Προς το περιεχόμενο

Στις 29 Ιουλίου η επίσημη κυκλοφορία των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Θα μπορουμε ομως να τα βαλουμε σε καποιο dvd και να κανουμε clean install ; Η μονο σαν update απο τα Windows Update;

το update σου δίνουν τσάμπα, όχι clean installation, άντε να δώσουν αργότερα iso το οποίο θα το περνάς πάνω από fresh installed (κι activated) windows 7/8/8.1...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για τα πειρατικά λέει πως θα γίνει κανονικά το update αλλά θα συνεχίσουν να είναι πειρατικά.. αυτό δε το πολυ κατάλαβα, μας κάνουν το cr@k δώρο? xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα πειρατικά λέει πως θα γίνει κανονικά το update αλλά θα συνεχίσουν να είναι πειρατικά.. αυτό δε το πολυ κατάλαβα, μας κάνουν το cr@k δώρο? xD

watermark δώρο/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το update σου δίνουν τσάμπα, όχι clean installation, άντε να δώσουν αργότερα iso το οποίο θα το περνάς πάνω από fresh installed (κι activated) windows 7/8/8.1...

 

Ok ας πουμε ομως οτι εγω θελω να τα βαλω τετοια εποχη του χρονου. Πρεπει να τα κανω reserve τωρα ή μπορω και σε 10 μηνες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγάζει τίποτα στα updates, ούτε στα υποχρεωτικά, ούτε στα προαιρετικά. Μάλλον είναι rolling update και δεν το παίρνουν όλοι ταυτόχρονα. Τεσπά, μικρό το κακό.

 

Φαντάζομαι θα υπάρχει και δυνατότητα να κατέβει το λειτουργικό μέσω Internet και να γίνει καθαρή εγκατάσταση, όχι απλό upgrade. ISO και κυρίως δισκάκια δεν θέλω ούτε να τα βλέπω, να μου λείπουν. 2 χρόνια τώρα μου έχει χαλάσει το DVD drive στο PC και δεν με έχει απασχολήσει καθόλου.


Ok ας πουμε ομως οτι εγω θελω να τα βαλω τετοια εποχη του χρονου. Πρεπει να τα κανω reserve τωρα ή μπορω και σε 10 μηνες;

 

Δεν ξέρω αν υπάρχει επίσημη απάντηση πάνω σε αυτό. Η προσφορά ισχύει για 12 μήνες, άρα καλού κακού κάνε τα reserve από τώρα και τα εγκαθιστάς όποτε θέλεις (εντός του 12μήνου εννοείται)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμένα μου το έβγαλε windows 7 pro.

edit για αυτούς που ρωτάνε για iso κτλ.

 

Ακόμα και στην χειρότερη περίπτωση που τα 10 θα έρχονται σαν ενα είδους update χωρίς να γνωρίζουμε το cd-key (πράγμα δύσκολο) δεν είναι δύσκολα τα πράγματα.

 

Μπαινουν τα 10 βάζουμε ένα πρόγραμμα, όπως πολλά που υπάρχουν ήδη, βλέπουμε το cd-key το δικό μας, κατεβάζουμε ένα clean iso και κάνουμε καθαρή εγκατάσταση.

 

Αλλά πιστεύω μέσω του mail που δώσαμε θα στείλουν το cd-key και μετά επιλογή αναβάθμισης μεσω windows update (dirty) ή link για κατέβασμα iso για clean install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ok ας πουμε ομως οτι εγω θελω να τα βαλω τετοια εποχη του χρονου. Πρεπει να τα κανω reserve τωρα ή μπορω και σε 10 μηνες;

όποιος κάνει την αναβάθμιση μέσα στο πρώτο χρόνο, θα τα έχει τσάμπα για πάντα, αυτό γνωρίζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και το έφερε η κουβέντα, έχουμε ιδέα ποιες ακριβώς διαφορές θα έχουν το Home με το Pro; Κάπου διάβαζα ότι στο τελευταίο θα υπάρχει και υποστήριξη για touch, αλλά δεν βρήκα περισσότερες λεπτομέρειες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

H δυνατότητα αναβάθμισης είναι 12μηνης λήξης ή η ίδια η αναβάθμιση;

dat

 

όποιος κάνει την αναβάθμιση μέσα στο πρώτο χρόνο, θα τα έχει τσάμπα για πάντα, αυτό γνωρίζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...