Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Topic v1


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το NSw παίζει να είναι η μόνη κονσόλα που βρίσκεις φθηνότερα τα digital από τα physical.

Αυτο δυστηχως δεν το γνωριζω αν και ο συμφορουμιτης παραπανω φανταζομαι αναφεροταν συγκεκριμενα σε φυσικα καταστηματα απο Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτο δυστηχως δεν το γνωριζω αν και ο συμφορουμιτης παραπανω φανταζομαι αναφεροταν συγκεκριμενα σε φυσικα καταστηματα απο Ελλαδα.

Το Rocket League έχει 14 ευρώ στο store, ενώ το Xenoverse 2 έχει 40 ευρώ. Χώρις να υπολογίζω Νότιες Αφρικές κλπ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Rocket League έχει 14 ευρώ στο store, ενώ το Xenoverse 2 έχει 40 ευρώ. Χώρις να υπολογίζω Νότιες Αφρικές κλπ μέσα.

Αυτες ειναι οντως καλες τιμες :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πεφτουν πολυ πιο γρηγορα σε αλλες κονσολες οι τιμες, ισως επειδη υπαρχει μεγαλυτερη προσφορα και ζητηση

πχ θελω το rocket league, στην μια πλατφορμα εχει 50 και στην αλλη 23 (πραγματικο παραδειγμα)

Τις τιμες αν τις ειδες απο το skroutz τα 23 που λες στο ps4 ειναι η παλια collectors.Η νεα θα εχει 30 στις αλλες κονσολες και 40 στο switch τιμη εταιριας και για τα 10€ extra φταιει η nintendo γιατι ηθελε catridge.Στην δικια μας αγορα με υψηλοτερο φπα αν το δωσουν κοντα 50€ τοτε και στις αλλες κονσολες θα εχει κοντα 40€.Ειμαστε ατυχοι γιατι εκτος του φπα που εχουμε πληρωνουμε και τη βλακεια της nintendo με τα cartridge.

 

 

 

Στο Ιταλικο site της nintendo γραφει οτι το online θα ειναι δωρεαν μεχρι το φθινοπωρο του 18.

Επεξ/σία από Mistwalker
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,το skyrim είναι παιχνίδι του 16-17 όπως και το syberia και το lego city.Καταλαβαινεις τι θέλω να πω ή απλά γράφεις για να γράψεις;Τα καινούργια παιχνίδια των κονσολών αναφέρω και όχι remastered πενταετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Ιταλικο site της nintendo γραφει οτι το online θα ειναι δωρεαν μεχρι το φθινοπωρο του 18.

Το ιταλικό site το γράφει αυτό τουλάχιστον από τον Ιούλιο. Μάλλον είναι παράλειψη.

 

Edit: Φαίνεται ότι τώρα το παρατήρησαν και οι ίδιοι και το αφαίρεσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι,το skyrim είναι παιχνίδι του 16-17 όπως και το syberia και το lego city.Καταλαβαινεις τι θέλω να πω ή απλά γράφεις για να γράψεις;Τα καινούργια παιχνίδια των κονσολών αναφέρω και όχι remastered πενταετίας.

Το syberia 3 ,doom,dragonball xenoverse 2,disgaea 5 ειναι remastered 5ετιας οκ.

Τις τιμες αν τις ειδες απο το skroutz τα 23 που λες στο ps4 ειναι η παλια collectors.Η νεα θα εχει 30 στις αλλες κονσολες και 40 στο switch τιμη εταιριας και για τα 10€ extra φταιει η nintendo γιατι ηθελε catridge.Στην δικια μας αγορα με υψηλοτερο φπα αν το δωσουν κοντα 50€ τοτε και στις αλλες κονσολες θα εχει κοντα 40€.Ειμαστε ατυχοι γιατι εκτος του φπα που εχουμε πληρωνουμε και τη βλακεια της nintendo με τα cartridge.

Εχεις μερικο δικιο στο παραπανω.Και λεω μερικο γιατι δυστηχως αυτο δεν ισχυει για ολους τους τιτλους και πιο απλο παραδειγμα απο το Doom δεν υπαρχει(οπως εν μερη και το la noire που κυκλοφορησε ταυτοχρονα σε ολες τις πλατφορμες αλλα στο switch η διαφορα ηδη αρχιζει παλι και ξεφευγει).

Και αντε πες οτι φταιει το cardridge.Παλια παιχνιδια του Wii U οπως το mario kart για ποιο λογο και εξακολουθουν να κοστιζουν εδω και χρονια τοσο ακριβα που δεν εχουν τα cardridge?Και οχι μονο Ελλαδα αλλα και εξωτερικο.

https://www.skroutz.gr/c/1386/wii_u_games.html?from=catspan&keyphrase=mario+wii+u

https://geizhals.de/mario-kart-8-deutsch-wiiu-a959924.html

 

Μακαρι να συνεχιστουν οι ψηφιακες τιμες που αναφερει πιο πισω ο Malth γιατι μια ζωη στα κουτατα οι τιμες στην πλατφορμα της Nintendo ηταν δυστηχως υψηλες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κάνουν οι καινούργιοι τίτλοι στο ps4-one και πόσο στο switch γράφω.Στο πενηνταρικο δε πάνε όλοι + - κανένα πενταευρω;Ναι ή όχι;Θες να συγκρίνω το doom που βγήκε προπερσι σε τιμή στο ps4 με το doom που βγήκε πριν κάνα λίγο καιρό στο switch;Άσε τις εξυπνάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο NSw οι καινούριοι ΑΑΑ τίτλοι κοστίζουν λιγότερο day one απ' ότι στα twins πάντως. Στα twins πάνε στα 70 ευρώ συνήθως. Στο NSw δεν έχω δει τέτοια τιμή, maximum 60αρι και αυτό σε ελάχιστους τίτλους.

 

50αρι σε μεγάλο τίτλο δεν έχω δει ποτέ μου στα twins, ενώ είναι και σύνηθες στο NSw.

 

Πάντα μιλάω για day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κάνουν οι καινούργιοι τίτλοι στο ps4-one και πόσο στο switch γράφω.Στο πενηνταρικο δε πάνε όλοι + - κανένα πενταευρω;Ναι ή όχι;Θες να συγκρίνω το doom που βγήκε προπερσι σε τιμή στο ps4 με το doom που βγήκε πριν κάνα λίγο καιρό στο switch;Άσε τις εξυπνάδες.

Ο συμφορουμιτης που εθεσε αρχικα το θεμα των υψηλων τιμων δεν ανεφερε πουθενα αυτο το πραγμα,σχολιασε τις τωρινες τιμες των πλατφορμων.

 

Ναι το Doom οταν βγηκε στο ps4 περυσι εκανε 50+ευρω τι παει να πει ομως αυτο?Οτι πρεπει παιχνιδι 1.5ετους να κυκλοφορει στο Switch με αρχικη τιμη τα 50+ευρω επειδη καποτε κοστιζει στις αλλες πλατφορμες τοσο?ΕΙναι λογικη αυτη?

Και αντε πες ας κραξουμε την Bethesda για αυτο. Στα exclusives που οι τιμες ακομα και wii u τιτλων παραμενουν υψηλες μετα απο ποσο καιρο ποιος φταιει?

Στο NSw οι καινούριοι ΑΑΑ τίτλοι κοστίζουν λιγότερο day one απ' ότι στα twins πάντως. Στα twins πάνε στα 70 ευρώ συνήθως. Στο NSw δεν έχω δει τέτοια τιμή, maximum 60αρι και αυτό σε ελάχιστους τίτλους.

 

50αρι σε μεγάλο τίτλο δεν έχω δει ποτέ μου στα twins, ενώ είναι και σύνηθες στο NSw.

 

Πάντα μιλάω για day one.

Εγω παλι τουλαχιστον στο ps4 και φυσικα απο σκρουτζομαγαζα σε αρκετους ΑΑΑ τιτλους 50ευρω και παρακατω πετυχαινω αρα δεν ξερω σε ποιους αναφερεσαι συγκεκριμενα.Για xbox δεν γνωριζω .

Εχω πετυχει παρα πολλους να ξεκινανε τοσο και σιγουρα τα 70ρια που γραφεις δεν ισχυουν αν συγκρινουμε τιμες σκρουτζομαγαζων παντα.

Αν παλι αναφερεσαι(σε συνεχεια απο πριν)σε ψηφιακες τιμες,τοτε απο αυτα που γραφτηκαν πιο πισω εχεις δικιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα exclusives που οι τιμες ακομα και wii u τιτλων παραμενουν υψηλες μετα απο ποσο καιρο ποιος φταιει?

Φταιει η ποιοτητα. Ξερεις πως αγοραζεις κατι και δεν σου πουλανε αερα κοπανιστο και αν αυριο μεθαυριο το δωσεις δεν θα το πουλησεις 10€.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο 11 ώρες παιχνίδι;Απάτη..

https://howlongtobeat.com/game.php?id=42833

Αν το παιχνιδι το τρεξεις και δεν ψαξεις καθολου τοτε θα σου παρει λιγες ωρες.Αν παλι ασχοληθεις λιγο παραπανω μαζι του τοτε σου βγαζει εβδομαδα+.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...