Προς το περιεχόμενο

ARK: Survival Evolved


Lam13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 10 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαιρετώ,μόλις τώρα(καμία ώρα πριν δηλαδή) ανοίξαμε ξανά τον server με το ίδιο όνομα όπως και τότε,μόνο που αυτή την φορά το έχουν όλοι μας(μέχρι και ο server) originalle και όχι πειρατικό B).

Είστε όλοι ευπρόσδεκτοι να έρθετε.

 

[EU]MilkyWay[2.5xXP,2xTame,1.5xHarv]


(ακόμα προσπαθούμε να τον κάνουμε να εμφανιστεί μέσα στην λίστα του ingame παιχνιδιού)

για όποιον θέλει να τον βάλει μέσα από το steam από τον server browser του:

ip: 80.57.68.16:27015

dedicated server

 

Map: The center

Anticheat/Battleye: ON

Slots: 70

Location: Holland

 

active admins

Ark data download:Disabled

3rd Person mode

PvEvP

Croshair: disabled

floating hud: allowed

map player location: disabled

pvp structure decay: disabled

 

banner.png

 

όποιος τον δοκιμάσει και του άρεσε,ας μας κάνει ένα upvote,για να επιταχύνουμε την διαδικασία να μας τον ανεβάσει η nitradro στις λίστες της.

 

Σας περιμένουμε :)

 

*ip edited*

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μόνο και μόνο που το game αν και σε ea status έβαλε dlcs με απωθεί από το να το αγοράσω ακόμα και στα 9.5 ευρώ που είναι τώρα σε sale  

Επεξ/σία από aliakas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο και μόνο που το game αν και σε ea status έβαλε dlcs με απωθεί από το να το αγοράσω ακόμα και στα 9.5 ευρώ που είναι τώρα σε sale γιατί χρειάζομαι και τα dlcs 

για τον server σας δεν μπορώ να καταλάβω αυτό το καπρίτσιο του καθενός σε privete servers να βαζουν και να κλειδώνουν τον τρόπο απεικόνισης του game (camera)

Αν εσύ θες να παίζεις με τον δικό σου τρόπο (3rd person) δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν δίνεις και στους άλλους το δικαίωμα να παίζουν με τον δικό τους αγαπημένο τρόπο (1st person)

το ίδιο γίνετε και στα διάφορα rally και γενικά games με αυτοκίνητα (λες και όλοι έχουμε 3 οθόνες για σωστή απεικόνιση από την cockpit camera)

Αυτές οι προσωπικές σκέψεις δεν στρέφονται κατά των παιδιών του server ή εσένα προσωπικά

Απλά δεν μπορώ να καταλάβω την λογική του έλα στον server μου και παίξε όπως γουστάρω εγώ και άμα σου αρέσει αν δεν σου αρέσει δρόμο

ενώ το game δίνει την επιλογή για να είναι όλοι ευχαριστημενοι και να παίζουν με τον αγαπημένο τους τρόπο 

 

^Μισό λεπτάκι,για να μπουν κάποια πράγματα στην θέση τους και επειδή αυτό εδώ αποτελεί ποστ με σκοπό την σύγχυση και της απομάκρυνσης ενδιαφερόμενων παιχτών(μιας και το είδαμε ομαδικά και το κρίναμε έτσι)..και έπεσε ο ο άχαρος κλήρος να απαντώ σε σας συνέχεια,που στο τέλος θα με μισείτε με πάθος.

Απορώ πως δεν στρέφεται κατά εμάς,αλλά βέβαια,πρώτα να καρφώσω 1-3-4-5 πράγματα του σερβερ,και μετά να βγάλω την ουρά μου απέξω..!

Δεν πάει έτσι όμως!

 

 

1ον)δεν χρειάζεται να αγοράσεις κανένα DLC για να μπεις στον σερβερ μας.Το μόνο dlc που φοράει ο server,είναι το "the center" και είναι free DLC.

 

2ον) Ούτε και μεις συμφωνούμε με τα πληρωτά DLC σε ΕΑ παιχνίδι,οπότε δύσκολο να τα βάζαμε στον σερβερ μας,αφού και οι ίδιοι δε τα έχουμε πάρει και ούτε σκεφτόμαστε να τα πάρουμε.

3ον) Ποιος σου είπε ότι έχουμε κλειδωμένη την κάμερα;Όποιος θέλει παίζει είτε σε 1ο πρόσωπο είτε σε 3ο,αρκεί να κουνήσει την ροδέλα στο ποντίκι του.Για να μαθαίνεις και μη φαρμακώσεις και άλλους,το 3rd person mode(όπως ακριβώς το γράφει το setup μέσα),σημαίνει ότι είναι ενεργοποιημένη και αυτή η επιλογή του 3ου προσώπου για όποιον θέλει.

Οπότε όπως βλέπεις δεν έχουμε τέτοια βίτσια,όπως θέλεις να μας προσάψεις.

4ον)Δεν διώξαμε ποτέ κανέναν από οποιονδήποτε game server έχει ανοίξει η παρέα μου και γω,συμφωνούμε ή όχι με άλλους.Μόνο οι hackers παίρνουν πόδι χωρίς πολλά.

5ον)Είμαι της άποψης,δοκιμάστε πρώτα και μετά ελάτε και κρίνετε και γράψτε ότι θέλετε και θα δεχτούμε κάθε παρατήρηση και κάθε αλλαγή να γίνει, που προτείνεται από παίχτες.

6ον)Εαν με την απάντηση μου θίχτηκες(εμείς να δεις πόσο θιχτήκαμε με αυτά που έγγραψες) και δεν θέλεις να παίξεις μαζί μας,νομίζω την απόφαση να μην παίξεις την έχεις πάρει από πριν,μην αγοράζοντας το παιχνίδι.

7ον)Ένα συγνώμη μας αρκεί.

 

Φιλικά πάντα και με λογική!

:)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω που κόλλησε ο φίλος από πάνω,πιο αναλυτικά δεν θα μπορούσε να τα πει ο xtrmsnpr,παρόλα αυτά μπήκα σήμερα να παίξω και μου έκανε εντύπωση ποσο smooth ήτανε και επίσης το ποσο χαμηλό ping είχα.Γενικά έχω μείνει ευχαριστημένος από τα παιδιά που έχουν τον server.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σου λέω δεν έχει να κάνει με τον server σας 

απλά βλέποντας το 3rd person στο setup δεν μπόρεσα να μην γράψω την γνώμη μου 

σε καμιά περίπτωση δεν θέλω να αποθαρρύνω κανέναν από το να ευχαριστηθεί το game μαζί σας 

και μετά από την απάντηση σου(σε υψηλό τόνο αν και στο ποστ μου ξεκαθάρισα ότι ήταν προσωπική άποψη)

μπήκαν τα πράγματα στην θέση τους 

καλό gaming παίδες sorry για την αναστάτωση 

 

p.s για τα dlcs μιλούσα γενικά για την φάση του παιχνιδιού και όχι για το server σας (βγάλαν dlcs οι αθεόφοβοι σε ea game)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το like το'στειλα, 2-3 ωρίτσες που πρόλαβα και μπήκα ωραία ήταν (εκτός απο κάτι lv100 raptors και λοιπά dinos που με κάναν corpse-camp :P )

 

Περίπου τι ώρες παίζετε Σ/Κ, να ξέρω μπας και πετύχω κανέναν online; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το like το'στειλα, 2-3 ωρίτσες που πρόλαβα και μπήκα ωραία ήταν (εκτός απο κάτι lv100 raptors και λοιπά dinos που με κάναν corpse-camp :P )

 

Περίπου τι ώρες παίζετε Σ/Κ, να ξέρω μπας και πετύχω κανέναν online; :P

εμ,τώρα το βάλαμε το παιχνίδι ξανά..παίξαμε σε 1-2 official,μας σπάσανε τα νεύρα κάτι τυπάδες που μας έκαναν μπούλινκ,αν δε μεταφέραμε τις βάσεις μας πιο περά(τώρα πιο πέρα που; ),και αποφασίσαμε να ανοίξουμε πάλι στο μηχάνημα που έχουμε τον σερβερ..Αυτό εδώ είναι το 1ο ΣΚ μας :P

Ακόμα με ports παλεύουμε,μιας και δεν μπορούμε να κάνουμε τον σερβερ να εμφανιστεί στον ingame browser,αλλά μόνο στον steam browser.

θα μας βρεις διάφορες ώρες,κυρίως πολύ αργά το βράδυ.

 

banner-78570-1486262674.jpg

 

όποιον τον δοκιμάζει πάντως και του αρέσει τον παρακαλούμε,να μας κάνει ένα vote και σε αυτό εδώ το site

https://ark-servers.net/server/78570/

μήπως καταφέρει και πάρει το rep που χρειάζεται για να εμφανιστεί στην ingame λίστα.

Για την ώρα όποιος θέλει να κάνει join,ας προσθέσει τον σερβερ στα favorites μέσα στον steam server browser,ώστε να τον εμφανίζει στα αγαπημένα και ingame.

ή να κλικάρει εδώ κάθε φορά

steam://connect/80.57.68.16:27015

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις με κάνανε μέλος της ομάδας τους τα παιδιά και αυτό που έχω να πω είναι ότι απάνω που είχα βαρεθεί το παιχνίδι άρχισε πάλι να έχει ενδιαφέρων . Τα παιδιά είναι άψογα και προπάντων δείχνουν κατανόηση σε ένα άσχετο σαν εμένα..!!! Αν και έχω περιορισμένο χρόνο λόγο οικογένειας και παιδιού θα δίνω το παρόν στην ομάδα με την κάθε ευκαιρία.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλάξαμε κάποια πράγματα στον σερβερ

 

x2.5 XP

x5 Tame

x2 Harvest

 

ip: noobw.sytes.net:7777

 

game version: 254.89(έτσι κι αλλιώς γίνεται update όποτε κυκλοφορήσει κάποιο patch)

επίσης προσθέσαμε τα παρακάτω mods,τα οποία ο server σας τα κάνει autodownload την ώρα που συνδέεστε.

 

Mini Vault
StackMeMore
Structures Plus
Scorched Eart Tabula Rasa

 

όποιος θέλει να μαθαίνει νέα μας,δεν έχει παρά να κάνει join το steam group μας:

ARK - [EU]MilkyWay[2.5xXP,5xTame,2xHarv]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

αλλάξαμε κάποια πράγματα στον σερβερ

 

x2.5 XP

x5 Tame

x2 Harvest

 

ip: noobw.sytes.net:7777

 

game version: 254.89(έτσι κι αλλιώς γίνεται update όποτε κυκλοφορήσει κάποιο patch)

επίσης προσθέσαμε τα παρακάτω mods,τα οποία ο server σας τα κάνει autodownload την ώρα που συνδέεστε.

 

Mini Vault

StackMeMore

Structures Plus

Scorched Eart Tabula Rasa

 

όποιος θέλει να μαθαίνει νέα μας,δεν έχει παρά να κάνει join το steam group μας:

ARK - [EU]MilkyWay[2.5xXP,5xTame,2xHarv]

 

ο server άλλαξε map:

σε  The Island.

Τον vanilla δηλαδή.Όλα τα άλλα μένουν ως έχουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιες ακόμα αλλαγές στον σερβερ,για καλύτερη PVP εμπειρία:
 

Ark data download:Disabled
3rd Person mode
PvEvP
Croshair: ON
floating hud: ON
map player location: ON
pvp structure decay: OFF
Fly in caves: ON
Multipliers:
× XP: 15x
× Tame: 15x
× Harvest: 10x
× Breed/Eggs: 40x
× Kill XP: 10x
× Craft XP: 2x
× Harv Dmg: 2x
× Kill XP: 10x
× Taming: 15x
× Farming: 10x
× Breeding: 40x

https://ark-servers.net/server/78570/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

χτες πήραμε απόφαση να τον κλείσουμε στις 26 Μαΐου

οι λόγοι βρίσκονται στο λινκ...χοντρικά είναι ότι σταματήσαμε και μεις οι ίδιοι να παίζουμε το παιχνίδι μετά τα τελευταία updates.

 

O server έχει μαζέψει αρκετές φυλές  , έχει αρχίσει και αποκτάει περισσότερο ενδιαφέρων...  !!! 

Server shutdown {end date}
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...