Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είδα κάτι σχετικό, οπότε το αφήνω εδώ..

 

Nintendo started talking about NX to third parties at E3, reaction was positive

 

According to Fortune, Nintendo started talking about their Wii U successor to other companies at E3, and the reception was positive, according to insiders.

 

Καλή αποδοχή λοιπόν απο τις third-party εταιρίες (αν όντως ισχύουν τα παραπάνω).

Μακάρι να ισχύει, γιατί κάτι παρόμοια διαβάζαμε και για Wii U αν θυμάμαι καλά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα κάτι σχετικό, οπότε το αφήνω εδώ..

 

Nintendo started talking about NX to third parties at E3, reaction was positive

 

According to Fortune, Nintendo started talking about their Wii U successor to other companies at E3, and the reception was positive, according to insiders.

 

Καλή αποδοχή λοιπόν απο τις third-party εταιρίες (αν όντως ισχύουν τα παραπάνω).

Μακάρι να ισχύει, γιατί κάτι παρόμοια διαβάζαμε και για Wii U αν θυμάμαι καλά.

Προφανως γιατι τον πρωτο χρονο κυκλοφοριας βγαινανε και παιχνιδια πχ Mass Effect 3,Darksiders,Call Of Duty Need For Speed αλλα και παλι δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1Ποιοί είναι οι pay-to-play τίτλοι που έχει βγάλει;

 

2Αν θεωρείς ότι το google play δεν έχει σοβαρούς τίτλους, τότε μάλλον δεν έχει και πολύ νόημα να συνεχίσουμε την κουβέντα. Αν δεν είναι σοβαροί τίτλοι το FFIV, το Chrono Trigger, το Bard's Tale, το Shadowrun Returns και οι ΕΕ των Icewind Dale και Baldur's Gate, τότε δεν μπορώ να κατανοήσω τι ακριβώς εννοείς όταν λες ότι θες «σοβαρούς» τίτλους.

 

3Τι εννοείς «μπασταρδέματα»;

 

4Στο κινητό σου δεν μπορείς να παίξεις με hard controls, χωρίς extra gimmicks. Και παρόλο που εγώ είμαι υπέρ αυτών των gimmicks (έχω ένα κάρο gamepads και mounts για το tablet και το κινητό μου), τίποτα δεν συγκρίνεται με τον out-of-the-box χειρισμό.

 

5Δηλαδή εννοείς ότι θα βγάλει μία κονσόλα η Nintendo που από την πρώτη μέρα θα έχει σοβαρό 3rd-party support, αυτό για το οποίο κατηγορείται από την εποχή του GC και υποστηρίζεις ότι αυτό είναι κακό; Πώς περιμένεις να επιχειρηματολογήσω σε αυτό ακριβώς;

 

 

 

Extra pro tip: αν μπορεί να τρέχει android apps το NX, τότε αυτομάτως θα μπορεί να streamάρει PC games locally. Beat that.

 

 

 

 

 

Ε και; Θα έχει 3rd-party support ως android box (δεν ξέρω αν το έχεις παρατηρήσει άλλα όλο και περισσότερες εταιρείες στρέφονται στο android) και παράλληλα θα τρέχει και τα Nintendo exclusives. Πολύ ελκυστικό το βρίσκω.

Σιγα το ουρανιο τοξο μεγαλε πονεσαν τα ματια μου.

 

1 pokemon shuffle ,pokemon rumble world,fullblox κλπ.

2 Μου μιλας για πορτς; Αυτα τα παιζω και σε emulator διχως αναγκη για πληρωμη. Μιλησε μας για κανενα γουαου παιχνιδι που φτιαχτηκε αποκλειστικα για android. Γιατι αν μου φερνεις σαν επιχειρημα παιχνιδια 20ετιας αστο να μη το συζηταμε.

3 Ομιλω την Ελληνικη καντο και εσυ..

4 Μαζι σου αν και οσα bluetooth android gamepads δοκιμασα παιζουν με τι μια. Και παλι ομως πως το φερνεις αυτο ως αντικρουομενο επιχειρημα οταν θα ισχυει το ιδιο και για το nx;

5 Κανενα 3rd party support δεν θα εχει μπερδευεις πολυ το πραγμα και αν δεν ξερεις καλο ειναι να μη μιλας γιατι δεν στεκει τιποτα απο τα λεγομενα σου ουτε ο σοβαρος gamer θα παρει ποτε του nx για το android ουτε θα κατσει να βλεπει τα σαπια γραφικα του psp/psvita στην 4k του τηλεoραση στο next gen συστημα τις nintendo για να μη σου θυμισω πως το 90% των games δεν υποστηριζουν physical buttons αλλα μονο την touch screen.

 

 

Το pro tip με σκοτωσε ας βαλει και nova channel μπας και γινει πιο ελκυστικo jesus :-( :-( :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Χρησιμοποίησα χρώματα για να μην κάνω απανωτά quotes. Αφού σε ενοχλεί δεν τα ξαναχρησιμοποιώ, θα βάζω quotes.

 

1 pokemon shuffle ,pokemon rumble world,fullblox κλπ.

 

Με pokemon δεν ασχολούμαι και δεν τα ήξερα τα δύο παιχνίδια. Το fullblox όμως, πως ακριβώς είναι pay-to-play; Δίνεις 9 λίρες και έχεις όλο το παιχνίδι. Δεν είναι αυτός ο ορισμός του pay-to-play, αυτός είναι ο ορισμός του DLC.

 

 

2 Μου μιλας για πορτς; Αυτα τα παιζω και σε emulator διχως αναγκη για πληρωμη. Μιλησε μας για κανενα γουαου παιχνιδι που φτιαχτηκε αποκλειστικα για android. Γιατι αν μου φερνεις σαν επιχειρημα παιχνιδια 20ετιας αστο να μη το συζηταμε.

 

Το Bard's Tale και το Shadowrun Returns είναι ports, τα υπόλοιπα δεν είναι ports είναι remakes. Το Shadowrun «γουάου» παιχνίδι είναι στο είδος του, κι ας μην είναι αποκλειστικό. Αν περιμένεις να σου πω για κωλοντούτι και προ, όχι δεν έχει τέτοια το android. Και γιατί να σε ενδιαφέρει αν είναι αποκλειστικά για android;

 

Το ότι τα παίζεις σε emulators δεν είναι επιχείρημα, γιατί αν είναι έτσι να θεωρήσουμε ότι το Wii U έπρεπε να έχει πουλήσει παραπάνω μιας και το vWii σπάει, άρα παίζεις τζάμπα παιχνίδια.

 

 

3 Ομιλω την Ελληνικη καντο και εσυ..

 

Μπράβο με τάπωσες, πες όμως τι εννοείς με τον όρο «μπασταρδέματα» αν θες να συζητήσουμε σοβαρά.

 

 

4 Μαζι σου αν και οσα bluetooth android gamepads δοκιμασα παιζουν με τι μια. Και παλι ομως πως το φερνεις αυτο ως αντικρουομενο επιχειρημα οταν θα ισχυει το ιδιο και για το nx;

 

Έχεις 3DS ή PSV; Αν έχεις σύγκρινε την συνολική εμπειρία που έχεις από τα handhelds σε σχέση με το κινητό σου αν του βάλεις bluetooth gamepad. Επειδή έχω δοκιμάσει πάρα πολλά gamepads σε android σου λέω ότι δεν έχει καμία σχέση η εμπειρία στο handheld απ' ότι στο κινητό/tablet. Είναι διαφορετικό ένα σύστημα να είναι χτισμένο πάνω στα hard controls κι άλλο πράγμα να είναι εξτραδάκι.

 

 

5 Κανενα 3rd party support δεν θα εχει μπερδευεις πολυ το πραγμα και αν δεν ξερεις καλο ειναι να μη μιλας γιατι δεν στεκει τιποτα απο τα λεγομενα σου

 

Ok, λοιπόν, ας υποθέσουμε ότι βγαίνει αύριο το NX και παίζει android games. Πώς δεν θα έχει 3rd-party support αφού θα παίζει τα android games που είναι ήδη διαθέσιμα; Αφού ήδη θα παίζει τα -διαθέσιμα για android- παιχνίδια από 3rd-parties, πώς λες ότι δεν στέκει; Μήπως θες να πεις κάτι άλλο από αυτό που αφήνεις να εννοηθεί;

 

 

ουτε ο σοβαρος gamer θα παρει ποτε του nx για το android ουτε θα κατσει να βλεπει τα σαπια γραφικα του psp/psvita στην 4k του τηλεoραση στο next gen συστημα τις nintendo για να μη σου θυμισω πως το 90% των games δεν υποστηριζουν physical buttons αλλα μονο την touch screen.

 

1080p είναι τα περισσότερα καινούρια android games και σύντομα θα είναι και 4Κ. Φαντάζομαι σε 1μιση-2 χρόνια που θα βγει το NX μπορεί και να σηκώνει 4Κ. Τώρα τι σχέση μπορεί να έχουν τα γραφικά των PSP και PSV με το ΝΧ ή με το android μόνο εσύ ξέρεις.

 

 

 

Το pro tip με σκοτωσε ας βαλει και nova channel μπας και γινει πιο ελκυστικo jesus :-( :-( :-(

 

Ξέρεις στα PSV/PS4 είναι selling point το remote play. Επίσης, έγινε selling point του X1 το X360 game streaming μετά την τελευταία Ε3. Αλλά ότι το android streamάρει PC games, σε σκοτώνει, ok.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα χρώματα για να μην κάνω απανωτά quotes. Αφού σε ενοχλεί δεν τα ξαναχρησιμοποιώ, θα βάζω quotes.

 

 

Με pokemon δεν ασχολούμαι και δεν τα ήξερα τα δύο παιχνίδια. Το fullblox όμως, πως ακριβώς είναι pay-to-play; Δίνεις 9 λίρες και έχεις όλο το παιχνίδι. Δεν είναι αυτός ο ορισμός του pay-to-play, αυτός είναι ο ορισμός του DLC.

Για μπες στο eshop και πες μας τι αλλαξε αμα ακομα εισαι στο googlαρισμα πες το να μη σου ξανα απαντησω.Ας μιλας εν γνωση οχι αερολογιες.

 

 

Το Bard's Tale και το Shadowrun Returns είναι ports, τα υπόλοιπα δεν είναι ports είναι remakes. Το Shadowrun «γουάου» παιχνίδι είναι στο είδος του, κι ας μην είναι αποκλειστικό. Αν περιμένεις να σου πω για κωλοντούτι και προ, όχι δεν έχει τέτοια το android. Και γιατί να σε ενδιαφέρει αν είναι αποκλειστικά για android;

Πιο ειναι remake to chrono trigger; το icewind dale; omg  Δεν μιλησα αν ειναι αποκλειστικα για αντροιδ μιλησα αν ειναι φτιαγμενα εξαρχης για αντροιντ. μεγαλη διαφορα τεμπελιες των devs δεν θα φτασουν σε κονσολα απλα τα πραγματα

 

Το ότι τα παίζεις σε emulators δεν είναι επιχείρημα, γιατί αν είναι έτσι να θεωρήσουμε ότι το Wii U έπρεπε να έχει πουλήσει παραπάνω μιας και το vWii σπάει, άρα παίζεις τζάμπα παιχνίδια.

To οτι τα παιζω σε emulator ειναι τεραστιο επιχειρημα αφου παιζω το original προιον που προσωπικα και αλλοι τοσοι το προτιμω/ουν ποσο μαλλον οταν το κανω τζαμπα ή ακομα καλυτερα οταν πληρωνω να παιξω ενα retro game και παιρνω και το cd μαζι οχι αερα κοπανιστο.

 

 

Μπράβο με τάπωσες, πες όμως τι εννοείς με τον όρο «μπασταρδέματα» αν θες να συζητήσουμε σοβαρά.

Αφου σε ταπωσα ανοιξε και ενα λεξικο οταν καταλαβεις τον ορο μπασταρδος θα σου ειναι πολυ ευκολο να καταλαβεις τι εστι μπασταρδεμα..

 

 

Έχεις 3DS ή PSV; Αν έχεις σύγκρινε την συνολική εμπειρία που έχεις από τα handhelds σε σχέση με το κινητό σου αν του βάλεις bluetooth gamepad. Επειδή έχω δοκιμάσει πάρα πολλά gamepads σε android σου λέω ότι δεν έχει καμία σχέση η εμπειρία στο handheld απ' ότι στο κινητό/tablet. Είναι διαφορετικό ένα σύστημα να είναι χτισμένο πάνω στα hard controls κι άλλο πράγμα να είναι εξτραδάκι.

 

Εχω και τα 2 εχω και κινητο τουμπανο που τρεχει ολα τα games του android σε 5.5 ιντσες. Εχω το ipega που ειναι για android και ειναι 1:1 με το χειριστηριο του xbox 360. Μια χαρα μου φαινεται στο android το χειριστηριο οσα games το υποστιριζουν σαν να παιζω στο 3ds.

Με τα γραφωμενα σου ομως φασκεις και αντιφασκεις... μια μας λες ναι android games στο nx την αλλη μας λες πως τα android games δεν φτιαχτηκαν για χειριστηριο και οτι ειναι αθλια σε σχεση με το 3ds/psvita... Ξεκαθαρισε το τι λες στο μυαλο σου και μετα πες το και εδω.

 

Ok, λοιπόν, ας υποθέσουμε ότι βγαίνει αύριο το NX και παίζει android games. Πώς δεν θα έχει 3rd-party support αφού θα παίζει τα android games που είναι ήδη διαθέσιμα; Αφού ήδη θα παίζει τα -διαθέσιμα για android- παιχνίδια από 3rd-parties, πώς λες ότι δεν στέκει; Μήπως θες να πεις κάτι άλλο από αυτό που αφήνεις να εννοηθεί;

Ρε φιλε πρεπει να μαθεις να μιλας σοβαρα τωρα.. αχαχα

3rd party support ξερεις τι σημαινει; υποστηριξη ξερεις τις σημαινει; Πηρε κανεις ps4 για να παιζει iphone games; Τι τρελα πραγματα ειναι αυτα που λες;

Ειναι σαν να μας λες πηρα υπολογιστη και επειδη τρεχω emulators ειναι σαν να αγορασα wii,ps2,ps1 n64 gameboy κλπ.

Απλα δεν στεκει η λογικη σου.

 

 

1080p είναι τα περισσότερα καινούρια android games και σύντομα θα είναι και 4Κ. Φαντάζομαι σε 1μιση-2 χρόνια που θα βγει το NX μπορεί και να σηκώνει 4Κ. Τώρα τι σχέση μπορεί να έχουν τα γραφικά των PSP και PSV με το ΝΧ ή με το android μόνο εσύ ξέρεις.

 

Ποια ειναι 1080p? τα παιχνιδακια; αχαχα και νομιζεις πως οι devs που κυκλοφορουν τα παιχνιδια τους στο android που κοιτανε να ειναι οσο πιο ελαφρια γινεται θα δωσουν 4k αναλυση; αχαχαχα μας επεισες.

 

 

Ξέρεις στα PSV/PS4 είναι selling point το remote play. Επίσης, έγινε selling point του X1 το X360 game streaming μετά την τελευταία Ε3. Αλλά ότι το android streamάρει PC games, σε σκοτώνει, ok.

 

1η μου φορα τα ακουω ολα αυτα. selling point to remote play? δηλαδη ο κοσμος πηγε να αγορασει ps4 + psvita για το remote play? αχαχαχα selling point to xbox 360 game streaming? γουαου φιλε προσεξε ομως μια διαφορα και τα δυο θα παιζουν console games οχι γυφτο games του google play.

Αντε και του χρονου υποστηριξη facebook games. :-(

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ok, έχεις τις απόψεις σου, έχω τις δικές μου, προφανώς βλέπουμε από εντελώς διαφορετική σκοπιά το gaming και εν τέλει δεν οδηγεί πουθενά το να σου απαντήσω ξανά με τα ίδια επιχειρήματα, αφού θα μου αντιτάξεις τα ίδια αντεπιχειρήματα.

 

Ας μείνουμε στο ότι το NX μάλλον θα κάνει emulate τα android games (πράγμα που είναι rumor για την ώρα), κάτι το οποίο εγώ το θεωρώ πολύ θετικό, ενώ εσύ δεν το θες καθόλου και ας παραμείνουμε φίλοι. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε εγω παντως θελω τα Android games στο NX κατι που μελλοντικα μπορει να επηρεασει τα μελλοντικα σχεδια της εταιριας και τους πορους που θα διαθεσει για την κονσολα αυτη. Κοινως ειναι αλλαγη κατευθυνσης προς το χειροτερο για μενα που εν μερη στεκει και στην πιο παλια ανακοινωση για εκδοση παιχνιδιων απο την Nintendo για android αν θυμαμαι καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malthador δεν εχεις δικια σου αποψη γιατι δεν ειναι ολοκληρομενη η αποψη σου του τι εστι gaming.
Το καταλαβαμε και απο τα γραφομενα σου.
Ο χωρος των video games παιθαινει απο αυτες τις androi/ios συσκευες οχι γιατι ειναι καλυτερες αλλα γιατι οι εταιριες επιζητουν το ευκολο χρημα δεν ειναι τυχαιο που φτασαμε σε καθε game να εχουμε και dlc επι πληρωμη.
Η ιδια φολα θα ηταν να μου πει καποιος πανε οι κονσολες τωρα θα αγοραζουμε pc και θα αναβαθμιζουμε κλπ.
Μπασταρδεματα λοιπον προσωπικα δεν δεχομαι. πριν λιγες μερες πηγα και πηρα new 3ds γιατι; Μετα χρηματα αυτα αγοραζα αν ηθελα το σουπερ ντουπερ γουαου tablet για games.. αλλα βλεπεις τα games δεν ειναι εκει αλλα στις κονσολες και ουτε τα γραφικα εχουν καμια σημασια. Σημασια εχει η ποιοτητα και η ποικιλiα στα games. Πραγμα που στα φοριτα μεχρι τωρα το βλεπουμε μονο στο 3ds. Το psvita ειναι δυστυχως πολυ πισω ναι μεν καλυτερα γραφικα αλλα ουτε προτοτυπια κλπ που αν ειναι καποιος μεγαλος θα τα βαρεθει ευκολα. Το ιδιο συνεβει και με το psp και με gamagear vs gameboy.. Αρα τα γραφικα δεν ειναι το παν ισως ειναι και το τελευταιο που κοιταμε πραγματικα σε ενα game.
 

 

Παντως οσο επικροτουσα τοσα χρονια την nintendo που ηταν αυθεντικη και δεν μπηκε τοσα χρονια ουτε στο τρυπακι ψυχαγωγια, (ps2,xbox,xbox 360,ps4 κλπ) ταινιες κλπ αλλο τοσο θα την κραζω αν παει να κανει κατι τετοιο.
Και επειδη τα ματακια μου εχουν δει εταιριες να σβηνουν δεν γουσταρω να δω και την νιντεντο να σβηνει γιατι ειναι και η μονη πραγματικη εταιρια videogame στο χωρο αυτη τη στιγμη, οι αλλες ειναι παρτα απ'οπου μπορεις..
Γιαυτο εγω πιστευω πως η nintendo εχει αλλου το προβλημα με το wii u και με το nx δεν την βλεπω να πηγαινει καλυτερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Malthador δεν εχεις δικια σου αποψη γιατι δεν ειναι ολοκληρομενη η αποψη σου του τι εστι gaming.

Το καταλαβαμε και απο τα γραφομενα σου.

 

Από πριν ήταν προσβλητικά τα λεγόμενά σου, αλλά προσπάθησα να μην στο τονίσω. Βλέπω ότι το συνεχίζεις. Αν θες να παίξουμε το παιχνίδι της ειρωνείας, μπορώ εύκολα να σε νικήσω ελέω πείρας, ωστόσο υπάρχει λόγος; Έχουμε κάτι να χωρίσουμε; Το αν έχω άποψη ή όχι, μπορείς εύκολα να το διαπιστώσεις με αναζήτηση στα μηνύματά μου σε αυτό το section και στο section των PC games.

 

Από εκεί και πέρα, η άποψή μου είναι ότι όταν μία κονσόλα ξεκινάει την πορεία με μία ήδη υπάρχουσα βιβλιοθήκη παιχνιδιών είναι τεράστιο υπέρ. Όπως ήταν τεράστιο υπέρ των Wii U και 3DS το backwards compatibility. Τι να κάνουμε τώρα, δεν είναι το ίδιο να ξεκινάς με 500 τίτλους day-one και το ίδιο να ξεκινάς με 25.

 

Πέραν αυτού το android έχει και καλά παιχνίδια. Το αν είναι αποκλειστικά ή το αν είναι remakes ή το αν είναι ports, λίγη σημασία έχει. Σημασία έχει ότι έχει και καλά παιχνίδια. Και αυτό μπορεί να το εκμεταλλευτεί το ΝΧ. Αν θες να κατηγορούμε το mobile gaming γιατί έτσι πρέπει να κάνουμε σαν σκληροπυρηνικοί σνομπ γκέιμερς να το κάνουμε, αλλά αυτό δεν αλλάζει το γεγονός ότι το android έχει και καλά παιχνίδια. Και όταν λέω «καλά» δεν εννοώ τα γραφικά τους, για τα γραφικά έχω το PC μου, κονσόλα έχω για άλλους λόγους.

 

Προφανέστατα, το ότι θα υποστηρίζει και android games, δεν αλλάζει το γεγονός ότι απαιτώ να έχει τα Nintendo exclusives που περιμένω να έχει και ότι επιθυμώ να έχει multi-platform support για να πιάσει μεγαλύτερη πίτα από το κοινό (άσχετα με το ότι τα mp τα παίζω στο PC Μου). Είναι άλλο πράγμα το ένα κι άλλο το άλλο, μην παρεξηγηθώ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρομαι που απαντας οπου θελεις και οπου σε συμφερει.
Δεν πειραζει οπως ειπες εχεις την αποψη σου αλλα αυτο δεν εστι πως ειναι και σωστη :)

Οσο για τη προσβολη οποιος εχει τη μυγα μυγιαζεται...
 

Εχει και καλα παιχνιδια το android μαλιστα... σε 10 χρονια εβγαλε 2-3 καλα, επιτυχια!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να έχει υποστήριξη android σημαίνει οτι πρέπει και η κονσόλα να είναι βασισμένη εκεί; Εννοώ μπορεί να έχει αρχιτεκτονικη χ86 αλλά να παίζει και Android games;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να έχει υποστηρίξει Android games. Το Android έχεις εξαιρετικά παιχνίδια. Μπορώ να γράψω τουλάχιστον 50 παιχνίδια που είναι απολαυστικά στο Android και αξίζουν τα χρήματα που ζητάνε.

 

Λογικά θα τα κάνει emulate με κάποιον emulator. Ελπίζω να κάνουν καλή δουλειά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να έχει υποστήριξη android σημαίνει οτι πρέπει και η κονσόλα να είναι βασισμένη εκεί; Εννοώ μπορεί να έχει αρχιτεκτονικη χ86 αλλά να παίζει και Android games;

 

Από τις ως τώρα φήμες προκύπτει ότι το NX θα έχει δύο SoC's, ένα x86 και ένα ARM. Οπότε είναι αρκετά πιθανό να μπορεί να παίζει και multi-platforms και android games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τις ως τώρα φήμες προκύπτει ότι το NX θα έχει δύο SoC's, ένα x86 και ένα ARM. Οπότε είναι αρκετά πιθανό να μπορεί να παίζει και multi-platforms και android games.

Και ρωτώ πάλι (οχι εσενα) που είναι το κακό να τρέχει και Android games εκτός απο τα multiplatforms;Εγώ το βλέπω πολύ καλή κίνηση.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...