Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αλήθεια είναι ότι από τον 2ο+ χρόνο και μετά βλέπει κάποιος καλά παιχνίδια σε νέα κονσόλα... τον 1ο χρόνο έχεις τα πειραματικά/1st_party και μετά αρχίζει να βγαίνει το καλό πράμα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παιχνίδια έβγαλε το 1ο χρόνο το wii u οπότε δεν ισχύει και τόσο αυτό που λες όταν σε διαψεύδει η προηγούμενη κονσόλα της ίδιας εταιρίας.
Τεσπα. Έχω παιχνίδια να ασχοληθώ προσωπικά αλλά ως μη gamer δεν έχω άλλη κονσολιτσα να *** όπως εσείς έχετε.
Οπότε ότι κάνω το κάνω με το switch και οι άλλες κονσόλες και τα παιχνίδια τους ούτε να τα βλέπω δεν θέλω. Ακόμα και αν μιλάμε για τον ίδιο τίτλο. Μονό νιντεντο από μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ολες τις κονσολες υπηρχαν τουλαχιστον 5 τιτλοι δυνατοι καθε ετος.

Και στο switch θα εχουμε τους 3ης εις γνωση μας.

 

1) zelda

2) mario

3) skyrim

και ισως xenoblade.

Τι δεν καταλαβαινεις;

Ποίοι ήταν οι 4-5 δυνατοί τίτλοι του ps4 τον πρώτο χρόνο; Ακόμα και τον 2ο? Το last of us? Τα remake uncharted? Και πόσα άλλα port από την προηγούμενη γενιά. θυμάμαι το πείρα με το κάκιστο killzone και για κάνα χρόνο ήταν κλειστό και το έτρωγε η σκόνη. Μάλλον θα εννοείς το port του gta5. Δεν μπορώ να θυμηθώ κάτι άλλο το 2013 σαν σοβαρό τίτλο στο ps4.Καλα για το Xbox ούτε λόγος εδώ μετά από 4 χρόνια και πραγματικούς δυνατούς τίτλους τους μετράς στο ένα χέρι. Κακά τα ψέματα το ps4 τα τελευταία 2 χρόνια έκανε μία x βιβλιοθήκη .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά παιχνίδια έβγαλε το 1ο χρόνο το wii u οπότε δεν ισχύει και τόσο αυτό που λες όταν σε διαψεύδει η προηγούμενη κονσόλα της ίδιας εταιρίας.

Τεσπα. Έχω παιχνίδια να ασχοληθώ προσωπικά αλλά ως μη gamer δεν έχω άλλη κονσολιτσα να *** όπως εσείς έχετε.

Οπότε ότι κάνω το κάνω με το switch και οι άλλες κονσόλες και τα παιχνίδια τους ούτε να τα βλέπω δεν θέλω. Ακόμα και αν μιλάμε για τον ίδιο τίτλο. Μονό νιντεντο από μένα.

 

Περίμενε τότε να τελειώσει ο χρόνος και μετά κάνε παράπονα. Στον 1 μήνα τί περίμενες δηλαδή; Και στην τελική δεν σου κράτησε κανένας κρυφό το lineup των παιχνιδιών, γιατί το πήρες μετά αφού δε σε ικανοποιούν τα παιχνίδια του άμεσου μέλλοντος; Μιας και λες ότι δεν έχεις και άλλη κονσόλα είναι δικό σου το σφάλμα που δεν το έψαξες καλύτερα και αγόρασες κάτι που δε σε ικανοποιεί. 

Δε βρισκόμαστε στο 1990 που δεν υπήρχαν πληροφορίες ή το internet και μόλις έβγαινε κάτι το υποστήριζες τυφλά γιατί πίστευες ότι δεν θα το παρατήσουν οι εταιρείες (και την πατούσε ο κόσμος με κάτι jaguar, cd32, 3do και ΣΙΑ που αποδείχθηκαν εντελώς μετριότητες...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και έχει online capabilities: σε αφήνει να σερφάρεις δωρεάν στο eshop και να αγοράσεις games από αυτό. Μην είσαι αχάριστος.

 

Χαχα, φυσικά. Μου διέφυγε πόσο τέλειο και διασκεδαστικό είναι να σερφάρεις ατέλειωτες ώρες στο eshop της Nintendo. Άλλωστε είναι τόσο γεμάτο σε περιεχόμενο που για να το προσπελάσεις θέλεις μονάχα 1-2 ώρες τη φορά! :P

 

Θέλω να πω ότι για εμένα προσωπικά αν και κάθε Mario Kart τίτλος σίγουρα δεν είναι κάτι συμπληρωματικό, αλλά αντιθέτως ένα πολύ δυνατό χαρτί της Nintendo, στη συγκεκριμένη περίπτωση το MK 8  Deluxe δεν μπορώ να το θεωρήσω πρωτοκλασσάτο γιατί είναι ξαναζεσταμένο φαγητό, το οποίο πωλείται σε full price. Καταλαβαίνω ότι το Wii U ψιλοπάτωσε και η N θέλει να τραβήξει το ενδιαφέρον όσων ξέμειναν στο Wii με κάτι που έχει ήδη έτοιμο, αλλά εγώ προσωπικά δεν θα πάρω. Ας μου το έδινε με 10-20 ευρώ (για το χατίρι του Battle mode και της φορητότητας) μιας και το έχω ήδη στο Wii U και θα το συζητούσα. Διαφορετικά θεωρώ όντως στην συγκεκριμένη περίπτωση ως "συμπληρωματικά" όσα παιχνίδια μεταπηδήσουν από το Wii U στο Switch ως ports.

 

Επίσης θέλω να πω κάτι το οποίο πιστεύω ότι δεν εκφράζει μόνο εμένα που τελευταία έχω μια μανία με τα JRPG, μιας και έχω την εντύπωση ότι και στις ΗΠΑ κερδίζουν έδαφος τα τελευταία χρόνια, από τα μέσα της γενιάς του PS3 και έπειτα. Η Nintendo και οι τρίτες εταιρείες καλό θα ήταν να εκμεταλλευτούν την πληθώρα ιαπωνικών τίτλων που βγαίνουν στις πλατφόρμες της N στην Ιαπωνία και να προχωρήσουν σε localization τίτλων, έστω μόνο με υπότιτλους και αγγλικές μεταφράσεις των μενού, αν δεν θέλουν να ξοδέψουν πολλά χρήματα. Θα κερδίσουν μεγάλο μερίδιο της αγοράς και θα σημειώσουν καλές πωλήσεις λογισμικού. Π.χ. αν η συλλογή των Secret Of Mana κυκλοφορήσει στη Δύση, μαζί με τα 2 τελευταία Dragon Quest ενώ παράλληλα προχωρήσει η Nintendo σε μια μετάφραση για το Mother 3, νομίζω ότι όλα αυτά θα προσφέρουν μια δυναμική στο σύστημα εύκολα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω και οπως ειπα και πριν ειναι συμπληρωματικα παιχνιδια αυτα. Ραλλακια σουτερακια ποδοσφαιρακια! Καλα αλλα μεχρι εκει. 

Εγω θελω single player games να δω και συντομα vc και metroid του gc σε αυτη. Μεσα στο χρονο θα πρεπει να εχουν βγει 4-5 τιτλοι δυνατοι σε single player τουλαχιστον!

Κοιταξε, δεν ξερω τι ψαχνεις εσυ να δεις στο μηχανημα, αλλα το πρωτο παιχνιδι του Wii U ηταν σπουδαια κυκλοφορια. Ενωνει το τροπο παιχνιδιου που ειδαμε στο F-Zero με την φουτουριστικη αισθητικη των Wipeout, και το κανει με σπουδαιο τροπο.

Μακαρι να κυκλοφορησει και σε κανονικη εκδοση σε κασετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σε ολες τις κονσολες υπηρχαν τουλαχιστον 5 τιτλοι δυνατοι καθε ετος. 

Και στο switch θα εχουμε τους 3ης εις γνωση μας.

 

1) zelda

2) mario

3) skyrim

και ισως xenoblade.

Τι δεν καταλαβαινεις;

 

Δηλαδή μέσα στους φετινούς δυνατούς τίτλους βάζεις ένα game που δεν θα κυκλοφορήσει φέτος (το XC2) και ένα remaster από game εξαετίας (Skyrim). Εντάξει, δεν έχεις και πολύ υψηλά στάνταρτς, δεν θα δυσκολευτείς να βολευτείς με το NSw. :)

 

 

 

Μια χαρά παιχνίδια έβγαλε το 1ο χρόνο το wii u οπότε δεν ισχύει και τόσο αυτό που λες όταν σε διαψεύδει η προηγούμενη κονσόλα της ίδιας εταιρίας.

 

Όχι, τον πρώτο χρόνο το Wii U δεν είχε πάνω από δύο δυνατούς τίτλους. Είχε το Mario 3D World και το Pikmin 3 (που κι αυτό παίζει αν μπαίνει παρέα με τους «δυνατούς» τίτλους). Όλα τα υπόλοιπα που είχαν κυκλοφορήσει ήταν «συμπληρωματικά» games με τα δικά σου δεδομένα πάντα. Εκτός κι αν θεωρείς δυνατούς τίτλους το Mario Bros και το W101, τα οποία είναι αστεία games σε σχέση με το βάθος του Mario Kart 8 που τον θεωρείς «συμπληρωματικό» τίτλο.

 

 

 

Ας μου το έδινε με 10-20 ευρώ (για το χατίρι του Battle mode και της φορητότητας) μιας και το έχω ήδη στο Wii U και θα το συζητούσα.

 

Κι εγώ αυτό υποστηρίζω. Δεν θα αγοράσω πάλι το MK8, όταν το έχω αγορασμένο digital στο Wii U. Ας βγάλουν μία προσφορά για όσους το έχουμε ήδη από το eshop, να μας δώσουν την NSw έκδοση με μια γενναία έκπτωση της τάξης του 50-60% να το ξαναγοράσω, αλλιώς δεν το βλέπω.

 

 

 

Επίσης θέλω να πω κάτι το οποίο πιστεύω ότι δεν εκφράζει μόνο εμένα που τελευταία έχω μια μανία με τα JRPG, μιας και έχω την εντύπωση ότι και στις ΗΠΑ κερδίζουν έδαφος τα τελευταία χρόνια, από τα μέσα της γενιάς του PS3 και έπειτα. Η Nintendo και οι τρίτες εταιρείες καλό θα ήταν να εκμεταλλευτούν την πληθώρα ιαπωνικών τίτλων που βγαίνουν στις πλατφόρμες της N στην Ιαπωνία και να προχωρήσουν σε localization τίτλων, έστω μόνο με υπότιτλους και αγγλικές μεταφράσεις των μενού, αν δεν θέλουν να ξοδέψουν πολλά χρήματα. Θα κερδίσουν μεγάλο μερίδιο της αγοράς και θα σημειώσουν καλές πωλήσεις λογισμικού. Π.χ. αν η συλλογή των Secret Of Mana κυκλοφορήσει στη Δύση, μαζί με τα 2 τελευταία Dragon Quest ενώ παράλληλα προχωρήσει η Nintendo σε μια μετάφραση για το Mother 3, νομίζω ότι όλα αυτά θα προσφέρουν μια δυναμική στο σύστημα εύκολα.

 

Κι εγώ στην ίδια φάση είμαι με τα JRPG's. Μακάρι να κυκλοφορήσουν όσο το δυνατόν περισσότερα γίνεται σε physical μέσο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός κι αν θεωρείς δυνατούς τίτλους το Mario Bros και το W101, τα οποία είναι αστεία games σε σχέση με το βάθος του Mario Kart 8 που τον θεωρείς «συμπληρωματικό» τίτλο.

 

Το W101 για μένα είναι παιχνιδάρα. Το βάζω άνετα στα top 10 του Wii U.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω να πατωνει συντομα αν συνεχισει ετσι. Δεν εχω τερματισει το botw αλλα μολις το κανω τι θα παιζω; splatoon ή mario kart; Δεν ειναι παιχνιδια αυτα απλα συμπληρωματικα ειναι.

Στο eshop 5 παιχνιδια μονο coming soon ακομα σαν τη πρωτη μερα.

Κοιμαται η νιντεντο και ολοι οι αλλοι της πανε κοντρα και γιαυτο και εγω αν σαβουριαστει η ninty αντιο gaming emulatoρες και αγιος ο θεουλης.

Δυστηχως εισαι λαθος στα παραπανω.

 

1)Καμια εταιρεια ως τωρα δεν ειχε day one κορυφαιους τιτλους. Ξανακανε μια βολτα σε ps4 και xbox μερια να δεις γενικα τι βγηκε το 2014(αφου τελη του 2013 βγηκαν οι κονσολες).

Αρα το οτι επελεξες προσωπικα να αγορασεις day one κονσολα δεν σου φταιει κανεις(μιας και φανταζομαι δεν εισαι χτεσινος στον χωρο των video games).

2)Κανε μια βολτα και στην μερια του Wii και δες ποτε κυκλοφορησε Metroid prime 3,super mario galaxy 1 και 2,donkey kong και mario kart και ποτε βγηκε η κονσολα.

 

 

Για την ιστορια το ετος 2014 θεωρειται απο τα χειροτερα στην συγχρονη ιστορια video games για τις δυο μεγαλες κονσολες με λιγα multiplatform(dragon age,dark souls 2,shadow of mordor)να ξεχωριζουν. Απο μεριας exclusive βγηκαν λιγα sequel/remastered και τελος.

Την ιδια χρονια η Nintendo εβγαζε κορυφαιους τιτλους το 2014 και 2015 και κερδιζε τις εντυπωσεις.

 

Επισης αν και προτιμαω και εγω τα παιχνιδια τυπου Forza,rally(και πιο παλια και τα Burnout)το Mario Kart μονο αδιαφορο δεν ειναι(το ειχα παιξει πιο παλια στο wii u με μερικα ατομα πολυ φαση ειχε).

 

Remastered ή επανακυκλοφορια ναι ειναι το mario Kart (γιαυτο λεγεται Mario Kart 8) αδιαφορο ομως με την καμια.

 

Βεβαια για να πω και την αληθεια μου προκαλει λιγο εντυπωση πως το Mario Kart 8 deluxe παιρνει 94/100 στο metacritic οταν το mario kart 8 του Wii U ειχε βγαλει μεσο ορο 88 αφου μιλαμε για το ιδιο παιχνιδι

http://www.metacritic.com/game/wii-u/mario-kart-8

http://www.metacritic.com/game/switch/mario-kart-8-deluxe?ref=hp

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το W101 για μένα είναι παιχνιδάρα. Το βάζω άνετα στα top 10 του Wii U.

 

Δεν διαφωνώ, και για μένα παιχνιδάρα είναι, όπως και το Mario Bros. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι μπορούν να σταθούν δίπλα στο Mario Kart 8.

 

 

Και μιλαμε για μια κονσολα που δεν ειχα ποτε μου η μοναδικη της nintendo. Οποτε ας αφησουμε τις λαλακιες. Η κριτικη ειναι θεμιτη οταν γινεται καλοπροαιρετα οπως απο μενα. Το τι μπαινετε εδω και προσπαθητε να με διορθωσετε δειχνει και οτι δεν ειστε ουτε ησασταν ποτε nintendo fans απλα τωρα μπηκατε στο χωρο. Σαν να μιλαω δηλαδη σε sony fanboys η συμπεριφορα μερικων.

 

Έχω όλες τις κονσόλες και όλα τα φορητά της Ν, εκτός από το N64 και το GBA. Παίζω σε Nintendo συστήματα από τότε που ήμουν 5 χρονών, οι κασέτες του πρώτου Gameboy που έχω γράφουν Itochu πάνω τους. Βγάλε τα γυαλιά και προσπάθησε να είσαι λίγο πιο αντικειμενικός, δεν είναι κανένας εχθρός σου εδώ μέσα.

 

Φιλικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ο ενας κανει συγκριση με sony και ms λες και αγορασα sony ή ms κωλοσυστεμ o ενας με το ενα ο αλλος με το αλλο. Νταμ ντιριρι εδω μεσα τελικα μαγκες. Δεν μπαινω καν στο κοπο να διαβασω τους παρακατω. Παιξτε εσεις με το βρομωps4 σας και το βρομωpc σας και αφηστε μας εμας που θελουμε να παιζουμε μονο σε κονσολες της νιντεντο. Αντε και σε κανενα αλλο τοπικ τωρα γιατι οι μετοχες σας πανε και ερχονται.

 

Οσο για το αν το wii u ειχε περισσοτερους τιτλους το πρωτο χρονο single player https://www.google.gr/search?q=wii+u+2013+games&gws_rd=ssl εδω εισαι.

Και μιλαμε για μια κονσολα που δεν ειχα ποτε μου η μοναδικη της nintendo. Οποτε ας αφησουμε τις λαλακιες. Η κριτικη ειναι θεμιτη οταν γινεται καλοπροαιρετα οπως απο μενα. Το τι μπαινεται εδω και προσπαθητε να με διορθωσετε δειχνει και οτι δεν ειστε ουτε ησασταν ποτε nintendo fans απλα τωρα μπηκατε στο χωρο. Σαν να μιλαω δηλαδη σε sony fanboys η συμπεριφορα μερικων.

Οσο για το fast rmx φιλαρακι το ειχα παιξει πριν απο σενα και εχω και μεγαλυτερο score απο σενα και αν θες στειλε πμ να σε παω μια κοντρουλα online.

Επειδή το post σου μάλλον αναφέρετε σε μένα να κάνω κάποιες διευκρινήσεις. 1ον συγνώμη αν θεωρείς ότι σε προσέβαλα κάπου. Δεν πήγα να σε διορθώσω πουθενά.

2ον δεν κάνω καμιά σύγκριση Nintendo με Sony Ms. Απλά ήθελα να τονίσω ότι καμία κονσόλα ever δεν είχε 5 πρωτοκλασατους τίτλους την πρώτη ακόμη και δεύτερη χρονιά της.

3ον είμαι στο χώρο του gaming 30 χρόνια και πάντα "οπαδός" της Nintendo. Απλά τγν τελευταία 15ετια έχω όλες της κονσόλες ανά γενιά λόγο ότι θεωρώ ότι η κάθε μια έχει τα exclusive games της και δεν θέλω να χάνω κανένα. Το Wii u μακράν για μένα είχε τους κορυφαίους και περισσότερους τίτλους της γενιάς.Αλλα όπως είδες δεν πούλησε. Τι switch δείχνει φανταστικα πρώτα δείγματα. Ας κάνουμε λοιπόν υπομονή και τα καλύτερα έρχονται. Εδώ είχε launch title ένα από τα καλύτερα game ever και λέω ένα γιατί για μένα δεν έφτασε το καλύτερο ever ocarina of time. Αλλά για τους νεότερους ίσως είναι και το καλύτερο. Υπομονή λοιπόν και όλα θα έρθουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστηχως εισαι λαθος στα παραπανω.

 

1)Καμια εταιρεια ως τωρα δεν ειχε day one κορυφαιους τιτλους. Ξανακανε μια βολτα σε ps4 και xbox μερια να δεις γενικα τι βγηκε το 2014(αφου τελη του 2013 βγηκαν οι κονσολες).

Αρα το οτι επελεξες προσωπικα να αγορασεις day one κονσολα δεν σου φταιει κανεις(μιας και φανταζομαι δεν εισαι χτεσινος στον χωρο των video games).

2)Κανε μια βολτα και στην μερια του Wii και δες ποτε κυκλοφορησε Metroid prime 3,super mario galaxy 1 και 2,donkey kong και mario kart και ποτε βγηκε η κονσολα.

 

 

Για την ιστορια το ετος 2014 θεωρειται απο τα χειροτερα στην συγχρονη ιστορια video games για τις δυο μεγαλες κονσολες με λιγα multiplatform(dragon age,dark souls 2,shadow of mordor)να ξεχωριζουν. Απο μεριας exclusive βγηκαν λιγα sequel/remastered και τελος.

Την ιδια χρονια η Nintendo εβγαζε κορυφαιους τιτλους το 2014 και 2015 και κερδιζε τις εντυπωσεις.

 

Επισης αν και προτιμαω και εγω τα παιχνιδια τυπου Forza,rally(και πιο παλια και τα Burnout)το Mario Kart μονο αδιαφορο δεν ειναι(το ειχα παιξει πιο παλια στο wii u με μερικα ατομα πολυ φαση ειχε).

 

Remastered ή επανακυκλοφορια ναι ειναι το mario Kart (γιαυτο λεγεται Mario Kart 8) αδιαφορο ομως με την καμια.

 

Βεβαια για να πω και την αληθεια μου προκαλει λιγο εντυπωση πως το Mario Kart 8 deluxe παιρνει 94/100 στο metacritic οταν το mario kart 8 του Wii U ειχε βγαλει μεσο ορο 88 αφου μιλαμε για το ιδιο παιχνιδι

http://www.metacritic.com/game/wii-u/mario-kart-8

http://www.metacritic.com/game/switch/mario-kart-8-deluxe?ref=hp

Ρε φιλαρακι διαβαζεις τι γραφω; ή θες να στα πω σε κανενα skype?

Ελεος δηλαδη.

 

1) Βλεπεις να συγκρινω εγω switch με σαπιο ps4 & xbox one? Αν βλεπεις παραθεσε μου το.

2)  Ασε φιλε το wii το ειχα day one επαιξα 4 παιχνιδια και το πουλησα. Το ξανα αγορασα μετα απο 2 χρονια.

 

Για την ιστορια το 2003 και μετα μιλαμε για πτωση των video games σε ποιοτητα. Ανασταση εγινε με το ζελντα botw.

 

Eιδες να μιλαω πουθενα και να ζηταω forza ή grand tourismo? Χεσμενα τα εχω φιλαρακι εσυ παιξει mario kart μετα απο το zelda να βρεις την υγεια σου! Εγω θελω να παιζω botw,metroid,xenoblade,kirby,mario,wario κλπ απο first party και οταν θελω διασκεδαση απλα να παιξω και κατι χαλαρο θα παιξω και λιγο mario kart. 

 

Eτσι για την ιστορια και μονο mario kart = zelda botw μπραβο μαγκες!! Αντε και αυριο μεθαυριο με κανενα mario tennis που θα ειναι και ανωτερο του botw. facepalm. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το αν το wii u ειχε περισσοτερους τιτλους το πρωτο χρονο single player https://www.google.gr/search?q=wii+u+2013+games&gws_rd=ssl εδω εισαι. 

To Wii u κυκλοφορησε γιορτες του 2012 και εσυ αναφερεις μεχρι και τελος του 2013. Δηλαδη συγκρινεις τους τιτλους που ειχε μια κονσολα(και σιγα τους τιτλους ολα τα multiplatform των προηγουμενων κονσολων )σε 14μηνες με αυτους που εχει σε 1.5μηνα? Γιατι τωρα κανεις το εν λογω σχολιο/παραπονο οχι μετα απο 14μηνες απο την κυκλοφορια του Switch.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει ο ενας κανει συγκριση με sony και ms λες και αγορασα sony ή ms κωλοσυστεμ o ενας με το ενα ο αλλος με το αλλο. Νταμ ντιριρι εδω μεσα τελικα μαγκες. Δεν μπαινω καν στο κοπο να διαβασω τους παρακατω. Παιξτε εσεις με το βρομωps4 σας και το βρομωpc σας και αφηστε μας εμας που θελουμε να παιζουμε μονο σε κονσολες της νιντεντο. Αντε και σε κανενα αλλο τοπικ τωρα γιατι οι μετοχες σας πανε και ερχονται. 

 

Οσο για το αν το wii u ειχε περισσοτερους τιτλους το πρωτο χρονο single player https://www.google.gr/search?q=wii+u+2013+games&gws_rd=ssl εδω εισαι. 

Και μιλαμε για μια κονσολα που δεν ειχα ποτε μου η μοναδικη της nintendo. Οποτε ας αφησουμε τις λαλακιες. Η κριτικη ειναι θεμιτη οταν γινεται καλοπροαιρετα οπως απο μενα. Το τι μπαινετε εδω και προσπαθητε να με διορθωσετε δειχνει και οτι δεν ειστε ουτε ησασταν ποτε nintendo fans απλα τωρα μπηκατε στο χωρο. Σαν να μιλαω δηλαδη σε sony fanboys η συμπεριφορα μερικων.

Οσο για το fast rmx φιλαρακι το ειχα παιξει πριν απο σενα και εχω και μεγαλυτερο score απο σενα και αν θες στειλε πμ να σε παω μια κοντρουλα online.

 

- η καλοπροαίερετη κριτική σου είναι ότι το NSW θα πατώσει και δε δέχεσαι άλλη γνώμη (μιας και είναι όλες κακοπροαίρετες αφού δε συμφωνούν με τη δική σου)

- δηλώνεις non-gamer αλλά πήρες day-1 κονσόλα

- αγόρασες χωρίς να κάνεις έρευνα και τώρα κλαίγεσαι

- κατηγορείς τους άλλους για fanboyσμό χρησιμοποιώντας λέξεις όπως "ms κωλοσυστεμ" "βρομωps4" και "βρομωpc" (ενώ ταυτόχρονα δε σου αρέσει ούτε το NSW όπως δηλώνεις)

- έχεις ουτοπικές και αστείες αντιλήψεις ότι δήθεν το gaming μετά το 2003 δεν υφίσταται και ότι για να ικανοποιηθείς πρέπει να έχεις από τον 1ο μήνα όλα τα first party exclusives άμεσα διαθέσιμα μιας και έκανες στην τιμή στη Ν να αγοράσεις τυφλά την καινούρια της κονσόλα

 

Βαριέμαι να γράψω άλλα, ούτε νόημα βγάζεις ούτε ξέρεις για τί πράγμα μιλάς. Μάλλον εσύ είσαι που πρέπει να γράψεις αλλού να μη γεμίζει και το νήμα με ασυναρτησίες.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...