Προς το περιεχόμενο

Η LG ανακοίνωσε την 4K οθόνη, 27MU67 με AMD FreeSync


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτες οι αναλυσεις μονο για διαβασμα δεν κανουν, εκτος και κανεις ζουμ τους χαρακτηρες.

για ολα τα αλλα ειναι πολυ σουπερ

πολυ σωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

asus p5q3 deluxe vga asus gtx970 cpu q9650 με 4 giga ram και επαιζα σε 4κ το alien isolation ενταξει οχι ολα φουλ ουτε 200pfs αλλα επαιζε με 45 50

Το συγκεκριμένο δεν θέλει πολύ cpu, αλλα γενικότερα τρώς bottleneck με τον q9650

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω δοκιμασει και crysis warhead παλι κανα 50 ρι επιανα με κλοκι αυτα

και grid autosport το ιδιο

 

ελαφρυ το αλιεν? το χεις παιξει?

 

Φίλε φυσικά και το έχω παίξει. Αλλιώς δεν θα σχολίαζα. Εσύ δηλαδή το βρήκες βαρυ? Για να καταλάβω...

Το CW είναι παιχνίδι 7ετίας και το Grid ποτέ δεν είχε ιδιαίτερες απαιτήσεις και έχει μηχανή γραφικών από το πρώτο Dirt. Πλάκα κάνουμε τώρα?

Από αυτά που ανέφερα που παίζονται από τους περισσότερους σήμερα έχεις να σχολιάσεις τίποτα?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε φυσικά και το έχω παίξει. Αλλιώς δεν θα σχολίαζα. Εσύ δηλαδή το βρήκες βαρυ? Για να καταλάβω...

Το CW είναι παιχνίδι 7ετίας και το Grid ποτέ δεν είχε ιδιαίτερες απαιτήσεις και έχει μηχανή γραφικών από το πρώτο Dirt. Πλάκα κάνουμε τώρα?

Από αυτά που ανέφερα που παίζονται από τους περισσότερους σήμερα έχεις να σχολιάσεις τίποτα?εε

εεε εγω αυτα παιζω ρε φιλε τι να κανουμε τωρα παντως δεν ειναι οπως τα λες. ασε που τα πιο πολλα ειναι πορτ απο κονσολες οποτε χεστα

το κρισις τουλαχιστον ειναι φτιαγμενο μονο για υπολογιστη αποκλειστικα και τον οδηγει στα ακρα

τωρα μου λες για gta τι να το κανω που το χουν κανει ετσι για να τρεχει και σε υπολογιστη και σε 200 κονσολες

πηρα μηχανημα δηλαδη τοσα λεφτα για να παιζω τετοιες μπαρουφες,δεν παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτες οι αναλυσεις μονο για διαβασμα δεν κανουν, εκτος και κανεις ζουμ τους χαρακτηρες.

για ολα τα αλλα ειναι πολυ σουπερ

 

Εννοειτε οτι δεν θα τρεχεις 1:1 DPI/PPI.

Απο οταν διαβασα κειμενο στην οθονη του Note 4 (5.7" 1440p - 515ppi) οι 24-27αρες 1080p μου φαινονται κουραστικες στο διαβασμα λογο του χαμηλου PPI.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ αυτά παίζεις αλλά αυτά που λέω εγώ και παίζει ο περισσότερος κοσμάκης σήμερα (κάνε μια βόλτα από το PC gaming section) δεν ισχύουν... Μάλιστα.

 

Βάλε το Witcher 3 που είναι τελικά και αυτό port και έλα πες μου πόσα κουκιά θα πιάσεις σε 4Κ ανάλυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ αυτά παίζεις αλλά αυτά που λέω εγώ και παίζει ο περισσότερος κοσμάκης σήμερα (κάνε μια βόλτα από το PC gaming section) δεν ισχύουν... Μάλιστα.

 

Βάλε το Witcher 3 που είναι τελικά και αυτό port και έλα πες μου πόσα κουκιά θα πιάσεις σε 4Κ ανάλυση.

τωρα δεν ξερω και σε τι ανθρωπο μιλαω ελπιζω μην εισαι 15

εμενα με νοιαζει να παιζω με ικανοποιητικα σετινκς δε με ενδιαφερει να ειμαι στο μαξιμουμ ουτε με 120 φπσ

δεν κανω κοντρες,τη πλακα μου κανω

ειπωθηκε εδω οτι ειναι κοστοβορο και δυσκολο να παιξεις σε 4κ εδω δεν συμφωνω απολυτα μπορεις να παιξεις αν  συμβιβαστεις

και το witcher θα το βαλω τωρα στα κοντα ειμαι σιγουρος τωρα με τον 5820 θα πιασω πανω απο 40 με μεντιουμ σετινκς σε 4κ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα δεν ξερω και σε τι ανθρωπο μιλαω ελπιζω μην εισαι 15

εμενα με νοιαζει να παιζω με ικανοποιητικα σετινκς δε με ενδιαφερει να ειμαι στο μαξιμουμ ουτε με 120 φπσ

δεν κανω κοντρες,τη πλακα μου κανω

ειπωθηκε εδω οτι ειναι κοστοβορο και δυσκολο να παιξεις σε 4κ εδω δεν συμφωνω απολυτα μπορεις να παιξεις αν  συμβιβαστεις

και το witcher θα το βαλω τωρα στα κοντα ειμαι σιγουρος τωρα με τον 5820 θα πιασω πανω απο 40 με μεντιουμ σετινκς σε 4κ

 

Είπα κάτι τόσο άκυρο και άστοχο δηλαδή που σε έκανε να πιστεύεις ότι μιλάς με παιδάκι?? Μπορείς λίγο να μου το αναλύσεις αυτό?

 

Οι συμβιβασμοί που πρέπει να κάνεις στα 4Κ είναι πολύ μεγάλοι για να έχεις playable fps. Στο τέλος το οπτικό αποτέλεσμα που θα πάρεις μπορεί να είναι και χειρότερο σε σχέση με κάποιο στα high-ultra σε 1080p ανάλυση. Εαν δηλαδή ξεκινήσουμε να κόβουμε σκιές, ΑΑ, foliage κλπ μόνο για το 4Κ τότε το όφελος μικραίνει.

 

Επίσης δεν έχουν όλοι μια gtx970+5820Κ όπως εσύ. Και έτσι πάμε πίσω σε αυτό που έλεγα πριν. Ναι το 4Κ είναι είδος πολυτελείας και το hardware που απαιτείται (για games τουλάχιστον) δεν είναι ακόμα mainstream.

 

 

Εδώ μου λες ότι το Alien σου φάνηκε μάλλον βαρύ. Καλή τύχη με το Witcher λοιπόν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συγκεκριμένο δεν θέλει πολύ cpu, αλλα γενικότερα τρώς bottleneck με τον q9650

δε ξερετε τι λετε , διαβαζετε πολυ anandtech .. ο q9650 ειναι το ιδιο με ι7 στην idia syxnothta στα παιχνιδια ..εχω 2600κ και q9650 ..12 mb cache exei o q.. σας πουλαει η ιντελ το ιδιο core χρονια τωρα απουσια ανταγωνισμου και νομιζετε οτι υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες ..ναι καινουργια σετ εντολων optomization για κανα photoshop kai encoding αλλα κατ ουσιαν τα chip einai παρομοια  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξερετε τι λετε , διαβαζετε πολυ anandtech .. ο q9650 ειναι το ιδιο με ι7 στην idia syxnothta στα παιχνιδια ..εχω 2600κ και q9650 ..12 mb cache exei o q.. σας πουλαει η ιντελ το ιδιο core χρονια τωρα απουσια ανταγωνισμου και νομιζετε οτι υπαρχουν ουσιαστικες διαφορες ..ναι καινουργια σετ εντολων optomization για κανα photoshop kai encoding αλλα κατ ουσιαν τα chip einai παρομοια  

 

Έτσι νόμιζα κι εγώ πριν από μερικές μέρες μάλιστα όταν πήγα από i7 980x σε i7 4970K. Σε πληροφορώ ότι στο Crysis 3 και στο Witcher 3 είδα τα fps μου να βελτιώνονται δραματικά και από κει που είχα 40 σε συγκεκριμένες σκηνές, έχω πλέον locked 60.

 

Δεν έχουν σημασία επίσης μόνο τα avg frames. Το σύστημα πλέον δεν έχει stuttering και σου δίνει μεγαλύτερα minimum fps κάνοντας την εμπειρία πολύ πιο ομαλή. Φυσικά όλα αυτά με τις ίδιες gpu που είχα πριν apples to apples σύγκριση.

 

Μη λέμε ό,τι μας κατέβει εαν δεν έχουμε εμπειρία από πρώτο χερι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είπα κάτι τόσο άκυρο και άστοχο δηλαδή που σε έκανε να πιστεύεις ότι μιλάς με παιδάκι?? Μπορείς λίγο να μου το αναλύσεις αυτό?

 

Οι συμβιβασμοί που πρέπει να κάνεις στα 4Κ είναι πολύ μεγάλοι για να έχεις playable fps. Στο τέλος το οπτικό αποτέλεσμα που θα πάρεις μπορεί να είναι και χειρότερο σε σχέση με κάποιο στα high-ultra σε 1080p ανάλυση. Εαν δηλαδή ξεκινήσουμε να κόβουμε σκιές, ΑΑ, foliage κλπ μόνο για το 4Κ τότε το όφελος μικραίνει.

 

Επίσης δεν έχουν όλοι μια gtx970+5820Κ όπως εσύ. Και έτσι πάμε πίσω σε αυτό που έλεγα πριν. Ναι το 4Κ είναι είδος πολυτελείας και το hardware που απαιτείται (για games τουλάχιστον) δεν είναι ακόμα mainstream.

 

 

Εδώ μου λες ότι το Alien σου φάνηκε μάλλον βαρύ. Καλή τύχη με το Witcher λοιπόν.

κατσε κατσε τον 5820 τωρα τον πηρα πριν επαιζα με τον 9650 με μνημη 4 γκιγκα και την 970 αλλα κατι γινοτανε,αυτο δε σου λεει κατι?

το θεμα δεν ειναι το hardware αλλα τo οτι φτιαχνουνε σαβουρες σαν software

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...