Προς το περιεχόμενο

Στις 29 Ιουλίου η επίσημη κυκλοφορία των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αυτό το Get Windows 10 notification θα παραμείνει εσαεί στο notification area; Δεν βρήκα (στα γρήγορα) κάποιο τρόπο να απενεργοποιηθεί. Ή φταίει το ότι επέλεξα να κάνω reserve οπότε τώρα θα το λουστώ μέχρι τα τέλη Ιουλίου;

 

Επίσης, στο ένα PC το reserve ζήτησε το e-mail μου (δεν έστειλε τίποτα για επιβεβαίωση). Στο άλλο όχι. Και τα δύο αυθεντικά Windows 7. Υποθέτω ότι κάνουν κάποιο match με την IP, αλλά ελπίζω να δώσουν διακριτά licenses στο τέλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για σενα! Εγω που ειμαι τεχνικος εβαλα σε δυο ιδια ακριβως vaio στο ενα τα 7 και στο αλλο τα 8 και η διαφορα στην ταχυτηττα ηταν μεγαλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μία ερώτηση. Γιατί κάποιος να αναβαθμίσει από Win7 σε 10; Δεν βρήκα τον λόγο να πάω σε 8/8.1 (ίσα ίσα είχα λόγο να μην πάω) και δεν βρίσκω τον λόγο ούτε για τα 10άρια.

 

Για να καταλάβω γιατί αυτός ο ντόρος που γίνεται..

http://www.trustedreviews.com/opinions/windows-10-vs-windows-7

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει τίποτα από αυτά και αν δεν θες free λειτουργικό τότε ναι κάτσε στα 7 :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.trustedreviews.com/opinions/windows-10-vs-windows-7

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει τίποτα από αυτά και αν δεν θες free λειτουργικό τότε ναι κάτσε στα 7 :)

 

Φιλος και κουμπαρος μου.....

 

Τα XP ειναι μαπα τα 98 ειναι καλυτερα

Τα Vista ειναι μαπα τα XP ειναι καλυτερα

Τα 7 ειναι μαπα τα Vista ειναι καλυτερα

Τα 8 ειναι μαπα τα 7 ειναι καλυτερα

 

:cry: :D :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.trustedreviews.com/opinions/windows-10-vs-windows-7

 

Αν δεν σε ενδιαφέρει τίποτα από αυτά και αν δεν θες free λειτουργικό τότε ναι κάτσε στα 7 :)

Ναι ακόμα δεν βλέπω τον λόγο. Ευχαριστώ!

Για σενα! Εγω που ειμαι τεχνικος εβαλα σε δυο ιδια ακριβως vaio στο ενα τα 7 και στο αλλο τα 8 και η διαφορα στην ταχυτηττα ηταν μεγαλη.

Sorry και όλας αλλά όλοι οι τεχνικοί στην δουλειά είναι λίγο biased με την MS.. Εγώ προσωπικά δεν είδα διαφορά με συναδέλφους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μία ερώτηση. Γιατί κάποιος να αναβαθμίσει από Win7 σε 10; Δεν βρήκα τον λόγο να πάω σε 8/8.1 (ίσα ίσα είχα λόγο να μην πάω) και δεν βρίσκω τον λόγο ούτε για τα 10άρια.

 

Για να καταλάβω γιατί αυτός ο ντόρος που γίνεται..

Tαχυτητα, boot time και wake from sleep time, virtual desktops, καλυτερη διαρκεια μπαταριας αν εχεις φορητο, πολυ καλυτερη multi-monitor υποστηριξη, περισσοτερος διαθεσιμος ωφελιμος χωρος στο desktop λογω διαφορετικου design(πχ απουσια borders κλπ),  αισθητα αναβαθμισμενος windows explorer, edge browser, καλυτερα notifications, καλυτερο search, cortana, metro apps .

 

Μονο και μονο για τα 3 πρωτα, βασικα μονο το πρωτο(ταχυτητα) αξιζει η αναβαθμιση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω ψιλομπερδευτει,κανουμε κρατηση μπλα μπλα μπλα μπλα.

Μετα τι?Συνεχιζουμε και χρησιμοποιουμε κανονικα τα windows 10 ή μετα απο ενα χρονο θα χρειαστει να πληρωσουμε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη εχω ψιλομπερδευτει,κανουμε κρατηση μπλα μπλα μπλα μπλα.

Μετα τι?Συνεχιζουμε και χρησιμοποιουμε κανονικα τα windows 10 ή μετα απο ενα χρονο θα χρειαστει να πληρωσουμε?

Αμα κανεις την αναβάθμιση θα είναι τσάμπα. ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. ΔΕΝ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ. ΟΥΤΕ ΣΕ ΜΙΑ ΧΙΛΙΕΤΙΑ
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος και κουμπαρος μου.....

 

Τα XP ειναι μαπα τα 98 ειναι καλυτερα

Τα Vista ειναι μαπα τα XP ειναι καλυτερα

Τα 7 ειναι μαπα τα Vista ειναι καλυτερα

Τα 8 ειναι μαπα τα 7 ειναι καλυτερα

 

:cry: :D :P

Οι διάτρητες κάρτες ήταν οι καλύτερες πες του.Όλα τα άλλα είναι οδοντόκρεμες των εταιρειών που θέλουν να πουλήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Επειδη εχω ψιλομπερδευτει,κανουμε κρατηση μπλα μπλα μπλα μπλα.

Μετα τι?Συνεχιζουμε και χρησιμοποιουμε κανονικα τα windows 10 ή μετα απο ενα χρονο θα χρειαστει να πληρωσουμε?

κάποιος βαριέται να διαβάσει posts :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω λίγο πανικοβληθεί. Μετά τον 1ο χρόνο τί γίνεται; Θα πληρώσω; Μήπως η Micro$oft το πάει για συνδρομητικό μοντέλο; Ρε θα βάλω Linux και θα ησυχάσω, λέμε!

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλος και κουμπαρος μου.....

 

Τα XP ειναι μαπα τα 98 ειναι καλυτερα

Τα Vista ειναι μαπα τα XP ειναι καλυτερα

Τα 7 ειναι μαπα τα Vista ειναι καλυτερα

Τα 8 ειναι μαπα τα 7 ειναι καλυτερα

 

:cry: :D :P

Αφού είναι χαζός και είναι κουμπάρος σου, ξέρεις τι να κανεις στην κουμπαρα σου ;)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι διάτρητες κάρτες ήταν οι καλύτερες πες του.Όλα τα άλλα είναι οδοντόκρεμες των εταιρειών που θέλουν να πουλήσουν.

Διάτρητες κάρτες χρησιμοποιούσε στο uni του ο πατέρας μου το 1970.

Μου περιέγραφε την κατάσταση τότε με μια λέξη

Απελπισία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είναι χαζός και είναι κουμπάρος σου, ξέρεις τι να κανεις στην κουμπαρα σου ;)

 

Το οτι αυτος ειναι χαζος δεν παει να πει οτι εγω ειμαι απελπισμενος για να παω με μπετονιερα με ποδια. :cry: :lol: :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...