Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με wifi σε lenovo


Σούπερ Μίτ Μπόυ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα έχω ένα lenovo g50-70 και όταν ενεργοποιώ το wifi δεν εντοπίζει κανένα διαθέσιμο δίκτυο αντιθέτως αν βάλω μια εξωτερική κεραία φλασάκι εμφανίζεται μια επιλογή wifi 2 όπου εμφανίζονται όλα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως δεν το έχεις ανοίξει απο το κουμπάκι επάνω στο laptop (πρέπει να έχει) , πριν σου δούλευε κανονικά ?

Δοκίμασε να ξανα περάσεις drivers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει κάποιο κουμπάκι η κάρτα του είναι Qualcomm Atheros AR956x έκανα unistall το driver (όχι διαγραφή) δοκίμασα να επιλέξω και χειροκίνητα driver επειδή έχει έναν της Qualcomm και ένα της Microsoft αλλά πάλι δεν διορθώθηκε τι να κάνω δεν ξέρω. Έκανα και update όλες τις ενημερώσεις είμαι σε 8.1 windows btw.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λειτουργούσε πριν ?

Νομίζω για να λειτουργησει το wifi σε ορισμένα laptop ειναι κάποιος συνδυασμός κουμπιών fn και καποιο κουμπί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι αλλο δεν μπορώ να σκεφτώ αλλα αφού μόλις τον αγόρασες πετάξου απο το κατάστημα να τους αναφέρεις το πρόβλημα γιατι όντως μπορεί να υπάρχει καποιο πρόβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατοχος lenovo g500 και εγω και μπορω να πω οτι εχει απο τις χειροτερες καρτες δικτυου που εχω δει..πιανει καλα μονο το δικο μου δικτυο που ειναι ακριβως απο κατω σε αλλο οροφο..κουμπακι  ή softkey για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση δεν εχει.. 

δοκιμασα και αυτο που λεει καποιος Link.png Site: εδω , αλλα μικρη και σχεδον απαρατηρητη η διαφορα.. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! το προηγουμενο link θα ακυρωσει την εγγυηση!!!

θα σου προτεινα να πας με τους drivers που εχει το cd με το οποιο ηρθε το μηχανημα..

το δικο μου εχει broadcom καρτουλα και δουλευει με τους drivers  απο το cd..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε στην διαχείρηση συσκευών και ενεργοποίησε το WiFi αν είναι απεργεποιημένο.

 

attachicon.gifUntitled.jpg

το χω κάνει και αυτό όπως και πολλά άλλα 

 

κατοχος lenovo g500 και εγω και μπορω να πω οτι εχει απο τις χειροτερες καρτες δικτυου που εχω δει..πιανει καλα μονο το δικο μου δικτυο που ειναι ακριβως απο κατω σε αλλο οροφο..κουμπακι  ή softkey για ενεργοποιηση/απενεργοποιηση δεν εχει.. 

δοκιμασα και αυτο που λεει καποιος Link.png Site: εδω , αλλα μικρη και σχεδον απαρατηρητη η διαφορα.. ΠΡΟΣΟΧΗ!!! το προηγουμενο link θα ακυρωσει την εγγυηση!!!

θα σου προτεινα να πας με τους drivers που εχει το cd με το οποιο ηρθε το μηχανημα..

το δικο μου εχει broadcom καρτουλα και δουλευει με τους drivers  απο το cd..

το είδα και γω και δεν θέλω να το πειράξω. Σε μένα αν βάλω το ρούτερ δίπλα πιάνει 2 γραμμές γι'αυτό θεωρώ πως έχει θέμα γενικά.(δεν είχε κανένα cd το λάπτοπ μέσα)

Έχω βαρεθεί να παίρνω κάτι και έχει προβλήματα το λάπτοπ αυτό έχει θέμα με τον ήχο το wifi και το πληκτρολόγιο  :shock:  :mad:  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα κάποια φορά που είχα πρόβλημα είχε αποσυνδεθεί η μία κεραιούλα από την κάρτα διχτύου μήπως να τσεκάρεις τις συνδέσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχει κάποιο αυτοκόλλητο ή κάποια άλλη ένδειξη παραβίασης δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά δεν γνωρίζω αν έχει κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...