Προς το περιεχόμενο

Που να παω σαν τουριστας στην αθηνα?


Toufas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 36
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν το πρότεινα για το φαγητό :) αλλά σαν μουσείο κ επίσης για ευχάριστο διάλειμμα στον κήπο του.

 

Ps: ένα tip για σένα, μάθε να διαβάζεις πιο προσεκτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α εγώ κατάλαβα οτι το πρότεινες για φαγητό...

 

Ζητώ συγγνώμη...τώρα είδα οτι ρωτάει και γενικά πού να πάει. Νόμιζα μόνο για φαγητό.

 

Aμάν κι εσύ ρε Τούφα...το φαγητό είναι μια κατηγορία από μόνο του, δεν το μπερδεύουμε με τα άλλα. Εγώ θα στα λέω; Δεν πρόκειται να βρεις καλό φαγητό στην Αθήνα, μόνος σου το είπες είναι όλα χάλια, αν πας παραέξω το ξανασυζητάμε

 

Ps: ένα tip για σένα, μάθε να διαβάζεις πιο προσεκτικά.

 
Ναι έχεις δίκιο ευχαριστώ... 
Επεξ/σία από kontrakultura
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βασικοτερο(μετα την Ακροπολη) πιστευω ειναι να πας προς παραλια για μπανιο, φαγητο και ποτο.

 

Επισης, ο ναος του Ποσειδωνα στο Σουνιο για απογευματινη βολτα ειναι οτι πρεπει: συνδυαζει κορυφαιο αρχαιολογικο χωρο(που ειναι κ ρομαντικος το απογευμα), εξαιρετικη διαδρομη, δυνατοτητα για βουτια οπου σου γεμισει το ματι, ψαροταβερνες στη διαδρομη.

eplo_91_sounion.jpg

 

sounio_3.jpg

 

Για καλο ψαρι,θαλασσινες μακαροναδες κλπ, δες τον Θοδωρη και Ελενη στα Λεγραινα στο δρομο για το Σουνιο:

https://foursquare.com/v/%CE%B8%CF%8C%CE%B4%CF%89%CF%81%CE%BF%CF%82--%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%BD%CE%B7/4c30af937cc0c9b665a8ed9a

 

Στο κεντρο της Αθηνας μετα την Ακροπολη, μπορεις να πας προς Αναφιωτικα για ωραια, απογευματινη-βραδινη βολτα:

 

Μια βόλτα στα Αναφιώτικα, σε ένα ‘νησί’ στο κέντρο της Αθήνας

 

%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%A6%CE%99%CE%A9%CE%

https://www.google.gr/search?q=%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%86%CE%B9%CF%89%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1&safe=off&espv=2&biw=1538&bih=1029&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ejhyVeO3GIT4UvHGgvAB&ved=0CAYQ_AUoAQ

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Πηγαινε στο Αγανι. Γκουγκλ ιτ ειναι πολυ καλο. Για φαγητο αυτό. Γενικα ο κηπος που αναφερθηκε ειναι πολυ καλη φαση. Και μια που λεμε για κηπους, πηγαινε την στον κηπο του Black Duck ετσι για τη φαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες και κάτι κοντά στην Αθήνα μπορείς να πας για ψαράκι στον Κακια στην Σαλαμίνα. Θες σίγουρα αμάξι, πιάνεις Αθηνών Κορίνθου και μετά λεωφόρο Σχιστου. Σε μισή ώρα ανάλογα που θα μείνεις είσαι Πέραμα. Φερρυ σε ένα τέταρτο εισαι απέναντι. Κανείς την βόλτα σου και πας για φαγητό και ουζακι. Μεγάλη ποικιλία στα φαγητά, ποτα και καλή ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μανδρα για παϊδάκια.

Τζόλια for teh win!!!!

 

Αλλά ο τούφας είναι γκουρμέ μάγειρας, μιλάει για μισελενοεστιατόρια άμα δει το ξύγκι στο τζόλι μπορει να πάθει κανά καρδιακό :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχε πάει γνωστός μου, 2 πιάτα 1 κρασί. 150 ευρώ.

Εχω παει και εγω. 2 πιάτα ενα μπουκάλι κρασί 90€. καλη επιλογή για ψάρι-δε μου αρέσει βέβαια το σημείο...

Δες επισης και το αλατσι ή και το βυζαντινό για καλο κ Κύριλλε φαγητό, πάμε εκει καμία φορά με καλεσμένους απο το εξωτερικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...