Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αναλυτές προβλέπουν "Switch mini" το 2019...

 

http://gonintendo.com/stories/278084-citigroup-analysts-think-nintendo-will-shrink-the-size-of-switch

 

Θα είναι λάθος να μικρύνουν την οθόνη του NSw. Επειδή αυτές τις μέρες παίζω το DKCR στο 3DS μου (το οποίο είναι port παιχνιδιού του Wii) διαπιστώνω ότι τα games που είναι φτιαγμένα για την τηλεόραση δεν παίζουν σωστά σε πολύ μικρές οθόνες. Επίσης, επειδή streamάρω τα PC games μου στο 5,2" κινητό μου και πάλι βρίσκω προβληματικό το μέγεθος της οθόνης. Ενώ αντίστοιχα στις 6,2" του NSw δεν έχω κανένα πρόβλημα να παίξω BotW, με τον ίδιο τρόπο που παίζω στην τηλεόρασή μου. Γενικότερα, θεωρώ ότι οι 6" είναι ιδανικές για pc/console gaming.

 

Από εκεί και πέρα ένα άλλο πρόβλημα είναι τα joycons. Είναι ήδη πολύ μικρά, αν τα μικρύνουν κι άλλο θα χάνονται στα χέρια του μέσου ανθρώπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβάσετε το άρθρο, η εταιρία λέει ότι το target group του mini θα είναι τα μικρά παιδιά. Πιστεύω ότι αυτή η υπόθεση στηρίζεται στη άλλη υπόθεση ότι θα σταματήσει η παραγωγή του 3ds το 2018 (που ο kimishima λέει συνεχώς ότι αποτελεί entry point για τα παιδιά) και η nintendo θα λανσάρει μια πιο kid friendly έκδοση του switch.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

2.4 εκατομμύρια κονσόλες πουλούθηκαν μέσα στον Μάρτιο 

 

http://www.nintendolife.com/news/2017/04/superdata_says_nintendo_sold_2_4_million_switch_consoles_worldwide_in_march

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χρονια πολαλ και χριστος ανεστη

τι υποδοχη περνει το switch για να φορτισει εκτος βασεης

Χρόνια πολλά.

 

USB-C. Έχει στο banggood φορτιστές και καλώδια της blitzwolf σε καλές τιμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Minecraft Switch edition:

 

- 60 fps

- δυνατότητα μεταφοράς κόσμου από το Wii U (όχι στο launch)

- Στο launch θα περιλαμβάνει μέχρι και το update του Ιανουαρίου.

- μεσαίο μέγεθος κόσμου

[switch (medium on PS4) is about 3072 x 3072.

 

Vita / Xbox 360 / PS3 / Wii U are 864 x 864.

 

PS4 / Xbox One are 5120 x 5120 (large)]

 

http://m.neogaf.com/showthread.php?t=1361587

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το minecraft λόγω της παγκόσμιας τρελλας για το παιχνιδι αυτο.ηταν επιβεβλημένο να κυκλοφορήσει κ για το switch.παρόλα αυτα εμενα με αφήνει παγερα αδιάφορο .θα θελα να δω επιτέλους κ κάποιο hardcore παιχνιδακι...βγαλτε ρε παιδια κανα δυνατο castlevania να γίνει χαμός...ακομη κ ενα call of duty..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο το minecraft λόγω της παγκόσμιας τρελλας για το παιχνιδι αυτο.ηταν επιβεβλημένο να κυκλοφορήσει κ για το switch.παρόλα αυτα εμενα με αφήνει παγερα αδιάφορο .θα θελα να δω επιτέλους κ κάποιο hardcore παιχνιδακι...βγαλτε ρε παιδια κανα δυνατο castlevania να γίνει χαμός...ακομη κ ενα call of duty..

Θα βγει το bloodstained: ritual of the night κανονικά στο Switch

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...