Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

δεν κοβω να σου μεταφερουν δωρεαν τιποτα απολυτος. Εδω δεν το εκαναν οταν οι πλατφορμες ειταν native compatible και θα το κανουν οταν θελεουν port τα λογισμικα?

 

Άσε μας κουκλίτσα μου, που θα τους κάνουμε και τεμενάδες για να φτιάξουν πεντέξι emulators για το μηχανάκι τους. Μιλάμε για emulators που -σε Android- είναι projects του ενός ατόμου, που κλείνεις ματάκι στον κώδικα και γίνονται από μόνοι τους compile. Ας βρουν τους devs του NEStopia και του SNES9x, να τους πληρώσουν δέκα δραχμές για να κάνουν port τα προγράμματά τους στο NSw.

 

Και βασικά κλάιν, εγώ δεν χάνω τίποτα. Ούτως ή άλλως, μπορώ να παίξω Gargoyle's Quest (το οποίο -mind you- το έχω ήδη αγορασμένο στο eshop, μεταξύ άλλων 150 τίτλων περίπου) στο hacked 3DS μου, στο κινητό μου, στο πισί μου κοκ και μάλιστα χωρίς να δώσω φράγκο. Δεν θα σκάσω κιόλας αν δεν μπορώ να το παίξω στο NSw μου. Από την άλλη όμως, αν δημιουργήσουν οι ίδιοι σωστές βάσεις στην VC τους (δίνοντας μου τους τίτλους που ήδη έχω αγορασμένους στο NSw), τότε μπορούν να με κερδίσουν σαν πελάτη και να δώσω αυτά τα πέντε-δέκα ευρώ για κάποιον άλλον τίτλο που δεν τον έχω ήδη αγορασμένο.

 

 

Συγκριτικός πίνακας σε ps4 - swittch με τις πωλήσεις τους στην Ιαπωνία τις πρώτες εβδμοάδες κυκλοφορίας. Από τι βλέπουμε το switch πάει πολύ καλύτερα από το ps4

 
 
tkx87nmfnzkv3xkgxwd1.png

 

 

Ε, τώρα μην περνάμε και στο άλλο άκρο. Αυτό έλειπε να μην πούλαγε το φρέσκο πράγμα καλύτερα από το σύστημα τετραετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Κάνει σύγκριση με τις πρώτες βδομάδες του κάθε συστήματος.

 

Είσαι σίγουρος; Το PS4 τον πρώτο μήνα κυκλοφορίας του είχε πουλήσει 4m περίπου, εκτός κι αν θυμάμαι εντελώς λάθος.

 

Α, τα 4m ήταν σε όλο τον κόσμο, γράψε λάθος, το άρθρο λέει μόνο για Ιαπωνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μακάρι φυσικά να τα πάει καλά η κονσόλα αλλά δεν είναι κάπως νωρίς να πανηγυρίζουμε​ για πωλήσεις?

 

Ακόμα είμαστε στο στάδιο του αρχικού ενθουσιασμού μιας καινούργιας κονσόλας. Μόνο 1 μήνας πέρασε.

 

Άς έρθει η Ε3 να μάθουμε πότε με το καλό θα κυκλοφορήσουν σημαντικοί τίτλοι και βλέπουμε. Γιατί αν είναι να περιμένουμε 2018 για να δούμε καλές αποκλειστικότητες να δείτε για πότε πέφτει αυτός ο ενθουσιασμός.

 

 

Η Ninty δεν είναι Sony/MS. Είναι το underdog της παρέας και πρέπει να προσπαθήσει περισσότερο από αυτούς τους δύο για να πείσει κόσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά θα κριθούν από το αν στο επόμενο διάστημα, μέχρι και τον Μάρτιο του 18, βγουν εκείνοι οι τίτλοι που θα ωθήσουν τον κόσμο που αυτή τη στιγμή ταλαντεύεται για το αν ή πότε θα πάρει την κονσόλα, να προβεί στην αγορά. Το Mario Kart 8 προσωπικά δεν τον θεωρώ τέτοιο τίτλο, διότι οι περισσότεροι Nintendo fans το έχουν ήδη απολαύσει στο Wii U. Το Arms επίσης δεν θεωρώ ότι θα καταφέρει να τραβήξει κόσμο από μόνο του. Splatoon 2 και Super Mario Odyssey φαίνεται μέχρι στιγμής να έχουν την δυναμική που απαιτείται για να σπρώξουν το σύστημα.

 

Υπάρχει φυσικά και το Xenoblade Chronicles 2, το οποίο όμως φοβάμαι ότι θα φάει delay. Τέτοια παιχνίδια απαιτούν μεγάλο κύκλο developing και δεν ξέρω αν τους έχει δοθεί ο απαιτούμενος χρόνος. Θα είναι πολύ πιο ολέθριο για την Nintendo το να βγει μέσα στο '17 και να είναι meh παρά αν καθυστερήσει 6-12 μήνες παραπάνω. Στην Ιαπωνία αναμένεται να σπρώξουν αρκετά και τα Dragon Quest X & XI.

Μπορεί το Switch να έχει σημειώσει 2.4 εκατ. πωλήσεις αυτή τη στιγμή αλλά τους επόμενους μήνες τι θα γίνει? Ναι, σίγουρα κάποιοι ενδιαφέρονται να το αγοράσουν αυτή τη στιγμή και δεν το βρίσκουν διαθέσιμο, ιδιαίτερα στις ΗΠΑ. Αλλά όταν κοπάσει ο ενθουσιασμός για το BotW, θα χρειαστούν τίτλοι-κράχτες για να κρατηθούν σε υψηλά νούμερα οι πωλήσεις.

υ.γ. νομίζω οι εξαγγελίες για δωρεάν online features μέχρι το φθινόπωρο θα αποδειχθούν λίγο μούφα. Στην αρχή νομίζαμε ότι από 3 Μαρτίου μέχρι τουλάχιστον Σεπτέμβρη, δηλαδή ένα εξάμηνο θα έχουμε καλές online υπηρεσίες δωρεάν. Μέχρι τέλος Απριλίου που βγαίνει το MK8 Deluxe δεν υπάρχουν ουσιαστικά online capabilities. Οπότε ότι κάνουμε στο MK8 και στο Splatoon μέχρι το φθινόπωρο θα είναι το λεγόμενο "free online until Fall 2017". Για VC ούτε κουβέντα ακόμα. Αλλά να εξομολογηθώ την αμαρτία μου, προσωπικά δεν με νοιάζει πλέον. Όσο παραμένει πάγια πολιτική της N ότι σε κάθε σύστημα αγοράζουμε εκ νέου τους τίτλους από την αρχή, δεν πρόκειται να ξανασχοληθώ. Ας μου βάλει μια ετήσια συνδρομή στα 60 ευρώ και να παίζω όποιο παιχνίδι θέλω από NES-SNES-N64-GC, έστω τα 1st party μόνο (και μετά ξύπνησα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω να πατωνει συντομα αν συνεχισει ετσι. Δεν εχω τερματισει το botw αλλα μολις το κανω τι θα παιζω; splatoon ή mario kart; Δεν ειναι παιχνιδια αυτα απλα συμπληρωματικα ειναι.
Στο eshop 5 παιχνιδια μονο coming soon ακομα σαν τη πρωτη μερα.
Κοιμαται η νιντεντο και ολοι οι αλλοι της πανε κοντρα και γιαυτο και εγω αν σαβουριαστει η ninty αντιο gaming emulatoρες και αγιος ο θεουλης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω να πατωνει συντομα αν συνεχισει ετσι. Δεν εχω τερματισει το botw αλλα μολις το κανω τι θα παιζω;

Fast RMX μεχρι επιληψιας.

https://www.youtube.com/watch?v=AOckyMv5BAE

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βλεπω να πατωνει συντομα αν συνεχισει ετσι. Δεν εχω τερματισει το botw αλλα μολις το κανω τι θα παιζω; splatoon ή mario kart; Δεν ειναι παιχνιδια αυτα απλα συμπληρωματικα ειναι.

 

Είναι συμπληρωματικό το Mario Kart; Έχεις δει τι πωλήσεις κάνουν τα Mario Kart;

 

Βασικά τι εννοείς όταν λες «συμπληρωματικά»;

 

 

υ.γ. νομίζω οι εξαγγελίες για δωρεάν online features μέχρι το φθινόπωρο θα αποδειχθούν λίγο μούφα. Στην αρχή νομίζαμε ότι από 3 Μαρτίου μέχρι τουλάχιστον Σεπτέμβρη, δηλαδή ένα εξάμηνο θα έχουμε καλές online υπηρεσίες δωρεάν. Μέχρι τέλος Απριλίου που βγαίνει το MK8 Deluxe δεν υπάρχουν ουσιαστικά online capabilities.

 

Φυσικά και έχει online capabilities: σε αφήνει να σερφάρεις δωρεάν στο eshop και να αγοράσεις games από αυτό. Μην είσαι αχάριστος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fast RMX μεχρι επιληψιας.

https://www.youtube.com/watch?v=AOckyMv5BAE

το εχω και οπως ειπα και πριν ειναι συμπληρωματικα παιχνιδια αυτα. Ραλλακια σουτερακια ποδοσφαιρακια! Καλα αλλα μεχρι εκει. 

Εγω θελω single player games να δω και συντομα vc και metroid του gc σε αυτη. Μεσα στο χρονο θα πρεπει να εχουν βγει 4-5 τιτλοι δυνατοι σε single player τουλαχιστον!

Αλλιως πατος μεγαλος για το χωρο του gaming.

 

edit 1.5 μηνα μετα ακομα νιωθω beta tester! Εχω 4 games στην συλλογη μου και δεν υπαρχει κατι αλλο που με ενεδιαφερει! Ισως το shovel knight αλλα και παλι... ουτε στον οριζοντα βλεπω κατι παρα μονο στο μελλον..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το εχω και οπως ειπα και πριν ειναι συμπληρωματικα παιχνιδια αυτα. Ραλλακια σουτερακια ποδοσφαιρακια! Καλα αλλα μεχρι εκει. 

Εγω θελω single player games να δω και συντομα vc και metroid του gc σε αυτη. Μεσα στο χρονο θα πρεπει να εχουν βγει 4-5 τιτλοι δυνατοι σε single player τουλαχιστον!

Αλλιως πατος μεγαλος για το χωρο του gaming.

 

Άρα τα Forza και Gran Turismo είναι και αυτά «συμπληρωματικά». Δεκτή η άποψή σου, αλλά προφανώς αναφέρεσαι στο προσωπικό σου γούστο. Θεωρείς οτιδήποτε δεν σου αρέσει «συμπληρωματικό».

 

Ποιά κονσόλα έχει βγάλει μέσα σε ένα χρόνο (πόσο μάλλον δε μέσα στον πρώτο χρόνο) 4-5 δυνατούς single player τίτλους; Δεν θυμάμαι σε κάποια να έχει γίνει αυτό ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι συμπληρωματικό το Mario Kart; Έχεις δει τι πωλήσεις κάνουν τα Mario Kart;

 

Βασικά τι εννοείς όταν λες «συμπληρωματικά»;

 

Ειναι συμπληρωματικο. Το εξηγω στο παραπανω ποστ μου.

Εχω δει και τα εχω παιξει ολα τα mario kart εκτος του wii u.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ειναι συμπληρωματικο. Το εξηγω στο παραπανω ποστ μου.

Εχω δει και τα εχω παιξει ολα τα mario kart εκτος του wii u.

 

 

Απάντησέ μου και στο έντιτ που έκανα αν θες:

 

Ποιά κονσόλα έχει βγάλει μέσα σε ένα χρόνο (πόσο μάλλον δε μέσα στον πρώτο χρόνο) 4-5 δυνατούς single player τίτλους; Δεν θυμάμαι σε κάποια να έχει γίνει αυτό ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα τα Forza και Gran Turismo είναι και αυτά «συμπληρωματικά». Δεκτή η άποψή σου, αλλά προφανώς αναφέρεσαι στο προσωπικό σου γούστο. Θεωρείς οτιδήποτε δεν σου αρέσει «συμπληρωματικό».

 

Ποιά κονσόλα έχει βγάλει μέσα σε ένα χρόνο (πόσο μάλλον δε μέσα στον πρώτο χρόνο) 4-5 δυνατούς single player τίτλους; Δεν θυμάμαι σε κάποια να έχει γίνει αυτό ποτέ...

Grand turismo & forza δεν θα αγγιζα ποτε μου. Γιατι ομως μπαινεις και απαντας λες και εχεις μετοχες; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Grand turismo & forza δεν θα αγγιζα ποτε μου. Γιατι ομως μπαινεις και απαντας λες και εχεις μετοχες; 

 

Μπορεί και να έχω μετοχές, που ξέρεις...

 

Απαντάω γιατί βρίσκω εντυπωσιακό να ζητάει κάποιος μέσα στον πρώτο χρόνο ζωής μιας κονσόλας 4-5 δυνατούς single player τίτλους, όταν δεν έχει γίνει ποτέ ξανά κάτι αντίστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί και να έχω μετοχές, που ξέρεις...

 

Απαντάω γιατί βρίσκω εντυπωσιακό να ζητάει κάποιος μέσα στον πρώτο χρόνο ζωής μιας κονσόλας 4-5 δυνατούς single player τίτλους, όταν δεν έχει γίνει ποτέ ξανά κάτι αντίστοιχο.

Σε ολες τις κονσολες υπηρχαν τουλαχιστον 5 τιτλοι δυνατοι καθε ετος. 

Και στο switch θα εχουμε τους 3ης εις γνωση μας.

 

1) zelda

2) mario

3) skyrim

και ισως xenoblade.

Τι δεν καταλαβαινεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...