Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια να παω για nintendo wii u ή new 3ds; Εχω βρει ενα wii u στα puplic 249 ευρω ασπρο με 3 games http://www.public.gr/product/gaming/...prod7660567pp/ αλλα φοβαιμαι για το μελλον τις κονσολας....
Και την γουσταρω πολυ σαν gamepad κλπ τι λετε; Ποιο ειναι πιο safe; σκεφτομαι να το αγορασω σημερα να στυριξω την nintendo κιολας γιαυτο θελω καινουργιο...
Πειτε γρηγορα 8 η ωρα κλεινουν τα puplic..

Μας τα εχει κανει και η ninty τσουρεκια με το nx σκοτωνει κονσολες και φοβιζει το κοινο ρε γαμωτο.... Ειμαι σε μεγαλο δηλλημα αν αξιζει ή οχι..... Κριμα να πεταξω ετσι και τα χρηματα μου πλουσιος δεν ειμαι.. Επισης ας μου απαντησει καποιος που ξερει αν θα εχει και το sensor bar για το wii mote!
Και το nx τι θα ειναι φοριτο ή οχι ουτε αυτο μας εχει πει... :S

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια να παω για nintendo wii u ή new 3ds; Εχω βρει ενα wii u στα puplic 249 ευρω ασπρο με 3 games http://www.public.gr/product/gaming/...prod7660567pp/ αλλα φοβαιμαι για το μελλον τις κονσολας....

Και την γουσταρω πολυ σαν gamepad κλπ τι λετε; Ποιο ειναι πιο safe; σκεφτομαι να το αγορασω σημερα να στυριξω την nintendo κιολας γιαυτο θελω καινουργιο...

Πειτε γρηγορα 8 η ωρα κλεινουν τα puplic..

 

Μας τα εχει κανει και η ninty τσουρεκια με το nx σκοτωνει κονσολες και φοβιζει το κοινο ρε γαμωτο.... Ειμαι σε μεγαλο δηλλημα αν αξιζει ή οχι..... Κριμα να πεταξω ετσι και τα χρηματα μου πλουσιος δεν ειμαι.. Επισης ας μου απαντησει καποιος που ξερει αν θα εχει και το sensor bar για το wii mote!

Και το nx τι θα ειναι φοριτο ή οχι ουτε αυτο μας εχει πει... :S

Sensor bar το Wii U Basic δεν εχει,αλλα δεν ειναι και ακριβο να βρεις απο καπου.

 

Οσο για το αν αξιζει το Wii U,αν δεν εχεις παιξει παιχνιδια του Wii και αν κρατας τις κονσολες σου,δεδομενου οτι το U παιζει και παιχνιδια του Wii ακομα και αλλη κονσολα να βγαλει η Nintendo αξιζει να το εχεις στην συλλογη σου.

 

Και για το Public σιγα καντο παραγγελια τωρα για παραλλαβη την Δευτερα μην κανεις ετσι :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

239 ειχε στο puplic το πακετο... τελικα ομως ξανα πηρα 3ds αυτη τη φορα new :)
Θα το αφησω για το 16 μαλλον το wii u μπορει βεβαια να παω και νωριτερα αλλα θα δουμε τα οικονομικα :P
 


Ειδα και την γυναικα του σερφελη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

239 ειχε στο puplic το πακετο... τελικα ομως ξανα πηρα 3ds αυτη τη φορα new :)

Θα το αφησω για το 16 μαλλον το wii u μπορει βεβαια να παω και νωριτερα αλλα θα δουμε τα οικονομικα :P

 

Ειδα και την γυναικα του σερφελη :P

Μισό, είχες 3ds και πήρες το new άντι του wii u?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό, είχες 3ds και πήρες το new άντι του wii u?

ειχα παλια το απλο το κρατησα 3-4 μηνες και το εδωσα γιατι ειχα παρει τοτε pc και αναγκαστικα το 3ds καθοταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες οτι το NX θα παίζει android παιχνίδια.

 

Rumor: NX won’t be Android-powered, but will emulate Android games

 

*When Nintendo announced their mobile games, Amazon was very interested in having the games also be on the Amazon App store.

*Nintendo games will be on the Amazon store on day one, or shortly after Play Store and App Store.

*Amazon is asking Nintendo what they need to do to have Amazon App Store games play on Nintendo consoles

*Amazon got the impression that Nintendo is thinking about emulating Android games.

*Nintendo will not create an Android system, but instead will emulate Android games. It’s not something that’s confirmed, but just an interpretation of the conversations.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φήμες, φήμες και περισσότερες φήμες για click bait και ανούσιες συζητήσεις για vaporconsole (προς το παρόν). Μέχρι να έχουμε κάτι χειροπιαστό θα έχουμε και κυκλοφορία της κονσόλας σύντομα κιόλας από την ημέρα της αποκάλυψης της. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα κανει τιποτα τετοιο , εγω ο ιδιος θα κλεισω εισητηριο για Kyoto να παω να τους δωσω κανα δυο σφαλιαρες....τι λεμε τωρα....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και ας πούμε για ποιό λόγο είναι κακό να μπορεί να παίξει και Android games;

 

Δηλαδή σας χαλάει day-one να έχει όλη την gaming βιβλιοθήκη του Android (παράδειγμα ένας random pub).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι δεν καταλαβαινω για ποιο λογο να παιζει Android παιχνιδια το νεο Nintendo. Ειναι κατι που το εχει ζητησει μεγαλη μεριδα του κοσμου/καταναλωτες/πελατες της για να το βαλει και να αφιερωσει χρονο και χρημα????

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σε χαλάει;

Διοτι θα βλεπουμε τιτλους pay to play και εχει ηδη βγαλει 3 τετοια παιχνιδια, γιατι το google play δεν εχει τιτλους σοβαρους, γιατι θελω γνησια πραγματα οχι μπασταρδεματα, γιατι αν ηθελα να παιξω google play games θα το εκανα και απο το κινητο μου.

Το μονο καλο θα ειναι αν παιζει κατι τετοιο πως θα βαζεις emulators διχως homebrew αλλα και παλι καταντια τις νιντυ και ολου του χωρου των videogames θα ειναι. Ασε που αμα γινει κατι τετοιο θα συμφερει και τους devs να βγαζουν android games μονο και οποιος θελει τα παιζει στο nx.  Εσενα για ποιο λογο δεν σε χαλαει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανοίγει επικίνδυνη πόρτα αν μπει το android στις home consoles, δε τη συμφέρει τη νιντέντο να δουν την επόμενη κονσόλα της σαν android box ή να το παρομοιάσουν τέτοιο. ο κόσμος θα επικεντρωθεί οτι κάνει αυτό και θα το βάλουν σε 3η κατηγορία κατευθίαν ούτε καν τη 2η που έχει τώρα σαν secondary console.

έχει και καλά παιχνίδια στο android store, αλλα μπορεί ο καθένας να τα παίξει στο κινητό ή στην ταμπλέτα του, φυσικά δε ξέρουμε ακόμα τι θα πάρουμε με το nx ,κονσόλα? φορητή + σταθερή,καμιά περίεργη ταμπλέτα? για όλα τους έχω ικανούς εκεί στην νιντέντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Διοτι θα βλεπουμε τιτλους pay to play και εχει ηδη βγαλει 3 τετοια παιχνιδια, γιατι το google play δεν εχει τιτλους σοβαρους, γιατι θελω γνησια πραγματα οχι μπασταρδεματα, γιατι αν ηθελα να παιξω google play games θα το εκανα και απο το κινητο μου.

Το μονο καλο θα ειναι αν παιζει κατι τετοιο πως θα βαζεις emulators διχως homebrew αλλα και παλι καταντια τις νιντυ και ολου του χωρου των videogames θα ειναι. Ασε που αμα γινει κατι τετοιο θα συμφερει και τους devs να βγαζουν android games μονο και οποιος θελει τα παιζει στο nx.  Εσενα για ποιο λογο δεν σε χαλαει;

 

Ποιοί είναι οι pay-to-play τίτλοι που έχει βγάλει;

 

Αν θεωρείς ότι το google play δεν έχει σοβαρούς τίτλους, τότε μάλλον δεν έχει και πολύ νόημα να συνεχίσουμε την κουβέντα. Αν δεν είναι σοβαροί τίτλοι το FFIV, το Chrono Trigger, το Bard's Tale, το Shadowrun Returns και οι ΕΕ των Icewind Dale και Baldur's Gate, τότε δεν μπορώ να κατανοήσω τι ακριβώς εννοείς όταν λες ότι θες «σοβαρούς» τίτλους.

 

Τι εννοείς «μπασταρδέματα»;

 

Στο κινητό σου δεν μπορείς να παίξεις με hard controls, χωρίς extra gimmicks. Και παρόλο που εγώ είμαι υπέρ αυτών των gimmicks (έχω ένα κάρο gamepads και mounts για το tablet και το κινητό μου), τίποτα δεν συγκρίνεται με τον out-of-the-box χειρισμό.

 

Δηλαδή εννοείς ότι θα βγάλει μία κονσόλα η Nintendo που από την πρώτη μέρα θα έχει σοβαρό 3rd-party support, αυτό για το οποίο κατηγορείται από την εποχή του GC και υποστηρίζεις ότι αυτό είναι κακό; Πώς περιμένεις να επιχειρηματολογήσω σε αυτό ακριβώς;

 

 

 

Extra pro tip: αν μπορεί να τρέχει android apps το NX, τότε αυτομάτως θα μπορεί να streamάρει PC games locally. Beat that.

 

 

 

 

ανοίγει επικίνδυνη πόρτα αν μπει το android στις home consoles, δε τη συμφέρει τη νιντέντο να δουν την επόμενη κονσόλα της σαν android box ή να το παρομοιάσουν τέτοιο. ο κόσμος θα επικεντρωθεί οτι κάνει αυτό και θα το βάλουν σε 3η κατηγορία κατευθίαν ούτε καν τη 2η που έχει τώρα σαν secondary console.

 

Ε και; Θα έχει 3rd-party support ως android box (δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει άλλα όλο και περισσότερες εταιρείες στρέφονται στο android) και παράλληλα θα τρέχει και τα Nintendo exclusives. Πολύ ελκυστικό το βρίσκω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...