Προς το περιεχόμενο

ισως προβλημα σκληρου στο nba2k15


oraiustepe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

προσφατα αγορασα το nba2k15. Ωστόσο όταν το δοκιμάζω όλα φουλ εκτος απο adilising και εχω 50 fps παρατηρω ενα είδος κολληματος που δεν ξερω σε τι οφειλεται. Εχω amd radeon 7770, intel core i5 4570,8 gb ram, τροφοδοτικο coolermaster g550m, ωστοσο έχω εναν hdd western digital caviar green 500gb εδω και 5 χρονια. Λέτε να φταίει αυτός και να μην κανει καλη αναγνωση ή μήπως το optimazation του παιχνιδιου; Έχετε να μου προτείνετε ένα προγραμμα να βλέπω την χρήση του σκληρού δίσκου. Τα windows 7 τα εχω σε εναν ssd. Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bottleneck απο τι; Σιγουρα πάντως όχι απο τον επεξργαστη ο οποίος δουλευει στο 40% cpu. Να πω πως παιζω σε 1280*1024 ακομα δεν εχω χρηματα για full hd και επισης εχω 50 fps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bottleneck απο τι; Σιγουρα πάντως όχι απο τον επεξργαστη ο οποίος δουλευει στο 40% cpu. Να πω πως παιζω σε 1280*1024 ακομα δεν εχω χρηματα για full hd και επισης εχω 50 fps

Δεν ξέρω απλά είπα αυτό που νομίζω ότι γίνεται... αλλά δεν έχω ασχοληθεί να δω τι παίζει με καινούριους επεξεργαστές και κάρτες γραφικών και τα λοιπά εδώ και 3-4 χρόνια, απλά έτσι όπως το είπες όμως μου φάνηκε σαν να ήταν bottleneck.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση. για να δουμε και καμια αλλη αποψη. παντως τωρα που αλλαξα τα settings(medium) και τρεχει με 120 fps αλλα και με 60 fps(high-no adilising) σταθερα χωρις adilising σαν να μου φαινεται οτι δεν κολλαει. Αλλα εχει τοση διαφορα το 50-60 γιατι σε αλλα games οπως bf3 μια χαρα αξιοπρεπεστατα μου φαινεται πως πηγαινει και με 35-50. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Αλλα εχει τοση διαφορα το 50-60 γιατι σε αλλα games οπως bf3 μια χαρα αξιοπρεπεστατα μου φαινεται πως πηγαινει και με 35-50. 

Αυτό εδώ! Το παιχνίδι είναι χάλια,από τεχνικής άποψης,και κάνει κοψίματα Microstutter χωρίς να είναι πολύ ανεβασμένο κανένα μέρος του Η/Υ,με χαμηλή χρήση cpu/vga/ram κτλ.

Αν δεις γίνεται ο χαμός στο νετ nba2k15 microstutter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κολλημα γινεται κυριως οταν δινω καποια πασα απο την ακρη του γηπεδου πχ στο κεντρο, κολλημα που λογικα ευθυνεται οτι πεφτει απο τα 60 στα 54 περιπου fps. Ωστοσο αλλαξα τα settings και εχω σταθερα 60. Ωστοσο παλι κατι με ενοχλει δειχνει σαν να μην τρεχει smooth τελειως, δεν μπορω να εξηγησω το κολλημα ακριβως...... Οσο αναφορα το sluttering με τι εχει να κανει δεν εχω καταλαβει....ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...