Προς το περιεχόμενο

Νέο iOS 9 με βελτιωμένη αναζήτηση, βελτιωμένη Siri και εξελιγμένο multitasking στο iPad


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν αντιγράφει και η google την apple μπας και δούμε στο android ένα google search της προκοπής; Υπόσχομαι να μην την κατηγορήσω ότι αντιγράφει.

https://www.youtube.com/watch?v=EhNnaWP0OAI

 

Σου θυμιζει κατι αυτο απο εκδοση jelly bean και συσκευη με 1 ram και σχετικα παλια;

Και μιλαμε για πραγματικο multi-window και οχι απλα 2.

 

Προσωπικα για να μην παρεξηγηθω πιστευω οτι παντα καποιος προηγειται και καποιοι αλλοι ακολουθουνε.Αυτο δεν με πειραζει.Ετσι ειναι...Οπως π.χ αυτο που θα φερει το android M με το θεμα το δικαιωματων στις εφαρμογες που το ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΤΟ IOS.Το αναγνωριζω με αντικειμενικοτητα.Εκει η google ηταν πισω μακραν απο την apple.

Ειναι θετικοτατο που εστω κι αργα η apple κανει δειλα βηματα και δειχνει οτι δεν θελει να μεινει πισω ακουγωντας τις υγιειης φωνες εστω και λιγες απο το εσωτερικο της.Ειμαι σιγουρος οτι στα μελλοντικα ipad (4-5 ισως iphone κλπ)θα βαλει και πενακι κατι το οποιο ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ για PRO χρηστες.Φυσικα εκει οι συσκευες θα δουμε και αναλογως τα χαρακτηριστικα τους οπως το εχω πει πολλες φορες.

Εχει ομως ακομη δρομο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 106
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

https://www.youtube.com/watch?v=EhNnaWP0OAI

 

Σου θυμιζει κατι αυτο απο εκδοση jelly bean και συσκευη με 1 ram και σχετικα παλια;

Και μιλαμε για πραγματικο multi-window και οχι απλα 2.

 

Προσωπικα για να μην παρεξηγηθω πιστευω οτι παντα καποιος προηγειται και καποιοι αλλοι ακολουθουνε.Αυτο δεν με πειραζει.Ετσι ειναι...Οπως π.χ αυτο που θα φερει το android M με το θεμα το δικαιωματων στις εφαρμογες που το ΕΧΕΙ ΗΔΗ ΤΟ IOS.Το αναγνωριζω με αντικειμενικοτητα.Εκει η google ηταν πισω μακραν απο την apple.

Ειναι θετικοτατο που εστω κι αργα η apple κανει δειλα βηματα και δειχνει οτι δεν θελει να μεινει πισω ακουγωντας τις υγιειης φωνες εστω και λιγες απο το εσωτερικο της.Ειμαι σιγουρος οτι στα μελλοντικα ipad (4-5 ισως iphone κλπ)θα βαλει και πενακι κατι το οποιο ΕΙΝΑΙ ΒΑΣΙΚΟΤΑΤΟ για PRO χρηστες.Φυσικα εκει οι συσκευες θα δουμε και αναλογως τα χαρακτηριστικα τους οπως το εχω πει πολλες φορες.

Εχει ομως ακομη δρομο.

Και ποιά ακριβώς η σχέση αυτού με ό,τι έγραψα εγώ; Και μια και φαίνεσαι γνώστης, πες μου, πώς ψάχνω στο google search τα ραντεβού που έχω στο google calendar;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιά ακριβώς η σχέση αυτού με ό,τι έγραψα εγώ; 

"Καμία καινοτομία βασικά. Ότι παρουσίασε τα έχουμε στο Android από το 2012. Δεν βαρέθηκε ακόμα τις αντιγραφές?

 

Απαντησες  σε αυτο και εγω στο δικο σου περι αντιγραφης.Αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Καμία καινοτομία βασικά. Ότι παρουσίασε τα έχουμε στο Android από το 2012. Δεν βαρέθηκε ακόμα τις αντιγραφές?

 

Απαντησες  σε αυτο και εγω στο δικο σου περι αντιγραφης.Αυτο.

Εγώ απάντησα, αλλά εσύ δε διάβασες τί απάντησα. Γιατί αν διάβαζες, θα διαπίστωνες ότι ανέφερα μια σημαντική έλλειψη του google search στο android που δεν υφίσταται εδώ και χρόνια -και με την έκδοση 9 ενισχύεται ακόμα περισσότερο- στο iOS. Άρα όχι, ό,τι παρουσίασε ΔΕΝ τα έχουμε στο Android από το 2012!. Και επειδή δε διάβασες και θεώρησες ότι πέταξα κάτι άσχετο, είπες να πετάξει και εσύ κάτι ακόμα πιο άσχετο ως ανταπάντηση.

 

Περιμένω κάποιον να μου πει πώς ψάχνω στο google search τα ραντεβού που έχω αποθηκευμένα στο google calendar. Χρόνια περιμένω...

 

edit:

Ή πώς κάνει search στους τίτλους των emails

 

....Μου το λέγαν ότι το android είναι για επαγγελματίες, αλλά δεν τους πίστευα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εξαιρετικο νεο το multitasking και η συγκεκριμενη υλοποιηση .Σιγουρα οδευουμε σε μεγαλυτερο ipad  ευτυχως εχω το air 2 και δεν θα κανω την μεταβαση αμεσα .Περιμενω να δω το  El capitan  και τις αλλαγες που ενσωματωνει .

Ειμαι σιγουρος πως  θα μιλαμε για μια αναβαθμισμενη εμπειρια χρησης   που μονο οι χρηστες apple συσκευων απολαμβανουν  και που δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τα σκουπιδια των 300 ευρω  ( επειδη καποιοι  εκαναν τις συγκρισεις και σε αυτο το τοπικ) του ανταγωνισμου .

 

Ας ελπισουμε οτι το νεο multitasking θα ειναι τοσο καλο οσο των windows.

Σιγουρα δεν θα ειναι το ιδιο αποδοτικο, για αυτο το βαζει μονο στο ipad air 2, ενω τα windows λογω καλυτερης υλοποιησης μπορουσαν και το εκαναν σε hardware του 2012.

IOS 9 TAKES THE BEST WINDOWS 8 FEATURE

 

 

Τake iOS, for starters, where Apple’s big addition is multitasking for the iPad. Microsoft did a good job of this in Windows 8, which lets apps run side-by-side or with a 70 / 30 percent split. Apple is doing exactly the same. The picture-in-picture video feature is a nice plus, but the split view and app dragging features are Windows 8 through and through, which enables the iPad to work a lot more like Microsoft’s Surface tablets. Of course, Microsoft introduced the feature in 2012 — it only took Apple a few years to catch up ahead of a rumored iPad Pro.

 

Μακαρι να μπορεσει η apple να φθασει την εμπειρια χρησης με το multitasking που προσφεραν τα windows απο το 2012 .

 

Κριμα που η apple θεωρει "σκουπιδι" το προηγουμενο ipad air οπως λες και δεν μπορει να προσφερει την "αναβαθμισμενη εμπειρια χρησης του ipad air 2 και των windows με το multitasking" .

Επεξ/σία από haHa
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχοντας δουλεψει knock code, ειναι αρκετα αναξιοπιστο. Αν δεν εχεις δουλεψει το κινητο για αρκετη ωρα θελει 3-4 χτυπηματα για να "νιωσει" και καταληγεις να πρεπει να το σηκωσεις για να δεις την ωρα απλα. Δηλωνω φαν των κουμπιων στη μουρη κι ας χανω 0,1-0,3 ιντσες. Ειτε ειναι apple, ειτε ειναι samsung, καμια σημασια. Απλα τυχαινει της apple να εχει ενσωματομενο ειναι πολυ καλο και αξιοπιστο feature που σου γινεται δευτερη φυση.

Δεν έχεις δουλέψει knock code από g3 και πάνω..

Μόνο στο g2 ήταν λίγο αναξιόπιστο λόγω επειδή ήταν η πρώτη συσκευή που το χρησιμοποίησε Αλλά μετά το update σε lollipop έχει στρώσει και αυτό

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο στο g2 ήταν λίγο αναξιόπιστο λόγω επειδή ήταν η πρώτη συσκευή που το χρησιμοποίησε Αλλά μετά το update σε lollipop έχει στρώσει και αυτό

Απλά όταν το κρατάς, υπάρχει περίπτωση να το ξεκλειδώσεις χωρίς να το πάρεις χαμπάρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ απάντησα, αλλά εσύ δε διάβασες τί απάντησα. Γιατί αν διάβαζες, θα διαπίστωνες ότι ανέφερα μια σημαντική έλλειψη του google search στο android που δεν υφίσταται εδώ και χρόνια -και με την έκδοση 9 ενισχύεται ακόμα περισσότερο- στο iOS. Άρα όχι, ό,τι παρουσίασε ΔΕΝ τα έχουμε στο Android από το 2012!. Και επειδή δε διάβασες και θεώρησες ότι πέταξα κάτι άσχετο, είπες να πετάξει και εσύ κάτι ακόμα πιο άσχετο ως ανταπάντηση.

 

Περιμένω κάποιον να μου πει πώς ψάχνω στο google search τα ραντεβού που έχω αποθηκευμένα στο google calendar. Χρόνια περιμένω...

 

edit:

Ή πώς κάνει search στους τίτλους των emails

 

....Μου το λέγαν ότι το android είναι για επαγγελματίες, αλλά δεν τους πίστευα.

Δεν ξερω αν εννοεις αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=6VW_t0Y5yh4

 

Εαν πας στο google search και κανεις συγχρονισμο ολων αυτων που θες,ημερολογιο,επαφες,emails κλπ...δεν μπορεις μετα να ψαξεις με το google search;

Διαφορετικα μεσα απο το calendar(την ιδια εφαρμογη)τα βρισκεις απευθειας.

Το προβλημα που ειναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχεις δουλέψει knock code από g3 και πάνω..

Μόνο στο g2 ήταν λίγο αναξιόπιστο λόγω επειδή ήταν η πρώτη συσκευή που το χρησιμοποίησε Αλλά μετά το update σε lollipop έχει στρώσει και αυτό

Ως κάτοχος G2 συμφωνώ με τον φίλο, στο KitKat ήθελε συχνά και 2η προσπάθεια, στο Lollipop όμως λειτουργεί με την πρώτη 100% πάντα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εννοεις αυτο...

https://www.youtube.com/watch?v=6VW_t0Y5yh4

 

Εαν πας στο google search και κανεις συγχρονισμο ολων αυτων που θες,ημερολογιο,επαφες,emails κλπ...δεν μπορεις μετα να ψαξεις με το google search;

Διαφορετικα μεσα απο το calendar(την ιδια εφαρμογη)τα βρισκεις απευθειας.

Το google search δε ψάχνει σχεδόν τίποτα, εκτός από επαφές, apps, μουσική και το Web. Με άλλα λόγια, είναι για πέταμα! Πρακτικά, δεν υπάρχει universal search στο android. Και μόνο για αυτό το λόγο, μαζεύω λεφτά για iPhone 6s.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά όταν το κρατάς, υπάρχει περίπτωση να το ξεκλειδώσεις χωρίς να το πάρεις χαμπάρι.

Με double tap ναι με knock code σε καμιά περίπτωση
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...