Προς το περιεχόμενο

Στις 29 Ιουλίου η επίσημη κυκλοφορία των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για τις εκδοσεις των 7 υπαρχει αντιστοιχια με αυτες των 10?

Δηλαδη, 7 Starter/Basic/Prem - 10 και 7 Prof/Ulti - 10 Pro?

Εχουν πει τιποτα?

http://www.windowscentral.com/find-out-which-version-windows-10-you-will-get-when-you-upgrade-free

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 247
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω αγορασμένα τα XP και δεν μου ήρθε ειδοποίηση για reserve. Αυτό σημαίνει οτι εμείς που πληρώσαμε, δεν θα πάρουμε την δωρεάν αναβάθμιση στα 10?

Έλεος ρε Micro$oft! Απο παντού να τ'αρπάξει αυτή η εταιρεία. Θα βάλω λινουξ να ησυχάσω μου φαίνεται 

Πάμε λιγο federer style, ξεκινάω λοιπόν:

Τι πράγματα είναι αυτά που κανει η MS? Επι Βill gates δεν θα γίνονταν αυτά. Αυτό το λειτουργικό θα πατώσει, θα είναι το κύκνειο άσμα της MS.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

για επιβεβαίωση του reservation ανοίξτε το Windows Update, θα έχει εμφανιστεί κείμενο που θα λέει "Windows 10 Upgrade Reserved. View Confirmation"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παλι θα περιμενω μεχρι τελη Ιουλιου να δουμε τελικα τι θα παιζει με τα 10ρια και την εγκατασταση για να προχωρησω και στην αγορα μεγαλυτερου Ssd γιατι ο 120ρης πλεον δεν φτανει και οι τιμες των 512 ειναι ακομα τσιμπημενες δυστηχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμένω να εμφανιστούν στο dreamspark για να κατεβάσω και το iso για καθαρή εγκατάσταση. Δεν θα τα κάνω reserve. Λογικά αυτά θα είναι τα τελευταία windows που προλαβαίνω να πάρω τζάμπα ως φοιτητής! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν ειχα 7αρια από τον θείο σαμ, με το κόλπο του δωρεάν media center κέρδισα 1 δωρεάν πλήρως λειτουργικό serial για 8αρια και μετά με το κόλπο της αναβάθμισης από 7(πειρατικά) σε 8αρια με 15 ευρό κέρδισα άλλο ένα serial windows 8.

 

Συνοψιζοντας με 15 ευρώ έχω 2 γνήσια κλειδιά για windows 8 τα οποία τρέχουν στον σταθερό και στο λαπτοπ.

 

Δε χρειάστηκε όσες φόρες έκανα φορματ να περάσω windows 7 και μετα να αναβαθμίσω σε 8αρια, απλα κατέβαζα το iso n8 και έβαζα το κλειδί από την αναβάθμιση.

 

Ελπίζω κάτι τέτοιο να γίνει και από 8 σε 10αρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

dreamspark λογικα θα βγουνε πιο αργα

 

κ εγω απο εκει το iso αν δεν

Dreamspark θα βγουν λογικά μαζί με την RTM...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτους που ρωτατε για τα πειρατικα, υπηρχε πλανο για ολους, μετα το γυρισε μονο για τους Κινεζους και πλεον λεει οτι θα γινει παλι για ολους.

 

Εδω στο δευτερο link αν και δεν αναφερει πηγη:

 

http://www.reuters.com/article/2015/03/18/microsoft-china-idUSL2N0WJ2N220150318

 

https://torrentfreak.com/chinese-pirates-to-get-free-windows-10-upgrade-150318/

 

 

Τωρα για το εαν θα δωθει κλειδι για clean install η αφορα μονο αναβαθμιση, που δεν θα μπορει να γινει extract καποιο κλειδι για τα 10, θα μπορει να γινει σιγουρα μεταφορα του token με καποιο tool...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς που έχουμε τα 98 πάλι στη απέξω θα μείνουμε;

 

Μου άρεσε η απάντηση στην επιβεβαίωση της κράτησης από την Microsoft..

 

"Θα κάνεις κράτηση; Τέλεια!"

 

16χρονο έγραψε το κείμενο; :P

 

Αρχαιολογία είσαι ρε φίλε, χεχε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιμένω το upgrade θα είναι σαν να τα διαγράφει όλα εκτός απο τις εφαρμογες των Windows.

 

Αν είναι έτσι πρέπει να στο λέει από πριν (για να μην το κάνουν μερικοί).

 

Ας μας πει κάποιος σίγουρα ρε παιδιά. Αν είναι να μην το κάνω καθόλου, έχω πολύ σημαντικά έγγραφα.

 

"Πάνθηρα" δες κι εδώ: http://www.theverge.com/2015/6/1/8696949/windows-10-feature-loss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω windows 8,1 τα οποία ήταν προεγκατεστημένα στον υπολογιστή από την μέρα που τον αγόρασα. Μέχρι στιγμής δεν έχει εμφανιστεί τίποτα για αναβάθμιση στα 10. Επίσης, μέσα στον υπολογιστή δεν υπάρχει το windows update αλλά ένα Dell update. Έχει καμιά σχέση το ένα με το άλλο και ξέρετε μήπως αν θα έρθουν τα 10αρια η τζάμπα περιμένω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...