Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σήμερα μου διέρρηξαν το σπίτι και μου πήραν το ps4 με το vr και το switch...τραγικοι....τεσπα πιο πολύ με πονάει για το switch...αν έχετε κάνα γνωστό να το πουλάει κάνα 250 πείτε μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου διέρρηξαν το σπίτι και μου πήραν το ps4 με το vr και το switch...τραγικοι....τεσπα πιο πολύ με πονάει για το switch...αν έχετε κάνα γνωστό να το πουλάει κάνα 250 πείτε μου...

 

η απορία μου είναι αν κάποιος σου κλέψει το switch πως μπορείς να προστατέψεις το account σου γιατί στην κυριολεξία σου σηκώνει και ότι game έχεις μέσα. Υπάρχει τρόπος?

 

Στην Ιαπωνία το splatoon 2 έχει σπάσει ταμεία 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απορία μου είναι αν κάποιος σου κλέψει το switch πως μπορείς να προστατέψεις το account σου γιατί στην κυριολεξία σου σηκώνει και ότι game έχεις μέσα. Υπάρχει τρόπος?

 

Στην Ιαπωνία το splatoon 2 έχει σπάσει ταμεία

 

https://twitter.com/nintendolife/status/890340974664265729

Ναι παίρνεις τηλέφωνο την Cd media και τους λες το serial number του switch που κλάπηκε και αυτοί απενεργοποιούν το nintendo account σου από την συσκευή. Πολύ κρίμα πάντως που δεν υπάρχει καμία υπηρεσία τύπου find my iphone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η απορία μου είναι αν κάποιος σου κλέψει το switch πως μπορείς να προστατέψεις το account σου γιατί στην κυριολεξία σου σηκώνει και ότι game έχεις μέσα. Υπάρχει τρόπος?

 

Στην Ιαπωνία το splatoon 2 έχει σπάσει ταμεία 

 

Μου αρεσει η Nintendo σαν εταιρια (προφανος για το στυλ των παιχνιδιων που φτιαχνει) αντε δεχομαι οτι με το switch οι πωλησεις πανε σημαντικα καλυτερα απο οτι ειχαν υπολογισει και οτι υπαρχει δυσκολια απο προμηθευτες να καλυψουν την ζητηση προς το εργοστασιο να παραγει περισσοτερα κομματια. Που παλι απαραδεκτο ειναι, μια εταιρια ειναι δυνατον να μην εχει δευτερο σχεδιο και συμφωνια με το εργοστασιο για εκτακτη παραγωγη; Δεν μιλαμε για ενα μαγαζακι στην γειτονια, μιλαμε για την εταιρια θρυλος στην Ιαπωνια.

Αλλα μια καταραμενη μνημουλα με ενα πλαστκο κουτακι ποσο δυσκολο ειναι να το φτιαξουν; Δεν ειμαι υψηλοβαθμο στελεχος τετοιας εταιριας αλλα οπως και να εχει πρεπει να οργανωνουν καλυτερα καποια πραγματα. Οι παρομητικες πωλησεις ειναι σημαντικο μεριδιο στην αγορα. Σημερα εχεις το ψημενο πελατη να πληρωσει σημερα πρεπει να του τα παρεις, αλλιως πεταξε το πουλακι. Ποσοι απλα περασαν στο καταστημα, ειδαν το demo, γουσταραν και ειπαν να κανουν την αγορα; Πανε στο ραφι και βλεπουν ανακοινωση "ειμαστε παρταλια, ελα αυριο τωρα δεν εχω". Θα γυρισει ξανα;

 

 

Κριμα το Switch ρε φιλε :(

(/κακια on) Ας προσεχαν που πηραν το ps4 (/κακια off)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ splatoon 2 και Mario Kart ποιο πιστεύεται ότι είναι το πιο φαν για διακοπές με παρέα? Και για διακοπές με τη γυναίκα αντίστοιχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ splatoon 2 και Mario Kart ποιο πιστεύεται ότι είναι το πιο φαν για διακοπές με παρέα? Και για διακοπές με τη γυναίκα αντίστοιχα. 

 

Το mario kart ακόμα δεν το έχω πάρει αλλα για το splatoon μπορώ να σου πω τα καλύτερα , εχει πολύ καλο single player και ακόμα καλύτερο multiplayer με πολλά modes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ splatoon 2 και Mario Kart ποιο πιστεύεται ότι είναι το πιο φαν για διακοπές με παρέα? Και για διακοπές με τη γυναίκα αντίστοιχα. 

 

Αν εννοείς για local multiplayer με 1 Switch, τότε το Mariokart είναι μονόδρομος. Το Splatoon 2 δεν υποστηρίζει splitscreen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου διέρρηξαν το σπίτι και μου πήραν το ps4 με το vr και το switch...τραγικοι....τεσπα πιο πολύ με πονάει για το switch...αν έχετε κάνα γνωστό να το πουλάει κάνα 250 πείτε μου...

 

Περαστικα.

Εδω σε διάρρηξη αφησαν και το ps2 και το wii u....Εκλεψαν το ps2 GT rallye και αφησαν το fire emblem path of radiance....ερασιτεχνες.....

 

 

Μεταξύ splatoon 2 και Mario Kart ποιο πιστεύεται ότι είναι το πιο φαν για διακοπές με παρέα? Και για διακοπές με τη γυναίκα αντίστοιχα. 

 

Καλυτερα splatoon 2 μιας και εαν σε σκισει η γυναίκα στο Mario Kart θα γυρισετε χωρια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς για local multiplayer με 1 Switch, τότε το Mariokart είναι μονόδρομος. Το Splatoon 2 δεν υποστηρίζει splitscreen.

 

 

Ναι αυτό ακριβώς. 1 switch, local multi

 

 

@mazinga Καλά που μου το πες, αφορμή ψάχνω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα μου διέρρηξαν το σπίτι και μου πήραν το ps4 με το vr και το switch...τραγικοι....τεσπα πιο πολύ με πονάει για το switch...αν έχετε κάνα γνωστό να το πουλάει κάνα 250 πείτε μου...

 

Για το ps4 ίσως μπορεί να γίνει κάτι μέσω της επίσημης αντιπροσωπείας. Είχα διαβάσει για παρόμοιες περιπτώσεις στο εξωτερικό όπου βρέθηκε το σύστημα με την ενεργοποίηση του. Παρόλα αυτά πάρε πρώτα ένα τηλέφωνο για να δεις αν είναι πρόθυμοι να βοηθήσουν και τι χαρτιά χρειάζονται.

 

 

 

Μεταξύ splatoon 2 και Mario Kart ποιο πιστεύεται ότι είναι το πιο φαν για διακοπές με παρέα? Και για διακοπές με τη γυναίκα αντίστοιχα. 

 

Ότι έγραψε ο Deghinsea, για τοπικό πολλαπλό με ένα σύστημα μόνο το ΜΚ8D προσφέρει τέτοια λειτουργία, το Splatoon 2 χρειάζεται δύο συστήματα και δύο αντίγραφα του παιχνιδιού. 

 

Ακόμα και στην δεύτερη περίπτωση το ΜΚ8D θα πρότεινα γιατί είναι πιο φιλικό προς τον μέσο χρήστη. Απαιτεί λιγότερη στοιχεία χειρισμού (γκάζι, αντικείμενα, jump) ενώ το splatoon πολλά περισσότερα. Επιπλέον έχει και το προτέρημα ότι μπορείς να επιλέξεις να κρατάει τον χαρακτήρα σου αυτόματα μέσα στην πίστα χωρίς να πέφτει από τα περιθώρια -εφόσον υπάρχουν. Επίσης υπάρχει και επιλογή για αυτόματο γκάζι επομένως ο χαρακτήρα κινείται αυτόματα αλλά δεν βοηθάει το συγκεκριμένο ιδιαίτερα στο ανταγωνιστικό κομμάτι. Τέλος το MK8D προσφέρει περισσότερα modes.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχετε μετρήσει πόσο κάνει πλήρη φόρτιση απο 2 3 % επάνω στο dock ? , γιατι μου φαίνεται οτι οταν το έχω κατευθείαν συνδεδεμένο με τον φορτιστή παει πολύ πιο γρήγορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ψάχνομαι για το ps4 μέσω δίωξης πρέπει να βρω πρώτα το serial number και μετα θα βρούμε το ip...φανταζομαι σκηνικό να χει πουληθεί σε κάνα χοντρό 10χρονο και να σκάσουν μύτη τα swat...το switch ρώτησα και να μην έχω serial απλά δηλώνω το καινούργιο και απενεργοποιούν το παλιό account

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ψάχνομαι για το ps4 μέσω δίωξης πρέπει να βρω πρώτα το serial number και μετα θα βρούμε το ip...φανταζομαι σκηνικό να χει πουληθεί σε κάνα χοντρό 10χρονο και να σκάσουν μύτη τα swat...το switch ρώτησα και να μην έχω serial απλά δηλώνω το καινούργιο και απενεργοποιούν το παλιό account

 

Και με τα παιχνίδια αυτού του account τί γίνεται - σου είπαν? Επίσης δεν μπορούν να κάνουν κάτι αντίστοιχο με αυτό που περιγράφεις για το ps? Δεν είναι ότι δα δεν συνδέεται και το switch στο internet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ψάχνομαι για το ps4 μέσω δίωξης πρέπει να βρω πρώτα το serial number και μετα θα βρούμε το ip...φανταζομαι σκηνικό να χει πουληθεί σε κάνα χοντρό 10χρονο και να σκάσουν μύτη τα swat...το switch ρώτησα και να μην έχω serial απλά δηλώνω το καινούργιο και απενεργοποιούν το παλιό account

 

Αν γίνεται μέσω δίωξης χωρίς να παρεμβάλλονται οι αντιπροσωπείες τότε ενημέρωσε τους και για το NSW. Το serial numbers του NSW ίσως να αναφέρετε στο κουτί αλλά σίγουρα υπάρχουν στο parental controls app αν το είχες ενεργοποιήσει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...