Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πιστευω να εχεις tempered glass.Εμενα αυτο ηταν ο φοβος μου στο dock,χωρις γυαλι θα κανει σιγουρα γρατζουνιες καποια στιγμη οσο προσεχτικος και αν εισαι.

 

to tempered είναι must, ασχετα με το dock. Επίσης στο dock κόβεις στα 4, ένα μικρό μαλακό τσοχάκι που βάζουμε στις καρέκλες απο κατω και το κολλάς εκεί και δεν έχεις πρόβλημα. 

Δε ξερω το φοβηθηκα λιγο απο θερμοκρασιες ρε γμτ. Αν και να πω την αληθεια στο Arms ειχε ζεσταθει περισσοτερο αλλα με πεισες ρε μπαγασα.... Θα το ριξω στο dock να πως θα παει.. (αν παθει τιποτα , θα μαθω που μενεις ... :lol: :lol: :lol: )

 

Μην το φοβάσαι, θα ζεσταθεί αλλά δεν θα πάθει τίποτα. Αρκεί να έχει κενό η ψύκτρα που βγάζει τη ζέστη ειναι απο πάνω. Γενικά η Νιντυ δεν είχε ΠΟΤΕ θέμα με τις υψηλές θερμοκρασίες σε καμία της κονσόλα.

Επεξ/σία από Socratis_g
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πιστευω να εχεις tempered glass.Εμενα αυτο ηταν ο φοβος μου στο dock,χωρις γυαλι θα κανει σιγουρα γρατζουνιες καποια στιγμη οσο προσεχτικος και αν εισαι.

εχω βαλει ζελατινα οχι Tempered , γιατι δεν εβρισκα ετοιμοπαραδοτο εκεινες τις μερες.Μια της Hori η οποια εκατσε καλα.. Το σκεφτομουν για Tempered καποια στιγμη ομως.

 

to tempered είναι must, ασχετα με το dock. Επίσης στο dock κόβεις στα 4, ένα μικρό μαλακό τσοχάκι που βάζουμε στις καρέκλες απο κατω και το κολλάς εκεί και δεν έχεις πρόβλημα. 

 

Μην το φοβάσαι, θα ζεσταθεί αλλά δεν θα πάθει τίποτα. Αρκεί να έχει καινό η ψύκτρα που βγάζει τη ζέστη ειναι απο πάνω. Γενικά η Νιντυ δεν είχε ΠΟΤΕ θέμα με τις υψηλές θερμοκρασίες σε καμία της κονσόλα.

Ναι μωρε αλλα με το switch το Quality Control της επεσε λιγο εξω απ οτι φαινεται....Τουλαχιστον στην ταμπλετα...δε ξερω..Αλλα και παλι σημερα θα το ριξω στο dock για splatoon 2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Dock εχει ηδη λαστιχο στην μπροστινη μερια εκει που ακουμπαει το γυαλι της οθονης.

 

Αυτο που λες ειναι πλαστικο.Εχει 2 μπρος 2 πισω και ειναι ο λογος που γρατζουνιεται η οθονη η το πισω καπακι.Θα μπορουσαν να βαλουν ενα λαστιχο οπως εχει το stand κατω για να μην γλιστραει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λες ειναι πλαστικο.Εχει 2 μπρος 2 πισω και ειναι ο λογος που γρατζουνιεται η οθονη η το πισω καπακι.Θα μπορουσαν να βαλουν ενα λαστιχο οπως εχει το stand κατω για να μην γλιστραει.

 

 

Δεν αναφέρει τις πλαστικές λωρίδες αλλά στο κομμάτι λάστιχο που υπάρχει στις δύο μπροστινές πλαστικές λωρίδες:

1i41cOs.jpg

 

Επίσης -για τυπικούς λόγους- το προστατευτικό της οθόνης είναι από πλαστικό και όχι από γυαλί όπως ειπώθηκε λανθασμένα. Για αυτό καλύτερα να προβείτε στην αγορά προστατευτικού (κατά προτίμηση tempered glass) για να αποφύγετε τις γρατζουνιές γενικότερα.

 

 

Κατά τα άλλα:

 
Έχω ξαναγράψει πως έχει μεγαλύτερη σημασία η θετική αποδοχή από τα mainstream site παρά από τους εξειδικευμένους ιστότοπους μιας και εξασφαλίζουν προώθηση πέρα από το gaming κοινό. Η Ν συνεχίζει γενικώς με το NSW να τα πηγαίνει καλά στο marketing αλλά τα χαλάει στις online υπηρεσίες και κάπως στο επικοινωνιακό κομμάτι με την κοινότητα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Δεν αναφέρει τις πλαστικές λωρίδες αλλά στο κομμάτι λάστιχο που υπάρχει στις δύο μπροστινές πλαστικές λωρίδες

 

 

Ουπς λαθος μου.Ειδα οτι δεν ειχε πισω και δεν παρατηρησα και απο μπροστα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πωλήσεις του NSW μέχρι τέλη Ιουνίου (όπου και ολοκληρώθηκε το πρώτο οικονομικό τρίμηνο) έφτασαν τα 4,7 εκατομμύρια.

 

Οι βασικοί τίτλοι της Ν πάλι κατάφεραν τα εξής (attach rates):
 
Mario Kart 8 Deluxe: 3,54 εκατομμύρια (75%)
Zelda BotW Switch: 3,92 εκατομμύρια (83%)
ARMS: 1,18 εκατομμύρια (25%)
 
Το ARMS κατάφερε να ξεπεράσει το ένα εκατομμύριο κάτι που μόνο θετικό μπορεί να χαρακτηριστεί. Άντε μπας και προσθέσουν το πολυπόθητο training mode.
 
Στην ανακοίνωση των αποτελεσμάτων το Pokemon RPG for NSW αναφέρεται για κυκλοφορία το 2018 or later ενώ το Metroid Prime 4 είναι TBA. Με λίγα λόγια η παραγωγή του MP4 ξεκίνησε πρόσφατα άρα -εφόσον τελικά ισχύει- τελικά δεν το αναπτύσσει η Next Level Games όπως αρχικά νόμιζα. Με βάση τα νέα δεδομένα πιθανολογώ πως η ομάδα που έχει αναλάβει το ΜΡ4 μπορεί να είναι το κομμάτι της Monolith Software που βοήθησε στην ανάπτυξη του Zelda: BotW. 
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλα communication error το splatoon ρε παιδι μου....τι ειναι αυτο το κακο... Και επισης το Salmon Run οντως ειναι εθιστικο... να ρωτηξω και γω ρε οποιον ξερει...Σε εκεινη την γαριδα απο που περνουμε τα tickets το φελεκι μου μεσα??? Εχει σχεση με το Salmon Run?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα αντιθετα κανα 2 φορες μου εχει βγαλει communication error στα 30 περιπου παιχνιδια.

Οπως λες το salmon run ειναι απλα απολαυση.Τερμα διασκεδαστικο.

Τickets εχω βρει στο single player κομματι παντως.Δεν ξερω αν εχει και το salmon run.

 

και μιας και λεμε για splatoon2 

http://www.neogaf.com/forum/showthread.php?t=1411320

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχθες ας πουμε στα 13 ματς που εκανα εφαγα 4 disconnect...βεβαια να πω και του στραβου το δικιο , ειχα σε rest mode το ps4 να κατεβαζει update...αλλα να βρασω την vdsl μου μεσα δλδ....Draytek router εχω οχι οτι να ναι...Πηγα στον 2ο κοσμο στο single player , μ αρεσε αρκετα το single player Κομματι για ενα Multiplayer based παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσων αφορα τα d/c ψαχτειτε λιγο με το interferance απο αλλες κονσολες. Εχω router της πλακας Thompson mono band και δεν εχω ουτε ενα dc μεχρι τωρα ουτε στο mario kart ουτε splatoon. Ηρθε για λιγες μερες ενας φιλος ομως σπιτι και με το iphone 6 ειχε πρόβλημα με συνεχομενα dc (απο πλευρας του).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείτε ας μου επιβεβαιώσετε την εξής διαφορά μεταξύ των joycons:
-Επιλέξτε το εικονίδιο με τα χειριστήρια στο κεντρικό μενού.
-Επιλέξτε search for controllers.

-Έχοντας πάντα τα joycons στα χέρια παρατηρείτε διαφορά μεταξύ αριστερού και δεξιού joycons όσο αφορά τον κραδασμό αλλά και τον θόρυβο που παράγουν; Αν ναι σε ποιο από τα δύο είναι εντονότερα ο θόρυβος και ο κραδασμός;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείτε ας μου επιβεβαιώσετε την εξής διαφορά μεταξύ των joycons:

-Επιλέξτε το εικονίδιο με τα χειριστήρια στο κεντρικό μενού.

-Επιλέξτε search for controllers.

-Έχοντας πάντα τα joycons στα χέρια παρατηρείτε διαφορά μεταξύ αριστερού και δεξιού joycons όσο αφορά τον κραδασμό αλλά και τον θόρυβο που παράγουν; Αν ναι σε ποιο από τα δύο είναι εντονότερα ο θόρυβος και ο κραδασμός;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Σε μενα το αριστερο ειναι πιο δυνατο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσων αφορα τα d/c ψαχτειτε λιγο με το interferance απο αλλες κονσολες. Εχω router της πλακας Thompson mono band και δεν εχω ουτε ενα dc μεχρι τωρα ουτε στο mario kart ουτε splatoon. Ηρθε για λιγες μερες ενας φιλος ομως σπιτι και με το iphone 6 ειχε πρόβλημα με συνεχομενα dc (απο πλευρας του).

ισως σε εσενα εκατσε καλα λογο default wireless auto channel.. Γενικα το switch εχει λιγο μαλακισμενο wireless chip.... σκεφτομουν να το βαλω να παιξει σε 5 ghz και συγκεκριμενο καναλι αλλα το θεμα μου ειναι μπορει εκει αλλες συσκευες να μην παιζουν καλα......Μονο στην σκεψη βαρεθηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...