαγνους που λενε και μερικοι,αλλα ειναι κατι που επρεπε να θεωρειται αυτονοητο και σαν καταναλωτες να το απαιτουμε κιολας.

 

Ισα ισα που της εκατσε και καλα η ολη φαση με τις αναβαθμισμενες κονσολες της Nintendo,γιατι μπορει να παιξει μπαλα στα multiplatform παιχνιδια με τα πιο αδυναμα ps4 και X1,που εχουν τεραστιο κοσμο.

 

Νομίζω ότι ήρθε η ώρα να βγάλεις από το μυαλό σου τα specs όταν μιλάμε για Ν σύστημα. Δεν ανταγωνίζεται ούτε το XBONE, ούτε το PS4, οπότε η όποια σύγκριση με αυτά τα συστήματα είναι άτοπη. Το έχουμε πει πολλές φορές στο παρελθόν, η Ν χαράζει δικό της δρόμο που δεν έχει σχέση με τις άλλες κονσόλες, νομίζω ότι είναι πιο ξεκάθαρο από ποτέ τώρα που το NS θα φοράει Tegra.

 

 

 χωρίς σύστημα ψύξης

 

Αυτό από που έχει προκύψει; Γιατί εγώ βλέπω παραθυράκια στο πάνω μέρος του tablet, για να διαφεύγει ο ζεστός αέρας προφανώς. Που διαβάσατε ότι δεν θα έχει ψύξη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...