Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νταμ ντιριρι εδω μεσα τελικα μαγκες. Δεν μπαινω καν στο κοπο να διαβασω τους παρακατω. Παιξτε εσεις με το βρομωps4 σας και το βρομωpc σας και αφηστε μας εμας που θελουμε να παιζουμε μονο σε κονσολες της νιντεντο. Αντε και σε κανενα αλλο τοπικ τωρα γιατι οι μετοχες σας πανε και ερχονται.

Οι ειστε εσεις οι πολλοι που θελετε να παιζετε μονο σε κονσολα της Nintendo?Οι πιο πισω συμφορουμιτες τι κονσολα εχουν και γραφουν οτι γραφουν,master system??

1) Βλεπεις να συγκρινω εγω switch με σαπιο ps4 & xbox one? Αν βλεπεις παραθεσε μου το.

2)  Ασε φιλε το wii το ειχα day one επαιξα 4 παιχνιδια και το πουλησα. Το ξανα αγορασα μετα απο 2 χρονια.

1)Οταν κανεις ενα παραπονο για την κατασταση μιας χ κονσολας(για να μην πω χ προιοντως)πρεπει να γινεται σε σχεση με ενα αλλο καλυτερο. Στην τωρινη γενια κονσολων εχουμε τα Switch,ps4 και xboxone αν δεν κανω λαθος. Αν κανω λαθος με διορθωνεις.

Αλλα εστω οτι παμε με την δικη σου λογικη του προηγουμενου Switch.

2)Σε περιπτωση που νιωθεις το ιδιο για το Switch μπορεις να επαναλαβεις το ιδιο που εκανες με το Wii U.

Εγω προσωπικα αυτο εκανα στο Wii U,το πηρα περισσοτερο για metroid και Zelda(το πρωτο δεν βγηκε ποτε και το δευτερο αργησε πολυ να βγει αν και ειχα ξενερωσει περισσοτερο με το πρωτο)και λεω το δινω και περιμενω να δω τι θα κανουν στην επομενη.

 

 

Ισα ισα που πρεπει να παρακαλαμε το Switch να κανει πολλες πωλησεις ακριβως γιατι θα ειναι πιο πιθανο να δουμε μεγαλα exclusives οταν γνωριζει η εταιρεια οτι υπαρχει μεγαλη βαση για να τα αγορασει,οτι δεν εγινε δυστηχως για το Switch.

 

 

Δες και παλι τα exclusive που κυκλοφορησαν στο WiiU μεχρι τις αρχες του 2014 και πες μου που βλεπεις αυτα που αναφερεις

 

Εγω θελω να παιζω botw,metroid,xenoblade,kirby,mario,wario κλπ απο first party

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φιλαρακι διαβαζεις τι γραφω; ή θες να στα πω σε κανενα skype?

Ελεος δηλαδη.

 

1) Βλεπεις να συγκρινω εγω switch με σαπιο ps4 & xbox one? Αν βλεπεις παραθεσε μου το.

2)  Ασε φιλε το wii το ειχα day one επαιξα 4 παιχνιδια και το πουλησα. Το ξανα αγορασα μετα απο 2 χρονια.

 

Για την ιστορια το 2003 και μετα μιλαμε για πτωση των video games σε ποιοτητα. Ανασταση εγινε με το ζελντα botw.

 

Eιδες να μιλαω πουθενα και να ζηταω forza ή grand tourismo? Χεσμενα τα εχω φιλαρακι εσυ παιξει mario kart μετα απο το zelda να βρεις την υγεια σου! Εγω θελω να παιζω botw,metroid,xenoblade,kirby,mario,wario κλπ απο first party και οταν θελω διασκεδαση απλα να παιξω και κατι χαλαρο θα παιξω και λιγο mario kart. 

 

Eτσι για την ιστορια και μονο mario kart = zelda botw μπραβο μαγκες!! Αντε και αυριο μεθαυριο με κανενα mario tennis που θα ειναι και ανωτερο του botw. facepalm. 

 

 

Τώρα πλάκα κάνεις έτσι?Ζητάς παιχνίδια επίπεδου botw?αυτά βγαίνουν ανά 10ετια.Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι σίγουρα μέσα στην επόμενη διετία στο switch και μάλιστα το mario είναι για τον Δεκεμβρη δηλαδή σε 5 μήνες!

Τελικά η Nintendo "χαλάει" τον χώρο τέλος!Βγάζει ένα game που δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα άλλο και μετά ψαχνεσε τι να παίξεις!Εν μέρη έχεις ένα δίκαιο εγώ έκατσα χτες να παίξω το dlc του DS3 και το έκλεισα σε 5 λεπτά και έβαλα Zelda να πάω για 10η φορά κάστρο μόνο να ακούω την μουσική!Ε Π Ο Σ 

αλλά αυτο είναι zelda σε 5-7 χρόνια ίσως δούμε κάτι ανάλογο πάλι απο την N!Ως τότε θα βολευτούμε με κοινά games τι να κάνουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή το post σου μάλλον αναφέρετε σε μένα να κάνω κάποιες διευκρινήσεις. 1ον συγνώμη αν θεωρείς ότι σε προσέβαλα κάπου. Δεν πήγα να σε διορθώσω πουθενά.

2ον δεν κάνω καμιά σύγκριση Nintendo με Sony Ms. Απλά ήθελα να τονίσω ότι καμία κονσόλα ever δεν είχε 5 πρωτοκλασατους τίτλους την πρώτη ακόμη και δεύτερη χρονιά της.

3ον είμαι στο χώρο του gaming 30 χρόνια και πάντα "οπαδός" της Nintendo. Απλά τγν τελευταία 15ετια έχω όλες της κονσόλες ανά γενιά λόγο ότι θεωρώ ότι η κάθε μια έχει τα exclusive games της και δεν θέλω να χάνω κανένα. Το Wii u μακράν για μένα είχε τους κορυφαίους και περισσότερους τίτλους της γενιάς.Αλλα όπως είδες δεν πούλησε. Τι switch δείχνει φανταστικα πρώτα δείγματα. Ας κάνουμε λοιπόν υπομονή και τα καλύτερα έρχονται. Εδώ είχε launch title ένα από τα καλύτερα game ever και λέω ένα γιατί για μένα δεν έφτασε το καλύτερο ever ocarina of time. Αλλά για τους νεότερους ίσως είναι και το καλύτερο. Υπομονή λοιπόν και όλα θα έρθουν.

Φιλε μου το wii u ειχε τουλαχιστον 5 κορυφαιους/σοβαρους τιτλους το πρωτο ετος κυκλοφοριας του.

Και τοτε ειχε και την ανεση του περιμενε.

Τωρα το switch δεν εχει καμια τετοια ανεση. Τα προβατα κοιτανε γραφικα και πιου πιου πιου ποιος θα σου αγορασει κονσολα switch 340 ευρω για να παιξει μονο zelda? Μονο ο τρελος φαν νοσταλγος και θα ειναι 30+ οπως εγω που θελει και ψαχνει ποιοτητα στα games.

Oμως δεν θα μπορεσω οσο φαν και αν ειμαι της νιντεντο να δεχτω μια πορεια wii u.

 

Αν εχεις τη κονσολα και δεν εχεις νιωσει μεχρι τωρα beta tester σε αρκετα πραγματα τοτε τι να πω. Εγω ετσι νιωθω και ετσι ειναι! 

Τι να περιμενω  να ερθει ο δεκεμβρης για να δω virtual console? Τωρα την εχει αναγκη ο κοσμος που δεν υπαρχουν σοβαροι AAA τιτλοι στη κονσολα να παιξει καποιος. 

Σιγουρα θα δουμε πολλα στο μελλον και καλυτερη πορεια απο το wii u αλλα πρεπει να κανει και 2-3 σωστες κινησεις η νιντεντο που στα ματια μου απλα κοιμαται ακομα! 

 

Να στω πω διαφορετικα. Θελω να παω σε ενα καταστημα και να αγορασω παιχνιδια. Καλα τα downloadable αλλα δεν μου κανουν. 

To I am setsuna δεν το ακουμπαω απο το store διοτι το θελω σε retail μορφη. Ομως που ειναι; Πουθενα μονο στο japan.

1,5 μηνας εχει περασει και δεν εχω δει καμια αλλαγη ακομα σαν day one ειναι η ολη φαση! Αυτο δειχνει πως η νιντεντο δεν εχει το εργατικο δυναμικο να κανει 2-3 σωστα πραγματα! 

Τη νοσταλγια την εχει. Τα μαγεια της τα εχει κανει με το switch στους πελατες της αλλα κατι απουσιαζει!

 

Ας αφησουμε τωρα εμενα λοιπον και μη προσπαθειτε να με διορθωσετε και ολο αυτο με κουραζει. 

Περιμενω pm το friend code του τυπου με το fast rmx.

 

Τώρα πλάκα κάνεις έτσι?Ζητάς παιχνίδια επίπεδου botw?αυτά βγαίνουν ανά 10ετια.Τα υπόλοιπα που αναφέρεις είναι σίγουρα μέσα στην επόμενη διετία στο switch και μάλιστα το mario είναι για τον Δεκεμβρη δηλαδή σε 5 μήνες!

Τελικά η Nintendo "χαλάει" τον χώρο τέλος!Βγάζει ένα game που δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα άλλο και μετά ψαχνεσε τι να παίξεις!Εν μέρη έχεις ένα δίκαιο εγώ έκατσα χτες να παίξω το dlc του DS3 και το έκλεισα σε 5 λεπτά και έβαλα Zelda να πάω για 10η φορά κάστρο μόνο να ακούω την μουσική!Ε Π Ο Σ 

αλλά αυτο είναι zelda σε 5-7 χρόνια ίσως δούμε κάτι ανάλογο πάλι απο την N!Ως τότε θα βολευτούμε με κοινά games τι να κάνουμε.

 

Παντα ζηταω το καλυτερο! 

Δεν ζητησα επιπεδου botw καντο μου παραθεση που το διαβασες ομως αυτο γιατι ή εγω ξεχασα τα χαπια μου ή καποιος αλλος δεν τα πηρε.

Ειπα σοβαρα single player games 4-5 μεχρι τελος του ετους. 

Τωρα αν διαβαζετε αλλα και καταλαβαινετε αλλα τι να σας κανω; Δεν εχω χρονο για επαναληψη ουτε να αποδειξω πως δεν ειμαι ελεφαντας. 

Παμε παρακατω. Αλλα μη διαβασω εδω μεσα κατι αρνητικο θα τρολλαρω τη συζητηση. Ακου εκει μπαινει ο αλλος εδω μεσα και λεει δεν θελει vc games κλπ... Δηλαδη ετσι να τη παμε τη συζητηση; Να κραζουμε τον αλλον διχως να κατανοησουμε το τι λεει;

 

Ναι η νιντεντο αν αποτυχει παει για κλεισιμο. Τσουζει; Ειναι η αληθεια! Οπως αληθεια θα ειναι και οι αυτοκτονιες που θα υπαρξουν αν συμβει κατι τετοιο και το χαντακωμα των videogames!

Ποναει η αληθεια αλλα αυτη ειναι! Γιαυτο μου την πεσατε 10 ατομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου το wii u ειχε τουλαχιστον 5 κορυφαιους/σοβαρους τιτλους το πρωτο ετος κυκλοφοριας του.

Και τοτε ειχε και την ανεση του περιμενε.

Ακομα περιμενουμε τους (τουλαχιστον κιολας)5 κορυφαιους/σοβαρους τιτλους του Wii U για το 2013 περαν του Mario 3d world και αντε πες και του wonderful 101.

Τωρα αν διαβαζετε αλλα και καταλαβαινετε αλλα τι να σας κανω; Δεν εχω χρονο για επαναληψη ουτε να αποδειξω πως δεν ειμαι ελεφαντας.

Οταν σε ενα forum πας να βγαλεις ολους τους υπολοιπους που συμμετεχουν τρελους,μαλλον καπου αλλου ειναι το προβλημα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το fast rmx φιλαρακι το ειχα παιξει πριν απο σενα και εχω και μεγαλυτερο score απο σενα και αν θες στειλε πμ να σε παω μια κοντρουλα online.

Δεν κανω διαγωνισμο το ποιος το επαιξε πρωτος και ειναι καλυτερος. Δεν παιζω καν παιχνιδια διαδικτυακά. Αφου λοιπον λες πως το εχεις παρει, εχεις ενα πολυ καλο τιτλο να ασχοληθεις.

Απο εκει και περα, δεν καταλαβαινω τους συλλογισμους σου. το Wii U μεν ειχε περισσοτερους τιτλους (υπο συζητηση αυτο) στο πρωτο χρονο ζωης του, αλλα κυριως μετατροπες απο αλλα συστηματα απο την αλλη. Δεν υπαρχει καμια συγκριση ουτε εδω.

Διαβαζοντας τα υπολοιπα λεγομενα σου, φαινεσαι προβληματισμενος που εχεις Switch και εχεις σχηματιση την δικη σου αποψη πως το μηχανημα ειναι αποτυχια και δεν εχεις παιχνιδια να παιζεις. Σε αυτη την περιπτωση λοιπον και αφου δεν μπορεις να περιμενεις η να βρεις κατι αλλο να ασχοληθεις, σκεψου πολυ σοβαρα να πουλησεις το μηχανημα. Μονο εσυ βγαινεις χαμενος στη τελικη με την λογικη που εχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η νιντεντο αν αποτυχει παει για κλεισιμο. Τσουζει; Ειναι η αληθεια! Οπως αληθεια θα ειναι και οι αυτοκτονιες που θα υπαρξουν αν συμβει κατι τετοιο και το χαντακωμα των videogames!

Ποναει η αληθεια αλλα αυτη ειναι! Γιαυτο μου την πεσατε 10 ατομα!

Ναι η Nintendo παει για κλεισιμο δεν ειδες πωλησεις που εκανε με το nes classic,μεσα σε λιγους μηνες εβγαλε τα ''σπασμενα'' του wii u που ειχε στην αγορα 4χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα περιμενουμε τους (τουλαχιστον κιολας)5 κορυφαιους/σοβαρους τιτλους του Wii U για το 2013 περαν του Mario 3d world και αντε πες και του wonderful 101.

Οταν σε ενα forum πας να βγαλεις ολους τους υπολοιπους που συμμετεχουν τρελους,μαλλον καπου αλλου ειναι το προβλημα....

1) super mario world 3d

2) rayman legends

3) sonic lost world

4) Batman: Arkham Origins

5) Assassin's Creed IV: Black Flag

6) splinter cell blacklist 

7) zelda wind walker

8) New Super Luigi U

9) zombie u

Θες και αλλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) super mario world 3d

2) rayman legends

3) sonic lost world

4) Batman: Arkham Origins

5) Assassin's Creed IV: Black Flag

6) splinter cell blacklist 

7) zelda wind walker

8) New Super Luigi U

9) zombie u

Θες και αλλα;

Το Batman Arkham Origins ,το AC black flag ειναι οι μεγαλοι σοβαροι τιτλοι. Οκ αγαπητε οχι μου φτανουν αυτα που διαβασα,ελπιζω να μπορεσω σημερα να κοιμηθω ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω να πατωνει συντομα αν συνεχισει ετσι. Δεν εχω τερματισει το botw αλλα μολις το κανω τι θα παιζω; splatoon ή mario kart; Δεν ειναι παιχνιδια αυτα απλα συμπληρωματικα ειναι.

Στο eshop 5 παιχνιδια μονο coming soon ακομα σαν τη πρωτη μερα.

Κοιμαται η νιντεντο και ολοι οι αλλοι της πανε κοντρα και γιαυτο και εγω αν σαβουριαστει η ninty αντιο gaming emulatoρες και αγιος ο θεουλης

 

Λες ότι παίζεις χρόνια games αλλά γενικά μιλάς σαν κάποιον που είναι εντελώς αφελής όσον αφορά το πως δουλεύει το industry και η Nintendo συγκεκριμένα. Το θέμα των λίγων games ήταν κάτι που απασχολούσε και εμένα αρκετά, αλλά αυτές οι ανησυχίες λιγοστεύουν όσο βλέπω τα νουμεράκια των sales, και τις μετοχές της Nintendo να ανεβαίνουν. Έχει δώσει πολλά δείγματα οτι έχει αλλάξει προσέγγιση και πολιτική σαν εταιρία, και πιστεύω ότι με το Switch θα επιδιώξει όλα αυτά που δε μπορούσε, ή δεν ήθελε να επιδιώξει με τις προηγούμενες κονσόλες της. Έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη μου σε μεγάλο βαθμό.

 

Επίσης πως γίνεται να μην ήξερες οτι τον πρώτο χρόνο δεν θα έχει πολλούς τίτλους και μόνο τώρα σου κάνει εντύπωση; Είχε βουίξει ο τόπος..  Και αν το ήξερες γιατί έκανες την αγορά; Κάτι δεν πάει καλά με τη λογική σου.

 

Γενικά πάντως δεν έχουμε μπει ούτε στο δεύτερο μήνα. Τα υστερικά συμπεράσματα είναι αδικαιολόγητα από τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κορυφαιο το Sonic: lost world.

Μαλιστα.

Δεν σου αρεσε; Μαλιστα. Αντε call of duty που θα σου αρεσε περισσοτερο. Δεν το εβαλα μεσα. ;)

Το Batman Arkham Origins ,το AC black flag ειναι οι μεγαλοι σοβαροι τιτλοι. Οκ αγαπητε οχι μου φτανουν αυτα που διαβασα,ελπιζω να μπορεσω σημερα να κοιμηθω ..

Οχι ρε μεγαλος τιτλος ειναι το world of goo του switch.

Κατσε εδω να τα πουμε με διασκεδαζεις. 

Ποσους ακομα θα αφερεσεις; 

Προσθεσε απο κατω τιτλους του switch με τα μεχρι τωρα δεδομενα και κυκλοφοριες που θα προκύψουν στο 1ο ετος σε  single player παντα να δουμε. Αλλιως αποφευγεις την πραγματικοτητα. ;)

 

1) super mario world 3d

2) rayman legends

3) sonic lost world

4) Batman: Arkham Origins

5) Assassin's Creed IV: Black Flag

6) splinter cell blacklist 

7) zelda wind walker

8) New Super Luigi U

9) zombie u

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Η Nintendo εχει κανει χιλιαδες λαθη και συνεχιζει να κανει. Αλλα κανει και πολλα πραγματα σωστα. Δεν καταλαβαινω τον συλλογισμο σου για το αποθεμα και τις πωλησεις. Εικαζεται πως πανε καλα εξου και που συνεχιζουν. Τιτλοι καλοι, και προπαντως αποκλειστικοι για το μηχανημα εχουν ανακοινωθει. Αν εσυ τωρα τους περιμενεις μεσα στο πρωτο μηνα, δυσκολα τα πραγματα.

Δεν υπαρχει λογος να ερθω σε αντιπαραθεση για τι εμπειριες εχω με την Nintendo και απο ποτε, αν ασχολιοσουν καθολου με τα βιντεοπαιχνιδια γενικοτερα, θα ειχες καταλαβει πως εδω και 20 χρονια πανω κατω αυτοι ειναι οι ρυθμοι κυκλοφοριας των νεων τιτλων σε ενα μηχανημα.

 

 

Δεν σου αρεσε; Μαλιστα. Αντε call of duty που θα σου αρεσε περισσοτερο. Δεν το εβαλα μεσα. ;)

Οκ λαθος μου που σε πηρα σοβαρα, νομιζα πως εισαι σε θεση για διαλογο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επίσης πως γίνεται να μην ήξερες οτι τον πρώτο χρόνο δεν θα έχει πολλούς τίτλους και μόνο τώρα σου κάνει εντύπωση; Είχε βουίξει ο τόπος..  Και αν το ήξερες γιατί έκανες την αγορά; Κάτι δεν πάει καλά με τη λογική σου.

 

Γενικά πάντως δεν έχουμε μπει ούτε στο δεύτερο μήνα. Τα υστερικά συμπεράσματα είναι αδικαιολόγητα από τώρα.

Ηξερα οτι ηξερες εσυ κανοντας προπαραγγελια. 

Ηξερα επισης πως πρεπει να κανει πωλησεις το μηχανημα για να τα παει καλα στο industry. Και μεχρι τωρα τα εχει παει απλα οκ. Γιατι οκ; Διοτι η νιντυ *** και δεν δινει στοκ. Αλλα χεστηκα και λιγο το ποσο θα πουλησει μετοχες δεν εχω.

Το υστερικο συμπερασμα ποιο ειναι; Οτι ο ρυθμος της νιντεντο δεν βαδιζει με τα δεδομενα; Δηλαδη ***; 

Οκ ειπα δεν ειμαι gamer μαλλον τελικα ειμαι hardcore και εσεις δεν ειστε gamers. 

Ο αλλος πριν εκλεγε εδω μεσα και εβγαλε ολα τα games αχρηστα του 1ου ετους. Τι σας πειραξε τοσο; Ο ρεαλισμος; Πως αν συνεχισει ετσι με ρυθμο χελωνας παει για κλεισιμο; Και εγω στα  emulators? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσθεσε απο κατω τιτλους του switch με τα μεχρι τωρα δεδομενα και κυκλοφοριες που θα προκύψουν στο 1ο ετος σε  single player παντα να δουμε.

Εδω δεν μπορουμε να πουμε στις αλλες εταιρειες(που βγαινουν ολα τα multiplatform παιχνιδια)τι θα κυκλοφορησει του χρονου,θα ξερουμε τι θα βγει στο Switch?

 

https://www.youtube.com/watch?v=iSpm6HQjy9Y

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...