Προς το περιεχόμενο

Στις 29 Ιουλίου η επίσημη κυκλοφορία των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια εγω τα εχω πειρατικα κ μου ηρθε η ειδοποιηση να κανω reserve ta windows 10 ,ειχαν πει οτι δεν θα υπαρχει τελικα η δυνατοτητα στα πειρατικα να κανουν δωρεαν upgrade, ξερει κανει τι παιζει?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα περιμένετε πραγματικά απάντηση όσοι βγαίνετε και διατυμπανίζετε ότι τα έχετε πειρατικά και θέλετε συμβουλές τι να κάνετε και τι θα γίνει;

 

:-(

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μας δώσουν και το .iso για clean install ή θα πρέπει αν θέλω να κάνω format να βάζω sVista (αυτά είχα original :P ), update σε 8.1 και ξανά upgrade σε 10? 

Βασικά το .iso για clean install το βρίσκουμε εύκολα το key είναι το θέμα αν θα κάνει για direct install...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ανυπομονώ! Φαίνονται πολύ ανώτερα από τα 8. Μια ερώτηση: κατά την αναβάθμιση θα επηρεαστούν τα αρχεία μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή ISO ή καθαρή εγκατάσταση μέσω δικτύου με το που μπουτάρει το PC. Φαντάζομαι κάτι τέτοιο θα γίνει, γιατί μπορεί πχ. κάποιος να θέλει να τα κάνει re-install λόγω προβλήματος. Δεν νομίζω να σε αναγκάζουν να βάλεις πρώτα την προηγούμενη έκδοση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονώ! Φαίνονται πολύ ανώτερα από τα 8. Μια ερώτηση: κατά την αναβάθμιση θα επηρεαστούν τα αρχεία μας;

Σε ένα τεστ pc που έκανα το upgrade στην preview δεν μου πείραξε τίποτα από αρχεία που είχα μέσα. Ήταν ομαλή η αναβάθμιση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι δωρεαν για ολους. Δεν εχει σημασια αν εχεις γνησια η πειρατικα.

Αυτό δεν είναι αλήθεια. 

Το ξεκαθάρισαν πως για να πάρεις τα 10άρια πρέπει να έχεις αυθεντικά 7 ή 8/8.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανυπομονώ! Φαίνονται πολύ ανώτερα από τα 8. Μια ερώτηση: κατά την αναβάθμιση θα επηρεαστούν τα αρχεία μας;

 

Αυτή είναι και η έννοια του upgrade. Θα πρέπει να γίνει seamlessly (όπως και στα Mac, αν και εκεί έχουμε την τεράστια διαφορά ότι ούτως ή άλλως δεν υπάρχει registry).

 

Λογικά θα δημιουργηθεί φάκελος windows.old που θα κρατήσει όλα τα παλιά αρχεία συστήματος. Για program files ή ήδη εγκατεστημένα προγράμματα κλπ δεν έχω ιδέα. Εμένα μου έγραψε ότι θα πρέπει να ξηλώσω το Daemon Tools πριν κάνω την αναβάθμιση και ότι το Autocad 2012 ίσως δεν λειτουργήσει σωστά (άρα τα υπόλοιπα θα παίξουν; παιχνίδια, εφαρμογές κλπ)

 

Τα προσωπικά αρχεία (πχ. στο my documents) σίγουρα θα μείνουν ανέπαφα (αν και ένα backup ποτέ δεν έβλαψε κανέναν).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την αναβάθμιση όταν θελησουμε να κάνουμε format θα πρεπει να ξανααναβαθμίσουμε στα 10?? Κ αν περάσει το 12μηνο κ θέλουμε format δεν θα μπορούμε να κάνουμε πλεον δωρεάν αναβάθμιση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μετα την αναβάθμιση όταν θελησουμε να κάνουμε format θα πρεπει να ξανά να βαθμό δούμε στα 10?? Κ αν περάσει το 12μηνο κ θέλουμε format δεν θα μπορούμε να κάνουμε πλεον δωρεάν αναβάθμιση??

ξανά να βαθμο δούμε? θα δούμε...

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι αλήθεια. 

Το ξεκαθάρισαν πως για να πάρεις τα 10άρια πρέπει να έχεις αυθεντικά 7 ή 8/8.1

Εμενα παντως μου ηρθε το μήνυμα για free upgrade και δεν εχω γνησια. Θα δουμε τι θα γινει στο τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εμενα παντως μου ηρθε το μήνυμα για free upgrade και δεν εχω γνησια. Θα δουμε τι θα γινει στο τελος

θα έχεις watermark και μάλλον κάποιο pop-up...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...