Προς το περιεχόμενο

windows 8.1 or windows 7


shadowlike

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tι λειτουργικό προτείνετε για gaming ; Το metro UI έχει αρχίσει να μου δίνει στα νεύρα ακόμα και με τα tweaks που το αφαιρούν, έχουν παραμείνει κάτι κατάλοιπα (menu popups στα δεξια, apps και configurations που σε πετανε σε metro ui κλπ) Αξίζει να γυρίσω σε windows 7;

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν σε ενοχλούν τόσο τα 8.1 κατέβασε το classic shell να σου επαναφέρει και την έναρξη style win 7 και καθάρισες.

Δεν βλέπω τον λόγο κάποιος να επιλέξει 7άρια για νέο σύστημα πλέον.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παιδια εβαλα εχθες τα 8.1 και στο site της hp δεν εχει drivers για το δικο μου μοντελο (Pavilion DV5 1145EV) και δοκιμασα απο τα 7αρια. Δεν ξερω αν ειναι σωστοι αλλα δειχνει οτι βρισκει ολες τις συσκευες, το θεμα ειναι οτι ακομη και με τον ssd ειναι νωχελικο στο ανοιγμα εφαρμογων, το καλο ειναι οτι απο θερμοκρασιες κατεβηκε πολυ. Τι γινεται? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δοκίμασες τις λύσεις που αναφέρουν σε αυτό το Link.png Site: θέμα ?

Αν το λες για μενα αυτο εχω κανει καποια. Αλλα καπου διαβασα στο επισημο site της hp οτι στο δικο μου , νομιζω και σε αλλα λαπτοπ, μπορω να βαλω μονο vista32 home και μεχρι win732 home ισως γι αυτο και δεν εχει drivers για τις συσκευες στο site, μονο για την καρτα γραφικων nvdia 9600gt βρισκω στο site της nvidia για τα 8.1 που εχω πανω τωρα. Οταν κατεβαζω ομως απο την hp οδηγους για 7αρια και κανω εγκατασταση δειχνει οτι την κανει μια χαρα, αυτο σημαινει οτι δουλευει και καλα? Γιατι κατι κουλα στα καλα καθουμενα μου τα κανει. π.χ εκει που βλεπω ταινια η διαβαζω καμια σελιδα βουυυυυυυυυυ το ανεμιστηρακι και οι θερμοκρασιες χτυπανε 70αρια (cpu ,core1,core2, gpu). Μηπως να γυρισω σε 7αρια? Γιατι για svista δεν το σκεφτομαι καν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο δίσκος είναι sata 3 πράγμα που δεν νομίζω ότι υποστηρίζει το laptop σου οπότε καταλήγουμε ότι ο ssd σου δουλεύει πιο χαμήλα σε ταχύτητες από αυτές που δίνει η εταιρεία. Επίσης τσέκαρε μέσω του task manager όταν διαπιστώνεις καθυστέρηση τι είναι αυτό που χρησιμοποιεί τους περισσότερους πόρους του συστήματος σου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο δίσκος είναι sata 3 πράγμα που δεν νομίζω ότι υποστηρίζει το laptop σου οπότε καταλήγουμε ότι ο ssd σου δουλεύει πιο χαμήλα σε ταχύτητες από αυτές που δίνει η εταιρεία. Επίσης τσέκαρε μέσω του task manager όταν διαπιστώνεις καθυστέρηση τι είναι αυτό που χρησιμοποιεί τους περισσότερους πόρους του συστήματος σου. 

Αυτο το ξερω οκ, μου το λεει και στο dashboard της sandisk (αλλα διαφορα στην αποκριση ειδα) .Για τους οδηγους που ειναι απο 7αρια και τους βαζω σε 8.1 μηπως εχει κανενα θεμα εκει? Επισης ειπα η hp λεει οτι μεχρι 7αρια μπορω να βαλω αυτο ισχυει? Μηπως γι αυτο τα κανει? Επισης να συμπληρωσω οτι στο user manual δειχνει οτι η καρτα γραφικων ειχει πανω thermal pads και οχι παστα, οταν τον ανοιξα ομως πρωτη φορα ειχε παστα παιζει κανενα ρολο στη θερμοκρασια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό που το λέει; μπορεί να το ανανεώνανε μέχρι την έκδοση των 7 και μετα που βγήκαν τα 8 να μη το ξανά ανανεώσανε για αυτό να μη λέει τίποτα. Από τη στιγμή που παίζει και αναγνωρίζει όλες τις συσκευές δεν θα αντιμετωπίσεις πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...