Προς το περιεχόμενο

Στις 29 Ιουλίου η επίσημη κυκλοφορία των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ελπιζω παντως να μην εχουν σφαλματα...ή τουλαχιστον αρκετα :P 

οποτε παταω το εικονιδιο .....

Εμένα πάντως που πήγα πρώτα από HDD->SSD στην μανίσια και μετά πέρασα τα 8.1 δεν μου έβγαλε τίποτα.

Τώρα εάν βγάλει τίποτα περίεργο στα W10 δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά,αλλά λογικά δεν θα έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα πάντως που πήγα πρώτα από HDD->SSD στην μανίσια και μετά πέρασα τα 8.1 δεν μου έβγαλε τίποτα.

Τώρα εάν βγάλει τίποτα περίεργο στα W10 δεν βάζω το χέρι μου στην φωτιά,αλλά λογικά δεν θα έχει πρόβλημα.

εγω τα εχω καιρο περασμενα....το θεμα με το σκληρο το ειχε πριν 2 μηνες.....παει σφαιρα το λαπτοπ ...ανοιγει σε 8 δευτερολεπτα , δεν κολλαει πουθενα κ το προσεχω οσο μπορω...δεν εχω κανενα παιχνιδι μεσα ...απο εφαρμογες μονο τορρεντ , recuva , teamviewer10 και για τη σχολη μου το autocad kai autodesk inventor του 2015 και τα 2...βαρια ναιμεν αλλα τα φορτωνει πενα...οποτε δε νομιζω να εχω θεμα...πως μπορω να διαπιστωσω αν ο καινουριος μ σκληρος ειναι οντως SSD? Γτ δεν μου το διευκρινισε ο τεχνικος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω τα εχω καιρο περασμενα....το θεμα με το σκληρο το ειχε πριν 2 μηνες.....παει σφαιρα το λαπτοπ ...ανοιγει σε 8 δευτερολεπτα , δεν κολλαει πουθενα κ το προσεχω οσο μπορω...δεν εχω κανενα παιχνιδι μεσα ...απο εφαρμογες μονο τορρεντ , recuva , teamviewer10 και για τη σχολη μου το autocad kai autodesk inventor του 2015 και τα 2...βαρια ναιμεν αλλα τα φορτωνει πενα...οποτε δε νομιζω να εχω θεμα...πως μπορω να διαπιστωσω αν ο καινουριος μ σκληρος ειναι οντως SSD? Γτ δεν μου το διευκρινισε ο τεχνικος.....

Εγώ τον αγόρασα και τον πέρασα μόνος μου και φυσικά το ξέρω.Η διαδικασία απλούστατη διότι στο G50 ανοίγει όλη η πίσω μεριά με slide και κάνει την ζωή μου/μας εύκολη.

Μπορείς να το δεις από το system->device manager->disk drives εάν δεν απατώμαι τι μοδέλο φοράει ο γκομπιούτορας και να το επιβεβαιώσεις.

Κάποιος που το έχει στο λογισμικό ίσως μπορεί να σου πει και καλύτερο τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τον αγόρασα και τον πέρασα μόνος μου και φυσικά το ξέρω.Η διαδικασία απλούστατη διότι στο G50 ανοίγει όλη η πίσω μεριά με slide και κάνει την ζωή μου/μας εύκολη.

Μπορείς να το δεις από το system->device manager->disk drives εάν δεν απατώμαι τι μοδέλο φοράει ο γκομπιούτορας και να το επιβεβαιώσεις.

Κάποιος που το έχει στο λογισμικό ίσως μπορεί να σου πει και καλύτερο τρόπο.

μαλλον HDD ειναι...αλλα δεν εχω κανενα θεμα γενικως.....ειναι καθαρο και γρηγορο το λαπτοπ...οποτε με το καλο περιμενω τα 10αρακια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ποτέ θα τα δώσουν? Στην σελίδα τον Windows που μπήκα λέει για αρχές Αυγούστου... Έχουμε κάτι σίγουρο?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου Lenovo MiiX3 παντως που εχει επανω 8.1, εμφανιστηκε η ειδοποιηση, επελεξα να γινει η κρατηση, δεν μου ζητησε πουθενα ομως e-mail. Η ειδοποιηση ειναι παντως ακομη ON στην taskbar ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάνε φορμάτ στα windows 7 λίγο πριν έρθουν τα 10, έτσι θα έχεις περίπου καθαρό pc πριν την αναβάθμιση...

Αν κάνεις format πρίν βάλεις τα 10 δεν θα χαθεί το license απ' το PC σου; Εμένα με Win7 Ultimate μου ήρθε σήμερα η ειδοποίηση, και δεν ξέρω αν πρέπει να ρισκάρω φορμάτ πρίν μπούν τα 10. Λογικά αν η εγκατάσταση γίνει σε στύλ windows.old (με τα παλιά αρχεία των 7 να μην επηρεάζουν τη νέα εγκατάσταση), δεν θα υπάρξει κάποιο ουσιαστικό θέμα πιστεύω. Μακάρι πάντως να δίνεται η δυνατότητα να clean install.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά σε όλους παραμένει η ειδοποίηση. Δεν ξέρω αν εξαφανίζεται μετά από restart ή αν θα μείνει εκεί μέχρι να κυκλοφορήσει το νέο λειτουργικό (χλωμό). Όπως λέει και ο τίτλος του παρόντος άρθρου, η διάθεση ξεκινάει 29/7. Τώρα αν κάποιοι τα πάρουν λίγες μέρες αργότερα (λόγω rolling upgrade), μικρό το κακό. Αύγουστος είναι, θεωρητικά θα πρέπει να έχουμε σπουδαιότερα πράγματα να κάνουμε από το να πατάμε refresh κάθε τρεις και λίγο αν άρχισαν να κατεβαίνουν τα Win10 ή όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικο μου Lenovo MiiX3 παντως που εχει επανω 8.1, εμφανιστηκε η ειδοποιηση, επελεξα να γινει η κρατηση, δεν μου ζητησε πουθενα ομως e-mail. Η ειδοποιηση ειναι παντως ακομη ON στην taskbar ...

 

Στα Windows 8.1 που έχω outlook account για Login ζήτησε mail.

 

Στα 7 (σε ενα λαπτοπ) οχι.

 

Ισως παιζει ρόλο αυτο.

 

Επίσης στα 7 η αναβάθμιση ήταν στα optional και όχι στα important

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χρειαστει πολυ για να με πεισουν να αποχωριστω τα 7αρια.....τα 8 δεν τα καταφεραν , ωραια παντως η π@π@ρι@ τους μεσω update notification να σε ζαλιζουν σχετικα με επερχομενη εκδοση λειτουργικου......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Outlook account δεν νομίζω να έχει σχέση. Σε εμένα ζήτησε email και δεν χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ τέτοιο λογαριασμό, ούτε και τον έχω συνδεδεμένο με τα Windows.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω..Εχω σε laptop τα 7 μου ήρθε μήνυμα για τα 10 έκανα κράτηση..Αν τώρα κατεβάσω την preview έκδοση η κράτηση πού έκανα χάνεται?Δηλαδή θα μου γίνει αναβάθμιση στα 10 όταν κυκλοφορήσουν ή θα συνεχίσω να είμαι στην preview έκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ όταν ήλεγξα τα updates μου ήρθε το "Get Windows 10" update. Έχει και εικονίδιο κάτω δεξιά.

 

Το θέμα είναι το εξής: έχω το windows 7 ultimate, αλλά δεν είναι αυθεντικά (yeah, I know ...), παρόλο που το σύστημα τα αναγνωρίζει ως genuine. Είμαι σίγουρος πως και άλλοι έχουν το ίδιο κλειδί με 'μενα.

 

Θα είμαι με το ίδιο προφίλ αν κάνω upgrade, ή θα μου βγάζει κάποιο μήνυμα ότι δεν είναι genuine κλπ. Κι αν ναι, γιατί τώρα (με Windows 7) δεν μπορεί να το αναγνωρίσει η Microsoft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...